אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

כל היחסים הטובים עם טרמפ הם הצגה לתקשורת כי כרגע במבחן המעשי זה הוא דווקא טרמפ שזנח את החזית הסורית-אירנית והשאיר אותנו לבד במערכה בצפון ולא ממשל אובמה שהיה עסוק עמוקות במלחמה הזאת, דבר שהרבה יותר הטיב לישראל. מנסים ללחוץ על האמריקאים מהצד שלנו לחזור ולהתערב בבעיה אבל מתוסכלים מאוד מהתוצאות, נשארנו לבד.

אמיר ע אוהב/ת את זה.
  2. alexshw Member

זה טוב, אין יותר תירוץ שארה"ב מונעת לפעול.
    ארה"ב אף פעם לא נלחמה בשביל ישראל. נשארנו לבד לא מעט פעמים. מזה יצא רק טוב.

3. Gass12 Member

מצד אחד אין סיבה לטעון כלפיו שהרי הוא אמר לאורך כל הדרך "אמריקה תחילה".מצד שני קיימת אותה ברית הגנה אבל אני מניח שהיא נכנסת
    לתוקף רק במקרה שמדינת ישראל מותקפת.
    בשום מקרה אין שום סיבה להתגעגע לאובמה הוא זה שהמליך מחדש את האיראנים

4. alexshw Member

אין ברית הגנה. אין מסמך כזה וטוב שכך.
    גם בפועל ארה"ב רק מספקת נשק.
    אף חייל במדי צבא ארה"ב לא נלחם בשום מלחמה של ישראל.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

5. Gass12 Member

אתה צודק אין ברית הגנה פורמלית ישנם מזכרי הבנות חתומים. בתאכלס לא יודע כמה זה שווה אם גולדה היתה צריכה לאיים על קיסינג'ר בנשק יום הדין במלחמת יום הכיפורים בכדי שיטיסו לנו משלוחי חירום

6. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

הוא שחקן ישראלי שמופיע ב-NBA וכרגע במדי האלופה, ולכן הוא מעניין את הציבור הישראלי. זה לא הופך אותו למי שצריך לחוש שהוא נושא את דגל ישראל בכל רגע ורגע. כשהוא משחק במדי הנבחרת, הוא מייצג את ישראל. כשהוא משחק ב-NBA, הוא אדם פרטי.

ולגבי סבן, אולי מה שהוא עושה זה פשוט לנהוג בתבונה פוליטית ולזכור שלא משנה מי בשלטון, הוא עדיין רוצה להתפרנס טוב. להסתדר עם אנשים זה חלק מהמקצוע שלו.

7. DRORIKO Member

רשמית הוא אדם פרטי, בתכלס הוא שגריר שלנו, והרבה פעמים הוא מתנהג ככזה, למשל כשהרים משלחת של שחקנים לים המלח. אני אזכיר לך שזה אותו כספי שביקש מאיתנו להצביע לו באולסטאר, ככה שלנתק את הקשר הלאומי זה מגוחך.

8. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

מה שאתה אומר הוא נכון ומחזק אפילו עוד שכל נשיא פועל לפי הצרכים שלו באותו הרגע. הם ספק נשק עולמי וסוג של חברים של כל לקוח נשק טוב שלהם, בעיקר של הסעודים ושלנו. מעבר לזה הם לא חייבים לנו כלום וגם דואגים כל כמה שנים להזכיר לנו בצורה כזו או אחרת. "החברות" הזו היא תוצר של הפוליטיקאים שלנו שמספרים לנו סיפורים או התקשורת שעושה את זה, אבל זה לגמרי יצא מהתחומים המדוברים ומטעים את הציבור.

9. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שזה מגוחך לקחת את זה עד הסוף ולהפוך אותו למישהו שצריך או לשתוק או לצטט את דף המסרים של מה שנשאר ממשרד החוץ. בטח ובטח כשהקבוצה שלו מעורבת. זה לא שהוא בא ופתח את הפה בשביל הכיף בשביל קבוצה אחרת.

אתה רוצה לראות בו סוג של שגריר? סבבה. אבל הוא לא ה-שגריר.

ואני עדיין לא יכול שלא לתהות: באמת היית פותח עליו פה כזה אילו היה מבקר את אובמה?

10. DRORIKO Member

כמו שאמרתי, היו לו דרכים אחרות לענות. מה הבעיה להגיד "טראמפ דיבר בצורה לא מכובדת על קרי" או משהו בסגנון? בשביל מה להתחיל להכפיש אותו? כספי אמור להיות מספיק אינטיליגנט בשביל לדעת איך זה יתפס בישראל, הוא אמור לדעת שמדובר בנשיא מאד פופולארי כאן וחבר של נתניהו (ותאמין לי שכספי מאד מעורב במה שקורה בישראל, אני אומר לך את זה על סמך אנשים שמכירים אותו) זה לא תגיד איזה אפרו-אמריקאי שמרגיש מאויים. טראמפ לא קשור אליו בכלל. אז מה, הרגשות של דוראנט יותר חשובים לו מהרגשות של מעריציו הישראלים?

11. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

למה, אם הוא מדבר נגד טראמפ הוא פוגע ברגשותיהם של מעריציו הישראלים? ואם טראמפ לא היה מיודד עם ביבי, אז לכספי כן מותר היה לומר מה שאמר?

באמת, אתה לוקח פה כדורסלן, ספורטאי עצמאי, ומבקש להעמיס עליו דיפלומטיה מדינית. זה מופרך.

מילא, אם כספי היה קול בודד בספורט האמריקאי שאומר מה שאמר, אולי הייתי מסכים שהוא היה צריך להיזהר יותר. אבל הוא בסך הכל אומר מה שאומרים עשרות - לכל הפחות - בימים האחרונים. בישראל היה לזה כמובן הד גדול כי הוא ישראלי. שם, אני מניח שהוא נבלע. ואם הוא לא נבלע, אז מה, טראמפ ישנה את הגישה שלו לישראל? וואלה, על נשיא שמשנה גישה כלפי מדינה שלמה על סמך התבטאות של ספורטאי, לא הייתי בונה בכל מקרה.

תכל'ס, על יצור כמו טראמפ לא הייתי בונה בכל מקרה בלי קשר.

Lebron אוהב/ת את זה.
  12. alexshw Member

כספי פשוט מפגין קולגיאליות ואחדות פנים אירגונית. הוא לא רוצה להיות עורב לבן.
    מה אתם חושבים כל העניינים האלה באמת מעניינים אותו?

13. DRORIKO Member

בפעם האלף ואחרונה, אין לי בעיה עם קולגיאליות, אבל גם את זה צריך לדעת לעשות. כספי היה בקלות יכול לצאת בסדר גם עם חבריו לקבוצה וגם עם הישראלים.

14. סיונרה Member

כשאתה תהיה שחקן אנביאיי ישראלי אז תתנהג אחרת.

15. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני עדיין מנסה להבין איך כספי "לא יצא בסדר עם הישראלים".

תגיד "הוא לא יצא בסדר עם הימין, שמעריץ את האדמה שעליה דורך טראמפ".

איתי הוא יצא סבבה.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 2, אורחים: 23)

1. YYY