אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. DRORIKO Member

תמונות מסופר באשדוד, כנראה הלכו רחוק עם הסגר

קחוצינא

2. avicii Member

אני לא אתפלא אם נראה כאלה מחזות גם בארץ. ככה זה שהמדיניות נעה בין יש מספיק מצרכים לכולם לאין יותר נייר טואלט וביצים.

3. DRORIKO Member

ואחרי הצחוק בואו נדבר ברצינות. מקודם אמרו לנו שהמסיכות מסוכנות כי הן יוצרות ביטחון מופרז, אחרי זה אמרו לנו שהן יעילות ואנחנו חייבים ללכת איתם, פתאום עוד פעם חוזרים לסקוור 1.

ארגון הבריאות העולמי: מסכות לא מגנות על אנשים בריאים - חדשות רוטר

עכשיו אני מבין שזאת מגיפה שלא נראה כמותה, אני מבין שלומדים אותה בתנועה, אבל לא היה מזיק כוס מים מדי פעם בשביל להירגע. התזזיות הזאת בטח שלא מועילה.

4. סיונרה Member

אין הוכחות לכך שהיא עוזרת לאנשים בריאים לא-להדבק. זה לא אומר שהיא לא עוזרת לאנשים חולים לא להדביק ולכן זה לא רלוונטי.

5. oranfu Member

אני רואה שהרבה אנשים באמת אומרים שהם ראו אנשים שחגגו עם משפחה מורחבת, ואין לי יותר מדי ספק שהיו באמת לא מעטים שעשו את זה, אבל אצלי בפיד לא היה שום דבר כזה.

6. DRORIKO Member

מה דעתך? אתה חושב שההנחיה לשים מסיכות היא נכונה?

7. DRORIKO Member

זה אנשים בשוליים. הרוב הגדול היו ילדים טובים. החשש במשרד הבריאות זה שהיינו רואים התפרצות כמו בפורים, זה כבר לא יקרה. אני לא בטוח בכלל שיהיו יותר הדבקות מיום רגיל שבו חלק מהמשק יוצא לעבוד, כנראה אפילו פחות.

8. טל. Member

ברור שזה מגן על אנשים בריאים.
    (פשוט לכשעצמו לבדו - זה לא מספק הגנה מלאה).

אבל עדיין זה מספק הגנה כלשהי.
    אם אדם X חולה דופק אפצ'י ליד אדם בריא Y שמצוייד במסיכה - והרסיס היחידי של האפצ'י שהגיע לפניו של אדם Y נעצר במסיכה:
    אז אדם Y לא נדבק.

כמובן שאם תסתובב עם מסיכה על העיניים במקביל למסיכה על הכלי נשימה,
    ובנוסף תתרחק מאנשים ככל הניתן.
    ובנוסף אם לא תגע בפנים אך ורק מייד אחרי שסבנת ידיים - אז ההגנה שלך תהיה יותר מלאה.

9. DRORIKO Member

רגע ואם אני אסתובב עם חליפת חלל אני חסין נכון? ואם אני אעבור לגור במרתף עד 2045 זה גם סבבה נכון?

10. קשר שמאלי Member

11. טל. Member

לא דרושה חליפת חלל. כי חשיפה של הוירוס לחלקו החיצוני של העור לא תגרום לך כל נזק.
    במרחב הציבורי הנגיף יכול לחדור לגוף שלך דרך 5 נקבים בלבד - שמצויים בפרצוף. 2 עיניים 2 נחיריים ופה.
    כסה את כולם כדי למנוע הדבקה סביבתית
    אל תגע בהם עם הידיים שלך כדי למנוע הדבקה עצמית.

זהו.

בהנחה ואין לך פגמים בעור אתה יכול לדחוף ידיים לתוך ג'ל תרבית של הוירוס הזה גם אם תרצה. לא תידבק.

12. LFC-Gerrard1 Member

אני גם לא ראיתי ממש חגיגות של משפחות מורחבות אצלי בפיד אבל בהחלט ראיתי אנשים שלא גרים יחד חוגגים את הסדר יחד.

