אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמו שכתב חגי סגל לפני כמה ימים, הימין עוד עלול למצוא את עצמו לפני הבחירות בלי מועמד רציני, פשוט בגלל שנתניהו גימד את כולם בשנים האחרונות. הבן אדם השקיע הרבה מאוד למען ביצור הדומיננטיות שלו והתחושה שאין עוד מלבדו, תחילה בימין ואחר כך בכלל. לא פלא שכמה אנשי ליכוד בכירים התנדפו לכל עבר. לנוכח העובדה שאין לו כוונה לזוז ולו סנטימטר עד שתהיה לו ברירה, וזה נראה כרגע רחוק מאוד, כשיגיע המפץ זה יכול להיות בלגן גדול.

2. DRORIKO Member

סליחה? גדעון סער זה לא מועמד רציני? סתם כל הסקרים מראים שהוא לוקח את הבחירות? נפתלי בנט זה לא מועמד רציני? מה גם שלדעתי 99 אחוז ממצביעי הימין כל כך מתעבים את השמאל שלא כזה אכפת להם מי יעמוד בראש הגוש שלהם הם עדיין יצביעו לו. כלומר כן אכפת להם, אבל לא כמו שאתה וחגי סגל עושים מזה.

3. Gass12 Member

אם נתניהו יאלץ לזוז כי יורשע בבית המשפט? אז שיזוז שלום תודה ולא להתראות. עד אז החוק ורק החוק יאמר את דברו.
    בניגוד ללחץ הבלתי פוסק של כל בעלי הענין

4. סיונרה Member

כרגע לא. יש לך ספק שאם לא היה מתגלה מה שהתגלה לגביי ביטן אז הוא היה הופך לשר בממשלה הבאה? יש לנו כבר חיים כץ אחד.
    בכל מקרה, דיברתי על אחרים כמו גדעון סער, ישראל כץ, ארדן, רגב ואדלשטיין, שהם באמת כמה רמות מתחת לנתניהו. אני באמת לא יכול לחשוב על אחד שם במפלגה שאני חושב שמסוגל להנהיג את ישראל.
    "מצביעי הימין" הם לא קבוצה כזאת גדולה. חלק גדול ממצביעי הליכוד בבחירות האחרונות פשוט חושבים שנתניהו עדיף בהרבה על מי שמולו כראש ממשלה. אם לא האירוע של שרון הוא לוקח את הבחירות מול הליכוד בפער עצום, וזה אחרי ההתנתקות.

5. Gass12 Member

בליכוד ככל שאר המפלגות יש טובים יותר וטובים פחות.
    מה רע באנשים הערכיים והטובים דלהלן: זאב אלקין,יריב לוין,אופיר אקוניס,ציפי חוטובלי,יואב קיש,אבי דיכטר ,אמיר אוחנה,נאוה בוקר ,יובל שטייניץ,שרן השכל, מיקי זוהר,ענת ברקו,גילה גמליאל.
    ישנם אחרים שלא הייתי מצביע עבורם בפריימריז לעולם גלעד ארדן הוא אחד מהם,צחי הנגבי וחיים כץ גם לא היו זוכים לקול שלי.
    אבל היי.הולד יור הורססס יש עוד זמן לבחירות

6. DRORIKO Member

ההתנתקות יצרה הרבה "הייפ" ורוב הציבור תמך בה בשעתו. מאז הציבור זז ימינה, לא כי "שטפו לו את המח" אלא כי כשאתה חוטף כל קיץ טילים מהמקום שפינית, וכשהמנהיג הכביכול מתון של הפלסטינים מנסה לברוח ממשא ומתן כמו מהכרה בשואה, אתה מבין לאט לאט שמדינה פלסטינית כבר לא ברת יישום. אולמרט ב-2006 הלך לבחירות עם תכנית ההתכנסות וקיבל 29 מנדטים. אם הוא היה עושה את זה היום אני לא יודע אם הוא היה עובר את אחוז החסימה.

