אבי רצון

הנושא בפורום 'Asoccer Classics' פורסם ע"י THE STRETFORD END, ‏11/3/05.

1. barakrom Member

ובכל זאת עשו שם דברים יפים ומרגשים, רק שאין מי שיקשיב לקולות...

2. THE STRETFORD END Member

Alvaro Recoba
    "אמרתי שמבחינת רייטינג הנוסחה עובדת וזה מה שאיכפת למעורבים, ולכן הם לא ישנו את ה"הרכב המנצח" בראשות האנשים הטובים שהזכרתם.
    "דבר שני, סטרטפורד, ניתן לומר נאה דורש נאה מקיים. גם בפורום כאן לפעמים יש ויכוחים שיוצאים מפרופורציות והופכים לאנטי-תרבות. תגיד שזו התרבות הישראלית, תגיד שזה מתחיל מלמעלה ומגיע למטה, אבל מה זה משנה? שכל אחד יעשה את הצעד הקטן מבחינתו וישתדל בעצמו לא להרוס דיונים תרבותיים בשטויות וירידות לפסים אישיים. זה בטח לא יהפוך את המצב לרע יותר"

א.אולי אפשר לדעת מה הרייטינג המדובר כל-כך?
    ב.לא הגזמת בכלל......ההבדל בין הכתיבה פה בפורום לבין תוכנית טלוויזיה בערוץ ארצי.....יחי ההבדל הקטן,
    גם ויכוחים פה(מבחינתי בכל אופן)שבהם יש גם ירידות אחד על השני הם בגדר עקיצות ולא יותר מזה ושום דבר לא אישי פה וכבר כתבתי את זה יותר מפעם אחת,אז להשוות את זה לבין התוכנית שבו התארחו חיים רביבו ואיל לחמן למשל שעלה לטונים גבוהים והיה נמוך ביותר מבחינת הדיבור אז......

עכשיו הפורום נמצא באתר באינטרנט,אתר חופשי ולא אחד של הערוץ הראשון לדוגמא,
    לו הטריבונה במתכונת המוכחית היתה משודרת באחד מערוצי הלווין או הכבלים אז לא הייתי אומר דבר וחצי דבר וזה היה כך כשזו שודרה בערוץ הגזעני/מזרחי(לא זוכר את השם)שהספיק לרדת(מעניין למה אה!)אבל ברגע שזה משודר באחד משלושת הערוציים הארציים שניתן לקלוט אותם בכל בית בישראל ובכל מקום אז יש בעיה חמורה וזה נכון גם לגבי הדוגמניות או כל דבר אחר.

3. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא יודע... את ערוץ 10, בניגוד לערוץ 11, אתה לא מממן באופן ישיר, כך שאני חושב שבעלי המאה יכולים להיות (ובשורה התחתונה הם באמת) בעלי הדעה על התכנים בערוץ, וכמו שזו בחירתך להכנס לפורום ולכתוב, כך זו בחירתך לצפות בתוכנית כזו או אחרת, או לראות את תוצר מיסיך הרבים בערוץ הממלכתי.

איכשהו יוצא לי להיות סניגור לתוכנית ולאבי, אבל אני חושב שכבר הבהרתי שאני סולד ממנו ומתוכניתו. להאשים אותם בחוסר תרבות בעם יהיה טפשי, אבל בהחלט זהו ראי של החברה.

4. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

וואו סטרטפורד, אני מופתע מכמות הסופרלטיבים לפורום.

"בטריבונה" היא צהובון טלוויזיוני במסווה של מטרות נעלות ודיונים עמוקים. המטרה היא ליצור כמובן כותרות ולא להביא פתרונות. זאת תוכנית צעקנית, זולה ורדודה שלא מלמדת כלום על עולם הכדורגל ורק מעמיקה את הרדידות ואת כמות העסקנים המקורבים לספורט שלנו.
    כמובן, כשאתה יורה לכל מקום אתה לפעמים גם פוגע - ולעיתים רחוקות גם אומרים שם דברים נכונים - אבל אני מסכים עם סטרטפורד שהרוב שם זו דמגוגיה צעקנית.
    אם "בטריבונה" הייתה משודרת בערוץ ממלכתי שממומן בכולו על ידי משלם המסים הייתי כועס. כיוון שאת לחמו עושה ערוץ 10 מפרסומות, אני לוקח לעצמי את הזכות לצפות בתכנית רק כשאני מזפזפ אליה במקרה. בסופו של דבר כמו כל תכנית היא לא תימשך לנצח ובאמת אני חושב שהדיון לא הולך לשום מקום ואנחנו בעיקר טוחנים מים.

