אלי כהן צריך ללכת הביתה?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י AFC AJAX, ‏21/10/02.

1. AFC AJAX Member

אלי כהן ובית"ר ירושלים ממשיכים להפסיד.
    הקבוצה מציגה יכולת רעה...וכבר 3 משחקים רצופים עם הפסדים לבני יהודה הפועל ת"א ומכבי פ"ת....מתוכם 2 הפסדי בית.

אלי כהן לא שולט על השחקנים...מתבטא נגדם בתקשורת והשחקנים מציגים את ה "חוסר נאמנות" לקבוצה במגרש.

אלי כהן צריך ללכת הביתה??

הביעו את דיעותיכם כאן...

2. ג'רי בית הלוי Member

לפי דעתי לא, כי זה רק פתיחת הליגה, ואסור לשכוח שהוא הציל אותם שנה שעברה.
    הדבר הגרוע ביותר שיכול לקרות לבית"ר עכשיו זה עוד זעזוע, בנוסף לכל מה שכבר קרה לה, והחלפת מאמן זה בדיוק הזעזוע שאני מדבר עליו

בית"ר, ויתר קבוצות הליגה, פשוט צריכים ללמוד, שאם מחליפים מאמן, זה לא אומר שעכשיו לוקחים אליפות. זה אולי טוב לקבוצות ששקעו אחרי עונה מוצלחת יחסית(ובית"ר בכלל לא הצליחה שנה שעברה, וגם לפני שנתיים, וגם לפני שלוש), אבל לקבוצות במצב של בית"ר, זה ממש גרוע.

3. יוגב אסולין Guest

בבית"ר יש לחץ.. מאמן הוא לא הבעיה.. אבל הוא גם לא יוכל לישאר. האוהדים לא יודעים את מי להאשים. צריך לעשות שמה ניקוי מהבסיס ליצור משהו... אי אפשר בשנה אחת לקחת קבוצה שכמעט ירדה ליגה לבנות על אותו בסיס ולעשות אותה קבוצה לאליפות...

הבעיה בבית"ר הרבה יותר מורכבת הכל מתחיל מניהול. פינצ'ל עם כל הכבוד לו הוא לא באמת מבין בניהול כמו שהוא משחק אותה לו הוא ולא 3 השותפים שלו. לפחות בתקופה של גד זאבי הוא ניסה להביא אנשים מבחוץ שינהלו את העסק.

ברגע שתיהיה לבית"ר הנהלה מסודרת זה יהיה הראש של המערכת... שזה למעשה הבסיס של הקבוצה אחרי שיש בסיס אפשר לבנות עליו... ובבית"ר כניראה לא הבינו את זה עדין.

4. Reyes Member

במילה אחת - לא.
    כהן לא אשם שהשחקנים לא משקעים.
    אם כל שחקן היה נותן מעצמו 100% ויותר בית"ר הייתה מצליחה הרבה יותר.
    אחאי פתיחת העונה הטובה ציפו בבית"ר לצמרת אבל כפי שזה נראה עכשיו, נאבק שוב על השארות בליגה.
    לבית"ר כבר הרבה זמן אין שחקן נשמה, אחד שכולם לומדים ממנו, אחד שהקבוצה הכי חשובה לו.
    זוהר לא שחקן נשמה, זוהר רוצה אך ורק את הכסף וטוב עשה אלי כהן שהושיב אותו על הספסל במשחק הליגה מול פ"ת.
    לבית"ר אין גם שחקנים שעושים עבודה שחורה, בית"ר משחקת ממש כמו בשכונה.

תחילת העונה נראתה מצוינת.
    השחקנים השקיעו והתלהבו, הקבוצה נראתה מאורגנת והשחקנים נחושים, עכשיו הכל התהפך. השחקנים לא עושים את המוטל עליהם ומשאירים חורים בהגנה ובסוף הם משלמים את המחיר.
    נכון, יש לחץ בבית"ר בגלל האוהדים שדורשים נצחונות ולא הפסדים אבל הלחץ לא סיבה מספיק טובה לתרץ. בית"ר צריכה לשחק כדורגל. הלוואי וכמו פעם...

לדעתי, בית"ר חייבת להתחזק בעוד שחקן או שניים אבל על רמה, לא כמו פאבלו דל ריו החלש.

שחקני בית"ר לא יקבלו את המשכורות בזמן וטוב שכך, אולי ככה הם ילמדו להילחם כמו שצריך ולא לשחק כמו ליגה ג'...

