אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. סיונרה Member

אז אתה מבטל את הטענה להטיה, טניס טענות נחמד.
    בג"צ אמור לעמוד מול הממשלה, זה התפקיד של רשות שופטת בדמוקרטיה. בדמוקרטיה הלטינית שאתה מדבר עליה כנראה אין רשות שופטת. אשמח אם תוכל לחזור לשם ולא לקחת אותנו איתך.
    הבעיה שלך כבר הובהרה שהיא לא עם בג"צ, אלא עם כל דבר שמונע מהממשלה לעשות מה שבא לה.

2. Gass12 Member

הבעיה שלי עם רפה שכל כמוך.הבהרתי ואבהיר שוב אהרון ברק יצר כאן בטריקים מלוכלכים דיקטטורת בג"צ ושאינה מותרת לו במשחק הזה בין הרשויות. בעצם ביטול זכות העמידה ובעצם ההכרזה שהכל שפיט בניגוד לפסיקה שלו בעצמו שבית המשפט העליון לא אמור מלכתחילה לפסוק בעניינים שבין הכנסת לממשלה.

3. DRORIKO Member

אלא אם מדובר בלהגן על ה"פליטים"

4. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

בטח שיש הבדל בין להביע ביקורת באייסוקר, שכמעט אף אחד לא רואה ולא קורא, לבין להביע ביקורת שרבים שומעים... האחת חסרת משמעות. הייתי אומר אפילו פחדנית (אילו מדובר במישהו שיכול להיות לו קהל רחב אילו ייצא מגבולות אייסוקר).

להביע אחריות מבחינתך זה לחשוב משהו על מה שעושה ישראל, אבל לא לומר את זה בפומבי. כלומר, אפשר לומר את זה בפומבי אם מדובר במשהו חיובי. אבל רע? חלילה. זה לא להצהיר שאסור לה להשמיע דעה, אבל זה לגמרי להצהיר שעדיף שהיא לא תשמיע אותה.

בקיצור, הגישה היא שמי שבאמת אוהב את ישראל, לא צריך לצאת נגד דברים שהיא עושה.

5. DRORIKO Member

פחות או יותר כן

6. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

ואתה לא מזהה בזה בעיה מסוימת שאולי נמצאת בציפיות שלך?

אני זוכר שבשעתו כשכספי אמר משהו ביקורתי על טראמפ, יצאת נגדו בגלל שזה לכאורה פועל לרעת ישראל והכל - אבל הודית שזה כנראה לא היה מפריע לך אם זה היה נגד אובמה.

7. DRORIKO Member

התחלת עם ההסתה איימן?

נערך לאחרונה ב: ‏21/4/18
  8. Gass12 Member

חצי הגרוש שלי בעניינה של פורטמן
    הברבור השחור והלבן (היא היתה נהדרת בסרט הזה אגב) חשה שלא הובנה כהלכה ולכן מנסה לתקן.
    "ההחלטה שלי לא להגיע ולקבל את פרס "בראשית" פורשה בצורה לא נכונה על ידי אחרים. תנו לי לדבר בעצמי", "בחרתי שלא להגיע בגלל שלא רציתי להצטייר כמי שמביעה תמיכה בבנימין נתניהו, שהיה אמור לנאום בטקס".
    וואו, איזה אדם נעלה את בעלת ערכים גבוהים ובלתי מתפשרים .
    אלא שהברבור שלנו בעלת הערכים הגבוהים הללו לא מצאה שום בעיה לטוס לקצה העולם לסין, הדמוקרטיה הגדולה ביותר בעולם, מעצמת זכויות האדם, ולהתארח בפסטיבל שממשלת סין והעומדים בראשה. לא רק נואמים, או מחלקים את הפרסים, אלא היוזמים הממנים והמנהלים של כל העסק. היא לא חששה להצטייר אז כ"מי שמביעה תמיכה" במעצרים, קצירת איברים והוצאות להורג של פעילי זכויות אדם וסתם דיסידנטים ע"י אותם אלה שעמדה איתם על אותה הבמה...

