אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. DRORIKO Member

החברי כנסת זה מן הסתם דוגמא אחת, יש גם את עובדי הכנסת ואת צה"ל ואת הנמלים ואת חברת חשמל ואת הרכבת ואת השופטים. אני בטוח שגם במשרדים כמו החינוך והספורט יש הרבה שומנים שאפשר לקצץ. יש מאיפה להביא את הכסף, לא צריך לסגור מחלקה בבית חולים בשביל זה.

2. DRORIKO Member

אגב כל שנה יש עודפי מיסים במילארדים, גם מזה אפשר לקחת. בקיצר בואו לא נהיה תמימים לחשוב שהגענו לנקודת ה-0 ואי אפשר להפנות אפילו שקל אחד לנכים.

3. סיונרה Member

אם זה היה כזה פשוט מישהו היה עושה את זה. תנסה לגעת בשקל מהמשכורת של עובד מדינה, עובד שיש לו אצבע על השאלטר או מורה ואתה נכנס למלחמה רצינית. יש מנהיגים כמו מקרון שמוכנים לספוג את האש הזאת בשביל התמונה הגדולה, ויש כאלו כמו מר כלכלה ומר מרצה את כולם שלא.
    אין שום עודפי מיסים, זה עודפי גביה. עודף גביה זה כשאתה גובה יותר ממה שציפית בתחזית ההכנסות, זה ממש לא אומר שיש עודף של כסף. ההוצאות של מדינת ישראל עדיין גבוהות מההכנסות, ויש לנו חוב ציבורי של כ-60% מהתמ"ג, כאשר ההוצאה הכי גדולה של ממשלת ישראל היא החזר חובות וריביות על החובות.
    באופן כללי, נתינת כסף לקצבאות היא בעייתית מהסיבה הפשוטה שככל שהקצבאות גבוהות יותר, ככה הקבוצה הזכאית גדולה יותר. מניסיון בעולם רואים שעלייה בקצבאת הנכים מעלה באופן ישיר את כמות הזכאים לקצבה. אנשים שיכולים לעבוד נמנעים מעבודה ואנשים כמו ארי פינטו (מנכ"ל בנק הפועלים ונכה) מקבלים את הקבצאות במקביל לאנשים עניים, כמו גם פטור ממס הכנסה, מנכ"ל בנק הפועלים.

תקציב זה פחות או יותר החלק הכי מסובך וקשה בעבודת הממשלה. לא סתם אנשי אגף התקציבים והשכר באוצר מסיימים את הקדנציה שלהם, בה הם מקבלים שכר שיפתיע אותך כמה הוא קרוב לשכר המינימום, והולכים לאחר מכן לתפקידים בכירים מאוד בשוק הפרטי ובמגזר הציבורי. לכל החלטה שלך יש השלכות רוחביות עצומות.

4. DRORIKO Member

שמע יש לי קרוב משפחה שיש לו 100 אחוז נכות. אין לך מושג איזה מסלול מכשולים הוא היה צריך לעבור כדי לקבל את הקצבה המיוחלת. הם לא פריארים שם בביטוח לאומי. אגב הממשלה, יאמר לזכותה, הכניסה תיקונים לחוק לרון, והיום אתה יכול לצאת לעבוד מבלי לחשוש שהקצבה שלך תיפגע, מה שמעודד יותר ויותר נכים לצאת לעבוד. גם אם תגדיל את הקצבה התמריץ ישאר כי שכר מינימום זה עדיין לא מספיק בימינו, בטח אם יש לך משפחה לפרנס.

5. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

המדינה הזו ומוסדותיה לגמרי מסוגלים לתת את הרושם שהם לא פועלים למען האזרח, אלא נגדו. ועדיין, כדי להסיט תקציבים בסך ארבעה מיליארד שקל, ולא חד פעמית אלא באופן קבוע, צריך לעבוד. בטח כשיש נומרטור שלא מאפשר לממשלה להתחייב על הוצאת כספים מבלי שיהיה לו מקור ברור.

אגב, נדמה לי שההתחייבות שכן היתה בסוף לגבי הנכים כרגע מבוססת לכמה שנים. מאיפה יבוא הכסף אחר כך, השד יודע. אבל היי, גם לביטוח הלאומי ייגמר הכסף בעוד 20 שנה, מי יודע מה יהיה. בטח יחשבו על זה בעוד 20 שנכה.

