אלוהים

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Joel Gion, ‏4/8/04.

1. Joel Gion Member

טוב אז אחרי שדיברנו בתקופה האחרונה כמעט על כל נושא אפשרי,החל ממשקאות קרים ועד למוות,רציתי לדעת מה דעתכם בעניין הבא.יש או אין אלוהים?יש מי שמשגיח עלינו,או שזו המצאה של אנשים שלא מבינים כלום מהחיים שלהם?

אני אישית מאמין באלוהים,וחושב שיש מי ששומר ומשגיח עלינו מלמעלה,למרות שאני לא דתי ולא קרוב להיות דתי.אני אפילו מה שהחרדים מכנים "גוי".נו,אתם יודעים,אחד כזה שלא שומר שבת,לא מתפלל ולא שומר על רוב המצוות.למרות זאת,אני מאמין באלוהים יותר מרוב האנשים שאני מכיר,ויש לי את הסיבות שלי.
    אני יודע שיהיו כאלה שיגידו שאין הגיון בזה שיש אלוהים,וזה בסדר ואין לי הוכחות שזה אחרת.אבל בגלל זה אני בתקן של"מאמין באלוהים" ולא"יודע אלוהים".אף אחד לא יכול להוכיח דבר לשום צד.את האמת נגלה רק כשנסיים את מלאכתנו בעולם הזה.

אז,מה אתם חושבים?יש או אין אלוהים?שתפו אותנו בדעתכם.
    מקווה שיהיה דיון פורה.
    נ.ב:מנהלים,אם אפשר להוסיף סקר לדיון,אני אודה לכם מאוד.

2. Reyes Member

3. E-tam-R Member

חחחח גם אני רציתי בדיוק היום לפתוח את הדיון הזה...

אוקי הערה ראשונה לגבי התוכן של הדיון: השאלה היא לא אם יש או אין אלוהים, כי כאן אי אפשר להוכיח שום דבר ואי אפשר להשיג קשה של חוט לגבי זה... זה הכל עניין של מאמין או לא.

עכשיו, אני אישית לא מאמין שיש אלוהים.
    אני חושב שכל אחד כשהוא נולד צריך לחנך אותו ככה שאין אלוהים (זאת אומרת לא להגיד לו שאין אלוהים, אלא פשוט לא להגיד לו שיש אלוהים) וכל אחד צריך לבחור לבד אם הוא מאמין שקיים כזה דבר.

כששאלתי פעם כל מיני אנשים מאמינים למה הם מאמינים באלוהים, הם לא ענו לי למה הם מאמינים, הם ענו לי בשאלה: איך זה שאתה קיים, ואיך זה שכל העלם קיים? זה טיעון מאוד נחמד אם אתה מאמין. אבל אם ממשיכים עם הטיעון הזה אז נתקלים בכל מיני שאלות אחרות:

אם נצא מנקודת הנחה שיש אלוהים והוא ברא את הכל והוא בחר ביהודים להיות העם שלו אז איפה בעצם הוא היה בתחילת שנות ה-40 כשנרצחו 6,000,000 בני אדם מהעם שהוא בחר?

בכל מקרה, אני ממליץ לכל מי שקורא את הדיון הזה ומתעניין בנושא קיומו של אלוהים לקרוא את המאמר הזה.
    וכשאתם קוראים את זה אל תהיו מקובעים, תהיו פתוחים לשנות את עמדתכם.

