אופס... שכחתי את התינוק

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י שי, ‏9/7/13.

1. אלי מתחן Member

השאלה אם זה יפסיק את המחדל. כאילו האיום שהילד ימות לא מספיק כדי להפחיד אנשים.

2. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

תגיד, BvB, אתה קורא את מה שאתה כותב?

איך, לעזאזל, יכול מאסר בפועל לגרום למניעת שכחת ילד באוטו ומניעת מותו?
    יופי, הכנסת את האבא ששכח את התינוקת לכלא לחמש שנים. הוא יוצא, מביא עוד תינוק לעולם. שוכח גם אותו באוטו. מה אז? עוד פעם תאסור אותו?

מדובר כאן בזיכרון של אדם ובכמות תשומת הלב שהוא מעניק לילדו. הורה שקורא על תינוק שנשכח באוטו אמור לדעת שלו זה לא יקרה אף פעם כי זה פשוט לא צריך לקרות ודווקא להעלות את רמת תשומת הלב שהוא נותן לתינוק שלו. מה יעזור שתאסור בן אדם?

3. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

זה בדיוק כמו תאונת דרכים, חס וחלילה, שאחד ההורים (מצחיק אותי שכולם אגב מאשימים את האבות, כאילו לנשים זה לא קרה) נוהג בחוסר זהירות וגורם למוות של הילד שלו. לא שמעתי אף אחד שזעק על מאסר להורים. את העונש הם כמובן קיבלו בצורה הכי קשה שאפשר. זה עדיין לא גורם לי לרתוח פחות על חוסר האחריות המשוועת הזו, אבל אני בכל מקרה הפסקתי לשפוט הורים.

4. אלי מתחן Member

ואם הילד לא מת, אולי לקחת אותו מההורים האלה זה פתרון טוב?

5. South Boy Member

אני אמנם לא הורה ולא שופט אף אחד, אבל ממש לא מובן לי איך אפשר לשכוח את הילד שלך ברכב, זה לא איזה שקית מהסופר או מפתחות של הבית.
    הרבה זוגות צעירים היום לא מבינים כמה אחריות וכמה הקרבה מצריך ילד, הם לא מבינים שאין להם מקום עדיין להכיל את כל זה והם לא בוגרים מספיק, והם פשוט עושים טעות שהם מביאים ילדים כשהם לא מוכנים לכך.
    כשאתה מחליט להביא ילד אתה מקריב את כל הזמן הפנוי שלך, את כל העיסוקים שלך, ושם אותו בראש מעייניך, ואם עוד לא הגעת להחלטה כזאת אל תביא ילד נקודה.

6. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/goodpost.Xxx

7. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

זה קורה לגננות, אבל לא לאימהות.
    אצלי זה נכנס במשפט אחד. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

עכשיו יש סכנה שאת כולם יחייבו להוציא מאות שקלים על איזושהו כלי שיזכיר את מה שהרוב לא מסוגל לשכוח. כולנו נהיינו עבריינים. מדינת משטרה.

8. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

9. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

בהודעה שלי התייחסתי למקרה האחרון בלבד, בו האב מעורב.

10. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

אני לא זוכר אף מקרה שבו האם שכחה את התינוק. אבל אם אנחנו מחקים את אמריקה בכל דבר, אז זה רק עניין של זמן.

11. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

עובדתית הורים שוכחים את הילדים באוטו, בחורף זה לא נגמר במוות ולפעמים גם לא שומעים על זה בתקשורת, בקיץ כל מקרה כזה מסתיים במוות. לא אמור לקרות, לא מאחל לאף הורה שזה ייקרה, אבל זה קורה למרבי הצער. אנחנו בני אדם וכנראה שקשה מאוד להימנע מזה.

עד לימים האחרונים חשבתי שאין פיתרון לדבר הזה (כי מבחינתי עונש מאסר הוא לא הפיתרון) אבל אני קורא עוד ועוד כתבות על האפליקציות והתוכנות החדשות שהוציאו בדיוק בישביל הדברים האלו ואני מסרב להבין איך ההורים לא משקיעים בכאלו. מילא אלה היו סכומים של מאות או אלפי שקלים, אבל אני רוצה כאן פתרונות של 20 שקל במקרה הטוב ועד 500 שקל במקרה הרע. מן הסתם כל הורה אומר לעצמו שלו זה לא ייקרה, אבל איך אפשר לא לשלם את הסכום הזה ולמנוע את הסיכוי הקטן הזה שתשכח את הילד באוטו?
    אני לא מצליח להבין את זה.

מבחינתי עם כל האפליקציות שיש היום והמערכות שהמציאו, אם הורה לא רוכש דבר כזה זה שווה ערך ללשלוח את הילד למים עמוקים בלי מצופים.

12. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

זה בסדר, הן "מככבות" בלהטביע את הילדים שלהם

13. Ice Cream חסה

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/goodpost.Xxx
    אותו דבר לגבי אופניים או תחבורה המונית, אומרים שזה גם יעזור לאיכות הסביבה ומניעת תאונות דרכים.

14. BvB Member

אחרי פחות או יותר שבוע שקט שוב חוזר הניגון
    הפעם האבא שהשאיר את הילדה באוטו חילץ אותה בזמן ומנע אסון
    ואני שואל מה יהיה עם ההורים האלו? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/mad.Xxx
    http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=994012

15. itay7 Member

מה אתה רוצה מההורים במקרה הזה? הם לא שכחו אותה באוטו, בטעות הוא נעל בזמן שהוא התכוון להיכנס למושב הקדמי ולנסוע. הוא גם שבר את החלון כדי להציל אותה, למה ישר לתקוף?
    כל האפיליקציות האלו די מיותרות, הפיתרון הכי טוב זה להוריד נעל אחת ולשים אותה ליד התינוק. לא מכיר מישהו שיוכל ללכת הרבה בלי לשים לב שהוא עם נעל אחת. את זה גם כן אפשר להכניס לענישה, להכניס את זה כחוק תעבורתי ושיהיה לזה עונשים זהים ללא לחגור. ככה אפשר להעניש אנשים בלי שקורים מקרים כאלו, חלק מהמניעה.

נערך לאחרונה ב: ‏25/7/13