איך את מנהלת, גברת מינהלת?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י עומר, ‏16/4/16.

1. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

לא יוצרים עניין בכוח, זה לא עובד ככה.
    אם קבוצה מספיק חזקה כדי לפתוח פער גדול שיכול להוות גם מרווח ביטחון במקרים של דעיכה קלה ורצף של איבוד נקודות, אז זה מגיע לה, ואין שום סיבה לפגוע בזה. במצב היפוטתי בו אתם שומרים על הפער של 10 הנקודות שהיה העונה, ואז אחרי קיזוז מכבי עוקפת אתכם אחרי הרצף האחרון, זה מגוחך, ואני הייתי נהנה פחות אם היינו זוכים באליפות במקרה כזה.
    אני משוכנע שזה רלוונטי גם לאוהדי הפועל, אילולא התסריט האגדי שבו הם זכו באותה עונה.

2. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

וצמידי גומי!
    ואיפור בפורים!
    והכי חשוב - נתוני ריצה מוטלים בספק!

3. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה ברור שקיזוז זה לא ספורטיבי אמרתי מלכתחילה אתם יכולים לקרוא לזה איך שאתם רוצים ואתם צודקים : לא ספורטיבי ,מגוחך ,בדיחה,ביזיון,בושה הכל.
    אבל גם ליגה ללא פליאוף אין עניין .

תחשוב שב"ש/מכבי הולכת לפגוש את האחרונה בטבלה שכבר ירדה או את זו שבאמצע הטבלה שהיא בים ממזמן וזה נקודות חשובות לאליפות , וברור שהם יקחו את הנקודות האלה בקלות, כי זו שבמקום האחרון תעלה עם חצי נוער או שחקנים שלא שיחקו השנה כדי שיקבלו דקות כי במלא כבר ירדו ליגה , וזו שכבר בים מאותה סיבה .

בפליאוף לפחות יש את עניין היריבות הספורטיבית והשנאה , וגם קבוצה גדולה שלא מוכנה שיחגגו לה בבית אליפות (כמו חיפה בשנה שעברה עם ב"ש) .

4. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אני חושב שכבר כתבתי על זה בעבר - צריך להחזיר את הארצית ולבנות שלוש ליגות מקצועניות של 10 קבוצות, 4 סיבובים, וזהו. בלי חארטות.
    את ההקצבה פר קבוצה בליגת העל לא לשנות, את מה שנותר להוסיף לכספי הלאומית, כנ"ל בסידור של הארצית, ותהיה כאן חלוקה הגיונית, יחד עם עלייה במעמד של ליגות המשנה. חובב כדורגל ממוצע לא יצפה בעפולה-נשר, אבל כנראה כן בכפ"ס-הפועל פ"ת, אם יהיה לו חלון זמן פנוי.

5. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

יש אכבר עניין. בעונות הכי מעניינות כאן, פרט לקודמת ועונת הקיזוז, לא היה פלייאוף, ושיטת הפלייאוף הונהגה כאן גם בקדנציות נוספות, בצורות שונות. הכל תלוי ברמת הקבוצות. גם בשלוש האליפויות של מכבי לא באמת הייתה תחרות מי יודע מה בצמרת.
    התסריט שציינת, בו הקבוצה במקום הראשון עולה מול קבוצה שירדה, יוצר עניין במשחק של היריבה שלה, שניצבת מול משחק קשה יותר ויודעת שחייבת לנצח.

6. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה הופך את זה ליותר קל לקבוצה מסויימת שפוגשת את אחת ה אחרונות או זו שבים (ולרוב במחזורי הסיום הראשון פוגשות את אלה שבים כבר[בליגה רגילה ללא פליאוף]).

להזכיר לך איך לקחתם אליפות בגלל הפרש שערים ? בגלל שאתם וחיפה פגשתם קבוצות שאיבדו עניין לגמרי חיפה נתנו שישייה בקלות , אתם גם הבסתם בקלות .
    בפליאוף זה לא יקרה , אלה אם כן לקבוצה יש גמר גביע שלושה ימים לאחר מכן אז הם מביישים אתם עצמם ומקבלים 6 בראש .

7. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

קיזוז? בחיים לא. לא ספורטיבי בעליל כמו הפיינל-פור בכדורסל.
    גם הפלייאופים מאוסים, קודם כי כאן זה יוצר המון משחקים לא ספורטיביים וגם יש גבול כמה אותן קבוצות יכולים להיפגש כל עונה.
    לנו למשל יש העונה 5 משחקים עם סכנין ומכבי, 4 עם חיפה ועוד 4 עם באר-שבע. מוציא את כל העוקץ מהמפגשים הגדולים, כבר ראינו בעונה שעברה מה מפגש "גדול" על הנייר בין מכבי חיפה למכבי ת"א שווה שרק לקבוצה אחת יש על מה לשחק.

