אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. סיונרה Member

ככל הידוע לי, במדינת ישראל מתנהלים על פי החוק הישראלי ולא על פי החוק האמריקאי, ולכן, זה לא רלוונטי מה עושים בארה"ב. יש לישראל חוק, בית המשפט העליון (לא בג"צ, אלא בית המשפט העליון כגוף לערעורים) קבע שמשרד הפנים פירש את החוק לא נכון. הגבתי מדוע הפרשנות היא אינה חד משמעית. אתה מוזמן לקרוא את הפסיקה ולהראות לי היכן הם טועים, אולי אשתכנע.
    הסכמתי שההערה של השופטת לגביי התועלת שנגזרת מהצעד לא הייתה במקומה וחבל שנאמרה. זה לא סותר את העובדה שבית המשפט לא פעל על בסיס אקטיביזם שיפוטי אלא עשה את העבודה הבסיסית ביותר שהוא אמור לעשות, וזה לקבוע אם פעולת משרד ממשלתי הייתה בהתאם או לא בהתאם לחוק.
    וזה לא קשור לעובדה שאני חושב שהצעד של ארדן ודרעי היה מטומטם והיישר לידיהם של ה-BDS. מספיק לחפש קצת באינטרנט ולהגיע לפורומים שלהם ששם מבקרים את אל-קאסם וטוענים שהיא משת"פית של הציונים.

2. Gass12 Member

ההתחכמויות של הבג״צ תמיד מזכירות לי את הבדיחה ״למה אין לך כובע״?

על המשקל הזה גבלס (אם היה בחיים) יכל להיכנס חופשי למדינת היהודים אותם טבח כי הוא כבר לא נאצי כיום.היה נאצי בעבר!! היום הוא חמוד מתוק קטן וטעים.
    אלופי העולם בפליק פלאק וצוקהארה לאחור

3. סיונרה Member

אצלך החוק היחיד הוא מי משלם לך היום, זה לא המצב במדינת ישראל. אומרים שבדרך כלל מי שאין לו מה להגיד בויכוח מגיע לנאצים וזה סימן לזה שהוא הפסיד. זה היה מהיר.
    לשון החוק לא קובעת שיש סיבה לא להכניס אותה למדינת ישראל. משרד החוץ אישר לה ויזה, פעם הבאה שארדן יפסיק לחוקק ואשכרה ינסה לעשות משהו מלבד לחלק מיליארדים לקבוצת לחץ.

חייל שוקולד אוהב/ת את זה.
  4. FelaKaT Member

החוק לא מתייחס רק להווה:
    (ד) לא יינתנו אשרה ורישיון ישיבה מכל סוג שהוא, לאדם שאינו אזרח ישראלי או בעל רישיון לישיבת קבע במדינת ישראל, אם הוא, הארגון או הגוף שהוא פועל בעבורם, פרסם ביודעין קריאה פומבית להטלת חרם על מדינת ישראל, כהגדרתו בחוק למניעת פגיעה במדינת ישראל באמצעות חרם, התשע"א-2011, או התחייב להשתתף בחרם כאמור

גם אם לשון החוק היה מתייחס רק להווה, מספיקה העובדה שהיא מחקה את החשבונות שלה כדי שהדבר יחשב להעלמת ראיות ויאסר כניסתה לארץ .

עצם העובדה שהיא באה לארץ לא מעיד על כלום, כפי שיכול להיות שהיא שינתה את דעתה או באה כדי ללמוד על הדברים מקרוב, יכול להיות שהיא באה כדי להילחם ברשע הגול אליו התנגדה עד לפני שנה וחצי.
    אגב, גם עומר ברגותי למד בארץ.

כפי שאמרתי בהודעה הקודמת, עוד התערבות בוטה של הדיקטטורה הגדולה בארץ מי שלא (אגב, היה קטע גדול בו מישהו הצליח ל"נחש" את הרכב השופטים עוד לפני שזה נקבע "רנדומלית" על ידי יומן בית המשפט), המשך ישיר לקו שהם מובילים כגון אישור כניסת המחבלים לארץ עבור הכנס האלטרנטיבי או אישור הכניסה לנשות חמאס. בושה וחרפה .
    הדבר המעודד היחידי בכל הסיפור זה שהם ממשיכים להמאיס את עצמם על רוב הציבור ולממשלות בעתיד לא יהיה מנוס מאשר לשנות את השיטה שם מן היסוד.

5. סיונרה Member

פועל בעבורם, זה הווה ומתייחס לבנאדם. לשון עבר מתייחסת לארגון. אם מנסח החוק עשה טעות אז מתפקידו לתקן את זה, או שדרעי כנציג הרשות המבצעת פעל מחוץ לסמכותו ובהתאם למה שהמחוקק חשב, בשביל זה קיים בית משפט. לגביי מחיקת החשבונות, מותר לאדם למחוק את חשבונות הפייסבוק שלו, ואני לא יודע אם זה לבדו עילה לשר הפנים לאסור כניסה של אדם לאחר שקיבל ויזה. אודה שלא קראתי את הטיעונים של הצדדים, אבל בית המשפט כפוף לטיעונים שמעלה המדינה, לא למה שנרשם גם באייסוקר.
    בכל שינוי שיטה, אולי מלבד מעבר לשיטה של ונצואלה, בית המשפט העליון (שוב, לא בג"צ) היה פוסק משהו שאולי היה תואם למה שאתה חושב ואולי לא.
    במקרה הזה אין פה בכלל שאלה אידאולוגית, אלא רק שאלה של פרשנות חוק.

6. FelaKaT Member

אל תזלזל באינטילגנציה שלי,
    אם הוא, הארגון או הגוף שהוא עובד בעבורם, פרסם....

