אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. מזגן Member

האמת אין לי מושג. כל מה שאני יודע שיש שמועות על הסגר וכל מני צעדים ואז זה מתברר כאמת בתוך יום יומיים.

2. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

@yonmu הבעיה בסיפור הזה היא שמדינה לא יכולה להתנהל תוך חשד מתמיד שהמערכת המשפטית תרדוף את המערכת הפוליטית ותתפור תיקים, או לפחות חקירות, כדי למנוע מינויים. אם זה קורה, צריך לעשות לזה סוף, נקודה. אבל בטח אי אפשר להימנע מלעשות דברים מסוימים מתוך הנחה שדבר כזה קורה, וזה מה יש.

3. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

האמת שאני כבר שבועיים מרגיש שאנחנו כמו צפרדעים שמתבשלות לאיטן בסיר. השאלה אם באמת עושים פה דברים בהדרגה במתכוון, כדי שאנשים יתרגלו ואז המגבלה הבאה לא תהיה כה קשה, או שדווקא מנסים להימנע מצעדים מסוימים ונוקטים אותם רק כשרואים שהקודמים לא הספיקו.

מה שבטוח הוא שמבול ההדלפות טרם קבלת החלטות וההודעות הלא ברורות לחלוטין זה לא הולם.

4. מזגן Member

דיברתי עם חבר מבאר שבע. הוא אמר לי שהוא בהסגר 100 מטר מהבית. אין דבר כזה פה. טורונטו עיר של למעלה מ-6 מליון איש. זה לא שחסר סיכון פה. אמנם אנשים לא יוצאים החוצה בכמויות בגלל שפאקינג קר (3 מעלות היום) אבל אני רואה אנשים מטיילים רצים ומסתובבים בפארקים.

5. סיונרה Member

]
    משרד הבריאות מתנגד אידאולוגית לבדיקות, ככה שהגישה של צמצום הבדיקות בסופ"ש דווקא תואמת להלך הרוח הכללי במשרד. ישנם מספיק דיווחים שלא כל המעבדות עובדות בסופ"שים, וגם ההכחשה של מנכ"ל המשרד "המעבדות עובדות" לא סותרת את זה שיש הורדה בקצב.
    גם אם לא מתפללים תמיד עשרות בבת-אחת, כן עוברים ברוב בתי הכנסת כמה עשרות אנשים ביום.
    גם את מקומות העבודה סגרו, ומי שלא יכול לעבוד מהבית יושב וכרגע לא מקבל כסף מאף אחד.

זה לא יהיה אחראי לעשות את זה.

אם זה השני אז כל הסגרים האלו באמת מטומטמים. לא נוסף שום מידע חדש פחות או יותר מההוראה הראשונה עד עכשיו, מהסיבה הפשוטה שלוקח בערך שבועיים עד שמקבלים תמונה לגביי כל צעד שאתה עושה.
    זה שמדינה מסויימת נוקטת בצעדים לא אומר שהצעדים האלו טובים.

6. מזגן Member

@סיונרה אני רק מתאר את מה שקורה פה בטורונטו. לא אומר שזה נכון או לא.

7. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

תשמע, אתה קצת מביך את עצמך. בלינק שאתה עצמך הבאת יש טבלה שמפרטת את המדגם הזה, בטבלה מצוין שישנם 59 מקרי הדבקה בבית כנסת, ה-29% הוא כמות של 59 מקרי הדבקה. 59 זה 29% מ-203. אפילו הדגשתי לך את המספרים שיהיה לך נוח. כמה מקרי הדבקה יש רשמית בישראל, בחיאת?
    זה או עיוורון, או אי יכולת הבנת הנקרא או קריאה סלקטיבית במכוון.

Roma, EuropeGuy ו-yonmu אוהבים את זה.
  8. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

מה זאת אומרת לא יכולה? היא חייבת.
    אתה לא יכול לתת את האופציה התיאורטית לניצול של פירצות בחוק. חוק כזה נותן לבג"צ את היכולת המוחלטת לנהל את המדינה כמו תיאטרון בובות. אם יש תהליכים לזהות, זה המעמד ששואפים לתת לבית המשפט העליון.