5. barakrom Member

דווקא דיון איכותי וחכם. לא כל דבר שאנחנו לא מסוגלים לשנות-אינו שווה דיבור. זה דווקא אחד הדיונים הכי תרבותיים ומחכימים בפורום

6. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מסכים עם ברק ב- 100%. למה טוחנים מים? אלו נושאים בוערים.

7. Hammers Fan Member

לא הייתי מחובר מעולם ללויין, אפשר להבין על איזה ערוץ אתה מדבר ולמה בדיוק הוא גזעני למזרחים?

8. robson Member

הערוץ נקרא בריזה {ז"ל} והוא פנה ל"מזרחיים"..אם אני הייתי בן עדות המזרח הייתי נעלב עד עמקי נשמתי מהתכנים הסטראוטיפיים
    והגזעניים כלפי המזרחיים שהוצגו בערוץ הזה. כאילו ל מה שמעניין מזרחיים הוא מי יהיה ה"מלך הבא" ושאבי ביטר
    [הוא זכאי..} יטפל בכל מיני אומללים...

9. barakrom Member

הקיפוח המזרחי נמצא כאן לא מהיום ומכרסם בנו בכל פה גם כיום. קראתי השבוע מחקר על כמה מזרחים מכהנים בתפקידי מפתח בכירים, פשוט בושה. מי שחושב שהפערים מצטמצמים-טועה ומטעה. נשארנו חברה גזענית שנותנת זכות קדימה לאשכנזים ומקפחת את כל המיעוטים, כולל נשים

10. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

נו באמת...

מה זה בכלל הקיפוח העדתי שבוכים עליו? העולים ממרוקו בוכים עד היום על ה-DDT שריססו עליהם בכניסה לארץ. אף אחד לא מדבר על סבא וסבתא שלי שהגיעו מגרמניה וגם עליהם ריססו DDT, כי זה לא שינה להם והם המשיכו בחייהם.
    ברק, יש איזשהו סעיף מחורבן בחוקי מדינת ישראל שנותן פריבלגיות לאשכנזים על פני מזרחים?
    יש איזשהי הטבה לאשכנזים בביטוח לאומי? במס הכנסה? בצבא? כלום, אפס, נאדה. על איזה קיפוח אתה מדבר?
    שאני אבין, איך ה"סקר" שאתה מדבר עליו מתייחס לחברים שלי, שאבא שלהם ממוצא פולני ואימא ממוצא עיראקי?
    אם המדינה הזו רוצה להיות מדינה אחת, היא צריכה להפסיק לקטלג אנשים לפי הארץ שממנה עלו לפני כמעט 60 שנים. אין דבר כזה אשכנזי וספרדי - יש ישראלי.
    לצערי אנחנו עם מטומטם, שמחפש כל הזמן איך לריב ולשנוא ולהסתכסך ובגלל זה אנחנו נכנסים לויכוחים המיותרים והלא רלוונטיים הללו. יש מזרחיים עם נתוני פתיחה טובים יותר משל אשכנזים ולהיפך. אם מישהו לא מצליח הוא צריך להאשים רק את עצמו.

ולגבי הערוץ ההוא, אפילו אם היו קוראים לו "בבון" הבבונים היו נעלבים. אני מאוד מקווה ומאמין שהדבר הזול והנחות ההוא שהיה קרוי ערוץ בריזה לא משקף את אופיים ותרבותם של יוצאי ארצות ספרד.