העיקר שב MSNBC לא אמרו שזה לא בסדר, אז זה בסדר גמור מבחינתה.
    הזבלה הפרוגרסיבית השמאלנית במלוא תפארתה. אותה צביעות אותה טהרנות אותו נקיון כפיים מעושה ומעובד.
    הדבר שאותי הכי מכעיס ,את הפרס בן 2 מליון הדולר היא תקבל כך או כך

רק לידע כללי, מה הולך שם בסין, מה שלא הפריע לפורטמן הזכה וההומניסטית הדגולה לכבד אותם בנוכחותה:

9. סיונרה Member

זה מצחיק שממשלת ישראל בחרה להעניק פרס למישהי מפורסמת כדי לקבל פרסום, ועכשיו מתלוננת שהפרסום הזה הולך נגדה.

10. DRORIKO Member

פה אני מסכים, כל הפרובינצליות הזאת בשקל היא באמת מגוחכת, מה גם שבמקרה של פורטמן הכתובת היתה על הקיר וההתבטאות האחרונה היא לא משהו חדש אצלה, רק שהפעם זה גם לווה בחרם גס. אגב בלי קשר אני חושב שפורטמן שחקנים מאד בינונית, גל גדות אפילו פחות מזה. אני הייתי מאד שמח אם היו נותנים את הפרס לאהוד בנאי, אולי אין לו 50 מיליון עוקבים באינסטגרם אבל הוא מבחינתי אמן הרבה יותר גדול משתיהן.

11. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

ככה? לשמאלני הבוגד שכתב שיר על אחמד ונאבק נגד גירוש הפלטים?

12. DRORIKO Member

"ערבב את הטיח" זה אחד השירים הכי נוקבים ומעולים שנכתבו כאן. אני מת על שירי מחאה שכתובים טובים(רובם לא לצערי). אגב לדעתי השיר הפוליטי הכי טוב של בנאי היה בכלל הכנאפה המתוקה(למי שהבין את המילים). בכל אופן, אני לא אחרים אמנים שמאלנים, גם כי זה לא ליברלי וגם כי אני אתקע עם יהורם גאון ואוף שימחעס.

13. FelaKaT Member

אני לא יודע, אני לא הדובר של הממשלה. היא בכל מקרה לא טענה שאין שם מחבלים.
    הם יכלו לקיים את הטקס, אין שום חיוב לאפשר לאזרחים של מדינה אחרת להיכנס למדינה. אין כאן שום פגיעה בחופש הביטוי.
    בג"ץ לא התבסס על שום בסיס משפטי ולמעשה כפה את האידאולוגיה שלו על הממשלה ולא בפעם הראשונה.
    כל העתירה הזאת, החל ממועד הגשתה (48 שעות לפני הטקס, רוצה לנחש למה?) וכלה ההסברים של הפסיקה הם פוליטיים גרידא.

אגב, אני חושב שליברמן (וכל מי שהתעסק בזה למעשה) כרגיל טעה ורק נתנו פרסום יתר לכל המופע הזה. שיעשו מה שהם רוצים. ממשלות ישראל, כולל ביבי, ישבו או שחררו מחבלים הרבה יותר גדולים וזה חמור שבעתיים, זה לא סותר את העובדה שבג"ץ מוכיח שוב שהוא החליט בדברים שחשובים לו ושאנו חיים הדיקטטורה משפטית.

14. מזגן Member

זו גישה של קונפורמיסט. בערך פלוס מינוס המרכיב החיוני השני לדיקטטורה.
    אחד מהם מוצג נהדר בספר 1984. פרסונס.

עדיין, בכלא, כשהוא יודע שאין שום מצב שהוא יוצא משם בחיים הוא מספר לווינסטון כמה הוא גאה בבת שלו שפעלה לפי - ״מי שבאמת אוהב את ישראל, לא צריך לצאת נגד דברים שהיא עושה.״

15. DRORIKO Member

מה הקשר לעזזל? אמרתי שצריך לכלוא את נטלי פורטמן? היא אפילו לא גרה פה ככה שאין פה אפילו דיון על דיקטטורה כן או לא. אני דמוקרט, ובתור דמוקרט אני עומד על זכותי לקרוא לנטלי פורטמן כלבה.