ארסנל לאן?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Nigel Winterburn, ‏20/3/03.

1. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

כאוהד ארסנל מושבע ההפסד המביש אתמול לולנסיה וההדחה מליגת האלופות כאבה לי מאוד :cry:
    והשאלה חייבת להישאל: מדוע ארסנל לא מצליחה לפצח בונקרים צפופים כפי שראינו נגדה בכל משחקי הסיבוב השני בהייבורי? לאן נעלם כל הכשרון המאסיבי בהתקפה במשחקים אלו? ומה יהיה על השערים האומללים שהקבוצה ממשיכה לספוג בנגיחות ובערבוביות ברחבה, על-אף שהיא מונהגת ע"י קמבל האימתני?
    לדעתי הבוסים בארסנל צריכים לשקול שינוי קונספציה מסוים, למרות שאני מאוד אוהב את סגנון המשחק של ונגר....
    ומה דעתכם?

2. gilb Member

אני מצד אחד מסרב לוותר על הסגנון הייחודי של ארסנל
    מצד שני כמה אפשר לסבול את המפלות המבישות האלה באירופה
    גלאטסרי, לה קרוניה, ולנסיה, באיירן, יובנטוס, תמיד ברגע האמת ארסנל מפספסת.
    הבעיה היא שלארסנל יש שחקנים רכים מידי, מפסידים יותר מידי עימותים, לא מנצלים הזדמניות(המשחק מול סיטי היה נדיר).
    השינוי חייב להיות בהשקעה בשחקנים יקרים יותר, מה שמספיק לליגה לא מספיק לאירופה.
    הנה השחקנים הראשונים שהייתי מעיף:
    ג'פרס, קאנו, פארלור, קיאון וסימן(היו צריכים לעוף לפני שנתיים), סילבה, לוזני, סטפנוס.
    עוד שחקנים בינוניים: לאורן, סיגן, אדו.
    והאמת שאני גם לא מחזיק מאשלי קול וקמפבל שחקני הגנה ברמה גבוהה באירופה.
    המועדון חייב להשקיע בשוער רציני לשנים +שני שחקנים הגנה קשוחים(איטלקים או גרמנים יתקבלו בברכה לשם שינוי).
    יכול להיות שהמועדון לא משקיע כסף בגלל שמירב המשאבים זורמים לכיוון האצטדיון החדש.
    מה שבטוח, שההצהרות של ונגר על ליגת האלופות, ועונה ללא הפסדים, נשמעות עכשיו מגוכחות מתמיד.

3. zizou Member

בוראס היקר,
    אני מבין ללבך למרות שבכיף הייתי צוחק עליך ואני אעשה את זה ברגע שנפגש בליאובק. הבעיה של ארסנל מתחילה בהגנה שלה. הליגה האנגלית לא ידועה בתור ליגה יצירתית במיוחד. השחקן הכי יצירתי שאני מסוגל לחשוב עליו שם הוא אולי ראיין גיגס, אבל הנקודה שלי היא שאין את היכולת האישית הפנומנלית שיש בליגות כמו ספרד או איטליה או אפילו שוויץ. הכדורגל הספרדי בנוי ממשחק אגפים, נותנים כדור לשחקן אגף בידיעה שיש לו את היכולת לעבור שחקן ולהגיע להזדמנות לגול. משחק ההגנה של הספרדיות מבוסס בעיקר על הגנה אישית של שני הבלמים בעוד המגינים הם השומרים אזורית (ואכן זה לא נראה כך בטלויזיה אבל צריך להתבונן היטב). ארסנל משחקת כדורגל יפה עם מסירות מהירות ורואים שהמאמן הצרפתי הסיסי שלה נותן לה משהו מהחן הצרפתי הידוע (ראה פלאטיני זידאן וכו') אבל היהפוך כושי עורו? אנגליה לעולם תשאר אנגליה. כדורים ארוכים הם בעוכריה!!! תפסיקו עם זה ... זה לא כדורגל!!! כל קבוצה ספרדית יכולה להתמודד עם זה... ברגע שולנסיה עלתה ליתרון וכבשה גם את השני לאחר הלחץ מצד ארסנל הם התחילו לשחק את הכדורגל הארגנטינאי הנפוץ והוא : כל דבר חוץ מכדורגל ולזה ארסנל לא הייתה רגילה ועד שהתסתדרה עם זה לשמחתי עברו כבר 90 הדקות. בגלל זה גם קבוצות ספרדיות מצליחות באירופה יותר (בלי קשר לריאל מדריד שעל סגנון המשחק שלה אני יכול לדבר שעות אבל הוא שונה לחלוטין מולנסיה!!) מאשר האנגליות כי חסר משהו...

