אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. Gass12 Member

אני לא צריך את גיא בכור או אותך בוגר קורס מבוא לכלכלה ג'לגוליה בכדי לדעת שאנחנו במסלול צמיחה יפה.
    לחשב תוצר לנפש זה פשוט יותר מפשוט קח את התוצר הלאומי הגולמי תחלק אותו במספר התושבים והרי לך תוצר לנפש.
    גיא בכור עורך תחשיבים ואומדנים בסוף כל שנה ומציע בהערכה את קצב הצמיחה שלנו לשנה הבאה. מבדיקה של כתבות שלו בעבר הוא אף פעם לא טעה בצורה שתוכל לומר זה פייק ניוז.
    על פי כל האומדנים 44 אלף דולר תוצר לנפש בשנת 2018 הוא צפי סביר.
    *בכור אף אומר שהאקונומיסט לא רק משקף תרחישים אלא אף יוצר מגמה.

נערך לאחרונה ב: ‏5/1/18
  2. סיונרה Member

אחלה הסבר, שגוי כמובן אבל לפחות אתה מנסה. ולמה שגוי? אם אצטט את הדוקטור המכובד גיא בכור, בוגר אוניברסיטת ג'לג'וליה כנראה,
    זה לא אומדן ולא נעליים, הוא פשוט מביא נתונים שגויים. לפי הנתון הרשמי של משרד האוצר, ישראל צמחה בשנה האחרונה באחוז בודד בתוצר לנפש.
    אם כבר מדברים על אומדנים, אז לפי הIMF, ישראל תגיע לתוצר לנפש של 44 אלף רק באיזור 2022.

לכל אדם סביר שאינו מצטט בלי להבין, 15% צמיחה בתוצר לנפש זה נתון לא הגיוני. מעט מאוד מדינות בהיסטוריה התקרבו אליו בשנה ספיציפית. בטח שלא מדינות מפותחות.

3. Gass12 Member

זה לא חדש שאתה מתקשה בהבנת הנקרא!!!
    שלחתי אותך לקרוא שוב בגוף הכתבה אבל כהרגלך בקודש נתקעת על ההזיה הטורדנית והכפייתית במוח המעוות שלך באיזשהו שקר שהינדסת לעצמך
    מתוך אובססיה לתקוף את הימין או אותי הרובוט לטענתך.
    גש שוב ותקרא הוא בפירוש כותב "רק בשנים האחרונות החל הזינוק הנשען על קצב צמיחה יפה של 4.4 אחוזים בשנת 2018".

ועכשיו זדיין לי מהעיניים חולה נפש

4. סיונרה Member

תדגיש עוד קצת זה יעשה אותך צודק. איך בשנים האחרונות החל הזינוק הנשען על קצב צמיחה עתידי?
    הצמיחה בתוצר לנפש בישראל הייתה אחוז אחד בשנת 2017, זה אומר שלפי ד"ר מג'לג'וליה גיא בכור היא תהיה 38,380, אם בשנה הבאה הוא יצמח ב4.4% (נתון הזוי לגמריי אבל נזרום) נגיע ל40,060 דולר אמריקאי. לא 44,000.
    אין פה שאלה של ימין ושמאל, זאת שאלה של אמת, שקר או סתם עלגות.
    הנתון הזה שגוי, אני עדיין מחכה ל@מזגן שיביא לפה את הנתון שפורסם באקונומיסט כדי לבדוק האם ד"ר גיא בכור לא יודע לקרוא אנגלית, לא יודע להבין נתונים כלכליים או שהוא פשוט שקרן.

אם היית טיפה פחות הזוי שרק יודע לקרוא לאנשים אחרים חולי נפש יכלת להראות לי מתמטית איך אני טועה, לצרף נתונים מאתר שאפשר לאמת או סתם לנסות להסביר איך "לקחת את התוצר ולחלק באוכלוסיה" יכול להביא למספר הזה, מה שהוא לא, ואני מוכן להגדיל את ההתחייבות שלי לעזוב את דיון האקטואליה לחודשיים, פלוס להחליף את החתימה שלי לתמונה של גיא בכור או מוט'קה קידר, לבחירתך לכל החודשיים הללו.