7. סיונרה Member

חברי הבית היהודי אוהבים לטעון ש"הציבור בחר בנו" כשהם קיבלו כמה מאות אלפי קולות בסך הכל. כולם אוהבים לחשוב שהדעה שלהם בקונצנזוס. תמר זנדברג בטוחה שמה שמפריד בין מרץ של היום למרץ של 10 מנדטים זו היא בתור מנהיגה.
    הציבור לא זז ימינה, הוא לכל היותר לא מאמין לאבו מאזן ולמנהיגים הנוכחיים של הפלסטינים. נחש מה? גם אני ואבי גבאי.
    בסוף גם רוב מצביעי הליכוד לא באמת בעד המשך העמקת ההתנחלויות וממש לא מעוניינים בכל מני תוכניות הזויות דוגמאת זאת של מיקי זוהר.

טוב שלא הזכרת את איוב קרא, כנראה הפוליטיקאי הטיפש ביותר בחצי הכדור הצפוני.
    רוב מי שציינת לא יזכה בליכוד גם אם יתחתן עם נתניהו, וחלקם אנשים שלא ראויים ולא מסוגלים לנהל סניף של קיוסק.
    אלו שלא לחלוטין בזויים והזויים הם או דמגוגים שאף אחד לא באמת מאמין להם (חוטובלי, אוחנה, לוין, אלקין), או עסקנים שמחוץ למערכת הפוליטית לא שווים כלום (גמליאל) או סתם אנשים בינוניים שהמראה והרזומה שלהם איכשהו מחזיק אותם בתפקיד (קיש, דיכטר ושטייניץ).
    שירן השכל שנואה מאוד בליכוד דווקא כי היא ראויה לתפקיד מרכזי יותר. למזלה יש לה לובי של הליכודניקים החדשים והליברלים בליכוד שלא יתנו לרפש לסלק אותה כל כך מהר.

8. Gass12 Member

שמע כשתחליט להתנתק מהשקע ותפסיק להטריל אולי אז תהיה ראוי לדיון נורמלי.
    עד אז אם אתה מחשיב את עצמך איש שומר חוק שמדבר מדם ליבו ובאמת שאיכפת לו מה קורה במדינה הזו?
    היית מצטרף למחאה "הקטנה" שלי. חבורה של מאותרגים שבחיים לא יחקרו אותם כי הם מחוברים מאוד מאוד אל צמרת להב 433 רוצה לחטוף את השלטון במרמה.זה באמת מה שאתה רוצה?

9. DRORIKO Member

שרן השכל לא ראוייה לכלום, כל הקרדיט שהיא קיבלה זה על השרירים שהיא כביכול עשתה על הממשלה בכל מיני הזדמנויות, ותמיד זה נגמר בזה שהיא חזרה למלונה(לא עם קאיה אל תדאג :) ) כנסת הבאה היא בחוץ. שתלך לבכות לליכודניקים החדשים שלה.
    אני חושב שהיד שלך קלה על המקלדת כשאתה מדבר על חברי המפלגה שלי. יריב לוין הוא בזוי והזוי?דמגוג? אחד האנשים הכי אינטיליגנטים בכנסת אם לא האינטיליגנט שבהם(טוב נו זה ידוע שאוהדי הפועל הם אינטיליגנטים ;) ) אני לא חושב שהוא עדיין בשל להיות מנהיג, אבל בהחלט הייתי רוצה לראות אותו בתור שר משפטים למשל. ציפי חוטובלי היא אישה סופר אינטיליגנטית, גם אם אני לא תמיד רואה איתה עין בעין. קצת תכבד אנשים אחרים זה לא יזיק.

10. סיונרה Member

אני מכבד את מי שראוי לכבוד, רובם המוחלט של חברי הכנסת בליכוד לא ראוי לשום כבוד.