6. Gass12 Member

אתה רוצה לדבר על הוצאות קסמי שיניים של ביבי שקורע את התחת בעבור משכורת עלובה.משכורתו האחרונה התכווצה ל5,000 ש"ח בגלל שהמדינה התקטננה בענייני מיסוי ? קבל הוצאות עצומות מיותרות שאף פופוליסט ודמגוג עילג שכמותך לא מדבר ולא ידבר ב40 השנים האחרונות ולמה?כי אלו חוקים שעברו ע"י מפא"י

על פי חוק שנקבע כבר ב-1969
    "אוצר המדינה יישא בגמלאות ותשלומים אחרים נוספים עבור נשיאים- לשעבר ושאיריהם".

גמלאות לנשיאים ושאיריהם? סבבה לגיטימי. פנסיה היא דבר חשוב. מהם, לעומת זאת, אותם "תשלומים אחרים נוספים", שאנו משלמים 45 שנה?
    מסתבר שהמדינה מממנת "נשיאים- לשעבר ושאיריהם", ואלה המספרים:
    הנתונים נכונים לשנת 2012 הנשיא נבון הלך לעולמו מאז..לכן במבחן הרצוג/ויצמן יש לבדוק את ענין השאירים
    פינוקים תמוהים למדי של נשות שני נשיאים שנפטרו לפני עשרות שנים ולא סתם מממנים– מלינים, מטפלים, מסיעים, ומשלמים חשבונות טלפון מופרכים. במדינת היש כסף אפשר לזרוק אותו על האנשים הכי לא נכונים.
    ראומה ויצמן, רעייתו של עזר ויצמן שנפטר ב- 2005, היא בעלת בית ענק הנשקף לים בקיסריה שהוצע לאחרונה למכירה ב- 20 מליון שקלים. עד שיימצא הקונה הוא בינתיים מושכר בעשרות אלפי שקלים בחודש. היא לא נבחרה על ידי אף אחד, וכבר הרבה שנים לא תורמת לציבור, אבל אנחנו משלמים.
    מאז 2006 אנחנו משתתפים בתשלום בית האבות הפרטי של ראומה, פרוטיאה בכפר. ליד אותו בית אבות עומד רכב שרד עם נהג, כדי שהגברת ויצמן, שנוסעת לקופת החולים תעשה את זה על חשבון המדינה. גם היא מדברת המון בטלפון. הנה הפירוט המלא:
    1. תקן כוח אדם עלות ברוטו נהג כעובד מדינה 210,000 שקלים
    2. הוצאות רכב (תשלום למנהל הרכב עבור רכב אלמנה, הוצאות אחזקת רכב ממשלתי ודלק) 102,000 שקלים
    3. השתתפות בבית אבות 100,000 שקלים
    4. הוצאות טלפון 5,000 שקלים

עוד לשעבר היא אורה הרצוג, שבעלה הנשיא חיים הרצוג נפטר כבר ב-1997. גם בצ'ופרים שלה אנחנו משקיעים מליונים, שוב, ללא קשר תשלומי הפנסיה:תקן כוח אדם עלות ברוטו נהג כעובד מדינה 223,000 שקלים הוצאות רכב (תשלומים למנהל הרכב עבור רכב אלמנה, הוצאות אחזקת רכב ממשלתי ודלק) 102,000 שקלים
    1. אחזקת בית 97,000 שקלים
    2. הוצאות טלפון 6,000 שקלים
    3. הוצאות אחזקה ושונות 19,000 שקלים

כשתעלה סעיפים שאינם השמצה נטו ומעניקים קרדיט לאדם שקורע את התחת בתפקיד הזוי קשה ומפרך תמורת חרא של משכורת אז אולי תיראה ותישמע מעט אמין יותר.

הנה לפניך ענייני מיסוי :איך זה יכול להיות: משכורת רהמ נתניהו - 5000 שח בלבד (נטו) - חדשות רוטר

נערך לאחרונה ב: ‏22/7/18
  7. סיונרה Member

לא כתבת כלום. אני לא זה שהחליט על תנאי השכר לנשיאים, לא מתקנים רעה אחת ביישור קו איתה והחמרת הבעיה.
    בניגוד לשאר האנשים במדינת ישראל, נתניהו לא צריך לשלם על שום דבר. המדינה דואגת לשלם את אחזקת הבתים הפרטיים שלו, אין שום סיבה בעולם שהוא לא ישלם על זה מס. תשאל אותו אם הוא מעדיף לשלם על זה מס או לשלם את ההוצאות בעצמו. אם החשבים במשרד שלו עשו טעות, שיפנה אליהם בתלונה.
    בכל מקרה, כשמישהו לא מרוצה מהשכר שלו, הוא מוזמן להחליף עבודה.

