אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. DRORIKO Member

בכל מקרה זאת רדיפה פוליטית. לא יעלה על הדעת שביבי נחקר על זה שרק דיבר עם נוני על רעיון לסגור את ישראל היום, בזמן שאיתן כבל שבאמת עשה את זה לא נחקר. זאת תהיה אירוניה מעוותת שביבי יזרק מהתפקיד בגלל קשרים(שלא היו) עם כלי התקשורת שחבט בו הכי הרבה.

VAR אוהב/ת את זה.
  2. DRORIKO Member

מיקי רוזנטל פורש מהכנסת: "שותף לכישלון מפלגת העבודה"

ולקח לך 6 פאקינג שנים להבין את זה? אם היה לך סיכוי ריאלי להיכנס לכנסת הבאה גם היית ״מבין״ את זה? העיקר השלים 2 קדנציות ויהנה מפנסיה 40 אלף שקל(זה בנוסף לכסף שיקבל בשביל לטנף על ביבי בערוץ 10) או במילים אחרות-אמרתם הריקבון של השמאל אמרתם מיקי רוזנטל.

3. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אהמ... איתן כבל כן נחקר על זה. ככל הידוע לי מאז לא נשמע דבר בעניין, אם התיק נסגר או ימשיך הלאה.

ההבדל הקטן-גדול מאוד בין השניים הוא שאיתן כבל עבד על חוק, כשאין (ככל הידוע לי) כל עדות או ראייה לכך שהוא סגר שהוא מקבל תמורה כלשהי עבור כך. ביבי כן דיבר על עסקה. זה ההבדל העצום בין מה שיכול להתפרש כשוחד, לבין מה שהוא, ובכן, כלום ברמה המשפטית.

ואני שוב מזכיר - הטעימה שאנחנו קיבלנו משיחות ביבי-נוני הן חלקיות בלבד.

4. DRORIKO Member

לא יודע חלקי לא חלקי, מה שאני כן יודע זה שגם אחרי השיחות ידיעות המשיך להיות אובססיבי כלפי נתניהו(תכף תגיד לי שהם ירדו מ-100 ל-80)

5. מזגן Member

אוקי תיק 2000 נניח. אבל מה עם התיקים האחרים 1000, 3000? כמו 4000 כך גם דינם של 1000, 2000, 3000, לא? או שהם שונים ולא רדיפה.

חשבת למה ״גררו רגליים״? בפרקליטות ידעו שעם מה שהמשטרה מצאה והמליצה עליו אפשר ללכת לכתוב בידיעות מסריחות אבל זה לא יעבור בית משפט. להבדיל אלפי הבדלות מרוב האוכלוסיה שלא מבינה בפרוצדורות משפטיות בפרקליטות יודעים דבר או שניים על משפט. זה שליברמן זוכה אומר שלא היה שם כלום שמחזיק מים בבית משפט כל השאר זה חציר לעיתונאות בארץ. בדיוק כמו במקרה טראמפ - פיגוע פוליטי. לא המציאו שום דבר בארץ אין פה שום חדשנות או מקוריות.

עשור וחצי של חקירות והתיק חלש. חשבת אולי למה הפרקליטות לא הגישה ערעור בעניין? מזה ״תיק קטן ומוחלש״? זה משפט, אם יש בתיק תוכן זה אותו התיק.

6. סיונרה Member

האם בהכרח אדם שמקבל שוחד יקבל החלטה שונה מאדם שלא מקבל שוחד?
    בתור ראש עירייה אני יכול לאשר פרוייקט כי קבלן שילם לי או כי זה הדבר הנכון לעשות, אז כתב הגנה סביר זה שזה לא שוחד כי אפשרי לקבל את אותה החלטה גם בלי להיות מושחת?

7. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא, כי ככל הידוע העסקה מעולם לא מומשה. בתיק 2000 זה לא המימוש אלא הכוונה.

8. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

בתיק 3000 נתניהו העיד, הוא לא נחקר ואיננו על תקן חשוד בו, כך שאני לא יודע אם אפשר להציב אותו לצד כל האחרים.