Roma אוהב/ת את זה.
  9. סיונרה Member

ככל הידוע לי, בית המשפט העליון לא מחליט מי יגיע אליו לדיון. עד שהנושא מגיע לבית המשפט הוא עובר 3 גופים שונים ונפרדים לחלוטין (משטרה, פרקליטות ויועמ"ש).

10. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אתה צודק, ולכן אתקן - נותן לגורמים בלתי נבחרים כמו המשטרה, הפרקליטות, היועמ"ש ובג"צ לנהל את המדינה כמו תיאטרון בובות.

11. סיונרה Member

היועמ"ש מונה על ידי ראש הממשלה, הוא נבחר בדיוק כמו כל שר בממשלה.

שי אוהב/ת את זה.
  12. yonmu Member

@אמיר ע
    הנקודה היא שבהחלט יש חשד כזה כלפי מערכות החוק והמשפט, ויש לו על מה להתבסס -
    היו אנשים שרצו לעשות רפורמות במערכות האלה ונתקעו בגלל כתבי אישום שלא יצא מהם שום דבר. ריבלין, קהלני ואחרים.

בכל מקרה אין סיבה לדאוג כי משאירים את ההחלטה בידי האזרחים, וההנחה הדמוקרטית היא שאנחנו סומכים על הכרעת האזרח.
    המשטרה תחקור, היועמ"ש יעמיד לדין, בג"ץ ירשיע - כל אלה ישוקללו על ידי הבוחר כשהוא נמצא בקלפי ומחליט למי להצביע. זה הרציונל הדמוקרטי.
    מנגד, המצב שבו מערכת החוק תגיד "לאנשים האלה אי אפשר להצביע" הוא מצב אנטי-דמוקרטי. הוא כן מזכיר את "שלטון הפילוסופים". יכול להיות שמדינה שבה החלטות מתקבלות על ידי אליטה אינטילגנטית תהיה מוצלחת יותר ממדינה דמוקרטית, אבל אני מעדיף לחיות במדינה דמוקרטית וישראל כזו כרגע. הציבור יחליט מי מנהיג אותו, לא האליטה (שכמובן היה צריך לפרק אותה מכוחה כבר מזמן, אבל נתניהו).

abcd אוהב/ת את זה.
  13. סיונרה Member

העם אמור לחוקק, אם אדם אחד מחליט שהוא לא מסכים לכינוס הפרלמנט, איך בדיוק זה יקרה?

14. WHITERM Member

https://besttv232-ynet-images1-prod.cdn.it.best-tv.com//PicServer5/2020/03/24/9866531/111.Xxx

הבאתי לך תמונה שיהיה לך ולשאר הימנים פה יותר ברור.

יש פה איזה קטע לימנים הקיצונים השונאי ישראל לעלות פירסומים של הרשימה המשותפת,זה ממש מעניין אותי.
    אם אתם שונאים אותם כל כך,למה אתם עוקבים אחרהיים ונותנים להם במה?
    באמת שההיגיון הזה לא ברור לי.

15. Clichy COYG

מה זה בא להגיד? השאלה היא כמה מההדבקות קרו אחרי שכל התקנות וההמלצות פורסמו וכמה לפני (כיוון שהיה חלון זמן שלא הייתה מודעות אבל כן הייתה הדבקה, בין היתר גם במסיבות פורים למיניהן). מן הסתם בית כנסת זה מקום עם פוטנציאל גבוה להדבקה.
    גם אם רואים 6-7 תמונות שונות של התקהלות חרדים אי אפשר להסיק מזה על מגזר של מיליון איש ולכן ההאשמה האובססיבית הזו מגוחכת.

יצא לי לראות קצת את הגרפים של המדינות - נראה שבמקומות שהצליחו להכיל את הנגיף כמו סין וד.קוריאה לקח בערך חודש עד שהצליחו להתייצב מבחינת כמות הנדבקים. מקווה שזה יהיה גם אצלנו למרות שאני די פסימי - עברנו את ד.קוריאה באחוז הנדבקים כבר שלשום.

EuropeGuy אוהב/ת את זה.