אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. Gass12 Member

אלכס ידידי האדום! אני חוזר ואומר ללא הרף לומר רק לא ביבי זו חכמה קטנה מאוד.
    רוצה להחליף את האיש? אני מוכן בשם המדים האדומים וטראפורד הזקן להצטרף לרעיון אבל תתבגר ותפסיק עם הגישה הנפסדת הזו
    רק לא ביבי. תציב אלטרנטיבה ראויה!! תציב בפני אג'נדה ברורה בנושא הגבולות ועד כמה אתה מוכן למסור שטחי מדינה.

2. alexshw Member

אני אישית מצביע ליש עתיד. ואני מעולם לא מצביע מאהבת מרדכי אלא כי מפלגה חזקה זו תגרום לקואליציה בלי חרדים ויש סיכוי לסדר יום יותר נכון לעתיד המדינה.
    כזה שלא יטפח פרזיטים של העתיד.
    לגבי הנושא המדיני אני לא חושש.

ככה שהנה הצבתי אלטרנטיבה.
    וחבל שבנט לא מהווה אלטרנטיבה כי הוא פוחד מאופוזיציה.

3. Gass12 Member

אני לא מוכן שמריונטה של נוני מוזס תשלוט במדינה ובכספי המדינה . הבנאדם לא אפוי ועדיין לא קרע זוג נעליים.
    מצד אחד אתה לא מפסיק להתרעם על ביבי כפרסונה ,כשבתאכלס אתה יודע שהוא המדינאי הטוב באיזור, מאידך אתה מצביע לאפס שיודע למכור פרצופים שונים לקהל הצרכנים הכל בהתאם לאוזן השומעת. ואתה עוד מוסיף וטוען שאינך מצביע משנאת המן? עזוב,הרבה יותר קל יהיה שתודה שאתה שונא חרדים ושונא את ביבי.
    אינך חושש מהנושא המדיני ??? רק ואך ורק בגלל שיש מדינאי חזק בראש. אם חלילה תהיה המריונטה בראש,אתה תאבד את המדינה לשנינו. לי הספיק אהוד ברח אחד!! אבל זה היופי בדמוקרטיה שני אוהדי מנצ'סטר יונייטד שמתגוררים בישראל ,מצביעים לשתי מפלגות שונות והכל סבבה.

נערך לאחרונה ב: ‏20/3/17
  4. alexshw Member

פוטין הוא המדינאי הטוב באיזור. וביבי? אז הוא מריונטה של אדלסון ואולי עוד אנשי עסקים כאלה ואחרים. תאמין לי בעניין הזה ללפיד יש עוד הרבה לאן לשאוף.

וכן אני שונא חרדים ומתעב את ביבי ומפלגתו. מעולם לא התביישתי בכך. ואני לא דואג בנושא המדיני ואין שום הבדל בו בין ביבי, בוז'י ולפיד.

אבל עזוב מה אני חושב. בחרו בו אין בעיה. אז שימשול. אבל הוא לא רוצה.

ושים לב כתבתי שאני מצביע לא מאהבת מרדכי. אחרת לא הייתי מממש את זכות הבחירה אבל זה לא מועיל.

5. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

גאס-גלעד שליט הוא ״שפן כפוי טובה״? מילא שפן, אכן לפי התחקיר הוא לא פעל כמצופה מחייל קרבי למרות שמי אני שאעביר ביקורת. אבל כפוי טובה? למה, כי כאות תודה למי שהואיל בטובו לשחרר אותו הוא היה אמור להתפקד לליכוד?

6. Gass12 Member

שפן!!! כי ככה לא מתנהג חייל צהל. שריונר
    הוא היה מוגן לחלוטין בתוך הטנק, כל מה שהיה עליו לעשות זה לנעול המדפים ולהמתין בשקט.
    הוא יוצא עם נשקו האישי וקורא למחבלים שכבר התקדמו לכיוון הרצועה בחזרה.
    כפוי טובה כי
    http://www.20il.co.il/כתבה-שליט-נאלם-דום/