11. barakrom Member

אוי, אתה כל כך נאיבי. בתור אשכנזי אני שואל אותך, האם ראית אשכנזי מתגורר בבית שאן? באופקים? בשדרות? מה אתה חושב שזה בטעות. הממשלה דאגה להעיף את היהודים-ערבים לשם. מה אתה חושב שלמזרחי או ועקנין יש סיכוי בראיון עבודה כמו לרום או מוסקוביץ? אז למה אין יותר מ-12 אחוזים בכירים בצבא, בממשלה, במשרות מנכ"לים בכירים? מה הכל בטעות? תפסיק להשלות את עצמך, חלון ההזדמנויות שונה מעיקרו. 21 אחוזים מהמלגות באוניברסיטאות הולכות למזרחים. למה? אתה באמת חושב שקרש הקפיצה של מי שגר בשדרות, אופקים, בית שאן, קרית גת ועוד שוה למי שגר בחיפה או בבהרצליה (78 אחוזים לאשכנזים)? יאללה אל תיתמם

12. THE STRETFORD END Member

ברק רום,
    "הקיפוח המזרחי נמצא כאן לא מהיום ומכרסם בנו בכל פה גם כיום. קראתי השבוע מחקר על כמה מזרחים מכהנים בתפקידי מפתח בכירים, פשוט בושה. מי שחושב שהפערים מצטמצמים-טועה ומטעה. נשארנו חברה גזענית שנותנת זכות קדימה לאשכנזים ומקפחת את כל המיעוטים, כולל נשים"

תזכיר לי מי בדיוק שר הביטחון והרמטכל לשעבר?מי נשיא המדינה?שר החוץ?מי זה שיש לו תוכנית בשם משעל חם?מה לגבי הטברנה?הטריבונה?האם הזמרים המובילים כיום הם לא אייל גולן ושרית חדד?בוסקילה?ומה שלום זאב רווח?רביבו?אבוקסיס?בניון?והרשימה ארוכה ארוכה,
    אז גם בכנסת,גם בתקשורת גם בתרבות וגם בספורט ישנם הרבה מאוד מזרחים אז איפה הקיפוח כיום בדיוק?
    ואפילו לא התחלתי לגבי הצד הכלכלי!

גם הסבים והסבות שלי יוצאי אירופה היו במעברות והם הגיעו אחרי שואה!!!,סבא אחד היה פועל בניין בסולל בונה והשני סנדלר וזה לא גרם להם לבכות על מר גורלם והם הגיעו לאחר מכן לאן שהגיעו בכוחות עצמם אז כמה אפשר לבכות על קיפוח נגד המזרחים ובעד האשכנזים?

כל הזמן אני שומע על כך שהאשכנזיים שכנו את המזרחיים בכוונה בשיכונים בכדי לדפוק ולהרחיק אותם מן המרכז,ובכן היו אלה המזרחיים עצמם שרצו לעבור לשיכונים מהמעברות ולחיות בקומנה משלהם עם התרבות שאליה היו מורגלים,את צד אחד של המשפחה שלי שכנו בצריף בנהריה כשלא היה שם שום דבר ואת הצד השני בקריית חיים.....לא בדיוק סביון של היום נכון!

קל מאוד להאשים את האשכנזיים בכך שעדות המזרח נדפקו,כן היו לא מעט טעויות אבל צריך לזכור כי המדינה דאז היה בת כמה שנים מעטות בלבד,בלי שום ידע,תשתיות ועוד בכדי לקלוט מאות אלפים של עולים חדשים בלי קשר מהיכן הם הגיעו,אפילו היום כשאנחנו כביכול מדינה מתוקנת שצועדת במעלה הקידמה אנחנו לא מצליחים לקלוט עולים בצורה נורמלית אלא להיפך!

חברה גזענית כיום כן אבל לא כלפי המזרחים אלא כלפי הרוסים והאתיופים!ומי בראש הגזענים אם לא חלק נכבד מהמזרחיים עצמם!!!(כמובן שלא כולם,אי אפשר לעשות הכללה גורפת)שבוכים למה הם מקבלים ואנחנו לא קיבלנו!

מיעוטים,כשתגור ליד אותם מיעוטים אתה תשנה את הדעה שלך מהר מאוד,הסרטן של המדינה אלו הערבים הישראלים,הלוואי ויחזירו את המשולש למשל שיהיה תחת שלטון פלסטינאי,לא צריך את קן הצרעות הזה!

