אלימות משטרתית כלפי אוהדי הכדורגל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י city, ‏20/9/05.

1. city Member

תראו איך מתייחסים בפ"ת לאוהד קבוע (שאפילו היה כתב בהתנדבות באתר הקבוצה). http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/let_it_all_out.Xxx
    ואחרי זה מתפלאים למה לא מגיע קהל למגרשים...

פשוט בושה

* מצטער שפתחתי נושא חדש, פשוט לא מצאתי איפה לשים את זה.

2. Spanish Weapon Member

כן , אני קראתי את זה ופשוט נקרע לי הלב.

אני חושב שמישהו צריך לשים קץ להתעלמות ולהתנשאות המשטרתית במדינה.

נכון , השוטרים עושים למעננו עבודה יום יום (חלקם , ואני מדגיש חלקם) וחלק מהשוטרים גם לוקחים את העבודה רחוק מידי ופוגעים בחפים מפשע ללא הצדקה.

נמאס.

3. גל2 Member

אני גם מסכים איתך וקראתי את זה זה פשוט נורה! צריך לעשות משהו אם זה וביכלל לעשות משהו עם השוטרים ואני מדבר גם על המיקרא עם אוהד הפועל תל-אביב!

4. John Barnes Member

משטרת ישראל היא גוף ביזיוני שחייב לעבור רפורמה יסודית. הביזיונות האלה , כמו אתמול בדרבי ששוטר פשוט פירק אוהד הפועל, לא יכולים להמשך. קופי האדם האלה אינם עוזרים במאום להקטנת האלימות במגרשים, להפך, הם מעודדים אותה. כשבנאדם בא ומבקש עזרה משוטר בכל מקום שהוא, הוא לרוב ייתקל בהתנשאות מחפירה. אני פשוט נגעל מהגוף הזה בכל פעם מחדש.

העיקר שבהתנתקות הם בכו....

5. city Member

רק לשם השוואה, הייתי במשחקים באנגליה, השוטרים שם היו נחמדים מאוד. במשחק של ארסנל נכנסתי בטעות ליציע הלא נכון (פעם ראשונה בהייבורי...) אז הלכתי ושאלתי את השוטר איפה המקום שלי והוא הכניס אותי דרך דלת צדדית ליציע הנכון והלך איתי עד המושב שלי.
    אני רק יכול לדמיין מה שוטר בארץ היה עושה אם הייתי שואל אותו משהו כזה...

6. אלי מתחן Member

מה שמעצבן זה שכשאוהד הפועל מקבל מכות משוטר ישר עושים מזה קרקס תקשורתי בעוד אוהדי בית"ר סובלים כבר כמה שנים מאלימות משטרתית ואפליה ושום פיפס בתקשורת לא נשמע.

7. Melixon 15 Member

השבוע מקרה אלימות משטרתית שלישי...
    ואם בכלל אפשר לקרוא לדבר כזה מוצדק, הדברים האלה אפילו לא קרובים

8. robson Member

מה שהכי עצוב מכל הסיפור הוא שהכל נעשה בצורה חאפרית, דהיינו במקום שהנהלת פ"ת תנפיק לאותו בחור נכה כרטיס או סתם אישור מעבר למגרש אזי כל הסיפור של סדרנים חדשים או ישנים לא היה קורה, לעומת זאת אותו בחור נכה סמך במשך שנים על הסדרנים שמכירים אותו וכשאלו התחלפו הוא עבר את ההשפלה הזאת..עצוב, אבל אלה הם פניה של החברה הישראלית ויחסה לנכים שאותם היא רואה כמטרד..

בקשר לאלימות המשטרתית אני מסכים עם joe_cool, כל פעם שאיזה אוהד הפועל נפגע מברוטליות משטרתית זה ישר מגיע לכותרות החדשות אבל כשזה קורה לאוהדי קבוצות אחרות זה די נעלם בעמודים האחוריים..לא שזה אומר שמותר לשוטר לפגוע באוהד אבל כבר התרגלנו לכך ששוטרים מתנהגים במגרשים יותר גרוע משחוקרי שב"כ מתנהגים לנחקרים של הג'יהאד האיסלמי..

נערך לאחרונה ב: ‏21/9/05
  9. Ampelmann Member

ואני מאמין דווקא, שאם היה ילד בן 14 ביציע של בית"ר חוטף מכות כאלה בשידור ישיר, זה גם היה מגיע לחדשות.