5. Gass12 Member

קדימה בולדוג כעוכר ישראל מדופלם הנה כתבה מהאתר "מידה" הימני מידי לטעמך צא למשימה חדשה סיוחרא. בוא תנסה לערער את אמינות הכתבה
    דרך אגב:מי אתה מהמצולמים בתמונה? הימני עם המשקפיים ,המכוערת שלידו או זה שמאחורי המכוערת?

לא יעזרו ההכחשות: כך מממנת הקרן החדשה את ההפגנות להפלת נתניהו

6. DRORIKO Member

ערוץ 12: יום טוב סמיה עזב את האולפן באמצע ראיון של גדעון לוי - חדשות רוטר

חתיכת כלומניק. לוי לא רצה רצח אף אחד וגם לא מכר את סודות הגרעין, באיזה זכות הוא קורא לו "עוכר ישראל"? בגלל שהדעות שלו מעצבנות אותו? עוד טמבל של מפלגת העבודה שחשוב לו להראות ש"הוא לא כזה שמאלני". ממדרשו של אבי גבאי.

7. סיונרה Member

יכלת להעיף אותי מכאן לחודשיים, פלוס השפלה. במקום זה אתה מסתפק בלקרוא למשקפיים של אלדד יניב ולזהבה גלאון מכוערת.
    אני לא עובד בשבילך, אבל די ברור שבהסתמך על ניסיון עבר לוקח בדיוק 3 דקות למי שטיפה מבין כדי לפגוע באמינות. הסטנדרטים שלך ל"אמינות" כה נמוכים שמספיק גרביל שבילה 5 דקות במקום רלוונטי, אפילו באוניברסיטת ג'לג'וליה כדי למצוא חורים בשטויות שאתה מביא.

8. Gass12 Member

1.אין לי שום רצון שתעוף מכאן אתה לא כזה חשוב.
    2.הוכחת אינספור פעמים שאתה עוכר ישראל כך שאקרא לך עוכר ישראל בכל הזדמנות מהטעם הפשוט שאתה כזה.
    3.הבאתי לינק לכתבה שגיא בכור עושה אותה ברציפות מזה 11 שנים . על מנת לסתור אותו מה יותר קל מלגשת אחורה לכל אותן 11 כתבות
    שמתפרסמות תמיד באיזור ה24-25 בדצמבר.
    4.אתה יודע שאין עדיין נתונים סופיים לגבי התל"ג לשנת 2017 ומה שהובא הובא כתחזית שלו לשנת 2018
    5.הוכחתי לך בכתובים שאתה יודע לקרוא אבל אינך מבין את הנאמר.
    6.שלום שלום ואל תבוא לדרור בחלום (לי תבוא אין לי בעיה איתך אתה כלום בעיני)

9. סיונרה Member

תן לי להבין, התמ"ג לנפש עומד על 40 אלף דולר בשנה נכון לאוקטובר, הוא יעלה בחודשיים ל44 אלף, עלייה של עשרה אחוזים? בחודשיים?
    העובדה שאתה משתמש במילה אומדן, לא הופכת כל דבר שתגיד ל"נתון לויכוח". אז או שבכור שקרן, או שהוא אידיוט. תחליט אתה.

