אלי כהן - עף הביתה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Number 8, ‏17/8/07.

1. Giallorossi Member

בעונה שעברה זה היה שונה- לא היו לו כלים לשחק יפה או התקפי, וגם הייתה לו סגל עם שאיפות למיקום גבוה והוא עשה את הטוב ביותר עם הסגל שהיה לו.
    אבל, בעונה הזו יש קבוצה שנבנתה כדי להיות צלע במאבק לאליפות או להישגים מסוימים באופ"א, והוא לא יכול לעשות בונקר בכל משחק.

ולדעתי- כהן לא צריך להתפטר, לא כרגע בכל אופן.
    צריך לתת לו קצת זמן כדי שהוא יחבר את הקבוצה, אולי אז הוא יבין שלמכבי של השנה יש פוטנציאל לשחק יפה ויצירתי.

נערך לאחרונה ב: ‏18/8/07
  2. Fabio Junior Member

תראה היה לאלי כהן את משה ביטון שהוא חלוץ, מרדיקוביץ' שהוא חלוץ, ועומר פרץ שמשחק טוב יותר כחלוץ מאשר כקיצוני ימני.
    הוא היה יכול בקלות לפתוח עם משחק התקפי, היו לו את הכלים... אך הוא העדיף משחק הגנתי, ורוב השחקנים שלו גם היו מתאימים למשחק ההגנתי.

3. Number 8 Member

בניגוד למשה ביטון ומרדיקוביץ, עזרן וקאמאנן חלוצים עם קבלות, כולם יודעים מה היכולות שלהם.

נכון, אך השנה זה אחרת, שחקנים התקפיים לכל דבר.
    4-5-1 לא חייב תמיד להיות הגנתי, אבל במקרה של העונה שעברה, לא הייתה ברירה אחרת.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏18/8/07
  4. Fabio Junior Member

קודם כל, גם ביטון נחשב אז לחלוץ מצוין, פרץ לא היה רע בכלל בהפועל ומרדיקביץ' היה עוד זר שבא.
    זה שעכשיו יש לו שחקנים התקפיים זה מצוין מבחינת מכבי, אני מסכים איתך, אבל הוא מאמן הכי הגנתי בליגה לטעמי ויהיה קשה להזיז אותו מזה.

5. Number 8 Member

שישה שערים לחלוץ בעונה, זאת לא הצלחה. עד עכשיו אני לא מבין למה אלי כהן כ"כ התלהב ממנו, ועוד שילמו לו שכר של 300 אלף, היכולת שלו לא שווה אפילו שליש מהסכום שקיבל.
    בקשר לקאמאנן ומרדיקוביץ, כמו שאמרת מרדיקוביץ הובא כזר שאף אחד לא הכיר את היכולות האמיתיות שלו, וזה בדיוק ההבדל בינו לבין קאמאנן, שאת היכולת שלו כבר מכירים מהעונה שעברה בהרצליה.

אם אלי כהו לא ישנה את צורת המשחק שלו, הוא לא יחזיק הרבה מעמד בקריית שלום. מעניין לראות איזה הרכב יציב ביום שני.

6. Fabio Junior Member

הוא נחשב אז לחלוץ מצוין (כשהוא היה בבני יהודה) אך כנראה קללת החולצים של מכבי השפיעה גם עליו (כמו גם דוארטה, אדו, ועוד הרבה חלוצים שהצליחו מאוד בקבוצות אמצע טבלה ונפלו במכבי)

7. Number 8 Member

כמובן, תפיל את זה על "קללת החלוצים.. תפקידו של חלוץ הוא להבקיע שערים(!) ובבני יהודה הוא הבקיע רק שישה שערים. איך זה בדיוק הופך אותו לחלוץ מצוין? לפי המסירות והטכניקה?

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏18/8/07
  8. botkol Member

תגיד אתה אדיוט או מה ?
    מה זה לא היה לו כלים ?
    צריך שיהיה לך שחקנים כמו רונאלדיניו כדיי לשחק התקפי ?

לך לקבוצות נוער מליגה ז' ותראה ילדים שמשחקים התקפי , זה עניין של גישה .

כדורגל הרבה יודעים לשחק , התקפי זה שיקול של המאמן והגישה שלו .

כול אחד יכול לשחק התקפי או הגנתי , בלי קשר לשחקנים שמשחקים בקבוצה , בטח ובטח בקבוצה כמו מכבי ת"א .

9. Patrice_Evra Member

אוהדי מכבי..מי שמכם חושב שאלי כהן צריך ללכת הבייתה שלא יקרא לעצמו אוהד..או שלפחות יקרא לעצמו אוהד הצלחות..מה זה השטויות האלה בגלל הפסד לסכנין ותיקו עם ארג'יאספור האלה אתם רוצים שהוא ילך הבייתה?אתם שוכחים שאחרי עונה ה"גלקטיקוס" אתם הייתם מושפלים של החיים וכולם ניבאו שאתם תסיימו מקומות 5-8 בעונה הקודמת..ואז בא אלי כהן והביא את מרטינוביץ' ושבחון והם עזרו לכם לצאת מהבוץ..ואילולא אלי כהן אתם הייתם היום קבוצת אמצע טבלה אז די עם השטויות הוא חייב להישאר..

