אצטדיונים ומגרשי כדורגל בישראל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י עומר, ‏29/5/15.

1. סיונרה Member

למה לא? מה הגודל של האיצטדיון קשור? הפועל קטמון לדוגמא היו לדעתי נהנים יותר אם היו משחקים באיצטדיון קומפקטי יותר מטדי, שנמצא בירושלים.
    מתקן סביר לא קשור בגודל וגם לא קשור בפאר, אם יש דברים בסיסיים שחסרים אז צריך להפנות כסף כדי לטפל בהם ולהפוך את החוויה לסבירה.
    כל עירייה וסדר העדיפויות שלה. רוב ראשי הערים הנורמליות לא משקיעים שום מחשבה לגביי איצטדיון, וכנראה בצדק. זאת השקעה שלא משתלמת בשום עולם.

לא יזיק לך קצת יותר כבוד לכותבים אחרים שמביעים דעה.
    בניגוד אליי, אתה פשוט לוקח אמונות אישיות שלך ומשליך מהן כל מני "כללים".
    חוץ מהרצון של אנשים לראות איצטדיון חדש שיהפוך לפיל לבן ברוב המקרים, אני באמת לא רואה סיבה שהיא לא תחושתית לכך שאסור שישחקו באיצטדיונים קטנים וישנים.
    חסר שירותים בסיסיים זאת סיבה אמיתית שאני מוכן לקבל, השאלה היא האם כדאי להקים איצטדיון חדש בשביל זה או שפשוט אפשר במאית מהעלות להתקין שירותים נורמלים במה שכבר קיים.

2. zohar Member

לא היה פה שום חוסר כבוד ! יש פה דיון ...
    ולדעתי ואני חוב שגם לדעת הרוב אי אפשר לקיים משחקים במגרש בחדרה והעיר והקבוצה והמדינה ראויה למתקן מודרני ונורמלי שיעמוד בכל תקני הסף של שנת 2018 ! לא דיברנו על פילים לבנים ועל השקעה חסרת תקדים סטייל 600 מיליון סמי עופר .
    אפשר ורצוי להתחיל באיצטדיון של 8000 צופים סגור מכל צדדיו עם אפשרות עתידית להרחבה !
    וזה לא סותר את הצורך במתקני אימונים לילדים ונוער ומתקני ספורט לקהילה בציבור הרחב
    צריך גם וגם !

3. עידן444 Member

אם אני לא טועה בליגה א׳ הקבוצה הזו שיחקה בגבעת אולגה. אני חושב שזה אומר משהו על המגרש בחדרה שפעם אחרונה שהייתי בו במשחק של נתניה היה לפני יותר מ 20 ונראה לי שהוא היה אז באותו מצב שהיום אם לא טוב יותר.
    הבעיה העיקרית של המגרשים ברעננה וחדרה היא שהם נמצאים בלב שכונה. הגישה בעייתית ואין שום אפשרות להגדיל. ואצטדיון של 2,000-2,500 מקומות עם יציע אחד זה באמת לחזור 30 שנה אחורה.
    אם חדרה תוכל לשחק בנתניה זה הרע במיעוטו. להגיע מחדרה לאצטדיון בנתניה זה לא הרבה יותר זמן מלהגיע מנקודות מסויימות בתוך נתניה לאצטדיון או מכפר יונה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. yuvalu Member

כל עוד רעננה לא תצא מנתניה ותעבור למקום אחר, חדרה לא תשחק שם

5. עידן444 Member

אין סיכוי לאישור חריג?

6. yuvalu Member

לא, עיריית נתניה אמרה בפירוש שהיא לא תתן שארבע קבוצות ישחקו שם. חוץ מזה גם המנהלת אוסרת על כך.

7. עידן444 Member

אני יותר מכוון למנהלת בשאלה שלי.
    כי צביקה גנדלמן אמר שהוא בייחסים טובים עם פיירברג והוא מאמין שזה יסתדר.
    אם אני לא טועה מי שמתנגד זו הנהלת האצטדיון אבל ברור שאם מרים תיתן הוראה זה מה שיקרה.
    הבעיה היותר גדולה היא לדעתי מבחינת המנהלת. 4 קבוצות באותו אצטדיון מגביל מאוד את לוח המשחקים.

8. סיונרה Member

זה עובד לא רע בליגה למקומות עבודה.

9. ~Omri~ Member

הגודל של האצטדיון קשור, כי הוא מגביל את הקבוצה מבחינת כמות האוהדים שיכולה להיכנס, ובכך מגביל הפוטנציאל לגידול דור חדש של אוהדים. כמו כן, משחק שהגיעו אליו 2,000 צופים יגרום לפחות באזז ועניין ממשחק שהגיעו אליו 6,000 צופים למשל.