לגבי תיק ליברמן, היה סיפור על עדים נעלמים/ששינו גרסתם/ששכחו גרסתם, והרבה מריחות צד היועץ המשפטי. ותיק קטן ומוחלט זה כשאתה חוקר מישהו לגבי מיליונים שזרמו לפי החשד לכיסו דרך הנהג שלו והבת שלו, ובסוף מסיים עם כתב אישום על מרמה והפרת אמונית שנוגע במידע בנוגע לחקירות שקיבל דרך שגריר ישראל באחת ממדינות ברית המועצות לשעבר.

ליברמן זוכה בעניין הזה, ועניינים אחרים, חשובים יותר, לא הגיעו לבית משפט. מן הסתם, כן, כשהגיעה העת להכריע לא היו מספיק ראיות לשם הגשת כתב אישום (שוב, עדים נעלמים וכו'). השאלות לגבי המיליונים, אגב, נותרו בעינן.

מכאן ועד לניסיון של המשטרה והפרקליטות להוציא את ליברמן מהפוליטיקה, הדרך ארוכה.

9. מזגן Member

זה סיפור נחמד מאוד על מליונים פה ומליונים שם. שים לב שכשהגיע רגע האמת לא היה עם מה ללכת לבית משפט.

הם לא דבילים (רוב הזמן) בפרקליטות. אף אחד שם לא רוצה להיות ה-jackass שעומד בפני שופט וטוען שאדם כזה או אחר אשם בעבירות וכשמגיעה העת להציג את הראיות והטיעון הוא עומד שם עם הזין ביד. זה לא תקשורת שאפשר להפיץ סיפורים על מליונים מפה ועד להודעה חדשה ורק לקבל קידום. יש להשפלות כאלו תוצאות. אחרי פארסה כזו אתה לעולם הדגנרט שעמד מול שופט עם כלום.

ואני אפילו אוסיף על זה, אפילו אם השופט רצה לכסח לליברמן את הרקטום לא נתנו לו כלום לעשות כך. גרוע מפרקליט שעומד עם זין ביד במקום ראיות נורמליות גרוע כפול 10 זה שופט שערעור על החלטתו התקבל והפכו את ההחלטה שלו.

10. DRORIKO Member

אני מכיר שוחד, אני לא מכיר ״כוונה לשוחד״. ביבי תמיד יכול לטעון שהוא ענה לנוני מתוך נימוס, לך תוכיח שלא.

11. סיונרה Member

צריך למצוא הוכחות שהוא ניסה אחרי שהציעו לו. אם אחרי זה חזר בעצמו כי זה כשל זה לא מזכה אותו.

12. DRORIKO Member

כשל? גבר מי שיזם את השיחה היה נוני מוזס. הוא היה בפאניקה מוחלטת. אם ביבי היה רוצה דיל זה היה נחתם ב-5 דקות.

13. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

@מזגן בסופו של דבר כנראה שלפרקליטות לא היה מספיק חומר כדי ללכת למשפט על דברים אחרים. למה ואיך זו שאלה שכבר לא תיענה. צריך כמובן לזכות שמעבר לכך שמדובר בבני אדם - כאלה שמתחלפים מדי זמן מה, כאלה שטועים, כאלה שמתחלקים בין האמיצים יותר למהססים יותר, ואולי גם כאלה שאמרו בסוף "פאק איט, חייבים ללכת לבית משפט על משהו" ונפלו על תיק כושל. - משפט הוא לא מדע מדויק.

אני לא מכיר את הסיפור לפרטי פרטים, רק את הדיבור על כך שמרוב שהעסק נגרר ונגרר, גם עדים שכן היו לתביעה התמוססו והשאירו אותה עם הליברמן בידיים.

כך או אחרת, זו היסטוריה. מעבר לכך שאני לא חושב שאפשר להכריז שזו דוגמה לכך שהמשטרה והפרקליטות סתם סימנו אותו ועשו הכל כדי לנעוץ בו את שיניהם עד הסוף, היתה גם תחלופה גדולה של כוח אדם. לא רואה את הקשר בין ליבי לביבי.

14. סיונרה Member

ליברמן הוא בטוח לא קורבן של האשמות שווא. בנאדם שכמעט כל מי שכפוף אליו התעשר ללא קשר לכישורים, נכנס לכלא או גם וגם.

15. DRORIKO Member

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 2, אורחים: 20)

1. Scouser