אותות המלחמה- ביזיון או ראוי?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י לילך, ‏14/12/07.

1. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא יודע,מאוד קשה לי עם ההחלטה פה.
    במלחמה הייתי יומיים במילואים[נחשב 3 כי הייתי מ-8 בערב עד 9 בבוקר],מה שעשיתי
    זה לשבת כל הלילה ולהזעיק חיילי מילואים שלא ידעו שיש מלחמה.
    אז מצד אחד ברור שאם לא היה אף אחד שמתקשר לחיילים האלה הם לא היו מגיעים או שהיו מגיעים יותר מאוחר ומצד שני,זה ברור שלא עשיתי אפילו 1 חלקי מיליון ממה שהלוחמים עשו,אז מן הסתם האות הזה לא מגיע לי,בטח לא כמו שהוא מגיע להם.
    לטקס שהזמינו לא הלכתי גם בגלל עצלנות וגם בגלל שמן הסתם לא ממש מגיע לי האות.
    אבל מצד שני אי אפשר לעשות אפליה ולא לתת אות לכל הג'ובניקים שטחנו את התחת במלחמה ולא יצאו הרבה זמן הבייתה או שמרו פי כמה וכמה גם.

2. Ampelmann Member

פזגז? גם אצלינו חילקו את זה רק למי שהיה לפחות שנה וחצי בעזה (כולל טירונות, נדמה לי) וכולם, מהאפסנאי ועד לאחרון הלוחמים, קיבלו את זה והלכו עם זה די בגאווה, יש לציין...
    אולי זה בגלל שזה היה סמל פז"מ נוסף, אבל סביר להניח שלא כי בשלב מסויים התחילו להוריש אותם לצעירים שלא היתה להם סבלנות לחכות.

אני בכל מקרה בדעה של ספרס. כל חייל שהיה חייל בזמן המלחמה זכאי לאות הזה. גם מי שלא ערק זכאי לאות הזה כי אם היה עורק היו מעסיק ראשים במשטרה הצבאית, שגם ככה הועברה לתעסוקה מבצעית ושברה את הראש על עניינים חשובים בהרבה. כמו שהגיוס הוא לכולם, כך הוקרת התודה היא לכולם וזה לא משנה אם הערך שלהם בזמן המלחמה היה רק לסיים את הטירונות בשלום (ולך תדע, אולי להחליף חייל שמת בתפקיד זה או אחר).

בכל מקרה, בואו רק נזכור שבסך-הכל מדובר כאן בסיכה. לאף אחד שבאמת עשה משהו במלחמה הזו לא צריך להיות אכפת שגם אחרים נהנים ממנה.

3. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

ומה בדבר אנשים שישבו במשרד ותכננו את הפעולות,את חיילי המודיעין השונים שעבדו במאמץ המלחמתי אבל,מה לעשות במשרד וכן תרמו,אלה שעובדים עם הלווינים,הדמיית המבצעים ועוד...

4. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

עומרי - תפקידים כאלה נחשבים מבצעיים.

5. Emil Member

ואם אני בדובר צה"ל (אהמ, לא מבצעי), וישבתי בבור בפצ"ן או בשאשא 25 ימים כשסביבי קטיושות כל היום?
    ואם במקרה אפילו ליוויתי כתב לסיור בגבול הצפון + כניסה של ק"מ לשטח באמצע המלחמה?

ואם אני אגיד לך שבזכות העבודה שלי ושל חברי ליחידה, זמן הלחימה שניתן לצה"ל ע"י "העולם" והציבור בישראל התארך בשבועיים, או בחמישה ימים, האם לא תרמתי את חלקי למאמץ המלחמתי? (ואל תבואו לדבר איתי על מה עשו בימים האלו, העבודה שלי זה לגיטימציה ואורך נשימה)

אז לא מגיע לי אות וציון על העבודה שעשיתי?

טוב, לדעתי לא http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx אבל בכל זאת. זה העיקרון שעומד מאחורי זה.