השכל מובילה מהלכים ליברלים בכנסת, היחידה שעומדת בסטנדרט של הליברלית בתיאור של הליכוד. קצת כבוד למי שבסך הכל שומרת על המפלגה שלך נאמנה לחוקה שלה עצמה.

העובדה שאדם הוא דמגוג לא סותר אינטילגנציה. לוין אדם רהוט וכנראה גם חכם, אבל הטיעונים שלו ברוב המקרים שטחיים ומתממים, ובמילה אחת,דמגוגים. איילת שקד לדוגמא היא באמת אישה אינטיליגנטית, הבעיה איתה זה הרצון שלה לדמוקרטיה בסגנון סינגפורי. אם ציפי חוטובלי אינטילגנטית אז היא עושה אחלה עבודה בהסתרה של העובדה הזאת. בכל פעם שהיא פותחת את הפה היא מצליחה להסתבך. מזל שלא שמו אותה בתפקיד ייצוגי למדינת ישראל. חוץ מזה שהטיעונים שלה בדרך כלל מסתכמים ב"אני דתיה ולכן מה שאני אומרת נתמך על ידי אלוהים, אין ממש צורך להגיון שאנשים אחרים יבינו".
    מירי רגב לדוגמא לעולם לא אקרא לא מטומטמת. אבל חכמת רחוב כמו שלה, זה טוב כדי להבחר בליכודיאדה, לא כדי להוביל מדינה.

איתן כבל מאותרג, עוד שנייה הוא הופך לראש ממשלה מרוב שהוא מאותרג, אה לא? הוא פוליטיקאי זוטר שלא מעניין אף אחד? אי אפשר להבין את זה מכמות ההודעות שאתה מזכיר אותו.
    אני לא מצטרף איתך לשום דבר, אני לא מוכן לעשות בהתנדבות את מה שאתה עושה בתשלום.

אמיר ע אוהב/ת את זה.
  11. DRORIKO Member

דווקא איילת שקד לדעתי מאד חלולה. גם השכל לא נשמעת לי כמו איזה עילוי אינטלקטואלי. אבל עזוב את זה רגע, איך בדיוק היא "שומרת על המפלגה שלי"? בזה שהיא התקפלה מכל האיומים שלה להצביע נגד הממשלה? ומי בכלל ביקש ממנה "לשמור על המפלגה שלי"? מפלגות זה דבר דינאמי אתה יודע, בדיוק כמו שהמציאות היא דינאמית. בסופו של דבר מי שמכתיב את הטון במפלגה הם המצביעים והמנהיגים עצמם והם אלה שמשנים את המפלגה עם השנים, זה קרה גם בליכוד אבל גם במפלגת עבודה, ואפילו במרצ שהפכה עם השנים למפלגה אנטי ציונית. אתה לא תשמע הרי קריאה במפלגת עבודה להחזיר את המשטר הצבאי על ערביי ישראל "כי זאת היתה דרכה של מפא"י". מדברים איתי כל הזמן על מורשת ז'בוטינסקי, ז'בוטינסקי גם אמר ואני מצטט "בכל קבינט, שבו ישמש יהודי כראש ממשלה, יהיה סגן ראש הממשלה-ערבי; וכן להפך" אז אמר

12. Gass12 Member

אהוד ברק,ציפי ליבני,יאיר לפיד,נוני מוזס איתן כבל. ( רשימה חלקית ) קיבלת צ'אנס נוסף שגם אותו החמצת. אתה בדיוק כמו הערבים
    מעולם לא מחמיץ הזדמנות להחמיץ הזדמנות.
    זדיין לי מהעיניים שקרן טיפש

13. סיונרה Member

נוני מוזס באותה סירה עם נתניהו. סתם שאלה, אם נתניהו כל כך סולד מהקלטות סתר, למה הוא דאג שיקליטו את מוזס?
    בכל מקרה, אם המפכ״ל שמונה על ידי ביבי לא מצא כלום נגד אנשים, אלא רק נגד מי שמינה אותו, אז אולי אין שם יותר מדי?