8. Gass12 Member

נכון! ולכן וועדת הכספים אישרה פטור ממס.
    מה שלא גובים מנשיא המדינה לא גובים מראש ממשלה מכהן אהה..שכחתי חוץ מאחד ששמו נתניהו שהוא קוץ בעין לכולכם

9. Gass12 Member

בנושא השוואת קצבאות הנכים לשכר המינימום. אני חושב שמיותר לדון בזה כי כולם מסכימים שמגיע להם.השאלה מהיכן הכסף?
    הממשלה דנה בזה והחליטה לשלם. הפעימה הראשונה בוצעה במרץ 18 שתי הפעימות הבאות יבוצעו ב2020 וב2021.
    זאת בנוסף לאפשרות לעבוד ולהרוויח עד 3,700 שח כמדומני מבלי שהמוסד לביטוח לאומי יקזז את הסכומים ממשכורתם.
    המימון ימצא!! אחרי 70 שנים שאף אחד לא עשה בעבורם כלום , זהו הישג חברתי מדהים שיש לזקוף לזכות הממשלה הזו.כעת משהחוק הזה קיים הוא ילקח בחשבון בכל ספר תקציב בכל שנה.

בנושא הקהילה.אני מביע כאן את דעתי האישית אני בעדם באופן מוחלט בכל נושא הזכות למשפחה חוקית ולגיטימית וכמובן הזכות להורות.
    אני נגד מצעדי הגאווה שהפכו למופעי רחוב דוחים ומגעילים. לא חושב שזכותם של שני גברים גאים למצוץ האחד לשני על גבי משאית ושכל הילדים
    ברחוב אמורים לראות את הדבר הזוועתי הזה.זכותכם לחיי מין מלאים רק בבקשה עשו זאת בצנעה.
    נשמע ונראה הגיוני לו סטרייט היה עולה עם זוגתו על משאית ו"עושים זאת" ככה בפרהסיה?

10. DRORIKO Member

אווירה שלטונית קשה זה גם בן דרור ימיני? רות גביזון? דניאל פרידמן? השמאלנים המאוסים האלה מסוגלים פעם אחת לקבל את זה שאנשים חושבים אחרת מהם כולל אנשים מהמחנה שלהם עצמם? וואו אז איזה יהודונית אחת מארה"ב אמרה שבג"ץ נמצא תחת מצור, על הזין שלי.
    70 שנה לבית המשפט העליון: עבר מפואר, העתיד בסכנה

11. Gass12 Member

הצבעת גוש השמאל ביחס חוק הלאום רק המחישה
    את מה שאני טוען זה זמן רב המפלגה האבודה איבדה את עצמה לדעת והפכה לפוסט ציונית באופן מעשי

12. סיונרה Member

שווה לנתניהו לשלם לך כסף כדי שתעשה לו לובינג באייסוקר. כמו כל שכיר במשך הוא צריך לשלם מס על הטבות שהוא מקבל מהעבודה. על השאלה האם המדינה אמורה לממן לו את התחזוקה זה לא לסיונרה מאייסוקר. את המס הוא חייב לשלם, וזה שהחליטו לפטור אותו כדי להתחנף אליו לקראת הפריימריז זה עוד ביזיון של ממשלת הקלפטוקרטים שלך.

13. Gass12 Member

סיונרהעלוב נפש עילג פאתט.אני מרוויח את לחמי ביושר כעצמאי בתחום הבנין. אתה לעומתי עוכר ישראל שמקבל מעטפות מעדאללה.
    צר לי עליך שזה לא מספיק לך לרכישת רכב או לשכור דירה . כנראה שאתה עושה חרא של עבודה.
    כל אימת שאין לך תשובות טובות לענות לי אתה הופך לשקרן

14. סיונרה Member

בנייני קלפים לכל היותר, אדם שעובד למחייתו לא היה מבלה כל כך הרבה זמן בהפצת שקרים בפורום כדורגל שולי. אחלה דרך להסוות את העובדה שאין לך מושג מה זה גילום.
    אגיד זאת שלישית, אין שום סיבה ישרה שאדם שמקבל הטבה מהמעסיק, ומימון אחזקת בית פרטי זאת אחושרמוטה הטבה, לא ישלם מס על ההטבה.

15. Gass12 Member

אתה כזה טיפש שזה מעיק .
    עילג כמוך לא יכול ללמד אותי ולא אף אחד אחר
    הומלס רוץ מהר האוטובוס בורח.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 2, אורחים: 14)

1. בארסה-מכבי