אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

@South Boy

שמע, לא יודע על איזו הגדרה שאני נתתי אתה מדבר.
    אני כתבתי שכיבוש = מצב בו טריטוריה נמצאת תחת שליטת צבא עוין. למיטב ידיעתי לפני 67 לא היה בשטחים האלה שלטון צבאי אלא פלסטינאים שהיו אזרחים ירדנים מרצון. תוכיח לי אחרת.
    תכלס גם מה זה משנה מה היה פעם, אם כבר 50 שנה יש שם שלטון צבאי על ידינו?

זו לא משמעות המילה, למעשה האו"ם טרחו להוציא מסמך שנותן הגדרה רשמית למונח, והמילה "אזרח" לא מוזכרת שם פעם אחת. כן מוזכר - מניעת זכות השתתפות בפוליטיקה, מניעת אזרחות, מניעת חופש תנועה והזכות לעזוב ולהיכנס למדינה באופן חופשי, מעצרים שרירותיים ולא חוקיים(אהמ אהמ מעצר מנהלי) וכו'.
    https://www.un.org/en/genocideprevention/documents/atrocity-crimes/Doc.10_International Convention on the Suppression and Punishment of the Crime of Apartheid.Xxx

יש כאן אפרטהייד, לא מבין מה הטעם להכחיש את זה. אתה פשוט חושב שהוא מוצדק.

השאלה היא האם יש מעשים שמבחינתך אי אפשר להצדיק בשם "דמוקרטיה מתגוננת"?
    למשל הסרטון ההוא שהתחיל את הדיון הוא חלק מהדמוקרטיה המתגוננת? ואם לא, אז למה כל כך מפריע לך שמגנים אותו? או על אותו משקל, למה כל כך מפריעות לך עדויות שמפרסם ארגון כמו "שוברים שתיקה"?

2. abcd Member

אמנם לא שאלת אותי אבל אענה.
    א. אי אפשר להתגונן מול עדויות שאתה לא יודע מתי הן קרו. אני גם יכול לאסוף עדויות על הטרדות מיניות מחוץ לשער 5 ולהתחיל לשפוך שם סיפורים נטולי כל הקשר ובהצלחה עם להוכיח שמשהו שם לא נכון.
    ב. למרות הכתוב בסעיף א׳, במקרים שכן יודעים מי המעיד ועל איזה אירוע מדובר פתאום הפלא ופלא גם התחילו הסתירות. לא מזמן גם קראתי שאחד מהם נתבע במיליונים על ידי חבריו למחלקה.
    ג. העדויות האלה בסוף גורמות להצבת רף לא סביר והגיוני לחיילים בשטח שמסכן אותם.
    ד. יותר מתיק 1000, 4000 או 17000 ביבי צריך ללכת הביתה על זה שתחת משמרתו צה״ל הפך לצבא כזה רופס ופחדן. את המילואים האחרונים חשבתי שאסיים בבית חולים או בכלא כי ההוראות פתיחה באש זה הדבר הכי ביזיוני שנתקלתי בו בחיי, אתה פשוט מרגיש מופקר.
    זה שיש מקרים לא תקינים אני בטוח, להפוך את זה לנורמה או ללכת להתבכיין בעולם ולהביא אותנו להאג כדי לקדם אג׳נדה זה על גבול הבגידה אם לא מעבר.

Maccabi Diamond, Roma, italiano ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  3. avicii Member

@חייל שוקולד
    חיילים שהיו באירועים ששוברים שתיקה מדברים עליהם תובעים את הארגון על הפצת שקרים, ומסתבר שמתוך 10 מקרים שהארגון תיאר, 1 מהם היה הגזמה מוחלטת של האירוע והשאר היו שקר. אבל השקרים האלה שוברים שתיקה לא מעלים פה בישראל, אלא במקומות שהשנאה כלפי ישראלים ויהודים ידועה.

בהתחלה גם אני חשבתי שהם עושים את הדבר הנכון כאשר הם מציפים התנהגות בעייתית של חיילים כלפי חפים מפשע, כי בסופו של דבר המטרה של הצבא הוא לא לפגוע בפלסטינים אלא לחסל תשתיות טרור. אבל אז נתקלתי בדיווח שראש הארגון הקודם, במהלך סיור בקריית ארבע תקף ילד יהודי. המסקנה שלי הייתה שכל מטרת הארגון שהקים היא לטהר את עצמו מפעולות שביצע על דעת עצמו ולא כי הוא נגד אלימות, אחרת הוא לא היה תוקף אותו.