קיפוח נשים,מסכים לכל מילה!

ואיך אמר נילסן בתוכנית של עמנואל רוזן,"תפסיקו להסתכל על העבר אלא על העתיד"

הוא התכוון בנושא הכדורגל אבל זה נכון גם לגבי הכל!

13. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

ברק,

א. לא שמעתי בתקשורת על מקרה אחד בשנים האחרונות של אפליה על רקע גזעי. בניגוד לארה"ב ותושביה האפרו-אמריקאים עד שנות ה-60, כאן מעוגן בחוק - אסור להפלות על רקע דת, גזע ומין. אם יש מקרים כאלה, שנותנים עדיפות לאנשים בעלי שם משפחה אשכנזי על פני שם משפחה מזרחי, ואני מכיר לא מעט יוצאי עדות המזרח ואני יכול לומר לך שמעולם לא שמעתי על מקרה אחד כזה.
    אתה יודע מה? שם המשפחה שלי הוא בן-משה, אחרי שסבא שלי שעלה מגרמניה בשם מוזס החליט לעברת אותו. בן-משה הוא שם משפחה נפוץ מאוד בקהילת יוצאי פרס, ומעולם לא שמעתי במשפחתי שמישהו פסל אותו בראיון עבודה על סמך השם שלו.
    ב. בבקשה תבדיל את האפליה כלפי נשים וערבים שקיימת גם קיימת, אבל זה לא מתקשר לנושא הזה בשום מובן. יש כאן גזענות מצד כמעט כל שכבה אתנית אם לקרוא לזה כך למרות שזה גורם לי לסלידה עמוקה - אבל האפליה כלפי המגזרים שציינתי נובעות מסיבות אחרות לחלוטין.
    ג. אני מסכים עם סטרטפורד לחלוטין. העניין הוא שיוצאי המזרח הרגישו שהם מקופחים כי רוב עליית אירופה הגיעה עם רכוש. המשאבים היו נמוכים והפער נבע בעיקר ממה שהביאו איתם העולים. זה היה לפני 60 שנה. אם מישהו במדינה מרגיש שהוא לא התקדם מאז הוא יכול לבוא בטענות בעיקר לעצמו.
    שדרות, בית שאן וכו' הם יישובים עניים שהיו בעבר והיום של עולים קשי יום. גם בהארלם לא תראה לבנים. אלה מקומות קשי יום שקשה לצאת ולהתפתח מהם. המדינה אשמה? אולי כשיפסיקו להשקיע כספים בהתנחלויות יוכלו להשקיע שם.
    ד. אני לא יודע מאיפה אתה מביא את הנתונים שלך. אני יושב שמרכז כח האדם של צה"ל ואני יכול לומר לך שאני רואה כל יום סגני אלופים, אל"מים וקצינים בכירים אחרים יוצאי עדות המזרח. אלוף פיקוד צפון - מזרחי. שר הביטחון - מזרחי. הידעת שביחידות המובחרות יש לא מעט יוצאי עדות המזרח - טייסים, חיילי שייטת ומטכ"ליסטים, לא פחות מאשכנזים? בצבא אין שום אפליה בנושא הזה, להיפך - ידוע שהצבא היה בעבר קרש קפיצה לאנשים קשי יום.

14. קינג לדלי Member

כולכם צודקים. מה שבטוח זה שרוב החברים האשכנזים שלי מכפר סבא מסודרים עם כל מיני אדמות ופרדסים בעיר שהסבא או המשפחה שלהם ירשה. סבא שלי אגב השאיר חוב בתימן. בכל מקרה למי שיש אפשרויות כלכליות יש גם יותר אפשרויות להתפתח. אין לי מילים רעות לאשכנזים להיפך הם הקימו מדינה וצבא לתפארת ומה שבטוח אם המזרחים היו מגיעים קודם האשכנזים היו סובלים קשות מגזענות.

15. KirkH Member

אהה עכשיו הכל ברור. ואנחנו חשבנו שהחלפת את הניק ניים לג'רמיין דפו מתוך כבוד ואהדה... מתברר שמאחורי הכל הסתתר השד העדתי http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/ph34r.Xxx