10. Gass12 Member

הנתון היחיד שאינו נתון לויכוח ואותו ורק אותו תוכל לשפוט הוא 44,000 דולר תוצר לנפש לשנת 2018 .
    על מנת לא להמתין לסוף 2018 כי יש גבול כמה אפשר לשהות במחיצתך. אני מציע לך לגשת אחורה לתחזיותיו ב11 השנים הקודמות.
    תרגיל נוסף שתוכל לעשות זה לקחת את ה44,000 לחלק ב104.4 ולהכפיל ב100 וזה יתן לך את התוצאה באומדן לסוף שנת 2017 שעליה בנה את התחזית שלו.
    ועדיין גם אם תהיה סטיה כלשהי הנתון היחיד שתוכל לשפוט אם הוא חרטטן יהיה אם מדינת ישראל תגיע ל44,000 תוצר לנפש
    למען האמת גם אז לא תוכל לשפוט את זה כי זה תלוי בהמון משתנים שלא כולם תלויים רק בתוצר (מלחמות,בלת"מים)
    שורת סיכום-גם בינואר 2019 אמשיך לכנות אותך עוכר ישראל כי אתה כזה. הבאתי את הכתבה של בכור על מנת לשמח ולהתגאות כאזרח ישראלי
    לך זה מפריע כי אתה בן אדם קטן וממורמר (האמת יש לך המון סיבות לכך. בגילך להיות כ"כ תפרן לנסוע בתחבורה הציבורית , להתגורר אצל ההורים ולחיות בלי בת זוג)
    לי זה ממש לא מפריע ההיפך הוא הנכון גם אם הוא טעה באחוז לפה אחוז לשם המגמה הכללית היא מצויינת על אפך ועל חמתך.
    אני מצטער שאתה לא חלק מהפרוספריטי אבל זה בעיקר באשמתך ולא אשמתו של ביבי.

11. סיונרה Member

אז אתה בעצם אומר שזאת תחזית לסוף 2018, שזה גם לא נכון, אבל בסדר. אבל התחזית הזאת יכולה להתגשם או לא להתגשם, אבל כולנו צריכים לקבל אותה כעובדה, אבל לא לשפוט אותו אם היא לא מתקבלת. אחלה הגיון.
    אם המצב כזה טוב, אז אין צורך בחרטטנים ברמה נמוכה ונתונים שגויים כדי להוכיח את זה.

אתה לא ממורמר, אתה סתם נכנס לפורום כדורגל וכותב פה כמויות של מידע שקרי, כי אתה מקבל כסף עבור זה. אני תופס את השקרים שלך בחינם, כנראה שפה הטעות שלי.

12. Gass12 Member

זה לא אני אומר. זה הוא אומר. אני לא אשם שאתה לוקה בהבנת הנקרא

13. benos Member

@Gass12 שער הדולר ירד כמדומני ב-10 אחוז מינואר 2017(מ3.8 ל-3.4). זה אומר שגם אם הצמיחה היא 0, המדד בדולר יעלה בכ-3-4 אלף דולר כי לפי מה שזכור לי המדדים האלה נקבעים ביחס המטבע המקומי לדולר בסוף אותה שנה.

14. Gass12 Member

אתה בהחלט צודק וכמדומני היתה שםן התיחסות לזה.
    לדעתי המסרים במאמר שלו נמצאים בפתיח ובסיום.
    ויכוחים תמיד היו ויהיו, כי הכל תלוי בפוינט אוף ויו.
    יש כאלה שמדברים ויש שעושים. בואו נעשה כולנו
    מאמץ ( כל אחד בגיזרתו הקטנה והפרטית)להרים
    את הנתונים כלפי מעלה כדוגמה אישית שתשליך מן הפרט אל הכלל.
    המסר השני הוא להכיר בכוח הכלכלה העוצמתית שלנו כפותחת דלתות ומשנה מציאות.
    אני מזדהה עם זה מאוד

15. מזגן Member

אקונומיסט מחורבן. הגרסה המדוברת לא נמצאת באתר למנויים. נדמה לי שצריך להזמין את זה בנפרד.

אבל תראו איזה שער מצאתי של השבועון השנה. פנינה. מה אומר על זה @Gass12? פייק ניוז או אמת?
    https://i.ebayimg.com/images/g/m7MAAOSwl~tZlOfb/s-l300.Xxx

Why Israel needs a Palestinian state - The legacy of the six-day war

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 3, אורחים: 23)

1. בארסה-מכבי
  2. אמיר ע
  3. הרצליה