אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. FelaKaT Member

אחות המחבל:
    "השבח לאל שהוא הפך לשהיד. זה מות הקדושים היפה ביותר",

נחשו מי אמר/ה:
    "אין לכך משום הסתה ומדובר בביטוי דתי אשר אין בו ולו תמיכה במעשיו של האח"

רמז: יש שופטים בירושלים.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  2. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

לא מאמין לך.
    טמטום טהור.

3. DRORIKO Member

אף פעם לא הייתי מחובביו של זהבי אבל הפעם הוא באמת עבר את הגבול. אגב מדהים שב-103 כינסו לבניין אחד את כל הנבלות-זהבי,קופמן,שפטל,הללי. נראה לי שלהיכנס לבניין הזה זה כמו להיכנס לאתר שעבר אסון ביולוגי.

נתן זהבי: ״הייתי שמח אם המחבל הדורס היה נכנס עם המשאית לחדר הישיבות בממשלה״ - חדשות רוטר

4. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

רכבה של מרגלית צנעני התפוצץ ברחוב העליה לפני שעה קלה. לזמרת שלום.

מקווה שגם לירוסלאב.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

abcd אוהב/ת את זה.
  5. DRORIKO Member

יעקובוביץ׳? זה בדיחה או רמיזה? כי אני לא חושב שהוא עוד חי בארץ בכלל

6. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

בדיחה. ירוסלאב ישן בפנים !!

7. DRORIKO Member

וואלה לא הכרתי

8. abcd Member

אתה באמת לא רואה כאן עזרה?
    "באותו רגע, ממש ממש היינו דרוכים, הבנתי - אוקיי, יש פה משהו חריג."

"היו הרבה אנשים שלקחו חלק והראו יוזמה וקור רוח. ישר אחרי זה ממש אבטחנו את הצירים, הלכנו לכביש הראשי, נעמדנו שם, אני נעמדתי, ראיתי שלא מגיע אף רכב. ככה גם עוד הרבה צוערים".

"אבל באמת נורא נורא היה ברור לכולם... אתה לא צריך איזושהי פקודה לירי. זה אירוע קשה ממש לכל הדעות... אבל אני חושבת שברמת התפעול באמת בוצע ברמה הכי גבוהה".

וכמובן משהו על אזריה לקינוח:
    "אפילו לא עלה לי במחשבה המקרה הזה, אני חושבת שגם לא לשאר הצוערים, לא לשאר המפקדים, כי עובדה: הרוב, כל מי שהיה במיקום הנכון באמת באמת פעל בשטח".

ממש מבצע אנטבה. לא יודע, לי זה נראה די ברור שהכתיבו לה יופי מה להגיד.
    רק שני דברים לא ברורים לי. הראשון מה תרם לירות מהאוטובוס לכיוון המשאית כשברור שאין שום סיכוי לפגוע בנהג משם? השני, הסתכלתי על תמונות של השמשה של המשאית וראיתי שם בערך 13 חורי ירי. אם המאבטח ירה 12 כדורים, לאן ירו כל האחרים?

עכשיו הטענות שלי הן באמת לא לחיילים שלרוע מזלם היו שם. צודק מי שאומר שאין מה לצפות מחבורה של ג'ובניקים שכנראה לא ירו בנשק מאז טירונות 02 להגיב כמו כוח גולני. אבל אם זה המצב אז שלא יסתובבו עם נשק (ברור לי שזו לא הוראה שלהם). אחרת מה שקורה זה שרואים סרטון של עשרות חיילים חמושים בורחים בזמן שנהג משאית עושה רברס על חברים שלהם וצה"ל יכול להמשיך להציג את האירוע איך שהוא רוצה אבל זה לא ישנה את העובדה שזה נראה רע.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  9. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

שירתתי בבקו"מ שלוש שנים, מדי פעם יצאתי עם נשק הביתה לפני אבטחת תחנות אוטובוס בבוקר. אם מישהו חושב שבמקרה של מחבל הייתי באמת יודע מה לעשות, או מסוגל לפגוע במשהו, הוא חי בלה לה לנד. במסגרת השירות, גם יצאתי כמה פעמים לאבטחת יישובים. אם היה קורה משהו - כנ"ל.