14. Gass12 Member

זמנך עבר.

15. Gass12 Member

אני מת עליה. Galit Distal Atbaryan

ההימור שנלקח היה כזה:
    להטריל את המערכת, לפמפם במשטרה, להדהד את הפמפום בתקשורת,האיכות פחות חשובה מהכמות, להציף את סדר היום, לטמטם את הצופה בפרטים, המשאבים מוכנים, הכסף זורם (על חשבון משלם המיסים כמובן, 100 מליון שקל המשטרה שרפה על הסיגרים והמונה עדיין דופק, תודה ששאלתם) וליצור את אפקט "הצבר".
    אפקט הצבר הוא כמו תת מקלע - טוגודוגודוגו, לרסס לכל עבר, הרוב לא יתפוס משפטית, מה שיתפוס יהיה חלש מאוד אבל זה לא משנה - הצבר נועד לציבור, הציבור צריך להתרשם ולהשתכנע שלא יכול להיות כל המלל הזה, החקירות האלה, עדי המדינה האלה ואין שם כלום, פשוט לא יכול להיות.
    ההימור הזה כשל.
    הציבור ישב בבית מול מהדורת החדשות האחרונה ושאל את אשתו איריס, "תגידי, התרשמת?"
    ואיריס, מה אני אגיד לכם עליה, איריס יותר מזועזעת מזה שבעלה לובש את הטייץ של הזומבה שלה כשהוא הולך לחוג רכיבת אופניים מאשר מכל פרשיות השחיתות של ביבי גם יחד.
    כל הסקרים האחרונים מעידים על אמת פשוטה: הציבור ואשתו איריס לא השתכנעו שראש הממשלה שלהם הוא אדם מושחת.
    הם כן התרשמו שמישהו עושה עליהם סיבוב ולמישהו הזה קוראים תקשורת.
    מדובר באפקט בומרנג פואטי מאין כמוהו.
    הציבור ואיריס אשתו שומעים מהבוקר איך התקשורת מדברת עליהם לא יפה - היכן המוסר? היכן שיקול הדעת? מה הם יגידו לילדים שלהם? מה הם יגידו לנכדים שלהם? למה הם עיוורים? מדוע הם תחת היפנוזה? מה זאת הנאמנות השבטית הזאת? הם העדר, הם הטרקטורון, הם הצעיף הצהוב - שחור של בית'ר ירושלים, הם לא רגישים לשחיתות, הם נבערים.
    הציבור ואשתו איריס כבר בני 52, הגדול שלהם באוניברסיטה, האמצעית בצבא והקטן מסיים יב'. בעוד שנה הם יסיימו את התשלום האחרון למשכנתא. הם אנשים נבונים, הם ראו דברים , הם זוכרים דברים והם בטוחים לגמרי שמעולם לא היה כאן טוב יותר.
    כדי לשכנע אותם אחרת רצוי לזנוח את תעלולי הפירוטכניקה בחסות המשטרה ובהדהוד האולפנים הממוזגים. כדי לשכנע אותם לשקול אופציה שלטונית צריך להציב בפניהם אלטרנטיבה ראויה, וכדי לעשות את זה צריך להפנים בראש ובראשונה שהציבור ואשתו איריס הם אנשים אינטליגנטים.
    התקשורת הקנונית רחוקה מההפנמה הזאת מרחק שנות אור.
    הבוקר נסעתי מתל אביב למודיעין, זה היה בוקר יפה ובנתיבים שלצידי נסעו מלא מכוניות שבהן ישבו הציבור ואשתו איריס.

וואי וואי כמה אהבתי אותם, עם כל הטלטלה של השנה החולפת הצצתי במכוניות החולפות שלהם והבנתי שבזכות הבינה העיקשת של האנשים האלה יהיה בסדר, הכל יהיה בסדר.

קשר שמאלי אוהב/ת את זה.