אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

המטרה של המצור היא לא באמת למנוע ייצור של עוד קסאמים ופצמרים, זה בלתי אפשרי וחשבתי שזה די ברור לאנשים. אני יודע שאנחנו אוהבים לדבר על שיגורי רקטות מעזה כאילו מדובר במטח טילים בין יבשתיים עם ראש נפץ גרעיני ורמת דיוק של 5 מטר, בפועל לקרוא למה שחמאס מייצר טיל זה בכלל עלבון למילה הזו ושימוש לא נכון בה. צריך מעט מאוד כדי לייצר קסאם, אתה לא יכול למנוע את זה, אתה מייצר 90% מהרקטה הזאת עם מוצרים שאתה קונה בסופר.

שאני אבין @DRORIKO , אתה חשבת עד היום שחמאס מייבא את הרקטות האלה מאיפשהוא? "מאיפה הגיעו הטילים?" - אחמד מייצר אותם בסלון עם חתיכת פח, סוכר וקצת חומר נפץ. ראית פעם קסאם?

המטרה של המצור היא כנראה בעיקר לדאוג שהסטטוס קוו הזה נשמר, בניגוד לדוגמא להתחמשות של חזבאללה שלפי הדיווחים מחזיקים בציוד הרבה יותר מתקדם מלפני 10 שנים.

אני חושב שמה שהכי מפחיד את צה"ל זה כניסה של טכנולוגיות נ"א, אבל אם נסתכל על מה שחיל האוויר עשה בסוריה בשנה האחרונה אז אולי גם לא.

נערך לאחרונה ב: ‏13/11/18
  2. סיונרה Member

מצור יש. השאלה אם הוא מוצדק או לא. אם אנחנו מונעים כניסה של דברים שיכולים לשפר את חייהם של העזתים רק כדי שלא ייצרו קסאמים אז זה סתם אכזריות, שמסתבר שאיננה במקום, בעיקר כי אנחנו לא מצליחים.

3. alexshw Member

ביבי רוצה את החמאס שולט על עזה. ביבי לא רוצה שתעבור אליו טכנולוגיה מתקדמת. ביבי הוא אשף הסטטוס קוו.
    אחריו המבול. גם במפלגה הוא מתנהל בצורה של אחריו המבול.

תבדקו כמה אחוזים מצביעים לליכוד באיזורים המופגזים עכשיו. הם בכיס שלו והם משעממים אותו.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  4. סיונרה Member

דווקא עוטף עזה ידוע כמעוז שמאל.
    בכל מקרה, ידוע לקוראי הדיון שאני לא מחובביו הגדולים של מר נתניהו, אבל מה האלטרנטיבה שיש לו בדיוק?

5. alexshw Member

כמות התושבים בעוטף זניחה לעומת כמות תושבים בשדרות, נתיבות, אופקים ואשקלון.
    אלטרנטיבה תמיד יש. המדינה לא בנויה על בן אדם אחד.
    אתה מזכיר לי לא מעט אוהדי מכבי חיפה בשאלה הזו.

6. סיונרה Member

את נתניהו אפשר להחליף, ואף רצוי. רק שבהקשר הזה, מחליפו בתפקיד כנראה יתנהג באותה צורה בדיוק.

7. alexshw Member

אז גם אותו יצטרכו להחליף. פשוט ביבי יודע שמה שלא יעשה הוא יבחר. הוא מזמן לא מרגיש חייב לבוחריו.

8. DRORIKO Member

אני בסך הכל שאלתי אותך שאלה פשוטה, מאיפה יש להם חומרים לטילים?

9. DRORIKO Member

@Walkon לא אמרתי בשום מקום שהם מייבאים את הטילים בעצמם. אבל גם החומרים לטילים צריכים להגיע מאיפשהוא לא?

בכל מקרה להתווכח על זה שעוברות סחורות דרך כרם שלום זה כמו להתווכח על זה שיש התחממות גלובלית. בשביל הראשון אפילו לא צריך טלסקופ.

10. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

ויש גם משהו באמצע.
    זה שעבר X כמות של חומרים לטילים מתוך Y כמות סחורות שהכניסו לשקם את עזה, לא אומר שאם לא היה בכלל פיקוח האחוז היה נשאר אותו האחוז. יכול להיות שזה מצליח אבל לא באחוזים גבוהים כמו שרצו.

11. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

מדהים. יש "הפסקת אש". הדבר המעניין, יש עכשיו כעס גלוי בקרב תושבים והדבר הוא ניצחון לחמאס וחבריהם. ההפגנות שיש בין השאר בשדרות מראה את חולשת נתניהו והקבינט שלו. מעניין איזה ספין ימצא כדי לעשות מהימים האחרונים ניצחון. אני רק חושב שהתושבים הכועסים רוצים עוד אלימות דבר שלא יפתור דבר. אין לשלטון החמאס תחליף ולכן אנחנו לא נכנסים לשם. בכלל, הסדר לא אפשרי בעולם ערבי איפה שיש מתח קיצוני בין איראן לסעודיה כשארדואן גם מנסה להשתלט על האג'נדה של הערבים.