הרבה מאוד מהדברים שקורים במדינה, ובצבא, הם כסת"ח אחד גדול. ולא יפתיע אותי אם באמת תדרכו את זו שהתראיינה. זה הגיוני ואפשרי. באותה מידה, לקשר את ההיסוס של החיילים לירות בעניין אזריה זה מגוחך ומכוער.

oFiRzZz ו-סיונרה אוהבים את זה.
  10. מזגן Member

לדעתי כל הסיפור הזה שמשפט אזאריה השפיע על ההתנהלות של החיילים באירוע הזה זה בולשיט אחד גדול. אפשר לחשוב שאותם חיילים במחזור שלפני המשפט הסתובבו עם סכין בשיניים וחיפשו לחסל מלוכלכים. כשישכב מחבל גוסס על הרצפה 11 דקות ואנשים יחפשו מכסה במקום לגמור אותו אפשר יהיה לדבר.

11. DRORIKO Member

אני מזכיר לך שמי שהתחיל את הקישור הזה היה המדריך שירה במחבל

12. Gass12 Member

נתקלתי בטור הדעה הזה ברוטר. אני כ"כ מסכים עם תוכנו כאילו כתבתי אותו בעצמי. לטעמי בשינוי אחד קטנטן..הגליה לסוריה ולא לעזה.

דעה: הדרך היחידה לשיקום ההרתעה של מדינת ישראל מול מחבלים היא הגליית משפחותיהם

וויכוח לא פשוט מתנהל בין אנשי המקצוע וגופי הביטחון באשר לצעדי התרעה כלפי מחבלים, שימנעו ממחבל לבצע את פיגוע הבודדים הבא.
    קיימת מוסכמה מקצועית רחבה כי המוות בעצמו לא מרתיע מחבלים היוצאים לפיגוע הקרבה בה הם ממלא יוצאים למות ואף הכינו את עצמם לכך. ועל כן יש להכניס לראשו של המחבל חשש נוסף, מדבר שיקרה לאחר מותו, ופגיעה במשפחתו בעקבות הפיגוע שביצע, ובמנטליות הערבית, זו מהווה בהחלט גורם הרתעה מוכח ובדוק.

בתקופה שטרום הרשות פלסטינית, העונש למשפחת מחבל היה ידוע ומוכר הרס הבית של המשפחה כולה, ובדרך כלל התבצע סמוך ככל האפשר לפיגוע, לצעד זה היו השלכות ברורות, שכן משפחה שכזו הייתה אכן הופכת לחסרת בית ענייה ומרודה ולשנינה ודוגמה לכפר כולו, כמו כן ההתנכלות למשפחת המחבל הייתה גם היא מידית וברורה, פעילות אצל מעסיקים שלא יעסיקו את המשפחה, מניעת היתרים כאלו ואחרים, ורדיפה ארוכה של המשפחה בחיפושים וטרטורים בכל דבר ועניין, כל הכפר היה רואה, וההרתעה הייתה עובדת.

בשנים האחרונות הלכה הרתעה זו וקהתה עד שזו כמעט לא קיימת, כיום קיימות קרנות ומימון הן של הרש"פ והן של תנועות אחרות, המקימות מיד בית חדש ומפואר לכל משפחה שביתה נהרס, לרוב באותו שטח אדמה שבו הבית שנהרס ובמקומו, ולכך מתווסף קצבה וסיוע וחינוך ועבודות למשפחה ותמיכה ממשלתית של הרש"פ לכל משפחה כזו, והיא אינה עוד חסרת אונים או נפגעת, כי הרש"פ ומוסדותיה מאזנים את הפגיעה.

וזאת בנוסף להתארכות התהליך המשפטי והוספת עוד ועוד הגבלות על הריסת בתים, תהליך ארוך שלוקח זמן רב בו לעתים מתירים לאטום או להרוס חדר אחד (עד כה רוב החדרים שנאטמו נפתחו לאחר תקופת מה בשכחת המערכת) כי בג"צ כבר מפריד ובודק באיזה חלק בבית גר המחבל והיכן הוריו או אחיו... והזמן העובר ארוך ואינו מקושר עוד לפיגוע, אין עוד מסר ברור חד וחלק שעובר לכפר.

אין ספק, כי אילו הייתה פועלת מערכת הביטחון כך שכל בית שהיה נבנה על השטח בו נהרס הראשון, היה נהרס שוב ושוב, היה בכך הגברה של ההרתעה, אלא שזו בעיה משפטית.

