אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. רוברטו באגיו31 Member

1. אתה חייב להפסיק להיות גרופי של שקד והסיסמאות הריקות מתוכן שלה ,
    אם אתה בוחן אותה ביחס לניסנקורן וליבני אז זה רק אומר שהיא עשתה עבודה מחורבנת ולא היוותה שום אלטרנטיבה אמיתית לנתניהו ו " הליכוד " .

שקד הייתה אמורה להיות הסממן הימני ביותר בכנסת, המטרה הייתה לעשות שינויים מרחיקי לכת במערכת המשפט.
    בפועל בתקופתה בג"צ, הפקידים המשפטיים והיועמ"ש הארור מנדלבליט ( זה ששקד המפוחדת קראה לו " איש ישר והגון " ) התעצמו למיימדים מפלצתיים וחסרי פרופורציה .

מה שקד עשתה בשביל לעצור את זה ??
    התעסקה במינוי שופט שמרן אחד שלא משנה בכלום את הדנ"א השמאלני קיצוני של תומכי הטרור מבג"צ ??

מה בדיוק היא השיגה ?? אפילו את חוק ההסדרה היא לא הצליחה להעביר במשמרת שלה .

2."המצב מבחינת קורונה מחורבן" - מה היית משנה בהתנהלות של נתניהו בחודשים האחרונים ??
    הצלחנו לעצור כמעט לחלוטין את הקורונה עד לפני חודש- חודש וחצי, אז התחיל לחץ ציבורי ותקשורתי להסיר את המגבלות .
    הממשלה נענתה לציבור הישראלי והסירה את המגבלות, אז התחיל שוב גל שני .

זה נראה שלא משנה מה המממשלה תעשה - אתם תתלוננו .

2. סיונרה Member

עכשיו הלחץ התקשורתי זה הבעיה. כמובן שהתקשורת לחצה על הממשלה לבטל בבת אחת את הקפסולות במה שכנראה הביא עלינו את הגל השני.
    מה שאתה לא מבין זה שסגר הוא לא פתרון, הוא בסך הכל עיכוב של המחלה עד שתצליח להתארגן ולהכין את עצמך להתפרצות הבאה. ישראל לא עשתה כלום על מנת להכין עצמה להתפרצות הבאה. כבר במרץ המליצו אפידימולוגים לחזק את מערך החקירות כדי להקדים תרופה למכה, המערך לא לא תוחזק ולהלן התוצאות.
    לא הוכנו שום תוכניות לגביי אילו עסקים יוכלו לפתוח, איך בתי הספר אמורים לעבוד, מה יהיה הפיצוי הכלכלי למי שנפגע מהצעדים. אנחנו כבר ביולי והמצב שלנו גרוע בהרבה מבמרץ, כי לפחות שם יכלנו להגיד שיש לנו גב כלכלי ומוכנות אזרחית להלחם, עכשיו אין לנו את זה. יונמו כבר הבין שטעה, מזומביבים זה כבר יותר מדי לבקש. תמשיך להפיץ את הספין, בדרך כלל בסוף זה גם איכשהו מתקבע, זה בערך הדבר היחיד שמוכר רהיטים לשעבר באמת יודע לעשות טוב - להבחר.

oranfu ו-אמיר ע אוהבים את זה.
  3. yonmu Member

@רוברטו באגיו31
    1. למה אתה לא יכול להתדיין כמו בנאדם? למה טיעוני הנגד שלך הם 'גרופי של שקד'?
    אני שואל שאלה פשוטה -
    האם מאז המהפכה השיפוטית של אהרן ברק היה שר משפטים שעשה יותר כדי לתקן את המצב מאשר איילת שקד?
    מכל התגובות שלך התשובה פשוטה - לא, לא היה כזה. שקד הכי טובה שהיתה.
    רוצה לטעון שהיא לא עשתה מספיק? מסכים איתך. לך לרועי פולקמן ותשמע אותו מסביר שנתניהו דרש ממנו ומכחלון להתנגד לפסקת ההתגברות של שקד. מצפה מבנט ושקד להפיל את הממשלה על זה? הנה, עכשיו הם לא בממשלה ותראה מה קיבלת.

אז האופציה שלך היא נתניהו וניסנקורן או נתניהו ושקד. מה אתה עושה? תוקף את שקד. רק בריאות, באמת.

2. התפקיד שלי זה לא להחליף את הממשלה. אני לא אמור להביא פתרונות לסיפור. אני רוצה תוצאות.
    אם כשהמצב טוב הקרדיט הוא לנתניהו אז כשהמצב רע האשמה היא על נתניהו. עד כדי כך פשוט.