בכל מקרה זה מה שכתבתי בנושא בדיון צבא:

עניין של שיוויוניות. קח בחשבון שגם שוטרים, כבאים, אנשי שירות ציבורי ואפילו אזרחים ומתנדבים שפעלו בזמן המלחמה למען החיילים או האזרחים בעורף קיבל את האות. שירתת בצה"ל בזמן המלחמה? קיבלת אות. מי שזכאי לציון העובדה שהוא לוחם מקבל אותה, יש סיכות ייעודיות לזה. מי שעשה משהו מיוחד בזמן הלחימה גם קיבל צל"ש. אתה מקבל אות מלחמה רק לציון העובדה שהיית חלק מהמערכת שנלחמה.

לא מדובר על צל"ש או על עיטור שאומר שנלחמת, מדובר על אות שמציין שהשתתפת במאמץ המלחמתי. לצורך העניין, גם להכין אוכל למילואימניקים שעשו בט"ש בשכם כדי שהסדירניקים יוכלו לעלות לצפון זה סיוע למאמץ המלחמתי.

גם אני לא מרוצה במיוחד מהפס הזה שיש לי עכשיו על החולצה, אבל צריך להסתכל על זה בצורה הנכונה

נערך לאחרונה ב: ‏22/12/07
  6. לילך משתמשים של כבוד היכל התהילה

אמיל התגובה שלך לעניין, אשכרה גרמת לי לשנות חלק מהדעה שלי

7. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

אגב, גם מי שהיה בגימ"לים קיבל אות? אגב, לי לא שלחו כלום ואני הייתי חייל באותה תקופה.

8. George Best Member

אתה תקבל בדואר.

9. Ampelmann Member

אל תשכחו גם שאחת הססמאות שהצבא מפזר לעורף הוא שגם ג'ובניק תורם לא פחות מקרבי. איך יוכל הצבא להמשיך לרצות ג'ובניקים (שלא מרצון) אם הוא יגיד להם "אתה תורם כמו קרבי, אבל לא תקבל את ההערכה שלו?"
    אל תשכחו שלא כל הג'ובניקים בצה"ל בחרו שלא להרים רובה ולצאת למלחמה. חוצמזה, בפעם ה-1000, צה"ל הוא יחידה אחת שכמעט כל פרט בה תורם לקיום של הפרטים האחרים.

10. Ariel Member

קצר וקולע. אפשר לנעול את הדיון.

11. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אחד הדיונים היחידים באייסוקר ששינה לי את הדיעה.
    צה"ל לא יכול ללכת חייל חייל ולבדוק אם הוא באמת תרם במלחמה או לא אז פשוט נותנים לכולם,אין מה לעשות.

12. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

השבוע קיבלתי את אות המלחמה.

אפשר להסכים על זה שקשה לדעת איך לחלק את האות הזה, החלוקה למתגייסי אוגוסט 6 שהיו בכלל בטירונות באותו הזמן מגוחכת מאוד.

האם אי לבישת האות באמת יכולה להיגמר בדו"ח משטרה צבאית?

13. ראול Member

לחלוטין כן. כמו שענידת "רב"ט" כשאתה סמל, הינה עבירה.

ארתור, קרייה.

14. burning soil Member

הגדוד שלנו(mlrs) הראשון שהחל לחלק את האות(כבר בספטמבר), לי קצת מפריע למשל שמחזור אוג 06
    שעוד לא נפל למצב 2 בזמן המלחמה, קיבל גם כן את האות, או שאיזה ג'ובניק קיבל את האות רק כי הוא היה
    בצבא בזמן המלחמה, זה קצת מוריד מהערך של אלו שנלחמו.

15. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה נכון,אבל מצד שני זה קצת קשה עכשיו להתחיל לעשות סלקציה בין יחידה ליחידה ולפעמים
    בין חייל לחייל למי מגיע ולמי לא.
    גם אני חושב שלי לא מגיע האות הזה אבל מצד שני אני מבין שאי אפשר לעשות הבדלה כי זה יכול לגרום למצב שכאלה שכן מגיע להם האות לא יקבלו אותו.