אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. FelaKaT Member

זה עובדתית לא נכון, אני מכיר חלקית את התיק הזה ויכול לפרט על כך מעט בפרטי אם תרצה.
    השאלה היא אם מה שיש לו זה פלילי או נסיבתי (ואני חושב שזה נסיבתי, כמו אצל נתניהו).

זה כנראה קרה עם מועמד להיות מפכ"ל, למה קשה להאמין שזה יקרה עם ראש ממשלה?
    במיוחד לאור העובדה שנחשפו מספר מקרי שחיתות חמורים ביותר בגופים הללו (פרקליטות והמשטרה) בשנים האחרונות .
    אגב, לא צריך שכל הגופים יהיו מעורבים, מספיק רק אחד מהם.
    (אגב2, כל ראשי הממשלה מאז 96 היו תחת חקירות; זה אמנם לא מצביע על משהו חד משמעי אבל יכול להצביע על מגמה) .

שוב, אני לא אומר שיש משהו, אני רק לא אופתע לגלות שכן .

אני מבסס את הדעה שלי על מה שפורסם והודלף עד עכשיו. אני בכלללא שולל את זה שיש ראיה חד משמעית נגד ביבי שלא הודלפה עד עכשיו אם כי קצת קשה לי להאמין בזה .

2. מזגן Member

עזוב שניה מי קשר קשר נגד מי ומי שייך לאיזה ארגון. ממה שקראת אתה ראית משהו בעל תוכן שמעיד על עבירה פלילית של ראש הממשלה אם כן מה זה היה?

3. מזגן Member

4. סיונרה Member

יכול בקלות להעיד על הרמה המוסרית של כל האנשים המעורבים.

5. DRORIKO Member

אני לא בא להגיד שיש קונספירציה אבל בוא נגיד שלאלשיך היה אינטרס טוב ללכת על הראש של ביבי. מספיק לראות ה-180 מעלות של היחס התקשורתי כלפיו.

6. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא היה עדיף לאלשיך לטאטא את החקירות ולרצות את מי שמינה אותו כדי שימשיך בתפקיד?

7. DRORIKO Member

גם נכון חח

8. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

בגלל זה אני לא חושב שאלשיך השתתף בעליהום על נתניהו בגלל התקשורת, ללא שום קשר לזה שהוא אכן התייחס לפרשה בתקשורת בצורה לא מקצועית לאחר שהתברר לנתניהו שהוא לא בכיס שלו.

9. סיונרה Member

למה שלאלשיך יהיה אכפת מהתקשורת? הוא לא יכול להתקדם יותר בתפקידים שבהם יש לתקשורת איזושהי השפעה.

10. DRORIKO Member

תראה זה תמיד נחמד שהתקשורת שלפני רגע כתשה אותך פתאום אותך לבן יקיר לי. אבל אני לא יודע שום דבר לגבי מה שעובר לו בראש ומראש אמרתי שאני לא בא לפסוק שיש קונספירציה. מה גם שלפי מה שהבנתי לאלשיך אין שום קשר לחקירות, וההתרברבות שלו אצל אילנה דיין כאילו הוא גארי קופר שיוצר לדו קרב נגד האיש הרע היתה מגוחכת.

11. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

ראיתי שהוזכרה כאן דעתו של קובי סודרי, אבל יש גם דעות אחרות ששמעתי מאנשים לא פחות ובעצם אפילו יותר רלוונטיים - כמו ערן שנדר, לשעבר פרקליט המדינה - שאומרים דברים אחרים.

ביבי הרי לא מכוון בדבריו לאנשים כמוני. הוא מכוון לבייס, או לאנשים "גמישים" שיש סיכוי שיצביעו ליכוד. הוא מכוון לאנשים שלא באמת מבינים בעניינים משפטיים - שזה הרוב - ועשויים לראות את ראש הממשלה טוען בפריים טיים שעושים לו עוול בניגוד לפרוצדורות, ואז יחשבו שאולי באמת עושים לו עוול והוא בעצם נקי וזך ונרדף. זה הכל.