ולמרות זאת, אפשר בהחלט להביא דברים שהיו צריכים להיעשות ולא נעשו. לא הוקם שום מערך רציני שאמור לרכז את המאבק בקורונה. לא ראינו אדם שבאמת אחראי על זה, שמתאם את החקירות האפידמיולוגיות עם איכוני השב"כ, שמסדיר את מצב החירום מבחינה חוקית, שמתאם הגבלות וחיובי-מסכה בצורה הגיונית ולא כל מקבל החלטות בפני עצמו לפי קבוצת הלחץ הנוכחית. לא היה כזה. מי שהיה אמור להיות כזה, או שהיה אמור למנות אחד כזה ולגבות אותו - זה נתניהו (וגנץ, אבל נו באמת).
    בזמן הסגר הראשון היה אפשר להקים גוף שיתמודד עם המצב בצורה אחראית. באותה תקופה לא העברתי ביקורת כי יצאתי מנקודת הנחה (אופטימית-נאיבית או סתם שגויה, ו @סיונרה צדק) שמישהו מטפל בנושא. לא אכפת לי אם זה ראש הממשלה או ראש הממשלה החליפי או שר הביטחון או שר הבריאות או קבינט הקורונה, העיקר שיש מישהו שמסתכל על זה נטו. בפועל התוצאה היום מראה יפה מאוד שלא היה כזה.

אז אני צעיר ובריא ועובד מהבית אז המצב לא טראומתי עבורי, אבל עבור אחרים זה מחדל חמור.
    התנהלות רצינית ואחראית בתקופת הגל הראשון היתה מונעת את הגל השני. זו מסקנה ברורה מהנתונים שחשופים לכולנו.

4. DRORIKO Member

5. סיונרה Member

עזוב דרוריקו, זה באמת לא הסיפור עכשיו. אצל החרדים הצפיפות והמצב לא ממש מאפשרים להמנע מקורונה. אני מרגיש שיש אצלם בקהילות התעוררות ורצון לשתף פעולה עם הרשויות. זה לא סותר את זה שיש צורך לסגור את השכונות, לא כעונש על התנהלות "לא בסדר" אלא כדי למנוע התפשטות של המחלה. במקביל, צריך למצוא פתרונות למקרים הבאמת הזויים שהמציאות הזאת מביאה אליהם - סתם לדוגמא, שמעתי על משפחה עם שני הורים בקבוצות סיכון, עם 9 ילדים, שגרה בדירת 3 חדרים, שהילד הצעיר (בן 8) נדבק בקורונה בבית הספר. מה הפתרון האפשרי למצב כזה? אין שום מנוס מזה שכל המשפחה תהיה חולה. עכשיו השאלה אם מפנים אצבע מאשימה או שמנסים לראות מה אפשר לעשות.

6. abcd Member

הדבר האחרון שמעניין את החרדים זה סיפוח אבל תמשיך להראות את הטמטום שלך ברבים זה משעשע

קשר שמאלי, yonmu ו-רוברטו באגיו31 אוהבים את זה.
  7. רוברטו באגיו31 Member

אני מניח שבחודש האחרון אתה חי על הירח, מכיוון שמה שהולך בתל אביב זה בית זונות אחד גדול, לא שומרים בכלל על ההנחיות, אנשים בלי מסיכות ולא שומרים על מרחק מינימלי .
    הפאבים והבארים בתל אביב מפוצצים בחודש האחרון ואולי 10 אחוז מהבליינים שומרים על ההנחיות, אבל כהרגלך בקודש אתה בא בטענות לציבור החרדי .

קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  8. DRORIKO Member

9. WHITERM Member

לא הבנתי,אתה ממשיך להתנהג כמו אפס או שאתה מביא הוכחה?
    תעדכן אותי.

10. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

זה היה צפוי: News1 מחלקה ראשונה
    ועוד מיואב יצחק: רכושו של נתניהו נאמד בקרוב ל-100 מיליון ש"ח. האם צריך לממן לו מימון משפטי?

WHITERM אוהב/ת את זה.
  11. DRORIKO Member

oranfu ו-WHITERM אוהבים את זה.
  12. DRORIKO Member

ממוקד התפרצות לאזור ירוק - מה סוד ההצלחה של מדינות הקורונה באירופה? - חדשות רוטר

קורא את הכתבה הזאת בהדיקות ואו שהיא לא כתובה טוב או שאני באמת לא מבין המדינות האלה עשו שאנחנו לא עשינו. הרושם היחיד שעולה מהכתבה זה שהם פתחו את המשק יותר מאוחר מאיתנו, שזה די טבעי לאור זה שהגל הראשון היה הרבה יותר חזק אצלם. ההבדל היחיד זה שהם עוד לא פתחו את בתי הספר, אבל האם אפשר לקבוע בודאות שהגל השני אצלנו הגיע רק בגלל בתי הספר ולא בגלל עוד מקורות? מה גם שבסופו של דבר הם כן מתכוונים לפתוח את בתי הספר.

13. avicii Member

הבעיה שכל החלטה נעשתה בחצי כח,כמו כל דבר בישראל.אם החליטו לעשות מהלך מסוים,אז צריך לעשות אותו בצורה הרמטית כשדאגו לכל הפרטים.
    בפועל,החליטו על משהו,הנפגעים הלכו לתקשורת להתלונן,ואז שינו את ההחלטה.

למשל אמרו שיפתחו את בתי הספר לפי קפסולות ולקראת יוני יפתחו את בית הספר כולו,המורים וההורים יתלוננו.מה עשה משרד החינוך? בגדול אמר "יאללה זאטוטים מחר בית ספר".

14. DRORIKO Member

15. קשר שמאלי Member

דבר על מי שאתה רוצה. רק אומר שלהשמיץ ולגדף את החרדים זה מאוד קל. על החילונים שעושים 24/7 מסיבות הדבקה אתה לא אומר כלום

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 1, אורחים: 16)

1. DRORIKO