הבנתי גם שבוליביה וכווית רוצים לכנס את מועצת הביטחון של האו"ם. קצת מאוחר לא...נו טוב, אלו מדינות עולם שלישי שגם ככה יאשימו אותנו בכל דבר.

בקיצור, אפשר לפתוח את משרדי ההימורים ולהתחיל להמר מתי שוב יירו עלינו טילים. המצב הזה לדעתי ייפתר רק בתכנית מדינית אמיתית, אבל כמו שכבר כתבתי לביבי אין רצון לפתור את העניין. הוא והחמאס בקטע הזה חברים מאד טובים וכמו שכתבתי, אין כרגע שום שקט במזרח התיכון שיאפשר הסדר אמיתי.

אמיר ע אוהב/ת את זה.
  12. alexshw Member

הפיתרון בעזה פשוט. מיטוט שלטון החמאס, כולל חיסול כל הצמרת שלו, כולל הטלת חורבן מלא על עזה.
    אחר כך להגיד מי שרוצה לשלוט עליה יצטרך להיות לויאלי לישראל ואז יקבל את כל המיליארדים של תקציבי השיקום. ילכו מכות בתור.

ככה פוטין שינה את המציאות בצ'צ'ניה.

13. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אלכס, זה לא מציאותי. מה שרוסיה עשו בצ'צ'ניה לא יקרה בחיים בעזה. לא בגלל שאנחנו לא יכולים, אלא בגלל שהעולם לא ירשה זאת. לא סתם ציינתי את העניין שכווית ובוליביה כבר פנו למועצת הביטחון. ישראל מדינה קטנה, אנחנו לא מעצמת על! בנוסף לזה אין לנו נפט כמו ערב הסעודית. תראה מה קורה עכשיו בתימן. למה אתה חושב שאף אחד במערב לא אומר משהו? התקשורת לא סתם לא מתעניינת בהרג האזרחים התימנים.

אל תשכח גם שבאירופה למשל יש מיליוני מוסלמים שגם ככה כבר עושים בעיות. בנוסף לזה שהשואה כבר למעשה נשכחה. מרקל לא סתם ציינה בציון יום השנה לליל הבדולח ארוע אנטישמי שבוצע ע"י ניאו נאצים ולא ע"י מוסלמים. האנטישמיות המוסלמית/סוציאליסטית (ימין ושמאל) בעיה רצינית במערב אירופה וישראל לא תוכל להרשות שמדי יום נהרגים כמות רצינית של פלסטינים. הדבר עלול לגרום לאלימות קשה כנגד הקהילות היהודיות באירופה.

בלי צל של ספק ששלטון החמאס צריך להסתלק, אבל למרות היכולת שלנו לעשות את זה אין זה מציאותי. לא היום. מה גם שהחמאס גם לא מטומטם. מה שקורה עכשיו בשטח מצוין מבחינתם, אבל לדעתי הם גם יודעים שיש גבול לתעלולים שלהם. מה שקורה היום בשטח זה משחק חתול ועכבר.

לדעתי רק תהליך מדיני אמיתי יכול לסיים את מה שאנחנו רואים בימים אלה בדרום. אני לא נאיבי לחשוב שאבו מאזן רוצה שלום. הוא לא רוצה. החמאס בטח לא, אבל נתניהו מעדיף את חלום ארץ ישראל השלמה על כל דבר אחר. גם זה לא מציאותי. בארץ יש פתגם מצוין, "אל תהיה צודק, תהיה חכם". לצערי אין לנו כרגע מנהיג חכם...

בקיצור אלכס, מבין את התסכול שלך, האמן לי שגם אני מרגיש כמוך, אבל המציאות מסובכת להפליא. המראות של היומיים האחרונים יחזרו מהר מאד בקרוב.

14. alexshw Member

בעולם מכבדים תמיד את החזק ומי שיש לו מדיניות ברורה והוא מממש אותה לטובת האינטרסים שלו.
    מה גם שיש נשיא ארה"ב הנוח ביותר.

ואו כווית ובוליביה. מה עם הרפובליקה המרכז אפריקאית? הם לא פנו?

EsheD ו-VAR אוהבים את זה.
  15. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

מאיפה יש להם חשמל, ואוכל, ומים? אין הרבה דברים טוטאלים בחיים, זה שכל אזרחי עזה כלואים בעזה לא סותר את העובדה שכמות מעטה של אזרחים כן מצליחה לצאת משם, כמו שזה שמגבילים להם את הייבוא על סחורות לא אומר שאין שם כמות מסוימת של חשמל, מים וגם חומרים לטילים.

לפי ההיגיון שלך אחוז התמותה בעזה היה אמור להיות היסטרי ברמה שישראל לא הייתה עומדת בתגובה הבינלאומית.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 2, אורחים: 15)

1. אמיר ע