בנוגע לראיות נגדו, אף אחד מאיתנו לא יודע הכל. מה שהודלף, הודלף, ויכול להיות ששומרים דברים אחרים ליום הדין. לא כל מה שנאמר בין ביבי למוזס ולא כל המידע שהוקלט ונאגר על ידי חפץ או ישועה עבר לתקשורת. אני מניח שפרסום הדבר - הרשמי - יתרחש עם כתב האישום.

על זה שהופעל לחץ על אנשי וואלה להטות את הסיקור, למשל, אני לא חושב שיש עוררין לנוכח התחקירים (והשאלה עד כמה זה הצליח ועד כמה וואלה היה בעד/נגד ביבי פשוט לא רלוונטי. מה גם שחלק מהדברים היו, למרבה האיוולת, ליפות את תדמיתה של פאקינג אשתו). בענייני התמורה, ההקלות הרגולטוריות לבזק, אני מבין הרבה פחות, אם כי עוד לפני שהיתה חקירה והדברים פשוט סוקרו ברמה התקשורתית הרגילה, זה הסריח למרחקים.

לגבי אלשיך, הדיבור בשעתו היה שהוא לקח את המפכ"לות עם הבטחה שזה יסלול את דרכו לראשות השב"כ, מה שבוודאי לא עומד לקרות עכשיו. כך שעל פניו, הוא רק דפק את עצמו אם הוא החליט לקחת חלק בקנוניה להדחת נתניהו. מה שדי רומז למה הוא מן הסתם לא עשה את זה.

כפי שאומרים, לפעמים ההסבר הנכון למשהו הוא ההסבר הפשוט ביותר. וזה שהמשטרה פלוס הפרקליטות פלוס הרו פלוס חפץ פלוס פילבר עשו יד אחת כדי להמציא תיקים ולהפיל ראש ממשלה, זה לא ההסבר הפשוט ביותר. ההסבר הפשוט ביותר הוא שיש חומרים נגדו.

golding אוהב/ת את זה.
  12. מזגן Member

אני מודה שאני בור מוחלט בענייני משפט. בבקשה תסביר לי את ההליכים. שאני בטעות לא אהיה אחד מהאבילים הגמישים ואצביע נתניהו בבחירות הבאות. תודה.

תגיד זה פעם ראשונה שהפרקליטות והמשטרה מחליטים לזיין מישהו? זוכר עשור וחצי של חקירות של פוליטיקאי מסויים ממוצא מולדובי. כל המדינה היתה על הקרטום שלו. והתוצאה - זוכה פה אחד.

לגבי נתניהו מלבד תיק 4000, היו עוד איזה תיק או שניים לא? מה קרה שם שוב ההסבר הפשוט?

13. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

כן, שוב ההסבר הפשוט. שוב ההסבר שבו בתיק 2000 לפחות, בדיוק כמו 4000, נתניהו ניסה לעשות עסקה כדי לקבל תקשורת חיובית יותר. זה דפוס חוזר.

בנוגע למשטרה והפרקליטות, זה שליברמן זוכה בסוף בבית משפט לא אומר שלא היתה סיבה טובה לבצע את החקירה (ועד היום יש הטוענים שגרירת הרגליים של הפרקליטות פגעה בעניין והובילה לכך שעד שהעניין הגיע לבית המשפט, נשאר מכל זה תיק מוחלש וקטן שנגע רק בהיבט אחד קטן מאוד של כל העסק).

וכמו שאני לא חושב שהמשטרה והפרקליטות החליטו לעשות יד אחת ולגמור את הקריירה של ליברמן, על אחת כמה וכמה לא סביר שהן החליטו לעשות זאת בעניין ראש הממשלה. מה האינטרס שלהן? של מנדלבליט ואנשיו, של אלשיך ואנשי המשטרה? אין להם דברים טובים יותר לעשות במשך שנים חוץ מאשר להמציא תיקים ולהעליל עלילות על ראש הממשלה?

14. DRORIKO Member

@אמיר ע תיק 2000 לא נשמע לך כמו רדיפה פוליטית?

15. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה יהיה חדש אם אגיד שלא?

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 1, אורחים: 98)

1. אמיר ע