בעיני ליגה של 16 קבוצות עם 2 סיבובים ו30 מחזורים זאת השיטה שהכי מתאימה לליגה שלנו.
    מכיוון שלא פשוט למצוא 16 קבוצות שיכולות תקציבית ומקצועית לשחק בליגה הבכירה אני בעד(וכבר כתבתי זאת כמה פעמים בעבר) על חלוקת רישיון מקצועני לקבוצות שיכולות לשחק בליגת העל. ככה אולי נמנע מקבוצות עיריה ללא אצטדיון ביתי בעיר שלהן.

8. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

זו הייתה עונה אדירה, וגם בסיומת הייתה אדירה, גם אם חיפה ואנחנו התמודדנו מול קבוצות ללא יומרות.

ובנושא אחר - האידיוטים במנהלת שיבצו את המחזור ה-32 בפלייאוף העליון לאמצע שבוע. אילו משחקים משוחקים במחזור הזה? מכבי מתארחת בסכנין, ובאר שבע מתארחת בחיפה - שני משחקים שבהם אוהדי קבוצות החוץ עוברים במצטבר את דרך ארוכה (בכלל, אני חושב שזה הסידור עם המרחק הממוצע הכי גבוה לאוהדים מבין כל סידורי הפלייאוף), כאשר לאוהדי מכבי אין תחבורה ציבורית נוחה.
    למה לא לבחור מחזור אחר לאמצע שבוע, בו זה יותר נוח? איך אוהד מכבי אמור להגיע למשחק בסכנין שנפתח ב-19:45 ביום עבודה בלי להפגע בכיס? למה אוהד באר שבע צריך לחזור הביתה ב-1-2 בלילה כשלמחרת יום עבודה?

ייא אוהב/ת את זה.
  9. עידן444 Member

ולמה בכלל יש מחזור אמצע שבוע? כדי לאזן בין זה שבפליאוף התחתון יש פחות מחזורים. בדיחה.

נערך לאחרונה ב: ‏21/3/17
  10. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

ועדיין הפליאוף התחתון נגמר לפני העליון .

כל השעות שידור האלה לא מתחשבות באוהדים , זה ביזיון .

אבל אנחנו האוהדים מכורים לזה ,לא נעשה כלום נגד , לא נחרים משחקים כדי לא לפגוע בקבוצה שלנו , ובינתיים הטלויזיה חוגגת עלינו ושמה את המשחקים בשעות המאוחרות/מוקדמות האלה .

11. Telkiyski Member

הקיזוז קיים כבר שנים בבלגיה, פולין ורומניה אגב.

אני לא חושב שהפליאוף התחתון הוא כזה בדיחה, הבדיחה היא שפה כל קבוצה שאין לה על מה לשחק פתאום מקבלת 4 בבית מאשקלון.

12. עידן444 Member

זה שהוא קיים שם אומר שזה טוב?
    זה אומר שהם אהבלים שחיים בנדמה לי.
    כשאני רואה מה המדינות האלה שוות בתחומים אחרים של החיים אני גם לא נורא מופתע.

amn אוהב/ת את זה.
  13. Telkiyski Member

כשנבחרת הכדורגל שלנו תהיה קרובה לרמה של בלגיה,פולין וגם רומניה נוכל לזלזל בהם במה שקשור לכדורגל.

גם בכדורסל סדרות הפליאוף קיימות בכל מקום בעולם ועדיין פליאוף בכדורסל הוא לא ספורטיבי בעליל.

14. עידן444 Member

בוא נחשוב...
    בלגיה\רומניה\פולין שהמציאו לעצמם שיטה מפגרת אל מול... כל השאר בערך...
    ומה לא ספורטיבי בסדרות פליאוף? אם קבוצה מנצחת אותך בסדרה- שאפו- היא כנראה טובה ממך.

15. Telkiyski Member

תדמיין בכדורגל בתום עונה סדירה של 30 משחקים, היו עושים סדרת פליאוף של הטוב מ3/5 שמתחילה ב0-0. זה ספורטיבי?

למה בכדורגל יש קונצנזוס שהאלופה צריכה להקיבע בתום עונה סדירה ובכדורסל צריך פליאוף? למה בכדורסל החליטו שזה ספורטיבי לזרוק לפח את כל מה שנעשה בעונה הסדירה ולעשות פליאוף? כי זה מה שנהוג בעולם?