העונה רק בהתחלה, הכל יכול להיות, אבל עד עכשיו בית"ר ממש גרועה ואני מצפה לשינוי.

לכהן טעות אחת, שאולי המשמעותית ביותר - הוא משתף יותר מידי צעירים.
    אני לא יודע אם הוא לא מנצל את היכולות של השחקנים שלו אבל הוא מרבה לשתף צעירים בלי ניסיון ובמצב הזה של הקבוצה, זה ממש לא בריא.

לסיכום - מה שקורה עכשיו בבית"ר = ביזיון!
    נקווה שהמצב ישתפר.

5. AFC AJAX Member

כהן לא אשם שהחקנים לא משחקים...
    אבל כהן אשם בבחירת הסגל של תחילת השנה...בטקטיקה...ובהתבטאיות שלו על הקבוצה שלו בתקשורת.

כל זה מוסיף לאלי כהן 50 אחוז אשמה בכל מה שקורה היום בבית"ר.

6. juva Member

תראה את סותר את עצמך

אלי כהן הוא האשם הבלעדי במצב של בית"ר פניג'ל נתן לו די גדול לקניית איזה שחקן שהוא רוצה, הוא בנה את הסגל, פניג'ל לא ממש התערב, היה לו קיץ שלם להביא את מי שהוא רוצה ולהתאים את השחקנים לצורת המשחק שלו- הוא לא עשה את זה כמו שצריך, בגלל, אם אוהדי בית"ר יצאו ל"ציד משכפות" כדאי להם "להרוג" אותו ראשון

7. AFC Member

נכון פיגו, הכי קל לומר זאת.
    בית"ר בתחילת העונה היו נשמות, אבל מחזור אחד הפסידו והם משחקים בשביל הכסף, אה?
    אין מה לעשות. לבני יהודה הפסדנו כי אוחנה יודע טוב מאד מה מצב המוראל אחרי שתי ניצחונות בבית"ר, ובני יהודה קבוצה טובה מאד.
    להפועל ת"א כי פשוט הם טובים יותר ממנו. אני אתן לך עוד 4 מליון שקל לרכש לשפר את בית"ר, ולא תצליח לנצח את הפועל פעם אחת מתוך חמישה.
    ובגלל כל הלחץ של הקהל ופניג'ל האדיוט שממשיך לעשות אווירת משבר (ועונשים יצירתיים, יש לציין) הפסדנו גם למכבי פ"ת.

אני בטוח שאם ננצח מחזור הבא, השחקנים כן יהיו נשמות, הא?

אלי כהן הוא אחד מהמאמנים הטובים בליגה, אבל מה לעשות שהוא לא ונגר.
    שלושה הפסדים סה"כ, זאת הבעיה בבית"ר, מצפים מחולה אסטמה ללכת לאולימפיאדה.

8. Reyes Member

עזוב נשמות, לא נשמות...
    אני אגיד את זה ככה - אם השחקנים היו משקעים קצת יותר, לא היינו מפסידים למכבי פ"ת.
    מכבי פ"ת החלשה השיגה ניצחון ראשון העונה בליגה דווקא על חשבוננו.

9. Rossoneri Member

אתם יודעים מה הבעיה איתנו? האוהדים? כל הזמן מחפשים אשמים, ותמיד מפילים את האשמה על המאמן! תנו לאלי כהן זמן, תנו לו זמן לייצב את הקבוצה! הוא לא יכול ותוך מינימום זמן ולחץ עצום על הוריד להרים קבוצה שתרוץ לאליפות. הבנאדם צריך זמן ושירדו ממנו מהר. אלי כהן מאמן גדול. ומה לעשות אף אחד לא יכול להתמודד עם לחץ. עיין ערך מכבי ת"א.

10. יוגב אסולין Guest

לפי דעתי רק ההנהלה בבית"ר צריכה להשתנות ומהר..

ההבדל היחיד בין בית"ר של לפני 5-6 שנים של האליפויות זה ההנלה. מאז שדדש הלך הלכה גם ההצלחה.

תמיד בית"ר היתה על רוב של זרים ותמיד היה בבית"ר לחץ אבל למרות הכל בית"ר זכתה בתקופת דדש ב3 אליפויות.

שתיהיה הנהלה טובה זה יביא את המאמן את השקט למערכת ואז גם תהצלחה.

