אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. סיונרה Member

אם מבחינתך אין אף גוף שמוסמך להגיד שיש קריסה, אז איך בדיוק יכולה להיות כזאת?
    אני לא חושב שהמשפט האחרון נכון. תפוסה בבתי חולים זה לא נתון בינארי, וכרגע בתי החולים מסבים מחלקות אחרות למחלקות קורונה. זה לא קורה בחורפים הקשים ביותר. וישראל לא מיוחדת, תראה מה קורה במקומות אחרים בעולם בהם האוכלוסיה לא צעירה או שיש פחות הגבלות.
    אתה מדבר על מצב נתון, כשהמצב הזה יכול בקלות להשתנות. לפני חודש לא היה אף בית חולים בקריסה או בחצי קריסה, עוד חודש בקצב ההתפשטות הנוכחי אז יותר בתי חולים היו לקראת קריסה. אם אתה מקבל החלטות על בסיס מה שקורה כרגע, אז בהגדרה ברגע שהקריסה תגיע יקח לך איזה חודש עד שתצליח לחזור למצב נורמלי.
    אבל שוב, יש פה שאלה אחרת ששאלת, אשמח אם תוכל לצורך הדיון להתייחס. אם אתה אומר "מערכת הבריאות תקרוס אבל מבחינתי יותר חשוב חיים נורמלים" אז אנחנו ננהל דיון אחר. זה כבר דיון ערכי.
    ברמה העובדתית, יש כמה עובדות ברורות: יש מחלה שמתפשטת בקצב מסויים שמאט כתוצאה מהגבלות, המחלה הורגת אחוז מסויים מהנדבקים, אחוז מסויים מאושפז לזמן ארוך יחסית ושורד אחרי טיפול רפואי אינטנסיבי ויש עוד אחוז לא ידוע של אנשים שלא נפטרים מהסימפטומים ואולי יסבלו מנזק ארוך טווח, הנגיף עובר מוטציה בקצב מסויים, ככל שיש יותר חולים אז ההסתברות למוטציה בעייתית גובר. מכאן תמשיך איך שאתה רוצה.
    כל התוצאות של השנה האחרונה מבחינת תמותה וכו' הם בהנתן העובדה שיש צעדים מאוד קשים וחסרי תקדים כדי להתמודד עם המגיפה.

בקיצור אתה מצדיק דיקטטורה כשזה לא נוח למנהיג.
    אם האנשים האלו יהיו ברשימת הליכוד וייבחרו על ידי העם, אז רצון העם הוא לקחת קולות מהליכוד ולהעביר למפלגה של סער.

2. italiano Member

כמדומני ה*בקשה* של נתניהו עברה במרכז הליכוד. לא החליט על דעת עצמו לבטל את הפריימריז.
    בוודאי שהוא ישתמש בכלי שכזה בשביל למנוע פגיעה במפלגה.

מישהו צריך ללמד אתכם מתי נכון להשתמש במילה דיקטטורה ומתי פחות.

3. Mario Balotelli1989 Member

המרכז זה כמה מאות אנשים מתוך יותר מ100 אלף מתפקדים.
    מי אמר שזה מייצג את דעת רוב המתפקדים?

במפלגת העבודה עשו אתמול פריימריז בקופת הקורונה אז כנראה שזה אפשרי.

oranfu אוהב/ת את זה.
  4. סיונרה Member

אחלה טיעון למנהיג לבטל בחירות כדי למנוע פגיעה במדינה.

oranfu אוהב/ת את זה.
  5. italiano Member

אז לשם מה קיים מרכז המפלגה?ליופי?
    בשביל זה יש אותם. ובשביל זה יש תקנון.

לא אכפת לי מה היה בעבודה. מפלגה של 2 מנדטים זה לא משהו שכדאי ללמוד ממנו.
    פריימריז בליכוד היו לפני שנתיים. אין צורך לערוך פריימריז כל שנה.
    אנחנו גם לא צריכים להחליף את האפסים שערקו בשתולים אחרים שיערקו.

6. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

נקבתי במספר: 27%. נתניהו מבטל אותם לגמרי. אז מתי מותר להשתמש במילה דיקטטורה?
    סיונארה, אי אפשר לנהל דיון ערכי כאשר המשטר "חותר" לאפס אחוז תמותה מקורונה. זו מטרה לא שפויה.