4. RMCF Member

יש כל כך הרבה הוכחות לכך שלא אלוהים ברא את הארץ, ומצד שני יש כל כך מעט שזה ממש מבלבל http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/unsure.Xxx

אני בד"כ מעדיף לא לחשוב על זה ולחיות את החיים. יש לנו חיים וזה מה שחשוב. אני למשל לא מאמין בדברים לא הגיוניים (מפלצות, כישופים, מזל רע) ואפשר להגדיר את אלוהים כמשהו לא הגיוני. אבל מצד שני אני לא יכול שלא לחשוב שיש אלוהים, רק השאלה האם אלוהים הוא דווקא האלוהים של היהודים? לדעתי אם יש אלוהים (או מה שזה לא יהיה) אז לא כתוב עליו בשום ספר. לפעמים כששואלים אותי אני אומר שכן, לפעמים שיש, אבל לא דווקא של היהודים ולפעמים שלא. והאמת, שעדיף לא להתעסק עם שאלות שאי אפשר לדעת את התשובה, כי זה יותר מדי מבלבל (כמו לאן אנחנו הולכים אחרי המוות וכו'), אז אני לא מביע את דעתי יותר פה. לילה טוב, ותהנו מהחיים :aaagath: .

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏4/8/04
  5. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

אישית הצבעתי לא. בלי קשר לדעתי הרבה אנשים מאמינים שיש אלוהים, מכיוון שהם רוצים שיהיה. כי אם יש אלוהים אז יהיה צדק בעולם, אז לכל דבר יש סיבה, אז ברגעים הקשים יהיה להם למי להיתפלל, אז גם ברגעים שנראה שאין כבר מה לעשות, תמיד תהיה הם התיקווה, והם תמיד יקוו שמישהו רואה את המעשים הטובים שהם עשו ויזכו לתגמול הולם.

6. E-tam-R Member

נכון.. זו אחת הסיבות שהמאמינים מאמינים לדעתי.. קל להם להפיל כל מיני תופעות שהם לא יודעים להסביר על משהו שהם קוראים לו אלוהים... כשקורים דברים טובים אז הם חושבים שהם היו צדיקים, וכשקורים דברים רעים במקום לחקור את הסיבה שלהם הם אומרים שזה בגלל שלא התפללו מספיק וכד'

בקיצור, ראש קטן. הרי תמיד טוב שיש על מי להפיל את האחריות

7. Paolo Maldini שחקן ותיקים

אני רוצה להאמין באלוהים, אבל אם יש, למה הוא לא באמת שומר עלינו? למה דווקא אנחנו נתקענו עם הערבים, הפיגועים, המלחמות, האבטלה, למה?

יש הרבה הוכחות לכך שיש אלוהים, ויש הרבה הוכחות לכך שאין...

גם אם אין וגם אם יש, זוהי מין אמונה שהולכת עם העם היהודי מאז ומתמיד, החגים שלנו בנויים עליו, המנהגים שלנו בנויים עליו, אנחנו לומדים בבית ספר עליו ומה שלא תרצו, הוא חלק מהחיים שלנו גם אם הוא לא קיים.

נ.ב. -הצבעתי כן

8. John Frusciante Member

זה בהחלט הנושא השנוי ביותר בחלוקת!.( בעצם אולי חוץ מהמוות...)
    התשובה שלי היא:
    לא יודע!
    באמת שעד שלא יהיו הוכחות לעולם לא נידע.
    עדיין לא ראיתי הוכחה חד משמעית שאין אלוהים,ועדיין לא ראיתי הוכחה חד משמעית שיש אלוהים,ככה שבאמת אין לי שמץ...
    ובאותו הקשר...אני כמעט משוכנע שסיפורי נוח הם בעצם אגדה בבלית,וסיפורי אדם וחווה... הם אגדות!
    אבל אני לא בטוח ב100%.
    *האפשרות" לא יודע" חסרה בסקר.

ואיתי האדום
    מה זה קשור?!,אם יש אלוהים , הוא חייב להפוך את העולם ל"גן עדן" שבו הכל טוב ויפה?!
    ממש לא !

