אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. oranfu Member

יש גם מי שמעביר להם 30 מיליון דולר במזומן כל חודש.

אם כבר מדברים על משת"פים...

Sturridge אוהב/ת את זה.
  2. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

1.בשום שלב לא דובר על זה שהמשותפת יישבו בממשלה, דובר על תמיכה מבחוץ של המשותפת ללא חברי בל"ד(האלה מהציוץ ששיתפת) שלא קיבלו פנייה מגנץ.
    2.זכור לי כמה פעמים שדיברת פה על כך שהאזרחים במדינה מתעסקים בקקה ולא בפרקטיקה או בדברים שבאמת ישפיעו על החיים שלהם. אז בוא ספר לי איך תמיכה מבחוץ של המשותפת תשפיע על החיים שלי לרעה. אני בא פתוח לשנות את דעתי בנושא.

3. VAR Member

1. שנפרט כאן כמה ציטוטים של חברי משותפת שאינם בל"ד? נאום השאהידים של טיבי עובר לך יותר טוב בגרון?
    2. מה, להעביר מסר שטרוריסטים (אפילו אם הם ריצו את עונשם) אמורים להיות עם אות קין על המצח (כמו עבריינים שביצעו פשעים הרבה פחות חמורים מהרג אזרחים חפים מפשע) ולא גיבורי על חלל? אני יכול לחשוב על דרך או שתיים שזה ישפיע לטובה על החיים שלך, סתם תחושת בטן לא מבוססת בכלל.

נערך לאחרונה ב: ‏2/8/20
    italiano ו-yonmu אוהבים את זה.
  4. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

1.נאום השאהידים של טיבי? אני בטוח שאתה מסוגל למצוא דוגמא יותר טובה מזה. הערבים מגדירים כשאהידים גם את אלו שנרצחו בטבח כבר קאסם או ילדים פלסטינים שנהרגים מפצצות של מטוסים ישראלים. זה גם יכול להתייחס לפלסטינים שנהרגו בקרבות עם חיילים יהודים ולאו דווקא לטרוריסטים(לא הולך שוב פעם להיכנס לדיון על האם פלסטיני שמבצע פעולה נגד חייל הוא טרוריסט או לא, אם תרצה אתן לך לינק לדיון הקודם).
    בקיצור לא מדובר בהוכחה לכך שטיבי תומך בטרור אלא בעיקר בהוכחה לבורות של הציבור היהודי בארץ כלפי מי שהם מגדירים אויב.

2. נראה לי שבין אם המשותפת יתמכו מבחוץ או לא זה יהיה די ברור לרוב מוחלט בציבור הישראלי שמחבלים הם אנשים עם אות קין על המצח. סתם תחושת בטן לא מבוססת בכלל.
    נראה לי גם שאם בן אדם מגיע למצב שהוא חוכך בדעתו להיות מחבל, לתמיכה מבחוץ של המשותפת או לא תהיה אפס עגול של השפעה על ההחלטה שלו. אני אפילו אגיד יותר מזה, ששיתוף הערבים במשחק הפוליטי רק יוריד את הסיכוי שילד ערבי-ישראלי יהפוך לתומך טרור. שוב פעם, סתם תחושת בטן לא מבוססת בכלל.

בקיצור עדיין לא הבנתי מה ההשפעה השלילית שתהיה לזה על החיים שלי כאזרח, תנסה להיות יותר ברור.
    מחר מוקמת ממשלה בתמיכה מבחוץ של המשותפת. מה קורה אחרי זה?

נערך לאחרונה ב: ‏2/8/20
  5. yakov_y YNWA

ומאשר עסקת מכירת צוללות גרעיניות למצרים.

LFC-Gerrard1, Sturridge ו-oranfu אוהבים את זה.
  6. oranfu Member

כן, זה בכלל כבר הבגידה הכי גדולה בתולדות המדינה.
    אם זה היה מישהו מהשמאל היו מתנקשים בו רק על זה.

7. Lebron Member

דווקא נאום השהידים של טיבי הוצא מהקשרו:

הבעיה העיקרית שלי עם טיבי שכאזרח ישראלי הוא היה יועצו ואיש אמונו של ערפאת.

8. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

נתניהו לא מפעיל את האידיוטים הללו, אתה יודע, ובטח לא הוא שולח את האיומים הללו. זה לא איזה תקדים בתיקים בעלי פרופיל ציבורי גבוה.
    אותה פרקליטה אגב צריך לתת דין וחשבון על עבירות שביצעה לכאורה, אגב.

אתה מתאר את זה כאילו ישראל מממנת. זה כסף קטארי וישראל היא חוצץ. בלי העברת הכסף הזה היה הרבה מאוד בלאגן.
    אני לא בעד זה, מצב עקום, אבל צריך להיות אמיתיים.

אחמד טיבי אינו תומך טרור, לפחות לא בדבריו לאורך ההיסטוריה, אבל הוא גם היה יועצו הקרוב של ארכי-מחבל והוא קורא לביטול אפיונה היהודי של מדינת ישראל לצד הקמת מדינה פלסטינית בעלת אופי מוסלמי.
    במשותפת, גם מחוץ לבל"ד, תוכל למצוא הרבה מאוד אמירות בעייתיות. איימן עודה הילל בעבר את נסראללה, השתתף בכנסים של פעילי חמאס ופת"ח ובאופן כללי מתבטא בצורה שונה מאוד בעברית ובערבית.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  9. VAR Member

1. ברור שאני מסוגל, אבל בינינו, זה ישנה אצלך משהו?
    אמא ששולחת את הבן שלה לפיגוע התאבדות - מאיזו סיבה נוספת היא עושה את זה אם לא למען האמונה שלה שיהיה שאהיד ויעלה לגן עדן?
    2. רוב מוחלט בציבור הישראלי כן. רוב מוחלט בציבור הערבי - פה אני כבר לא חולק את תחושת הבטן שלך.
    כשחברי כנסת ערבים יתנערו מבל"ד/חברים של ערפאת/מעריצי נסראללה למיניהם ולא יחברו אליהם באותה הרשימה להרבה פחות ישראלים תהיה בעיה שהם יהיו חלק מהמשחק הפוליטי.

10. DRORIKO Member

יכולים לאיים על הממשלה שאם תפעל נניח בעזה הם יפילו אותה. נו שינית כבר את הדעה?

11. oranfu Member

אני יודע טוב מאוד איך העניינים היו נראים פה אם ראש ממשלה מהשמאל היה מעביר מזוודות מזומנים לחמאס ומאשר מכירת צוללות גרעיניות למדינה ערבית תוך כדי הסתרה מכל ראשי מערכת הביטחון (כשמקורביו גוזרים שם חתיכת קופון).

לא, ברור שהנאשם לא שולח את המאיימים בעצמו, הוא לא צריך. מספיק שכלבי התקיפה שלו בתקשורת ובסושיאל יסמנו את המטרות בהתאם לדף המסרים, יימצא כבר מי שיפעל בהתאם.
    כמו שלא שלחו אישית את יגאל עמיר.

12. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

שלא תבין אותי לא נכון, אני מבין טוב מאוד מאיפה באה הדעה הזאת שלך - ממקום ריגשי ולא ממקום פרקטי. וזה בסדר ולאף משתמש אחר פה לא הייתי מגיב על הודעה זהה לשלך, פשוט אתה ספציפית דיברת פה לא מזמן בכזה פאתוס על כך שהמצביע הישראלי מתעסק בקקה ולא בדברים שאשכרה משפיעים על חייו, שהייתי חייב להגיב.
    עדיין לא הבנתי מהשיח בינינו איזה שינוי לרעה יהיו על חיי כאזרח מכך שתוקם ממשלה בתמיכה מבחוץ של המשותפת, ואני עדיין עומד על דעתי שההשפעה העיקרית של מהלך כזה תהיה קידום השילוב של ערביי ישראל בחברה(וכנגזרת מכך גם תוריד את הסיכוי שמישהו מהם יתמוך או ישתתף בטרור).