4. VAR Member

ולמה מדינת ישראל צריכה לשלם את המחיר על כך שאזרחותם הירדנית נשללה מהם (בניגוד לחוק הבינלאומי, אגב)?

אין פתרון קצר טווח. יהיה צריך לטפל בארגוני הטרור שם בשלב הראשון (הרבה יותר למענם מאשר למעננו) ואחר כך לתת להם להחליט אם הם רוצים להגר או להשאר בסטטוס הנוכחי שלהם (+ חופש תנועה) במדינה עם איכות חיים "קצת" יותר טובה משיש בכל מדינת ערב אחרת.
    אם בא לך לקרוא לזה אפרטהייד כי זה גורם לך להרגיש יותר טוב, לך על זה. אבל זה בערך כמו שתקרא למישהו 'ביריון' כי הכה אדם שאיים להכות/הכה בעבר אותו או את הקרובים אליו.
    עם זה אני מסכים, הסרטון הזה נראה הרבה יותר גרוע מכל הרפש שטלקיסקי מעלה פה (ואני סומך עליך שאתה לא משקר כשאתה אומר שהאירוע נגמר בלי עצורים, למרות שהסרטון קצר מידי כדי לקבוע את זה). בסך הכל מבקשים ממר בני גנץ לגלות את אותה הנחישות גם כשמדובר במקרה ההפוך (וההרבה יותר נפוץ) שבו ערבים מיידים אבנים על יהודים.

Roma אוהב/ת את זה.
  5. Sturridge Member

אז לפני שנה נניח סער לא היה בשבט הלבן? כלומר אתה שייך לשבט הלבן מהרגע שאתה מתנגד לביבי?

6. yonmu Member

השאלה היא לא הפוליטיקאי אלא המצביעים שלו.
    תקווה חדשה של גדעון סער קיבלה 4.74% מסך הקולות. במגזר החרדי והערבי וביישובי הפיתוח היא לא לקחה כלום (הליכוד במקביל - 2, 5, 40 %).
    הוא אמנם קיבל יותר (5.6%) בערים ליכודניקיות, אבל קיבל עוד יותר (6.2%) בערי מרכז מבוססות.
    מעבר לזה, אני בספק גדול אם מצביעי סער נשארים איתו כרגע.

