אייאקס!!!!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י zizou, ‏20/3/03.

1. zizou Member

טוב עכשיו לנושא חשוב: האם אייאקס אמסטרדם חוזרת לימי הזוהר שלה באירופה?
    התשובה אינה ברורה! ההתפתחות שקרתה באייאקס של המאה ה21 היא שונה לגמרי מההתפתחות שהייתה בימיו היפים (כמה שאני שונא את המאמן האומלל הזה) של ואן חאל. הקבוצה אז התבססה אך ורק עם קבוצה של נערים שגדלו ביחד מגיל צעיר ורק בעזרת אותם תהליכים בינאישיים שקרו בין השחקנים הגיעה אייאקס להישגים שלה באירופה. איזה הרכב היה להם! עם שחקנים כמו דווידס (שחקן יעיל אבל בשום ליגה לא מפגין את כושרו וראיית המשחק האמיתית שלו) ויצ'חה (כן גם סבאל'ה שמשחק באלאבס פחחח) קליוורט (זה חלוץ זה? בלי להעליב את המנהל) פינידי ג'ורג' (למרות שהוא לא ממש גדל שם אבל עדיין צריך לרשום את שמו) אוברמארס (שחקן ענק חבל שהוא מבוזבז כמו אין ספור כשרונות אחרים בברסה) קוקו רייזיחר והאחד והיחיד: וינסטון בוחרדה!!! מאה שקל למי שיודע איפה הוא משחק כיום!

אייאקס החדשה היא קבוצה בלי הרבה תשתית כלכלית ועובדה זו היא זאת שתגרום לתחייתה של ברסה ב' (לצערי הרב מאוד בתור אוהד שרוף של ריאל). היתרון שלה הוא שהנערים ההולנדים והסורינאמים הצעירים שמגיעים לאקדמיות הכדורגל של המועדון מגיעים דרוכים פיזית ומנטלית. אייאקס גילתה שבמקום למכור שחקנים אפשר להביא שחקנים בפרוטות ולבנות מהם הם הרייקארד, חוליט, ואן באסטן וקרויף הבאים (ולא מדובר על יורדי קרויף ביזיון למשפחה מי היה מאמין שהוא שחק במנצ'סטר יונייטד לכמה שניות??). שחקנים כמו איברהימוביץ' שהוא בעבור עז וחופן בוטנים ממאלמו, אחמד חוסאם הלוא הוא מידו האימתני שהגיע מפאתי קהיר, סטיבן פיינאר (ותזכרו את השם כי הוא יהיה בריאל עוד כמה שנים בתור מחליפו של זידאן) וכל החברים האחרים. בתוספת לבני הנוער הנוכחיים שני הואנים (ואן דר מיידה וואן דר ווארט) שמוסיפים את הגוון ההולנדי האצילי למשחק של אייאקס הקבוצה הזאת יכולה להגיע רחוק מאוד בשנה הבאה! דגש על שנה הבא כי השנה הם עוד לא הגיעו לאותו חוסן מנטלי שקבוצה צריכה בשביל לקחת את הגביע חזרה הביתה ולכן מרבית הסיכויים שתראו את ראול מניף אותו בתור אחד מחמשת הקפטנים הכי צעירים בהיסטוריה שמניפים גביע אירופה לאלופת.

אייאקס עצה לחיים: אל תמכרו תנו להם להוכיח את עצמם בשביל המועדון הזה!

תגובות?

2. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני אוהב את איאקס ועוד יותר אוהב את נבחרת הולנד והכדורגל ההולנדי, אבל לדעתי הצורה שבה הם שיחקו נגד ארסנל השנה הייתה פשוט מבזה לכדורגל ההולנדי הקלאסי....
    אבל מצד שני ייתכן וזה סימן טוב לבאות עבורם: הם יודעים להתגונן מצויין, לסגור שטחים מתים ולהחזיק תוצאה בשיניים, דבר שהיה חסר למרבית הקבוצות ההולנדיות לאורך השנים....
    על ההתקפה ההולנדית אין מה לדבר, למרות שלדעתי קלייברט של איאקס האגדית עולה על איברהימוביץ' (תחשוב לפני שאתה מעליב שחקני בארסה דניאל).....

3. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

בוחרדה לא משחק עדיין בצלסי?

4. לירן מנהל כללי מנהל כללי

בוחארדה עדיין בצ'לסי.

איאקס הנוכחית מזכירה לי את איאקס שזכתה אז בליגת האלופות עם קלייברט, דווידס וכו'... אבל הסוף של איאקס הזאת תהיה כמו הסוף של איאקס של אז.

איאקס נתנה עונה גדולה בליגת האלופות ואני מקווה שהסוף עוד רחוק אבל קבוצות הגדולות מאירופה יחטפו מהר מאוד את הצעירים הכישרוניים של איאקס, בדיוק כמו פעם.

5. gilb Member

מאייאקס נשאר רק השם, במגרש רואים קבוצה שמתרכזת בסיכול נסיונות היריב וממעטת ליזום.
    אולי זה בגלל קומאן ועברו כשחקן, ואולי בגלל סתם בגלל אי יכולות לעמוד מול יריבות טובות מבלי להסתגר.
    מה שבטוח, לאייאקס היה המון מזל בשלב הבתים השני.

6. Kgt1 Member

אין ספק שאייאקס היא קבוצה של מאמן. אז כן הכדורגל שהם אולי מציגים הוא כבר לא כזה יפה לעין (כמעט ולא נשארו שחקנים מלהיבים מבחינה טכנית בסגל, והיחיד שבולט באמת בתחום הזה ואן דר וארט נפצע כל יומיים) אבל עם ההישגים קשה להתווכח. ואני לא בטוח שהסוף של אייאקס הזו יהיה כמו של אייאקס הקודמת (אני גם לא חושבת שאייאקס הזו בסגל הזה מסוגלת לזכות בליגת האלופות ויותר מכ לא חושב שהם יעברו שלב) - גם בליגה ההולנדית יש קבוצה יותר טובה אגב.