7. yonmu Member

@Gass12
    אני מעדיף ראש ממשלה שמקשט את הכיסא מראש ממשלה שמנסה לשנות את העולם.
    החברה הישראלית מספיק מתקדמת ומתפתחת בפני עצמה, להפיל עליה דברים מלמעלה רק מפריע. לא מועיל.
    כמו שציינו קודם - רוב הדברים שציינת שביבי עשה זה דברים שהיו קורים בכל מקרה.
    לגבי שאר הדברים -
    בתחום המדיני-בטחוני - אני מאוכזב מביבי. אני לא חושב שלפיד יהיה שונה ממנו. אני כן חושב שבקואליציה שבה לפיד ראש ממשלה ובנט שר בטחון הכיוון יהיה הרבה יותר ניצי מאשר בממשלות ביבי הקודמות (בהן בנט היה מסורס לחלוטין) פשוט כי לבנט יהיה יותר כח. ממשלת לפיד-בנט תשחרר פחות מחבלים מאשר ממשלת ביבי-בוגי.
    בתחום הכלכלי - עם כל הסיפור שיהיה פה אני מעריך שכחלון יישאר שר אוצר בכל מקרה. השאלה היא רק עם כמה כוח ודרישות הוא יבוא. שוב, אני לא רואה הרבה הבדל בין מה שביבי-כחלון יעשו בתחום לבין מה שלפיד-כחלון יעשו בתחום. שוק חופשי באופן כלכלי, כמה מוקדי כח שלאף אחד אין אומץ להתעסק איתם, עוד כסף למערכות הבטחון והחינוך שלא מביא שום תועלת ועוד כמה מאות מליונים שייזרקו למטרות פופוליסטיות כאלה ואחרות. אם לפיד היה ממנה את שלי לשרת אוצר הייתי נבעת ממנו. בפועל זה יהיה אותו דבר כמו אצל ביבי.
    בתחום הדתי - אני לא באמת מאמין שיש סיכוי להוצאת החרדים מהקואליציה (אלא אם לפיד-בנט-כחלון-בוגי\סער\ליברמן יגיעו ל61 בעצמם), ולכן שוב - אין באמת שום הבדל בין לפיד ראש ממשלה עם החרדים בקואליציה (בהנחה שמישהו - אולי בנט - יצליח לעשות סולחה ביניהם) לבין ביבי ראש ממשלה עם החרדים בקואליציה. הם יקבלו את הדרישות שלהם וייתנו את הקולות שלהם למי שירכיב קואליציה.

8. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

בנושא המדיני, לטעמי לא יהיה הבדל משמעותי בין ביבי ושאר האלטרנטיבות (לפיד, בוז'י וכו'). אולי הרטוריקה תשתנה, ואולי נראה יותר "הידברות" ומו"מ עם הפלסטינים והאמריקאים, אבל בפועל, שום דבר לא ישתנה. כדי לקדם מהלכים מדיניים, צריך תמיכה רחבה מהציבור, ומהיכרותי עם השטח, הישראלים לא רוצים ולא מעוניינים להגיע לפיתרון כל עוד הסטטוס קוו מאפשר להם לנהל את חייהם בצורה יחסית נורמלית. מהצד השני, הרשות הפלסטינית ואבו מאזן בראשה מזמן איבדו את הרחוב הפלסטיני. למעט כמה מאובנים סטייל מאובני מפא"י מפת"ח, אין לאבו מאזן תמיכה בשטח, והפלסטינים רואים בו וברשות ככלי בידי השלטונות הישראלים. בקיצור, גם אבו מאזן לא הולך לסחוף אחריו את ההמונים וממילא עוד כמה שנים הוא לא יהיה.
    עם מה נשארנו? עם אופציית הסיפוח של בנט או כל יוזמה אחרת שדומה לה. אבל, גם זה דיבור ריק מתוכן, כי איזה מנהיג ישראלי ירצה להוסיף למדינה עוד מאות אלפי ערבים שיפגעו במאזן הדמוגרפי הקדוש?
    לא רואה את האופציה הזו מתממשת, אלא בתסריט אחד. והוא שיעשו סיפוח, אבל ימנעו מהפלסטינים שסופחו זכות בחירה ויטילו עליהם ממשל צבאי בדומה למה שעשו עם הערבים בתוך ישראל מ-48' עד 66'. אני לא יודע אם תצמח בישראל מנהיגות אמיצה שתביא לתסריט כזה, כי הם יצטרכו הרבה אומץ ואיתנות על מנת להדוף את גלי הביקורת ואולי החרמות שיגברו מצד מדינות העולם בעקבות מהלך כזה.