11. AFC Member

כל האמונה שלי במשפט : "טעות לעולם חוזרת" כעת נעלמה.
    כשניצחנו את כפ"ס, השחקנים כן השקיעו, לא?
    אבל כשאנחנו מפסידים, הם פתאום לא משקיעים.
    זהו תירוץ של אוהדי בית"ר שלא מבינים דבר בכדורגל, או שפשוט יודעים שהם טועים. האשמה לא של אלי כהן או השחקנים. השחקנים משקיעים אבל הם פשוט לא טובים מספיק, המאמן דווקא עושה את תפקידו כיאה (אם לא מחשיבים את ראיונותיו המביכים והצעקות הלא מובנות שלו בחדר ההלבשה) אבל האשמה היא של האיש מלמעלה והקטן שלו.

כל עוד יהיה לנו מפגר כזה מלמעלה, שמוציא משפטים פשוט מדהימים שיכולים להתחרות עם מנת המשכל של אלון מזרחי, בחיים לא יהיה שקט. עבודות שירות הופך לקנס, קנס הופך להקפאת משכורות, הקפאת משכורות הופכים לאיומים להעפת שחקנים והאיומים הופכים לארוחה חגיגית. הרי מעניין לו את הקטן.

12. AFC Member

יוגב, תתבייש שאתה אפילו חושב שדדש היה מנהל סביר.
    אני מצטער, אבל הרבה אנשים שאומרים זאת כנראה לא מבינים בכדורגל.
    האדם הזה מזכיר את שיטות הניהול של לואי ה-16 ומור נחמני, פשוט בושה.

13. ג'רי בית הלוי Member

וידוקה, עד כמה שהוא היה מנהל גרוע(והוא אכן היה מנהל גרוע), הוא הביא לכם 2 אליפויות(או אולי 3, הוא היה היו"ר שלכם ב-93?)

שו מור נחמני?

14. AFC Member

באמת?
    כנראה שאני מסתובב יותר זמן ברשת מאשר בטריבונה.
    אני הייתי תחת רושם שאת האליפויות האלה הביאו לנו דרור קשטן, אלי כהן, אלי אוחנה, סטפן שאלוי, אישטוואן פישונט, סרגיי טרטיאק, רונן חרזי, איציק קורנפיין, יוסוף אבו-קסיס, ולדימיר גרשנייב, יעקב אסייג, שמוליק לוי ועוד כמה שחקנים, אבל עכשיו אני למד שמשה דדש הוא זה שלקח את התארים ואני מודה לך על פקיחת העיניים.
    הרבה אלפי מילים נשפכו באתר ובעיתונות על עניין משה דדש
    בתמצית ממש טלגרפית, נאמר כך: דדש לא עשה רק רע לבית"ר, אבל את
    כל מה שהוא עשה אפשר היה להשיג גם בלי להביא את הקבוצה לפשיטת
    רגל. דדש לא בחר את השחקנים ולא קבע את שיטת המשחק; הוא מישכן
    את העתיד של הקבוצה כדי למלא את בקשות המאמנים שלו, בשעה שאת
    אותם המשאבים היה ניתן לגייס על ידי שיווק ופיתוח של בית"ר.
    בחמש שנים של ניהול מופקר הוא גרם לכך שכמעט לא היתה יותר
    בית"ר ירושלים, והשאיר אחריו אדמה חרוכה לגמרי - קבוצה מבוגרת
    וכבויה, בלי נכסים ובלי מחלקת נוער. איזה כבוד אתה רוצה שאתן
    לאדם שהעדיף את מנעמי התקשורת וההתחככות בשועי הארץ, על פני
    העתיד של הקבוצה שאני אוהב?

15. AFC AJAX Member

לדעתי וידוקה צודק באלף אחוז!
    משה דדש...הרס את בית"ר עם ניהול כושל זה שהיה לפני דדש עשה עבודה טובה משה דדש לא יכל להרוס את בית"ר בשנה...או שנתיים זה לקח לו זמן.
    אז בגלל זה בית"ר נראית ככה היום....הוא לא ניהל נכון את הקבוצה לא ניהל נכון את הכספים(ראה מקרה של ג'ובאני רוסו עם השעון המהולל) לא עשה את עבודתו בכלל על הצדד הנכון.

הוא ניהל את בית"ר בצורת ניהול חסרת אחריות וחסרת הבנה מינימלית...

לכן בית"ר נראית כך היום בניהול.