7. italiano Member

אתה חבר ליכוד?מתפקד?
    לא. אז מה אתה מזיין תשכל?
    רק בעולם המזויף שלך לבקש ממרכז מפלגה לבטל פריימריז לא נחוצים(נעשו כאלה לפני שנתיים. לא לפני 8 שנים) זה דיקטטורה אבל שאר המפלגות שמעיפות כל מי שלא מתיישר לפני המנהיג העליון של המפלגה - זה סבבה לגמרי.

אז הליכוד מפלגה דיקטטורית. בכיף.

8. סיונרה Member

איך אתה יודע שאני לא? אגב, ראית כאן בקשה?
    הליכוד טוען שהוא דמוקרטי, לבטל בחירות זה לא דמוקרטי.

איזה משטר חותר לאפס אחוז תמותה מקורונה? של ישראל? ביקום שלנו?
    זאת כנראה המטרה השפויה היחידה. לצערי, אנחנו כבר מזמן לא שם. אם הייתי יודע באפריל מה שאני יודע היום, הייתי תומך לחלוטין בהמשך הסגר עד לאיפוס המספר.

9. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

ספר למישהו אחר שהסגרים עובדים. כי אני נדבקתי מהשכנים שלי בבניין קומות. וקופת החולים במקום לשלוח חבילה של ויטמינים שלחה אלכוג'ל, מדחום דיגיטלי ומד חמצן. המדחום אף פעם לא הגיע אצלי ל-36.6 ולפי המד חמצן אני חולה קשה.

10. סיונרה Member

הסגרים מורידים תחלואה, לא חושב שיש ברור מזה.

11. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

נגמרו לך הטיעונים, אני רואה. הסגרים כפי שהם פה לא מונעים התקהלויות. ולזה המדינה מוסיפה את החובה לנהל אורך חיים לא בריא.

12. סיונרה Member

אני מסכים שהממשלה שלנו פח אשפה והמדיניות שלה מזיקה. עם זאת, לא חושב שלהחזיר את מערכת החינוך בשלב הזה זו התנהלות אחראית.

13. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

בוודאי שסגר עובד. הראשון עבד, השני עבד. השלישי כבר יעיל פחות כי מצד אחד סוגרים משהו, ומצד שני משאירים ים של פתחים, וגם בגלל שכמובן שציבור שמילא הוראות בעבר כבר לא שם עליהן עכשיו.

זה לא אומר שצריך להגיע לסגרים. סגר הוא לא פתרון מתוחכם, הוא פתרון פרימיטיבי ומזיק מאוד שצריך להיות האופציה האחרונה. הבעיה שבשביל לנהל חיים סבירים לצד קורונה צריך לנהל דברים באופן מקצועי וקפדני עם יכולת קבלת החלטות וביצוע שינויים מהירה - או בקיצור, דברים שאינם רלוונטיים לממשלות ישראל, בוודאי הנוכחית, ובוודאי כשלעומד בראשה יש אינטרסים אישיים בולטים.

גם אם היו עושים זאת כך זה לא היה מבטיח דבר, אבל משפר את הסיכויים להצלחה או לפחות להגדלת פרקי הזמן מסגר לסגר. במקום זאת, אנחנו קופצים אליהם ראש. טוב, אם כבר מתפארים שאנחנו מקדימים את העולם, אז עד הסוף.

לגבי מערכת החינוך - הנזק שנגרם לילדים והנערים האלה עצום, לימודית ורגשית. כבר כמעט שנה אין פה לימודים כמו שצריך. עם זאת, מה לעשות, הבריאות גוברת. עד כמה תורמת מערכת החינוך לתחלואה, לאו דווקא של הילדים שנמצאים בסיכון נמוך מאוד אלא של אנשים מבוגרים יותר סביבם? התשובה ברורה - היא תורמת לזה המון, ולא תורמת בכלל. יש קולות לכאן וקולות לכאן, מי כבר לעזאזל יודע מה התשובה הנכונה.

נערך לאחרונה ב: ‏26/1/21
  14. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

גם לי ברור שמערכת חינוך פתוחה גורמת לתחלואה. אבל זאת השאלה הערכית, האם להקריב את החינוך של הילדים לטובת אחוז מסוים של הורים ומורים. ואני פה בצד של הרב קנייבסקי.

15. Mario Balotelli1989 Member

מעניין שלא הייתה בעיה לעשות פריימריז בהפרש של שנתיים בליכוד בין בחירות 2013 ל15.
    ביטול הפריימריז זה רמייה של המתפקדים שהובטח להם שיוכלו לבחור את הרשימה לכנסת.

oranfu אוהב/ת את זה.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 1, אורחים: 15)

1. SaSa