7. South Boy Member

אתה נתת הגדרה על ידי האו"ם למהו כיבוש, בהגדרה נטען כמו שאמרת ששטח כבוש הוא שטח שבו נמצא תחת שלטון צבאי עוין. השאלה היא מדוע אף אחד לא מציין שהשטחים האלה היו כבושים מידי מישהו אחר כאשר הצבא הירדני העוין שלט בהם? העוינות מתבטאת רק כלפי האוכלוסייה הסו קולד פלסטינית שישבה שם?
    בוודאי שזה משנה מה היה פעם, הזכות ההיסטורית על הגדה המערבית לא נמצאת בידי הירדנים שסיפחו אליהם את השטח הזה בחסות המנדט הבריטי ובטח שלא בידי הפלאחים הירדנים והמצרים שקוראים לעצמם פלסטינים, דהיינו הכובש הצבאי העוין שאתה מדבר עליו בסך הכול חזר לאדמה שנגזלה ממנו לפני הרבה יותר מדי זמן. אני מסכים שהסטטוס קוו הקיים מעיב על הזכות ההיסטורית שלנו על יהודה ושומרון אחרת השטח כבר היה מסופח מזמן אבל זה עדיין לא כיבוש אימפריאליסטי או רצון חסר סיבה להגדיל את גבולות המדינה, מדובר בשטח שלמרבה האירוניה נכבש מידי העם היהודי וכעת מוחזק בידינו קודם כל בגלל שהוא מהווה חיץ בין אוכלוסיית מדינת ישראל לבין אוכלוסייה עוינת שמונה מיליוני אנשים ובלי נוכחות צבאית יתדפקו על הגדרות שלך ורק אחר כך כי יש לנו את הזכות ההיסטורית על השטח הזה. לצערי רכבת הטרנספר כבר עברה בשנת 67' ומי שפספס אותה עשה טעות איומה, היום הפיתרון הזה הוא בלתי ישים והמציאות גם אינה מאפשרת סיפוח מהסיבות שהזכרת בהודעה הקודמת. מצד שני המציאות היום גם לא מאפשרת הקמת מדינה פלסטינית והיא גם אף פעם לא תאפשר הקמת מדינה כזאת בגבולות 67', אז כרגע בוודאי שאי אפשר לעשות שום דבר אחרת ובטח שלא התנתקות חד צדדית (לעזאזל, רק תסתכל מה קרה בפעם האחרונה שמדינת ישראל עשתה צעד כזה ותשאל את עצמך אם אתה רוצה שעוד חזית כזאת תיפתח במרחק רבע שעה מגוש דן. לא למדת כלום מההיסטוריה?).
    את כל מה שציינת כדי לקרוא לשלטון כאן "אפרטהייד" אפשר להכניס בקלות תחת הערך דמוקרטיה מתגוננת, אין לי עניין לעשות לך שיעור באזרחות ולכן אתה פשוט מוזמן לקרוא על הנושא. כל הסמנטיקה הזאת של "כיבוש" ו"אפרטהייד" פשוט לא מעניינת אותי, אתה אשכרה אונס את המציאות ומציג את זה כאילו הצעדים האלה הם לא הכרחיים לשמירת ביטחונה של מדינת ישראל ואזרחיה ללא יוצא מן הכלל. לקרוא למדינת ישראל מדינת אפרטהייד בגלל צעדים הכרחיים שהיא מבצעת כדי לשמור על ביטחונה ולהשוות אותה למשטר אפרטהייד מקורי שהדיר אוכלוסייה שלמה רק בגלל צבע העור שלה זה פשוט דיבור של גיס חמישי, זאת אפילו לא ביקורת לגיטימית.
    הסרטון שפורסם והגינוי שלו הוא לא מה שמפריע לי וגם רצוי לגנות אותו, מפריע לי המוסר הכפול שלך, של בני גנץ ושל ארגונים כמו שוברים שתיקה. מפריע לי שאתם מראים רק צד אחד של המפה וחלקכם מציגים אותו ככובש אימפריאליסטי ואכזר שמחיל משטר אפרטהייד על אנשים תמימים. אולי אם הייתם מעיזים להראות גם את הצד השני ולגנות את הנהגת הטרור שלו שאיתה אתם מבקשים לעשות שלום, את אלו שזורקים אבנים על נוסעים בכבישים ונכנסים לבתים כדי לשחוט משפחות שלמות, את אלו שאנשים רוצים לספח ולתת להם תעודת זהות כחולה שנכנסים משטחי יהודה ושומרון ומבצעים פיגועי דקירה באזרחים תמימים, את אלו שרוצים "מדינה פלסטינית מהירדן ועד הים", אם רק הייתה בך מספיק כנות להראות את כל הצדדים האלה אולי גם היית מבין למה למדינת ישראל אסור לשחרר את האחיזה שלה ביהודה ושומרון אם היא רוצה שהמדינה הזאת תמשיך להתקיים על כל יושביה ולמה כל צעד שאתה ברוב חוצפתך קורא לו אפרטהייד הוא חלק ממנגנון בטיחות הכרחי לקיומה של מדינת ישראל.
    אם אתה לא מבין את ההבדל בין לגנות את הסרטון הזה שראוי לכל גינוי לבין לקחת את הסרטון הזה ועל סמך הסרטון הזה לקרוא למדינת ישראל מדינת אפרטהייד או לנוכחות ביהודה ושומרון "כיבוש" בגלל שהוד רוממותם באו"ם הגדירו ככה אז לא רק שאתה גיס חמישי אתה גם אידיוט מנותק שחי בבועה ואין לו שמץ של מושג מה קורה סביבו, וחשוב לי שתדע שאתה המיץ של הזבל של המדינה הזאת. תמשיך לנהל מדינה דרך הטוויטר ועדשת בצלם, בא לי פשוט להקיא על אנשים כמוך.