ידידך, דניאל

4. gilb Member

א. הנרי, פירס, ברגקאמפ, וילטורד, יונברג, ווירה לא נופלים ביכולות "הפנומנליות" מהשחקנים הספרדים.
    ב. ארסנל לא משחקת על כדורים ארוכים, אלה רק כאשר היא נמצאת בלחץ ואז ברור שהיא לא תתחיל להעביר 10 מסירות עד שתעבור את החצי.
    ג. ההגנה של ארסנל היתה ברובה אנגלית מאז ומתמיד, והדבר האחרון שאתה יכול לומר על קיאון, אדאמס, דיקסון, קמפבל, קול, בולד הוא שהם סיסי, על סימן אתה יכול לומר מה שאתה רוצה... :wink:

5. AFC Member

כפי שגילב אמר, ארסנל היא קבוצה שחוץ מויירה וקמפבל היא בכלל לא פיזית. כל שחקן של ולנסיה הוא רמבו כך שאין פלא למה שקרה במאסטיה.

6. gilb Member

לא שמול הילדים של אייאקס, ארסנל הצליחה יותר בעימותים, לפמים השחקנים של ארסנל באמת נראים רכים מידי.

7. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם אני הייתי אוהד ארסנל באמת הייתי מעיף קודם כל את קמפבל ואת קיאון (איך הוא עדיין בנבחרת אנגליה???). לארסנל הטכנית מגיע קצת יותר משניהם, מה גם שנאי לא מבין למה תופסים משנהם, במיוחד מקמפבל.
    חוץ מזה אני דיי מסכים עם גיל, חוץ מז'ילברטו סילבה. אני חושב שז'ילברטו חשוב למערך של ארסנל, גם אם הוא לא פותח תמיד.

לפי דעתי ארסנל לא צריכה לשנות כלום... היא רק צריכה עוד ניסיון שאני מאמין שהיא צברה העונה למרות שלא העפילה. מדובר בדברים הקטנים, כמו שאמר ויירה (השחקן), נגיד כשנותרו מספר דוקת לסיום המחצית כדאי לרדת אחורה, לוותר על הבקעת שער נוסף ולרדת למחצית ביתרון מינימלי, ולא להסתכן בשערים שטותיים כמו מול רומא. חוץ מזה ארסנל העונה נהדרת, בשבילי כאוהד כדורגל אני אעדיף לראות אותה משחקת כמו שהיא משחקת עכשיו, תאווה לעיניים.

8. gilb Member

בשם אוהדי ארסנל אני מודה לך על המחמאות http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx , האמת שאני גם מאוד נהנה מניוקאסל, לא מבריקים כמו ארסנל , אבל מלאים בחדוות משחק ואופי.
    אני חושב שניוקאסל עשתה עונה יפה מאוד באירופה יחסית לעונה ראשונה בליגת האלופות מאז 97 (לא?).

9. Julian Joachim Member

מאז 97-98 נראה לי... אז היה להם ניצחון גדול בקמפנואו לא?