10. תומר22 Member

זה ממש לא משנה מה האוהדים חושבים. אלי כהן חי על זמן שאול במכבי ת"א. ברגע שיקפוץ הפיוז לרוני מאנה(וזה קורה לעיתים קרובות), כהן בחוץ. רק צריך אישור קטן מנמני, וגם זה נראה בדרך.

11. Sergio Ramos Member

אני לא אוהד מכבי, אך אני יכול להגיד לך שאם והייתי, הייתי בעד עזיבה שו. המקום שלישל שלו בעונה שעברה, לא נתן שום אינדיקציה לכך שהאו צריך להישאר במכבי תל אביב. כבר הסרתי על סמך מה הוא שם, הקבוצה נראת רע מאוד , המשחק שלו הגנתי ומסריח. להפסיד לסנטה קולומה, אתה קולט את זה? זו קבוצת חובבנים, תבין זה סתם אנשים שאצלם זו עבודה צדדית, מנצחים קבוצה מקצועית שמתאמנת יום יום, שקורה דבר כזה, המאמן אשם, אלי כהן צריך ללכת הביתה לדעתי , כי אם לא, מכבי תסיים העונה מקסימום......מקום 4 אם לא 5

12. King Kenny Member

ואת כל זה אתה אומר על סמך שלושה משחקים?
    גם את העונה שעברה מכבי פתחה בצליעה וזה נראה כאילו היא בדרך לעוד עונה גרועה של מקום 4-6 ואז פתאום היא התעוררה, והופ היא סיימה מקום 3.

13. botkol Member

הבעיה בקבוצות היא לא המאמן , המאמן בארץ לא משפיע כמעט ובכלל על השחקנים.
    הבעיה היא השחקנים , אף קבוצה היום לא תלויה במאמן שלה , אם רוני לוי ילך , יבוא מישהו שיעשה את העבודה שלו לא פחות טוב , כנ"ל לגביי כול קבוצה אחרת .

התפקיד הזה , בארץ , הפך להיות דיי מיותר ,
    באנגליה צ'לסי היא כול כולה מוריניו , ברגע שהוא יעזוב היא תיהיה שונה לגמריי , מנצ'סטר ופרגוסון זה שניי דברים שאי אפשר להפריד , ונגר וארסנל ועוד .

באיטליה - אנצ'לוטי ומילאן , ליפי (כשהיה ) ביובנטוס ועוד .

בספרד - דל בוסקה וריאל מדריד , שאחריו ריאל לא הצליחה להתרומם , רייקארד וברצלונה , אף אחד לא יודע איך תראה ברצלונה אם רייקארד יעזוב (כי הוא זה שבנה את האימפריה שם )

בגרמניה - היצפלד ובאיירן , כשהיצפלד עזב והגיע מאגת הבינוני כולם ראו לאן הגיע באיירן ,אם היצפלד באיירן היא אחת מהקבוצות הטובות בעולם ולא חשוב מי משחק .
    שאף וברמן ולא חסרות עוד דוגמאות .

אני מניח שהבנתם למה אני התכוונתי , בארץ אין דברים כאלה ובגלל זה גם הכדורגל לא מצליח להמריא .

איך אפשר לצפות ממכבי להיות טובה כשמי שעומד על הקווים ואמור להוביל את הקבוצה יודע שכשלון והוא עלול להיות בחוץ?

14. Sergio Ramos Member

אה כן? באמת? ועל סמך מה בדיוק? על סמך זה שההנהלה של הקבוצה שאתה אוהד הגיע לשפל הרמה, וחיפה גם כן צלעה, ועל סמך ניצחוונות מסריחים ומגעילים של 1-0 בפוקסים של גול בדקה 90. תפסיק לדבר שטויות, מילא אם בעונה שעברה מכבי הייתה מציגה כדורגל יפה והתקפי, הייתי מדבר אחרת, אבל מאמצע העונה שעברה, אני כבר הבנתי מי זה אלי כהן, תבין הוא דרדאלה של אבי נימני. בעונה שעברה הוא שיחק כדורגל מגעיל, את העונה הזאת הוא פתח גם כן בכדורגל מגעיל והעונה שעברה והפתיחה הזאת נותנת לי אינדיקציה להמשך. זה היהי נדיר אם נראה את מכבי העונה (אם היא תהיה ברשות אלי כהן כמובן)משחקת יפה.
    אל תבין אותי לא נכון אני לא שופט על סמך 2 משחקים, אבל לפי העונה שעברה והפתיחה הזאת, לא מגיע לאלי כהן לאמן קבוצה כמו מכבי תל-אביב.

15. אבוקדו =] Member

למה הוא קנה כל כך הרבה שחקנים התקפים, ועכשיו משחק הגנתי?
    ומאמן שאומר: "קיוויתי שננצח 1-0", הוא לא מאמן שמתאים למכבי.