אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אבל הוא לא חתם על הסכם עם הפלסטינים וגם לא עם הסורים ולא עם האירנים ואפילו לא עם הלבנונים, אז האנלוגיה שלך לא תופסת.

פה בפורום לא ראיתי מישהו שמתנגד להסכם, אם אתה חושב שאנחנו צריכים להיות ממש נלהבים ממנו ופחות מזה=חמיצות, אז תסביר איך הוא הולך לשפר את חיינו מעבר לפן הכלכלי(שמתגמד לעומת הנזקים של הקורונה).
    מודה שאני לא מתרגש מאוד מההסכם, ואני חושב שגם אף אחד מהימנים פה בפורום ובכלל לא באמת יוצא מגדרו.

Mario Balotelli1989 ו-oranfu אוהבים את זה.
  2. Bitcoin Member

@חייל שוקולד
    תעשה ותגיד מה שבא לך, דמוקרטיה. אני רק אומר שלהגיב להסכם ב"אבל קןרונה" נשמע לי לא הוגן ולא רלוונטי לעניין. אפשר לשמוח על ההסכם וגם להגיד שביבי חרבן את המדינה. זה לא סותר. אפשר גם להיות עצוב/מאוכזב/ אדיש. אני פשוט לא חושב שהנימוקים משכנעים במיוחד במקרה הזה, אבל אי אפשר להתווכח עם תחושות

3. DRORIKO Member

רשמית אתם לא מתנגדים, אבל מעשית את כל היום פאסיב אגרסיב. אתם אומרים שאתם תומכים בהסכם בשביל הפרוטוקול אבל יודעים לדחוף את העקיצות הקטנות שלכם, כאשר לכולם ברור שאתם אוכלים את עצמכם מבפנים. כי לא רק שביבי הביא את הסכם שלום הוא הביא אותו בדרך יותר שפויה מהדרך שאתם הצעתם ולמעשה שם הניח עוד אבן על הקבר של השמאל(קבר מטאפורי כמובן, למרות שגם מכאלה אתם נעלבים...)

italiano אוהב/ת את זה.
  4. Clichy COYG

@חייל שוקולד
    לגיטימי לחשוב שההסכם הזה לאו דווקא ידחוף את הפלסטינים לפתרון. אני פשוט חושב שהאינטרסים שנובעים מההסכם הזה בכלל לא קשורים לפלסטינים (את זה אומרים כלפי חוץ בשביל המס שפתיים) אלא לאיראן, טורקיה והמצב הפוליטי בארה"ב.

ואני חושב ש"שלום" קיים במובן של קירוב לבבות בין העמים גם אם לא היה לנו עימות לפני. המעבר מיחסים עסקיים ברמה בינונית לצעדים פומביים כמו תלייה של דגל אמירויות, פתיחת קווי טלפוניים וכד' היא לגמרי לא טריוויאלית ומעידה על רצון להתקרב גם במישורים פחות תועלתניים.

לגבי הפסקה האחרונה - מסכים שזה חלק מהעניין, אם כי לדעתי יש חלק לא קטן בקבוצה הזו שפשוט שונא את ביבי מלפני.

Bitcoin אוהב/ת את זה.
  5. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה רלוונטי להזכיר את הקורונה רק כשמגיבים לאנשים שמאשימים את השמאל בחמיצות.
    זה די ברור שהשיח הציבורי כלפי ההסכם היה לפחות במידה מסוימת פחות ציני אם המצב במדינה היה נורמלי ותקין, אבל הוא לא. לחלופין אפשר גם להגיד שהשיח הציבורי היה פחות ציני אם ההסכם הזה היה עם מדינה שהיה אי פעם עימות איתה.

ממה שאני מזהה לפחות בסביבה שלי, האדישות כלפי ההסכם לא באה מכיוון שמאלנים אלא מכיוון רוב מוחלט של האוכלסיה - מימנים, למרכזניקים, לאנשים א-פוליטיים.

ברשתות החברתיות וכאן בפורום הימנים היחידים שאני רואה שמשבחים את ההסכם עושים את זה רק בהקשר של "תראו את השמאל חמוץ כשביבי מביא הישגים", כלומר אפילו לא משבחים את ההסכם עצמו ואת ההשלכות שלו. אז למה מהשמאל מצופה לסטנדרט אחר?

6. Bitcoin Member

אני יכול לעבור בפורום ולחפש את כל ההתקוטטויות שהיו פה אבל לדעתי אתה קצת מיתמם.

italiano אוהב/ת את זה.
  7. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

אני מבין שאתה מתייחס למלחמת קורונה כמו שהכבשים מתייחסות למסכות: "קצת לא נוח". אבל המלחמה הזאת זה חורבן הדמוקרטיה וחורבן הכלכלה וכל זה בשם מגיפה שלא קיימת. כמה מיליארדים בודדים מושקעים למערכת הבריאות היו פותרים את הבעיות האמיתיות של קורונה. אז שלום עם השייחים בתקופה רגילה זה פתיחת מסלול לשלום עם פלסטינאים, אבל היום זו הסחת דעת מפשעי מלחמת קורונה.

8. Bitcoin Member

טוב אחי

9. oranfu Member

@DRORIKO מה ז"א דרך יותר שפויה ממה שאתם (שמאל) הצעתם? מישהו הציע איזה הצעה אחרת להסכם עם האמירויות?
    נותנים להם נשק ומוותרים על סיפוח (וכמו שזה נשמע משם גם התחייבויות כאלה ואחרות 2 מדינות\מדינה פלסטינית) - אז על מה אנחנו מדברים? זה שהנוכל משקר ומשקר ומשקר ומנסה לצייר נראטיב כאילו לא נתנו כלום זה לא אומר שזאת האמת.

בפועל, מי שנותן שטחים שוב ושוב ושם בהסכמים זה הימין, לפחות לשם ההגינות צריך לציין את זה.

Mario Balotelli1989 אוהב/ת את זה.
  10. DRORIKO Member

אתם הצעתם לעשות הסכם שלום עם הפלסטינים בשביל להתקרב לאמירויות. ביבי מצא את המסלול העוקף.

italiano אוהב/ת את זה.
  11. oranfu Member

לא. צריך הסכם עם הפלסטינים כי הם פה על הראש שלנו (ואם זה לא ברור לך אז בדרום קיבלו הערב תזכורת).

12. DRORIKO Member

אז אם נפנה מאה אלף מתנחלים מיהודה ושומרון זה ימגר את החמאס בעזה. סך הכל מאד הגיוני.

13. oranfu Member

הגדה המערבית ועזה קשורות אחת לשניה, הפיתרון צריך להיות כולל.

14. DRORIKO Member

״פתרון כולל״ זאת סיסמא יפה, למצוא כזה זה הרבה יותר מסובך.

15. oranfu Member

לא אמרתי שזה קל. קשה מאוד ואולי גם לא אפשרי.

אבל זה הרבה יותר חשוב ומשפיע על החיים שלנו מהאמירויות (עם כל הכבוד).

Mario Balotelli1989 אוהב/ת את זה.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 1, אורחים: 13)

1. DRORIKO