המשטרה בכל העולם זה סיפור עצוב, ברוב המקרים אלה הפושעים הכי גדולים. לפני כמה שבועות הזדמנתי לכפ"ס, שם פגשתי במקריות בצוות האמבולנס שאיתו עבדתי כמה שנים במד"א, כשהם מטפילם באדם מוטל על הכביש ללא תזוזה. היות וראיתי באיזור מכונית חונה באלכסון, חצי על הכביש, אמבולנס ושתי ניידות משטרה, הנחתי כי מדובר בתאונה והפצוע רק מחכה לקיבוע ולפינוי. אמנם במקרה הזה, הפצוע רק ילל בזוועה מקפיאת דם והשוטרים היו עסוקים בהשתקה חוזרת ונשנית שלו.
    השוטרת, שמן הסתם לא ידעה שאני פעיל במד"א בגלל שלא היו עלי מדים, מיהרה להניח שאני סתם עובר אורח דוחף-אף והעיפה אותי משם בברוטאליות (שתבינו, אני מגרד מלמטה את המטר תשעים, לא כ"כ קל לדחוף אותי..). אח"כ הצוות אישר לי להכנס לזירה, תחת התנגדות די חריפה של המשטרה.
    הפצוע, שבור-אף ומדמם מ-לא מעט מקומות בראש, הובל לבית-החולים והשוטרים רק החריכו את כולם להאמין שהוא קיבל דו"ח, השתגע, והתחיל לדפוק את הראש בניידת ( http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/bduh.Xxx ).
    הפצוע, אדהם שביטה, טען מאוחר יותר כי בהתחשב במבטא הערבי שלו, השוטרים היכו אותו וגרמו לו למספר שברים בפנים.

עכשיו, בואו באמת נניח, שאדהם שביטה, השקרן המרושע ומכפיש השוטרים העבריין, חש כנכון לעמוד אל מול אנשי מופת המקצוע הללו ולהטיח את עצמו בניידת (ועוד ברמה כזו שתשבור לו את האף ואת ארובת העין), האם לא יצליח, הבהמה האנושי, להקים אפילו שריטה בודדת בגימוריה של ניידת הברזל?..
    לא, לא...וכך, כנראה, הגיע עוד מקרה מח"ש לסיומו, כאשר הפושע המסוכן (שסובל מבעיה בתפקוד המוחי מאז מקרה החזיז) נלכד, 7 השוטרים השלימו את משימת ההשטלתות הקשה ללא נפגעים מצד כוחותינו ויחידת פחחות המשטרה זכתה לציון לשבח...

אלוהים...עד שלא יקום גוף חיצוני שיחליף את מח"ש (אין כמו לקחת שוטרים שישפטו שוטרים, הא?!) לא תשקוט אדמת הפלדה תחת רגליהם של חפי-הפשע, ושלא נדבר אל אלו שהעזו את פיהם למרות במבטא...
    אמנם דבר כזה, אוטופי כניתן, לעולם לא יתאפשר במדינה שבה החוק כרוך כצמיד על ידו של כל אזרח, ראש הממשלה נאשם בשחיתות, שר המשטרה צולם כעושה עבירות תנועה (שרנסקי והאופנוע, לזוכרים) ושר המשפטים נחקר בחסות משרדו...

10. burning soil Member

עצוב מאד לקרוא על דבר כזה. לא מובן איך זה קורה בישראל של שנות ה-2000.
    הלוואי ובאמת היו נעשות רפורמות במשטרה,אבל ברור שזה לא יקרה.

11. תונל Member

1. שביטה הוא לא איזה ילד בן 15? איך יש לו רשיון (ועוד עם נזק מוחי כמו שאתה אומר)?
    2. בלי קשר לשאלה אם הגירסא שלך או של השוטרים נכונה, סיפור כזה לא היה מתפרסם בעיתונים?

אז מה הולך פה? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dunno.Xxx

12. robson Member

לאחר שהדיון העצוב על אוהד הפועל פ"ת מוצה אני הופך את הדיון הזה לדיון אלימות משטרתית כלפי אוהדי הכדורגל..
    הכל לכאן..

13. לילך משתמשים של כבוד היכל התהילה

תונל הדיון היה בעיתונים, היתה אפילו תמונה וכתה די גדולה...
    ובתור אחד עם רשיון, אתה יודע איך זה הולךם עם הערבים, באים לתיאוריה\טסט, נכשלים, מעמיסים את כל החמולה על הטרנטה ונוסעים הביתה...

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏22/9/05
  14. תונל Member

וואלה מוזר לא שמעתי על זה.
    לא מצדיק מכות של המשטרה אומנם, אבל אין ספק שערבי בן 15-16 בלי רישיון שנוהג זה גם לא משהו...

15. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה מתחיל בזה שרוב השוטרים במדינה הם ערסים מטומטמים ולא סתם צוחקים עליהם שהם טיפשים
    צריך להיות קריטריונים גבוהים בשביל שמישהו יהיה שוטר ולא רק עם הוא יודע לכתוב את המילה שוטר
    בלי 6 שגיאות כתיב.