אליפות אפריקה, דרא"פ 2013

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י idans10, ‏17/1/13.

1. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

דווקא המשחק שהכי עניין אותי בשלב הזה (טוניסיה-אלג'יריה) לא אוכל לראות אותו היום, נראה לי זה יהיה חתיכת משחק

2. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אמנם החמיצו פנדל האתיופים, אבל זמביה פראיירים גדולים שהיו צריכים להכריע את המשחק בדקות שאתיופיה הייתה בשוק (ולא חסרו כאלו). לא הבנתי למה מאיוקה לא פתח, החלוץ הפותח של זמביה נראה כבד והתקשה להתגבר על הגנה די חלשה של אתיופיה למרות הגול ששם. בדקות הספורות ששיחק כל פעם שקיבל את הכדור הייתה תחושה של משהו מסוכן.

נבחרת אתיופיה חלשה מאוד מבחינת טקטית, מאוד, אבל לזכותם ייאמר שהם מנסים לשחק כדורגל יפה עם הנעת כדור והרבה חילופי מסירות. גם הקהל שלהם עשה אווירה טובה וקיוויתי שההפתעה תהיה גדולה יותר מאשר תיקו...

3. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

חוף השנהב-טוגו 1-2

חבל לי קצת על טוגו (אם רק אדבאיור היה כובש את ההזדמנות הנדירה בהתחלה), אבל סה"כ הפילים היו טובים יותר לטעמי וניצחו בצדק, למרות שהשוער הטוגולזי עזר להם כאן בצורה רצינית עם יציאה גרועה ביותר שעזרה לג'רביניו להבקיע.

טוניסיה-אלג'יריה 0-1

לצערי לא ראיתי את המשחק, אבל נראה לי שהיה שווה לחכות 90 דקות בשביל גול כ"כ דרמטי וכ"כ יפה של מסאקני.

היום בית A פותח מחזור שני:
    דרום אפריקה-אנגולה (17:00)
    מרוקו-קאבו ורדה (20:00)

4. cazzo Il Capocuoco

אלג'יריה (מול תוניסיה הם שחקו טוב) ומרוקו נבחרות עם שחקנים מוכשרים בסך הכל, אך לא תמיד ברור איך ההתייחסות לעניין הנבחרות האפריקאיות שמלאות בשחקנים אירופאים שנולדו להורים אפריקאים. נושא קצת רגיש שאני מרגיש לא הכי בקיא בו, בשביל זה צריך לחקור קצת יותר מההיסטוריה והתרבות של האזור.
    יחסית ליכולת של אנגולה בטורניר הזה עד כה, אני מבין את התוצאות של מרוקו. אולי זה הממוצע של הגיל הנמוך בסגל, חוסר הנהגה באמצע המגרש, התקופה הקצרה של המאמן בתפקיד, תחושה שאין קהל שדוחף, אולי זה באמת חוסר חיבור לנבחרת וחוסר נחישות (פה אני מתלבט ובכלל לא בטוח). קאבו ורדה מצד שני לא חסרה שחקנים שנולדו באירופה וגדלו בה, אך השחקנים הללו מיעוט קטן בסגל של לוסיו אנטונש. נבחרות אחרות מצד שני מלאה בצרפתים ומרוקו במיוחד בכמה הולנדים. אבל שוב אני חושב שהזכרת מקום הלידה לא כזה חשוב, אם אני חושב שוב על המשחקים שראיתי היום, עבד-אלעזיז בראדה (בין היחידים שבאמת זזו וניסו בכל הלחץ, הוא בישל את השער וניצל את הטעות של נאנדו) נולד בצרפת ומעולם לא שיחק בליגה המרוקאית ואם ימשיך להשתפר אין סיבה שישחק שמה. אחרי המחצית הראשונה המעולה של הכרישים מהאוקיינוס האטלנטי, נראה שהם התעייפו ועם החילופים המוקדמים של טאוסי (בלהאנדה, אמראבט ואסעידי היו רעים, אבל לא היחידים במרוקו) קצת תזוזה הייתה, אך חוסר האגרסיביות והדיוק (והעצבים כמובן) בלטו בכל זמן המשחק ולא רק במחצית הראשונה, בה קאבו ורדה לא נתנה ליריבה שלה לנשום אפילו. לולא השוער נאדיר למיאגרי מרוקו הייתה מפסידה ומודחת. נראה שתהיה עוד הדחה בשלב הבתים, אלא אם כן דרום אפריקה תהרוס את היתרון הברור שנוצר היום בטבלה.

נערך לאחרונה ב: ‏23/1/13
  5. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

האמת שאני די מאוכזב מנבחרת מרוקו. באמת שציפיתי מהם ליותר, בטח מול נבחרות כמו אנגולה וקאבו ורדה, שאולי נבחרות עיקשות אבל לבטח לא יותר מוכשרות מהמרוקאים. עכשיו המשימה של מרוקו לא פשוטה בכלל, שכן היא חייבת לנצח במחזור האחרון את המארחת והסיכוי שלהם להעפיל קטן משמעותית.