אך יש וקיימת מוסכמה רחבה ותמימות דעים בין כל גורמי הביטחון האמונים על הנושא, כי גירוש משפחת מחבל והגלייתה למקום וישוב אחר אפילו לא ביו"ש, וכל שכן הגליה ליו"ש, זו הייתה מרכיב הרתעתי מן המעלה הראשונה, שכן במנטליות השבטית הערבית משפחה עקורה שכזו אינה נקלטת באמת בסביבתה (אף אם לשם ההצגה תוצג כאילו הם מתקבלים כמלכים) מחבל שהיה יודע שמשפחתו תוגלה ממקומה בגלל ולאחר שביצע פיגוע, היה מהסס רבות אם בכלל.

החלטה שכזו היא החלטה נטו ביטחונית שכן מאחוריה עומדים השיקולים של צדק וזכויות אדם טבעיות,, אל מול הזכות בסיסית לחיות, וזכות הציבור להרתיע מחבלים, וזכות המדינה לנקוט בצעדים מוכחים להרתעה מפני טרור.

אבל למדינת ישראל יש ממשלה כפולה, אחת נבחרת היושבת בכנסת, ואחת בג"צ שנבחר על ידי עצמו בשיטת חבר מביא חבר, לכנסת מערכת ערכים המייצגת את החברה הישראלית, ולבג"צ מערכת ערכים מנותקת ותלושה ורחוקה מן הקונצנזוס הציבורי.

עד שלא תהיה כאן ממשלה אחת ועדיף כזו רצינית שאינה חוששת מ "מה יגיד העולם" נמשיך לכרסם עוד ועוד בהרתעה.

ואגב, צודקים בשב"כ שאי החזרת מחבלים אינה מרתיעה, משום שהמשפחה לא זקוקה לגופה (שלא כיהודים בהם כבוד המת הוא ערך) אלא מנצלת את הנושא לתעמולה, אלא שלדעתי אי החזרת גופת מחבלים אינה קשורה להרתעה, אלא לנקמה, גם זו זכות...

מקור : דעה: הדרך היחידה לשיקום ההרתעה של מדינת ישראל מול מחבלים היא הגליית משפחותיהם - חדשות רוטר

13. סיונרה Member

נקמה היא מיותרת אם לא באה להשיג משהו. בדרך כלל זה אמצעי הרתעה, ודי יעיל בתרבויות עתיקות. כשזה לא עובד, ואתה טוען שזה לא עובד (או הבחור שלקחת אחריות על המילים שלו) אז אין בזה טעם.

14. Gass12 Member

איני מחפש נקמה, אני רוצה הרתעה בלבד. פיגועים מהסוג הזה יש להם נטיה להעתיק את עצמם ע"י משולהבי הדת הפסיכית הזו. אם תקבל משאיות דוהרות בשכונה שלך אני שם צ'ק על 5K שתתמוך בהגליה וגירוש.

15. סיונרה Member

אתה לא יודע איפה אני גר והאם משאית דהרה בשכונה שלי. לא רואה איך זה קשור, הם לא מכוונים לשכונות ספיציפיות. בכל מקרה, אם אתה רציני תשים מזומן, אתה כבר יכול להעביר לחשבון בנק שפרטיו יימסרו בפרטי.
    אם הם משולהבי דת אני לא בטוח שאכפת להם מה תעשה לאחר המקרה. בסופו של דבר, אנשים תומכים במה שתומכים ללא קשר למציאות בשטח. ההנחה שגירוש לעזה באמת ימנע מהם לעשות את הפיגועים היא לא יותר ממשאלת לב. הריסת בתים לדוגמא היא די חסרת תועלת כשבפועל החמאס משלם להם מספיק כסף כדי לבנות בית חדש, בשלב מסויים כבר לא באמת אכפת לך מהבית עצמו.
    בסוף זה מגיע לנהג משאית שראה קבוצה חשופה של חיילים והחליט להכנע למה שהלך לו בראש באותו רגע, לא בטוח שהוא עשה חשיבה רציונלית של "מה יהיה עם המשפחה שלי", כמו שבכלל לא בטוח שהחיילים שירו/לא ירו חשבו על אליאור אזריה. בשני המקרים אני די בטוח שלא.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 1, אורחים: 104)

1. YYY