משמע גם בעבר .
    זה בערך שווה ערך לטעון שהחוק כתוב בלשון זכר ולכן מתייחס רק לגברים .
    לאדם יש גם זכות לגרוס מסמכים שמעידים שהוא קיבל שוחד - השאלה מה המשמעות של זה.
    לא קראת את הטיעונים ואתה חושב שזה מוצדק, זה רחוק מלהיות רציני.
    יש מקרים בהם אני מסכים עם ההחלטה של בית המשפט (לדוגמא עם אישור הכניסה של נשות חמאס), זה לא הופך את את ההתערבות שלה למוצדקת בעיני.
    זה האמא של האידאולוגיה, בית המשפט התערב רק מטעמים אידאולוגיים ובכל מקרה "פרשנות משפטית" לרוב זה שם מכובס להתערבות אידאולוגית.

7. Gass12 Member

אני לא מצליח להבין למה לא ישבת עם חגי אלעד
    על אותו הספסל באו״ם.אני לא מוצא שום הבדל בינכם.
    זו לא הפעם הראשונה שאתה מקשקש את עצמך למוות.ג׳בארין כבר חתם על הצ׳ק?

קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  8. סיונרה Member

ניתן לפרש את זה בשני מובנים שונים. השאלה האם קיומו של גוף שהיא פועלת עבורו הוא תנאי מחייב לקריאה או לא. אם זה הראשון, אז היא לא עובדת עבור גוף. לפי מה שהבנתי היא הייתה חברה בעברה בגוף כזה והיום לא, ולא שמעתי שהמדינה חולקת על הטענה העובדתית הזאת.
    זה לא כזה רחוק, אני מסתמך על העובדה שהגוף הכי בכיר לפרשנות החוק במדינת ישראל פירש אותם ככה, אתה זה שטוען דברים אחרים. אם אתה טוען שהם התעלמו מדברים ברורים שהועלו בדיון אז נטל ההוכחה הוא עלייך.
    זה לא נופל תחת ההגדרה התערבות, אלא דיון בערעור על החלטה על בסיס חוק. גם בעולם שבו בית המשפט הוא השמרני ביותר הקיים (בכפוף לקיומה של דמוקרטיה והפרדת רשויות), אלו כן פסיקות שהוא יצטרך לקחת. יותר סביר שהיה פה מחדל עצום של המשרד למאבק ב-BDS שמנסה לטייח אותו בעזרת הסתה כנגד בית המשפט.
    לגביי העלמת ראיות, השמדת מסמכים כשלעצמה אינה פשע. השאלה מה רלוונטי במחיקת הפרופיל שלה, האם אין למדינת ישראל את היכולת לשחזר את מה שהיה שם? מן הסתם יש לה. זה אנקדוטה שאינה קשורה לעניין.

9. DRORIKO Member

אני דווקא חושב שעצם זה שהיא מחקה את הדברים מראה שהיא כבר לא עומדת מאחוריהם, או לפחות לא עומדת מאחוריהם מספיק כדי לסכן את השהיה שלה בארץ. כך או כך זה לא רלבנטי, זכותה של המדינה לאסור כניסה על מי שבא לה.

10. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

אריה דרעי נגד בג"ץ זה כמו מלחמת האזרחים בסוריה. אין לי צד, אני בעד שיחסלו אחד את השני. שניהם עושים יותר נזק מ-BDS.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  11. Gass12 Member

הוא כ"כ תלוש ומנותק ובטוח שהשמש זורחת לו מן התחת לטיפש-צרלקס. למה אתה מפריע לו עם חומרים מהעולם האמיתי
    אני מאשים את הממשלה והכנסת יותר מאת הבג"צ בסיטואציה הזו.המחוקק הוא הריבון מכוח בחירתו של העם. מי שמתבטל בפני החונטה ומתנהג כמו
    סחבה שלא יתפלא כשמשתמשים בו לשטוף את הרצפות.בחיים אין ואקום שיחררת?משכו לך!
    הבג"צ עשה צעד אחד רחוק מידי והוא יעשה את הצעד הנוסף שיהווה המסמר האחרון, כשיבטל את חוק הלאום בטענת "עם פילטר בלי פילטר למה אין לכם כובע".פחלון ישלם את המחיר המירבי בבחירות הקרובות

12. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

זכותה של המדינה לחוקק חוק שיאסור כניסה בהתאם לתנאים כאלו ואחרים (גם אם זה לא לגיטימי לטעמי, מבחינה חוקית זה אפשרי). לא זכותה להחליט שלא בא לה על מישהו ואתה לא רוצה באמת לחיות במדינה שבה זה אפשרי.

13. סיונרה Member

זה טיעון בעד החקיקה, אין לי שום בעיה עם החוק. לגביי האכיפה, זכותה של המדינה לפעול על פי החוקים שלה.
    למדינה לא אמור להיות "בא" שום דבר. זה מתכון לעריצות ממשלתית ולאידיוטים כמו ארדן שיחליטו על מדיניות על פי הצד בו הם קמו בבוקר. תפקידו של השר לקבוע מדיניות, לא להחליט נקודתית על איזו ילדה מפגרת שלא אמורה לעניין אף אחד.

14. סיונרה Member

15. מזגן Member

עד כמה שאני יודע בארה״ב אפשרי וחוקי למנוע כניסה של אדם על פי דיסקרשן של אחד מראשי הציבור. לא זוכר מי נראה לי ברמת ה-governor או משהו כזה.

אבל היי מה אני יודע לפי CNN ארה״ב על המסלול המהיר מרפובליקה דמוקרטית לנאציזם.

נערך לאחרונה ב: ‏19/10/18

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 4, אורחים: 14)

1. DRORIKO
  2. Sturridge
  3. בארסה-מכבי