קבוצות של4-6 אנשים בד"כ. למשל סטודנטים שכנים שהתיישבו לעשות את הסדר יחד.
    בעיקר חבר'ה צעירים שגרים בשכנות לחבר'ה צעירים אחרים. זה מה שראיתי אצלי בפיד.

היה אפילו תמונה אחת שהיה כתוב בו "סדר עם המשפחה הגרעינית". בתמונה: עשרה אנשים (או משהו כזה) עומדים צמוד צמוד.
    אני מכיר את אחת מבנות המשפחה, לא חושב שיש סיכוי שהם גרים כולם באותו בית.

13. DRORIKO Member

תלשין אחי, תזיין את הכלבה

WHITERM אוהב/ת את זה.
  14. סיונרה Member

אני חושב שמסיכות עוזרות כי הן מגינות על הסביבה מפניך. בתרבות האגואיסטית שאנחנו חיים בה מה שחשוב זה אתה ומה ההשפעה עלייך, אבל זו תקופה מאתגרת שדורשת מאיתנו להתאים את ההתנהגות שלנו לדברים שלא היינו רגילים אליהם.
    מה שכן, חשוב מאוד להבין איך לשים את המסיכה כי אחרת היא יכולה לגרום יותר נזק מתועלת. משרד הבריאות מתרשל שם לחלוטין.

לגביי נתניהו, מי שלא רואה את החומרה בזה שאדם שלא גר בבית של מי שחתום על ההנחיות של "לא ללכת לבתים של אנשים אחרים" כנראה משהו אצלו לא בסדר. אין לי מושג אם הבן גר בבלפור או לא, אבל אם לא, אז הוא מחוייב כמו כולם לכללי הריחוק החברתי. לא בגלל ש"צריך לשמור על הכללים כי צריך לשמור על הכללים" אלא כי אנשים שיראו את זה יגידו לעצמם, "אם מי שחתום עליהם לא שומר, למה שאני אעשה זאת, כנראה שזו סתם המלצה לא חשובה"?
    אין למשטרה כלים לאכוף סגרים אם האזרחים לא משתפים פעולה. כל בנאדם כמו קשר שמאלי שדבר ראשון קופץ כמו חתול להגן אוטומטית על נתניהו פוגע במדינת ישראל הרבה יותר מאשר "תומכי המחבלים" מהרשימה המשותפת.
    ואפילו חמור מזה שפתאום נזכרתי, נתניהו לא אמור להיות בבידוד??

yakov_y, oranfu ו-LFC-Gerrard1 אוהבים את זה.
  15. oranfu Member

אבנר הודיע לאחרונה שעבר לגור עם חברה שלו, כלומר הוא לא מתגורר בבלפור.
    גם בהודעה שהוציא דובר ראש הממשלה, נטען שאבנר "גר בדירה מאובטחת בצמוד למתחם". מה זה? ואם זאת דירה מאובטחת (נגיד) אז מה זה אומר, שהמדינה (כלומר אנחנו) מממנים גם לו את הדירה?
    בהכחשה שלהם הם מדברים על זה שהוא נמצא במעון ראש הממשלה רוב היום אבל לא כל היום. כלומר הוא בא והולך משם, זה לא נקרא לשמור על הסגר.

הדיווח הראשוני היה שאבנר נמצא בבלפור ולא יוצא לשום מקום. אחר כך התחילו להגיע דיווחים שהוא נראה במקומות אחרים בתקופה האחרונה אז הדיווח שונה.

שלא לדבר על זה שהתמונה צולמה כשהנאשם בכלל אמור להיות בבידוד. אבל "רק ביום האחרון של הבידוד" אז כנראה זה בסדר...

בינתיים היום נחתה עוד טיסה מניו יורק. רובם (אם לא כולם) פשוט התפזרו במוניות.

עובדים עלינו בעיניים.

נערך לאחרונה ב: ‏9/4/20

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 3, אורחים: 12)

1. DRORIKO
  2. Bitcoin
  3. YYY