@DRORIKO

נדמה לי שכבר כתבת בפניי את הטיעון הזה פעם, וגם אז כתבתי לך - ממשלה לא צריכה שום אישור של הכנסת כדי לפעול בעזה. נגיד וכן יהיה צריך אישור של הכנסת למשהו שקשור בענייני ביטחון, אני בטוח שאחת ממפלגות הימין תשמח לתמוך במהלך מהאופוזיציה אם הנימוק יהיה מספיק חשוב.

אם הטיעון הוא "המשותפת יאיימו שהם יפרקו את הממשלה במידה ויצאו למבצע בעזה" אז שוב פעם, כדי להצביע אי-אמון צריך רוב של 61 שיצביעו בעד ממשלה חלופית. מה שאומר ששוב פעם המשותפת יהיו חייבים את הימין בצד שלהם וגם להכתיר ממשלה אחרת. משמע אופציה לא ריאלית בעליל.

אם הטיעון הוא "בני גנץ/ראש ממשלה מהמרכז-שמאל יפחדו לפעול בעזה כדי שהמשותפת ימשיכו להצביע עם הקואליציה" - אז וואלה, אני סומך על שיקול הדעת והערכיות של בני גנץ/כל מועמד ריאלי אחר הרבה יותר משאני סומך על שיקול הדעת של נאשם בפלילים שיודע שהאופציה היחידה שלו להימלט מהכלא היא לשמור על כוחו הפוליטי. כמו שהוכח בקורונה המצב הלא בריא הזה לא מוביל לתוצאות טובות(או שהיכולות הניהוליות לא היו גבוהות גם לפני כן, אתה תבחר).

נערך לאחרונה ב: ‏3/8/20
  13. DRORIKO Member

פייק ניוז: "נועם שליט" בהפגנה בבלפור

האמת שכשראיתי את זה בפייסבוק זה נראה לי מוזר כי הבחור גם מאחורי מסיכה לא נראה כמו נועם שליט. מדהים איך אנשים מעלים שטויות כאלה בלי לבדוק, העיקר להטיל רפש, השאר פחות חשוב.

14. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אינני יודע את מי נתניהו מפעיל ולא מפעיל. ידוע שהיתה לו מעורבות מאחורי הקלעים במחאת המילואימניקים אחרי מלחמת לבנון השנייה, כך שהוא בהחלט מסוגל לבחוש מאחור. שיטות מאפיוזיות כבר ראינו מהחבר'ה שלו עם הטרדת עדים, כך שגם זה על הפרק.

רק שאפילו אם אני מזכה את נתניהו ממעורבות במעשים האלה, אני לא יכול לזכות אותו מאי ניסיון למניעתם - כי הוא לא עושה את מה שהיה צריך לעשות כבן אדם וכראש ממשלה. וזאת להודיע, בפשטות, שהמעשים נגד בן ארי אינם מייצגים אותו, שהוא מגנה לחלוטין אותם ואת מי שעומד מאחוריהם, ושאם מי שעושה זאת חושב שהוא עושה זאת בשבילו, אז הוא מבקש ממנו לחדול.

אבל ביבי, השלפן המהיר במזרח כשזה נוגע לפוסטים מתבכיינים שלוש שניות אחרי שמישהו אומר עליו משהו, שותק. כי זה לא באמת מפריע לו שיטרידו בשמו פרקליטה, ואת שאר בכירי שלטון החוק. אולי זה לא יועיל לו, אבל גם לא יזיק - והשופטים הם הבאים בתור.

כשמדובר בראש ממשלה של מדינה, זה בלתי נסלח. אבל ביבי הוא לא ראש ממשלת ישראל. הוא ראש ממשלת נתניהו.

נערך לאחרונה ב: ‏3/8/20
    שי, חייל שוקולד ו-Telkiyski אוהבים את זה.
  15. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

הכל כשר כדי לצבוע את זה כמחאה אשכנזית ולהוסיף עוד קצת שמן לעניין העדתי שיש כאלה שנורא מתאים להם לתדלק.

אבל תכל'ס, נגיד שזה באמת היה נועם שליט. מה הבעיה? כאילו, אנשים חושבים שבגלל שנתניהו עשה עסקה עם חמאס כדי להחזיר את הבן שלו, הוא צריך להיות נאמן לביבי?

Telkiyski אוהב/ת את זה.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 1, אורחים: 18)

1. SaSa