נערך לאחרונה ב: ‏4/8/04
  9. Kiko Member

אני באופן כללי בנאדם מאוד ריאלי. אני לא מאמין בדברים כמו "גורל או "נשמה", ומושגים כמו "עולם הבא" ו"גילגול נשמות" די מצחיקים אותי, כך גם עם אלוהים. אני מאמין באבולוציה.
    למרות זאת, אין לי שום בעייה עם אמונות של אנשים, ושכל אחד יעשה מה שהוא רוצה, להפך, אני חושב שהדת (וכן, כן, גם החרדים) הם מרכיב מאוד חשוב בדבר שמחזיק את העם שלנו כל כך הרבה שנים - היהדות.

10. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

טוב, מבלי להביע דעה אם כן או לא אני רק אסביר למה אלוהים לא שומר עלינו ואיפה הוא היה בשנות ה-40.

העם היהודי באירופה חטא, התבולל ולא שמר על המצוות הטבועות ביהדות.
    ולפי האמונה, כאשר לא שומרים על חוקי ה' ולא מקיימים את המצוות מגיע העונש מהשמיים.
    לפי סברה זו אפשר לטעון שהשואה היתה בעצם על עיקרון הסיפור של תיבת נוח:
    החוטאים מומתים, והצדיקים שהם המיעוט זוכים לגאולה.

וכך אפשר גם להסביר את המצב כיום.
    רוב העם חילוני ולא מקיים מצוות, וכל מציאות החיים בארץ היא בעצם העונש.

הבהרה - זו לא הדעה שלי, זו גם לא לא הדעה שלי.
    הדברים שכתבתי היו כדי להסביר מהצד הדתי (לא מהצד שלי) למה קורים דברים רעים לעם היהודי.

11. Kiko Member

אני באופן כללי בנאדם מאוד ריאלי. אני לא מאמין בדברים כמו "גורל או "נשמה", ומושגים כמו "עולם הבא" ו"גילגול נשמות" די מצחיקים אותי, כך גם עם אלוהים. אני מאמין באבולוציה.
    למרות זאת, אין לי שום בעייה עם אמונות של אנשים, ושכל אחד יעשה מה שהוא רוצה, להפך, אני חושב שהדת (וכן, כן, גם החרדים) הם מרכיב מאוד חשוב בדבר שמחזיק את העם שלנו כל כך הרבה שנים - היהדות.

ולגבי שאלת השאלות: "אם אין אלוהים אז איך העולם קיים?" אני עונה: "מי ברא את אלוהים? למה זה לא הגיוני שהיקום נוצר מעצמו אבל זה הגיוני שיצור שיכול לברוא עולמות נוצר מעצמו?"

12. Max Member

זה תלוי באיזה אלוהים מדובר, באלוהים הדתי? אם כן אז אני משוכנע ב 150% שהוא אינו קיים, התנ"ך, הברית החדשה ושאר הדתות מלאות בכל כך הרבה פרדוקסים שמנסים לחפות עליהם בדרכים מעוררות רחמים שזה פשוט לא יתכן.
    לגבי אלוהים פילוסופי, אני לא יודע, זה קשה מאוד להוכיח או להפריך, גדולים ממני ניסו וגדולים ממני גם ינסו כנראה לא יצליחו (אלוהים פילוסופי - יצור מושלם, אינסופי, כל יכול שאחראי לכל הסדר והסיבתיות בעולם, לא צריכים להקריב לו קורבנות, לא צריכים לכתוב בשבילו ספרים, לבנות מבנים ולהלחם מלחמות קודש על זהותו).

13. ג'רי בית הלוי Member

חד וחלק לא.

אלוהים שנותן ל"עם הנבחר" שלו לעבור דברים כמו השואה הוא לא אלוהים, אלא סתם דבר אכזרי ומרושע.

14. marvid Member

נכון.
    אני לא מאמין באלוהים,כי אני לא יכול להאמין במשהו שאף אחד לא יודע אם יש או אין.
    ולאלה שאמרו שיש הוכחות שאלוהים קיים,איזה הוכחות יש?

15. RMCF Member

התנ"ך וספרים אחרים... בדיוק כמו שאין גם הוכחה ממשית לכל שאר ההשארות לגבי איך נוצר העולם.