ובקשר לארסנל... אני לא חושב שנחוץ שינוי בקונספציה. צריך עוד שחקן הגנה טוב ליד קמפבל (שאני דווקא מאוד תופס ממנו) ושוער טוב. תתפלאו כמה נקודות שוער יכול להביא בעונה... כאוהד לידס אני יכול לומר לכם שבלי רובינסון ונייג'ל לא היינו מגיעים לחצי גמר ליגת האלופות וכנראה שהיינו יורדים ליגה השנה. שוער טוב, נוסך בטחון על ההגנה, וכמובן שגם מציל בעצמו המון כדורים. עד שארסנל לא תשיג כזה, היא תוכל להגיע עד הבאר (כמו ב94 נדמה לי, מול סראגוסה) ולספוג שער מחצי מגרש, או להפסיד לבונקר של חבורה של טין אייג'רס...

אין שום בעייה עם אף שחקן של ארסנל, פשוט חסר להם אחד (וגם עוד בלם לא יזיק למרות שסיגן נחמד).

10. gilb Member

סיגן נחמד אבל לא טוב, הוא עושה טעויות יסודיות שדופקות יציאות לנבדלים , וגם הרבה פעמים מרחיק לא טוב וסוגר לא טוב שחקנים, אני חושב שאין לו יסודות טובים, אבל הוא צרפתי שכנראה בלט יותר בצרפת, אז וונגר הביא אותה במחיר זול.

11. KirkH Member

אני מסכים עם גיל לגבי היכולת של סיגאן. הוא נראה קצת בהלם. לא ממש מבין איפה הוא נמצא. לא מצליח להסתדר עם חלוצים מהירים, זה לא "בלם העתיד שישחק עוד שנים בהייבורי" שוונגר הבטיח.

12. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

על מה אתם מדברים?
    צרכים נסיון?
    השלד של הקבוצה הזאת רץ כבר כמה שנים,וכל שנה ארסנל עפה מליגת האלופות,אז דיי עם הניתוחים והשטויות,בשורה התחתונה ארסנל פשוט לא מספיק טובה,ואם היוניטד לא היו מבזבזים את כל הכוחות בליגת האלופות,גם את האליפות הם לא היו רואים,אז דיי עם השטויות,ארסנל פשוט לא מספיק טובה,קיום איאקס וולנסיה עדיפים עליה בהרבה.
    אל תפתחו ציפיות גבוהות מדי,גם שנה הבאה יהיה אותו תסריט........

13. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

כן כן שכחנו שמנצ'סטר הקבוצה הכי טובה בהיסטוריית האנושות, רק היא לא מראה את זה...
    ובשורה הטובה ארסנל עדיין קבוצה יותר טובה ממנצ'סטר, וכמו שאתה אומר שמנצ'סטר משאירה את האנרגיות לאירופה ולא משחקת טוב בליגה, אפשר להגיד שארסנל משקיעה בליגה ולא משחקת טוב באירופה...

14. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

DYER די עם השטויות.
    אני לא אמרתי שהיא הכי טובה בעולם,בסך הכל אמרתי,שהיא הקבוצה הטובה ביותר באנגליה,וביחד עם ריאל מדריד הם הקבוצות הטובות באירופה.
    בינתיים היוניטד מוכיחה את זה,ובגדול.
    את שני הבתים היא עברה בלי קושי,והרשימה,אלא אם לדעתך ניצחון 3-0 בחוץ על יובה לא נקרא ניצחון גדול.
    לעומת ארסנל,לא עברה את שלב הבתים השני,תתוכח כמה שבא לך,אם עובדות אי אפשר להתוכח,יוניטד קבוצה יותר טובה מארסנל.

15. the_secand Member

סליחה?
    בזיון?
    על מה אתה מדבר בכלל?
    צריך להבין את זה ככה!
    ולנסיה שהיא קבוצה ביתית מובהקת! עם כל הקהל מאחוריה ובחוץ יש את פסיטבל האש אז מין הזתם יש להם יתרון ברור וגם בדרך כלל שקבוצה צריכה רק תיקו היא מפסידה ארסנל לא הפסידה את העליה במשחק הזה אלא במשחק האחרון אצלה בבית
    וגם אל תשכח את כל הלחץ על שחקני ארסנל הם לא מכונות פשוט נקלעו ליום לא טוב כל כך וגם הגול השני של וולנסיה זה טעות איומה של סליבטן אם הוא היה פשוט בועט את הכדור היית מדבר בכלל?