אני בתור אחד שלא רואה את הדברים מהפרספקטיבה היהודית-ישראלית, מייחל שאופצית הסיפוח תתממש. אם יספחו ויתנו זכויות מלאות, לפחות הפלסטינים יחיו כמו בני אדם (גם אם לא במדינה משלהם), אם יספחו ולא יעניקו זכויות מלאות, ישראל תוכיח בעצמה שהפלסטינים "בשטחים" חיים תחת שלטון אפרטהייד, מה שאולי עשוי להביא את הישועה מבחוץ, ממדינות העולם שלא יהיו מוכנות לתת יד לזה. כך או כך, זה עדיף על המצב הקיים כרגע.

9. FelaKaT Member

נניח שישראל תספח את השטחים ותעניק את כל הזכויות לכל הפלסטינים שחיים שם (אסון), למה זה מדינת אפרטהייד?

10. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

@FelaKaT
    תקרא שוב את מה שרשמתי:
    "אם יספחו ולא יעניקו זכויות מלאות, ישראל תוכיח בעצמה שהפלסטינים "בשטחים" חיים תחת שלטון אפרטהייד"
    כלומר, אפרטהייד במקרה סיפוח ואי מתן זכויות מלאות.

11. FelaKaT Member

סליחה, שכחתי להוסיף אם יתנו זכויות מלאות ללא זכות בחירה.

12. Gass12 Member

אני לא רואה שום משא ומתן שיכול להבשיל
    להסכם כלשהו. ערביי עזה ויהודה ושומרון
    עדיין לא הפנימו שהזמן לא משרת אותם.
    מבחינתי כל איש שמאל אינו ראוי/יכול לנהל משא ומתן איתם . כולם אפסים במשאים ומתנים אינם מבינים מאום מתרבות המקח והממכר הערבי.
    אומר זאת כך כל עוד לא ינטשו הערבים את חלומם
    לראות אותנו טובעים או עפים, כל מה שצריך זה
    לעמוד על שלנו , מה שעושה ביבי בתבונה רבה.
    הוא פשוט השכיל להעתיק את התרבות הערבית,
    לברבר את נשמתך למוות מבלי לתת כלום.

13. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

מניעת זכות בחירה והיבחרות למוסדות השלטון, הינה אחד מסממני האפרטהייד, ללא שום קשר אין לי צ'יק ליסט של כל חוקי האפרטהייד שאני צריך לסמן כדי לקרוא לזה אפרטהייד.
    מה גם שההגדרות הן פחות חשובות. נראה לך הגיוני להחזיק מאות אלפי פלסטינים ולא לתת להם זכות בחירה, ועדיין לקרוא לישראל מדינה דמוקרטית?
    גם אופציה זו, שמיקי זוהר הואיל בטובו להשמיע, תוביל בעיניי להשלכות דומות למה שמשטר אפרטהייד יוביל.

14. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

האמת שלי לא מעט הפריע ההתנהלות שלו אחרי השחרור שלו (על ההתנהגות המבצעית כבר דיברו לא מעט).
    אני מבין את אמצעי התקשורת שהציעו לו בכל הזדמנות להחשף, אבל לי אישית קצת הפריע שהוא ניצל את הבאז הזה שנוצר סביבו באותו העת כדי לנצל את ההצעות ולכתוב טורים על משחקי NBA, לדבר עם נשיא ברצלונה שהוא חייל משוחרר שהיה בכלא ולקבל הצעה לבוא להתארח ביציע הכבוד, ועוד שלל אירועים והשקות שהוא לא ממש דחה בעדינות.
    זכותו כמובן לעשות מה שהוא רוצה, אבל לי אישית זה הרגיש קצת לא במקום.

15. FelaKaT Member

יש ערבים ויהודים שקוראים לא לקנות/למכור לערבים/יהודים, הדבר הזה היה גם תחת השלטון הנאצי, אז לדעתך יהיה בסדר לקרוא להם נאצים?

לא נראה לי הגיוני לא לתת לבן אדם אפשרות להשפיע (עד כמה שהצבעה משפיעה) על העתיד שלו ולכן אני נגד זה, אני פשוט חושב שכל האינפלציה שיש בשימוש בביטויים שמתארים דברים נוראיים גורמים לזילות העבר ומפספסים את המטרה בהווה - זה מספיק רע גם בלי להדביק לזה תוויות לא מתאימות.