אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

@FelaKaT
    אני מקבל את ההערה שלך.

יש לי שאלה אליך,
    אם האופציה של הסיפוח מינוס זכות הבחירה אינה מקבולת עליך, ומהיכרותי עם הדעות שלך, גם פיתרון שתי המדינות הוא לא יור קאפ אוף טי. מה בעיניך הפיתרון המתאים?

2. FelaKaT Member

השאלה אם אתה מדבר על פתרון ריאלי או פתרון אוטופי:
    ריאלי - לצערי המצב הנוכחי.
    אוטופי - שלום אמיתי (=לא כמו השלום עם מצרים וירדן).

Lebron אוהב/ת את זה.
  3. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה לא חושב שכדי להגיע למצב האוטופי צריך לשנות את הריאלי כרגע?
    הפיתרון הריאלי לא יחזיק מעמד, אולי עכשיו ישראל מצליחה לנהל את העניינים, אבל אני לא רואה שום תסריט שבו הפלסטינים ישלימו עם זה.

4. FelaKaT Member

אני חושב שהמצב הנוכחי דומה לקליע שתקוע בגולגולת - כולם יודעים שצריך להוציא את זה, אבל מפחדים להחמיר את המצב.
    אני גם לא חושב שהפלסטינים ישלימו עם המצב, אני פשוט לא רואה פתרון שישפר את המצב.

DRORIKO ו-Lebron אוהבים את זה.
  5. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

אני מסכים. אבל אם לאבו מאזן אין שום תמיכה ואכן אין, למי יש? חמאס? גורמים קיצוניים אחרים? אי אפשר בכלל לדבר על מו"מ ברגע שהרחוב הפלסטיני, ההמון כמו שאתה אומר, מעדיף בשלטון גורמים שבכלל לא מוכנים להכיר בזה שיש פה מדינת ישראל. אני מסכים עם הנאמר מעליי ואמנון אברמוביץ' אמר את זה יפה פעם באולפן שישי - "יש דברים שלא משנה מה, אין להם פתרון. לא לכל דבר חייב להיות פתרון. לדבר הזה אין פתרון". אני לא מחבב את ביבי, בעיקר בדברים שקשורים במדיניות פנים (מחירי הדיור וכו') אבל בכל הנושא המדיני אין שום דבר שהוא עשה או יעשה שיכול לשנות משהו, ואין שום דבר שמישהו אחר במקומו יעשה (מבין האופציות הכמעט לא קיימות שיש) וישנה משהו. עארפת היה ארכי מחבל ואימלל את מדינת ישראל במשך שנים, אבל הוא היה דמות ההנהגה המקובלת בכל הרשות גם אלה שבעזה וגם אלה שבשומרון. כשבעזה יש חמאס, ביהודה ושומרון אבו מאזן שלא אהוד בכלל ועוד אלף ואחד פלגים בין ולבין, גם אם לישראל היה מישהו ש"מוכן" לעשות דברים - אין שום צד שני שיכול להחליט על משהו.
    מה שלא יהיה, אגב, כל ניסיון לפתרון ב"יהודה ושומרון" ומלחמה מול חמאס בעזה הוא מטומטם בעיניי ולא פתרון בכלל. אם אי פעם יהיה פתרון הוא חייב להיות כולל. ואני לא מהמר שיהיה כזה ב50 שנה הבאות.

Lebron אוהב/ת את זה.
  6. alexshw Member

יתכן שגאולה אבן תהפוך למגישת החדשות היקרה בתולדות האנושות.

7. Gass12 Member

ראשית סליחה על ההשתהות והאיחור.
    תן לי להבין. אם חלילה תזדקק לניתוח לב פתוח ,תעדיף לעשותו אצל מזכירתו הנאה של מנתח הלב שפלירטטה איתך קודם לכן?
    אחדד יותר. אתה מן הסתם תעדיף גם את הקצב מהאטליז השכונתי על פני המנתח הבכיר?
    מה למען השם מביא אותך להפקיד את ניהול המדינה בידי כלומניק שאפילו תעודת בגרות אין לו. ניסה לרכוש "תואר" וכל נסיונו הצבאי המפואר
    היה כתב בעיתון "במחנה".+הסרטון המביך מאוד שהעליתי בדף הקודם #13362.
    אתה לא חושב שלמדינה ראוי מנהיג שווה יותר? גם אם ביבי כאדם ואני מדגיש כאדם אינו אהוב עליך ( בסוד אגלה לך שגם עלי לא )
    כמנהל ובעלים של חברה אני אומר לך חד משמעית דברים לא מתנהלים מעצמם,נקודה!!!
    ואם הגעת למסקנות שהגעת כנראה שהמצב במדינה באמת טוב .
    כפי שנאמר לעולם לא תכיר בערכה של אמך האהובה עד שלא תטעם את עולמה של אמך החורגת.

8. yonmu Member

@Mamadu
    זכות בחירה זה הדבר הכי קריטי שיש? אין מדינות מערביות שיש בהן אוכלוסיות מסוימות שלא בוחרות לפרלמנט?
    בקיצור, בהנחה וסיפוח עם זכות הצבעה לא ריאלי - לא היית שמח לסיפוח עם זכויות מלבד זכות בחירה לכנסת?

@Gass12
    הכל טוב ויפה רק שאני לא חושב שיש כאן ניתוח לב פתוח. להיפך. יש כאן בנאדם בריא לגמרי.
    במקרה הזה אני מעדיף שהוא יפלרטט עם המזכירה מאשר ילך לניתוח מיותר רק כי הרופא עסוק בלהראות לכולם כמה הוא הכי תותח.
    'ניהול המדינה' הטוב ביותר יהיה ראש ממשלה פאסיבי ככל האפשר.
    דברים לא מתנהלים מעצמם. יש שרים ויש מנכלים ויש הרבה תפקידים בדרך. מה ראש ממשלה עושה?
    או מהלכים דרמטיים וברובם מזיקים (אוסלו, ההתנתקות), או מהלכים פופוליסטים חסרי משמעות.
    לעיתים נדירים ראש ממשלה עושה מהלך דרמטי ומועיל, ואני לא חושב שביבי הולך לעשות משהו כזה.

9. Gass12 Member

i rest my case

10. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

בוא נגיד שזה יותר טוב ממה שיש להם כרגע.
    אבל בגדול, לא ישמח אותי שגורלם של הפלסטינים יהיה נתון בחסדי הרוב היהודי ונציגי ציבור של הימין שלא יהססו למרר את חייהם של אותם נתינים פלסטינים כדי לרצות את הציבור בישראל.
    אני לא יודע אם יש מדינות מערביות שמונעות מקבוצה מסויימת מאזרחיה זכות בחירה, אבל מה זה משנה?
    זה לא הוגן ולא צודק למנוע מאזרחים/עם/תושבים את הזכות לבחור בנציגים שלהם.

11. מזגן Member

מה הבעיה עם למרר את חייהם של טרוריסטים?

12. Gass12 Member

עוד אחד של הכתבת הזו שמיטיבה לעשות ולראות. יאהב מזגן או לא. זוהי האמת כפי שהיא נראית מנקודת מבטה וגם מבטי מישראל.

13. מזגן Member

אין בעיה עם העמדה שלהם. רק ציינתי שהיא לא כתבת ניטרלית זה הכל.

14. benos Member

קשה למצוא כתבים ניטראליים באמת.

15. Gass12 Member