בינתיים היום בבית B:

מאלי-גאנה (17:00)
    הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו-ניג'ר (20:00)

6. בונקר מפואר Member

הזיכרון שלי מטעה אותי או שבאמת היה יותר קהל בטורנירים הקודמים? אני לא זוכר כמות כזאת של קרחות ביציעים לפני הטורניר הזה.

7. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

קח בחשבון שריבוי הקרחות יכול לנבוע מקיבולתם הגבוהה של האצטדיונים בדרום אפריקה בהשוואה למגרשים שאירחו את הטורניר בשנים קודמות. לראיה - עד עתה הנתונים היבשים אינם מעידים על ירידה בכמות הצופים הממוצעת ביחס לאליפות האחרונה, למשל, אלא אפילו מצביעים על עליה מסוימת.

נערך לאחרונה ב: ‏24/1/13
  8. AS R Member

אני לא מאמין שבנבחרת ניגריה נתנו לאובי מיקל לבעוט את הפנדל.. הבן אדם לא הבקיע שער אחד בשבע שנים בצ'לסי.

9. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

עזוב לא כבש שער, אבל מה זה הפנדל המגעיל הזה? תחטיא, אבל לפחות תבעט בעיטה סבירה. מה זה הדרדל'ה הזה? זמביה משווה לטעמי לא בצדק, גם כי הפנדל על מאיוקה היה מאוד גבולי על גבול הממוצא, אבל אחרי שני משחקים שתי הגדולות של הבית עם 2 נקודות בלבד.

10. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

ראיתי קצת מהמשחק הראשון ביום. וואלה, לא יודע אם נבהלתי יותר מהדשא ה'ירוק' או השיפוט הנוראי. בצורה הזאת הטורניר הזה באמת נראה מאד מאד חובבני.

11. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

במשחק השני דורסת בורקינה פאסו את האתיופים החביבים 0-4 וככל הנראה מסיימת את דרכם בטורניר. תיקו במחזור האחרון מול זמביה יספיק לה להעפיל ולהדיח את מחזיקת הגביע בשלב הבתים על הדרך, אבל הפסד שלה בתוספת ניצחון ניגרי צפוי על אתיופיה והיא תמצא עצמה בחוץ.

12. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אתיופיה דווקא הייתה במשחק למשך הרבה דקות, שהיא שוב מציגה הנעת כדור יפה וניסיונות עיקשים לשחק רק על הקרקע רגל מרגל, אבל יש פערי איכות בין הנבחרות וללא החלוץ המצטיין שנפצע בפתיחת המשחק היא לא הצליחה למצוא את הרשת. בורקינה פאסו פשוט יותר טובה, גם אם לא בפער כזה, וניצלה את ההגנה המחפירה של האתיופים לסיים את המשחק בניצחון גדול למרות ההרחקה של השוער במהלך המחצית השנייה.

נערך לאחרונה ב: ‏26/1/13
  13. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

בית A יינעל היום וייקבע את שתי העולות הראשונות לרבע הגמר. המארחת דרום אפריקה נמצאת במצב הטוב ביותר, כאשר ניצחון או תיקו מול מרוקו יעלה אותה לשלב הבא ללא קשר למה שקורה במשחק המקביל. לעומת זאת, ניצחון מרוקאי יעלה את מרוקו ויצריך את דרום אפריקה לקוות שקאבו ורדה לא תנצח את אנגולה או שאנגולה לא תנצח בהפרש שערים שיהיה עדיף על הדרום אפריקאים.

ניצחונות של קאבו ורדה ומרוקו במשחקים שלהן יעלו את שתי הנבחרות לשלב הבא. קאבו ורדה תעלה גם אם תסיים בתיקו ומרוקו לא תנצח את דרום אפריקה.

אנגולה תהיה חייבת לנצח ולקוות שמרוקו לא תנצח את דרום אפריקה, או שתנצח אותה בהפרש שערים שיציב את האנגולים לפני המארחים.

בקיצור יהיה מעניין, שני המשחקים ישוחקו במקביל ב-19:00.

דרום אפריקה-מרוקו
    קאבו ורדה-אנגולה

14. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

טוניסיה היתה קרובה להשוות אתמול ולהגיע במצב מצוין לקראת המחזור האחרון אבל החמצה ענקית בדקות הסיום ואחרי זה שני שערים שספגה גרמו למשחק להיראות כאילו היה חד צדדי למרות שבכלל לא היה ככה.
    מדהים היה לראות איך אלג'יריה בשני המשחקים היתה עדיפה על היריבות שלה ובשניהם היא הפסידה שלא בצדק ועפה הביתה

מרוקו היום פשוט צריכה ניצחון, דווקא מול הקבוצה שעל הנייר נראית כהכי טובה בבית והיא המארחת, חושב שנראה משחק צמוד היום ושהמרוקאים יעלו לרבע הגמר

נערך לאחרונה ב: ‏27/1/13
  15. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין גבול ללוזריות, מרוקו היתה הרבה יותר טובה, הגיעה פעמיים מול שוער במצב יתרון והחמיצה ברשלנו וגם ובדקות האחרונות סופגת שיוויון לא מוצדק והולכת הביתה, דרום אפריקה לא עשתה כלום מלבד שתי בעיטות שהתלבשו לשחקנים שלהם ואיכשהו הנבחרת החלשה הזאת עולה שלב