אף אחד לא מדבר פה על פילים לבנים. אני מדבר על אצטדיון סביר בהתאם לסטנדרטים הדרושים. אצטדיון של 8,000 מקומות ישיבה יתאים לקבוצה כמו חדרה במידה ותעפיל לליגת העל, והוא יוכל לשמש אותה שנים רבות. הדוגמה של קטמון לא רלוונטית ולא קשורה. מדובר בקבוצה שמשחקת במתקן הראוי היחיד בעיר, ובמקרה הוא גדול בכמה סדרי גודל למידותיה. בחדרה לעומת זאת אין מתקן ראוי, ואף אחד לא מדבר פה על בנייה של אצטדיון ענק, אלא משהו שיתאים למידותיה ולסטנדרטים של ליגת העל.

10. סיונרה Member

קודם כל שירצו להגיע אלפיים, אחרי זה שיחשבו איך מביאים 6,000. כרגע הדבר היחיד שקובע שהפועל חדרה תהיה הפועל חדרה הוא השם, אין לה שום קשר לעיר.

11. zohar Member

צודק
    בדיוק כמו סכנין ששיחקה בעכו רוב העונה
    קש ששיחקה בעכו
    התל אביביות בנתניה ובפתח תקווה
    מרמורק ברמלה
    המצב הזה לא נעים אבל גורמים לו מסיבה מסויימת והיא לשפר ולשדרג ולהקים מתקנים ראויים ולא להישאר בחירבות שמתאימות למילניום הקודם !
    על הקצב שבו הדברים קורים זה כבר דיון אחר לגמרי ועל זה צריך לבוא בטענות

12. סיונרה Member

הדברים לא קשורים. העיריות אחראיות לאיצטדיונים, מנהלת הליגה אחראית לליגה עצמה.
    מבחינת מנהלת הליגה, הכרחי שהקבוצות ישחקו בערים שלהן כי אחרת הן יאבדו מהזהות שלהן ונשאר עם חמש הגדולות, סכנין ומכבי נתניה. למה שילד מחדרה יגדל להיות אוהד של הפועל חדרה/רעננה אם הוא לא באמת יכול ללכת למשחקים שלה?
    למנהלת יש את הטוטו שיכול לעזור לממן את ההפיכה של האיצטדיונים בערים הללו לבטיחותיים וראויים לאנשים שבאים להתארח בהם.
    אגדיל ואומר שאם זה היה תלוי בי, לכל קבוצה בליגה יש שנה לסדר לעצמה איצטדיון בעיר שלה, אחרת היא לא תוכל לשחק בליגת העל.
    מצד שני, אם זה יהיה בסדר העדיפויות של העירייה, אז היא כנראה תבנה איצטדיון, ואם לא, אז לא.

אל תזלזל במילניום הקודם. יש הרבה מאוד דברים שעשו אז והיום לא מצליחים להתקרב. אחד מהם זה איצטדיונים שכונתיים.

13. ~Omri~ Member

שירצו להגיע 2,000? אתה שוכח לרגע שגם קהל חוץ מגיע למשחקים. קח את האצטדיון בקריית שמונה כמודל. לפעמים מגיע לא מעט קהל חוץ, ולפעמים לא. סביר להניח שבחדרה יגיע יותר קהל מקומי מאשר בקריית שמונה. יש לא מעט משחקים בליגת העל שיכולים למשוך 5,000 צופים לפחות במשחק בחדרה (התל אביביות, בית"ר, ב"ש וחיפה. גם הפועל חיפה ונתניה יבואו עם קהל).

אתה צודק אופן עקרוני שקיום משחקים מחוץ לעיר ימנע מקהל מקומי רב להגיע (בעיקר צעירים), אבל מצד שני גם קיום של משחק באצטדיון עם יציע של 2,000 מקומות ישיבה, דבר שהוא אנטי-כדורגל, גם כן ימנע מקהל רב להגיע בשל התכולה הקטנה (קח בחשבון גם שיש צורך בהפרדה בין הקהלים). בקיצור, בניית אצטדיון סביר בסטנדרטים הדרושים, שישמש את הקבוצה לעשרות שנים, הוא דבר שימשוך הרבה יותר קהל, מקומי וחוץ, מאשר לשחק באצטדיון קטן.

אתה מסתכל בטווח של 2-3 שנים ואפילו פחות, ואני מסתכל בטווח של 20-30 שנים. זה כל ההבדל.

נערך לאחרונה ב: ‏5/5/18
  14. סיונרה Member

בלי איצטדיון מקומי, לא יהיו הפועל חדרה והפועל רעננה בטווח של 20-30 שנה.

15. ~Omri~ Member

נכון. בגלל זה כדאי לבנות כזה, גם אם המחיר הוא לשחק כמה עונות מחוץ לעיר.