נערך לאחרונה ב: ‏6/4/21
    modric19 אוהב/ת את זה.
  8. סיונרה Member

נשמע שדווקא השאר מחרימים את גדעון סער בגלל המצביעים שלו

9. italiano Member

הופעה יפה של השותפים הטבעיים של לפיד. גיס חמישי.
    ביחד עם החיבוק מחבלים של רע״מ, שוב הוכח שמפלגה ציונית שתקים ממשלה או אפילו תישען על אחת מהן - היא חרפה לעם היהודי.

10. VAR Member

בינתיים המפלגה היחידה שממש בקטע הזה היא הליכוד.

oranfu, Sturridge, Lebron ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  11. Clichy COYG

ריבלין בהתנהגות לא ממלכתית בעליל (ואפילו מבזה) עם כל עניין המנדט והתמונה וכד'.

אבל אני שואל שוב - אף אחד לא עוצר שנייה ושואל למה כל האישים האלה מתעבים את נתניהו? מה הקאץ'? כולם מונעים מאספירציות פוליטיות נטו?

אשמח לתשובה.

12. italiano Member

מפלגת לפיד לא בקטע בכלל. הם כבר נספרים בחלק מהגוש שלהם בכל מקום אפשרי. שותפים טבעיים אמיתיים.
    לא אכפת לי מה נתניהו רוצה. אני בטוח שיש מי שידאג שזה לא יקרה.
    וזה לא משנה לפיד או ביבי - מי שיכניס אותם הוא בושה.

מה זה משנה?מה הם בצופים?הרביץ להם?קילל אותם?מה זה הגנון הזה.

קודם כל כן, הדבר הראשון שמוביל את רובם זה העובדה שהוא תקוע בלשכת ראש הממשלה כבר מעל עשור. לכולם יש שאיפות להחליף אותו.
    כל השאר, כמו האלקינים למיניהם הם אופורטוניסטים שלא קיבלו את התפקיד שציפו/נעלבו/ראו הזדמנות במקום אחר.
    כנראה מדובר באדם לא קל(כמו שרון, כמו רבין, אפילו אולמרט היה אדם די קשה), כנראה מדובר בפוליטיקאי שמנסה לחסל פוליטית יריבים שלו, לא רואה בדברים האלה משהו כל כך בעייתי כמו שמנסים לצייר.

13. Clichy COYG

לא בעייתי? למה שגנץ (אדם פשרן) ירצה לשתף פעולה אחרי מה שהוא עשה לו? כמה אפשר לסמרטט בן אדם ולצפות שיעבוד איתך כרגיל? פוליטיקה זה מקצוע שצריך לדעת לשקר אבל צריך לדעת גם לקנות אמון של אנשים.

תומכי נתניהו מריעים כל פעם שביבי מקרקס יריב פוליטי כזה או אחר (כשהאחרון גנץ), אבל שלא רוצים לשבת איתו זה נהפך ל"די לחרמות ולגוש השנאה!!!11". כאילו כמה בכיין אפשר להיות?

הביביסטים לא עצרו לשנייה וניסו לחשוב האם היחסיים הבינאישיים של נתניהו כבר מתחילים להוות נטל על השלטון. כמו שאוהבים לציין כמה הוא אובססיבי, אינטליגנט ובעל ניסיון - גם התכונה הזו היא חלק בלתי נפרד מהחבילה. וכמו שהאובססיביות עזרה לו להשיג את החיסונים (שאפו), ככה גם הצורה שבה הוא מתנהל מול אנשים גורמת לזה שהוא לא מרכיב ממשלה.

oranfu, Sturridge ו-Lebron אוהבים את זה.
  14. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

מושחת, שקרן ודיקטטור. אפס ביחסי אנוש. יודע לשווק את עצמו להמונים, אבל מי שעובד
    איתו צמוד לא מחזיק מעמד הרבה זמן. אם היה מדובר באיזה אומן או שחקן גאוני, אולי צריך היה לוותר לו. אבל מנתניהו מצפים לנהל את המדינה והוא לא מסוגל לנהל את הלישקה.

נערך לאחרונה ב: ‏7/4/21
    oranfu אוהב/ת את זה.
  15. Mario Balotelli1989 Member

אשמח להסבר מה כל כך נורא במה שאמרו בהשבעה?
    "מתחייב אני להלחם נגד הגזענות וחוק הלאום"

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 1, אורחים: 12)

1. VAR