- ארסנל מתחילה עונה חדשה -

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י alexHBS, ‏11/7/03.

1. alexHBS Member

לאחר איבוד האליפות בעונה שעברה ליוניטד,ארסנל מתכוננת לעונה חדשה,שבסיומה היא רוצה להחזיר לעצמה את תואר האליפות.
    בנוסף,מטרה חשובה נוספת,היא להצליח להגיע להישג משמעותי בליגת האלופות.
    במובנים של ארסנל,זה לשבור את הנאחס ולהגיע לפחות לרבע הגמר.
    בדיון זה נדבר על ההכנות לקראת העונה הקרובה,איזה שחקנים יעזבו ויאזה יבואו,מי היו בתוכניות וכניראה לא יבואו,וכמובן באיזו עמדה ארסנל זקוקה לחיזוק העיקרי.
    בנוסף,נדבר על סוגית קמפבל,האם הוא הבלם הטוב באנגליה,וכמובן,הסוגיה של החלוץ ההולנדי,האם הוא צריך להישאר,ועם הוא יעזוב איזה שחקן הייתם רוציםלראות במקומו.
    אז יאאלה בוא נתחיל לדבר.

כנראה שכבר ניחשתם אני אוהד ארסנל ....

2. AFC Member

אוי ואבוי לארסנל אם המטרה היתה להגיע לפחות לרבע הגמר. המטרה היא אך ורק לזכות בצ'מפיונז - כמובן שלפי המציאות אין לנו הרבה סיכויים לעשות את זה, אבל אלו המטרות. הכי גבוה שאפשר.

הקבוצה זקוקה לחיזוק בעמדת השוער, כמובן, בעמדת הבלם (לא ממש בדחיפות) וגם, תתפלאו, בחוד. אבל רק במקרה שזה יהיה דוד טרזגה - לא מוכן לתירוץ לשחקן כדורגל כמו קלייברט, רק טרזגה, מה שיאפשר לנו לשים את דניס מאחורה, שם הוא לא יאבד את הדומיננטיות שלו.

בקשר לדניס - יש שאלה בכלל?! לא מוכן שהוא יעזוב, לא מוכן לשמוע על זה בכלל. ובטח שאני לא אסלח להנהלה הקמצנית אם הם יעשו דבר כזה.

סול קמפבל הבלם הטוב באנגליה? ממש לא. אחד הטובים, בהחלט, אבל פרדיננד, טרי וגאלאס יותר טובים ממנו. מה עוד שוודגייט ואושה לא פחות טובים ממנו (אבל גם לא יותר).

ארסנל העונה תיאבק על האליפות וכנראה תיקח את הגביע (זה הפך למעין מסורת להגיע לגמר, ובמפעל הזה כנראה שלאף אחד אין סיכוי נגדינו), בצ'מפיונז... שמע, זה המפעל שיכריע את העונה. אם נעוף מוקדם מדי, אפשר לשכוח מהאליפות עם כל היאוש שיהיה לשחקנים, מה עוד שאנחנו חייבים מזומנים ודחוף. העונה אני מוכן לקחת בשמחה מקום בחצי הגמר, או מי יודע - אולי טריפל היסטורי?

3. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

ברוך הבא לפורום.
    אני יענה על שאלותיך.
    העמדה שבה ארסנל זקוקה בדחיפות לחיזוק זו כמובן עמדת השוער.
    נכון שכמעט כל שוער שיביאו לארסנל יהיה יותר טוב מסימן,אבל עדיין המעועמדחם לרשת אתמקומו של סימן לא עושים רושם במיוחד.
    אחרי שרושטו הלך לברצלונה,ומרקוס כניראה עובר לאיאקס,השוערים היחידים שמועמדים לארסנל הם קורדובה שוערה המושאל של בוקה,וסאה,שוערה של סן לאורנצו,שהיה מועמד גם לנסטארדד.
    כמובן שקורובה יותר טב השניים,אבל הוא גם מבוגר(בן 33)וגם לא הראה שום סימנים של יכולת גבוה ברמות הבכירות.
    לפי מה ששמעתי,השחקנים שעזבו את ארסנל בינתיים חוץ מסימן לא משמעותים,יש ספק בקשר לקאנו שמועמד לעבור לאיאקס,ובקשר לוילטורד,שטוען שעם ונגר לא יתן לו לשחק חלוץ הוא יעזוב,ועם יביאו חלוץ נוסף לארסנל הוא יעזוב.
    בקשר לברגקאמפ,לדעתי ארסנל נוהגת בטיפשות כשהיא משחקת איתו משחקי כבוד,שחקן שתרם כל כך הרבה למועדון,לא מגיע לו יחס כזה.
    מי היו בתוכניות ולא יבואו?
    כפי שאמרתי בעבר,ארסנל כניראה תפסיד משתי הצדדים,מצד אחד קיואל שנראה היה סגור אצלה חתם בסוף בליברפול,וקליברט שגם נראה שיהיה אצלה שנה הבאה,קרוב יותר לניוקסאל וצ'לסי.
    בעניין קמפבל,אחד מהבלמים הטובים באנגליה,לא הטוב בהם.
    לדעתי לפחות,ארסנל צריכה גם חיזוק בעמדת הבלם,ועם החלוץ ההולנדי עוזב,אני בטוח שאוהדי ארסנל היו רוצים לראות את טרזגה,אבל הכי הרבה שהם יביאו זה קליברט.

4. ליהי Member

אני חושבת שהמטרה לקחת עם ארסנל את הצ'מפיונז ליג הפך למעין דיבוק של ארסן ונגר ואני לא אתפלא אם עונה הבאה הוא יעלה למשחקי ליגה את ליגת המילואים שלו וישמור את הנרי,פירס ושות' רק לליגת האלופות. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

מה שכן,ארסנל נפלה בשלב מוקדם יחסית מליגת האלופות. אני בטוחה שהאוהדים שלה האמינו שהיא מסוגלת ליותר בכל אופן.

5. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אהה בני לא ראיתי את התגובה שלך.
    טוב הנה תגובה בשבילך:
    " אוי ואבוי לארסנל אם המטרה היתה להגיע לפחות לרבע הגמר. המטרה היא אך ורק לזכות בצ'מפיונז"
    לא יודע,לפי מה שאני יודע,קבוצה ששנה שעברה נחלה כישלון כל כך חרוץ בליגת האלופות,צריכה לעשות שינוי מסוים כדי לעשות את הצעד קדימה בליגת האלופות,עד עכשיו,ארסנל לא עשתה את הצעד הזה.
    אני מאוד מקווה שאתה במציאות לא חושב שתצליחו להגיע ל"טריפל היסטורי",זה כמו המחשבה של ונגר שנה שעברה "לסיים עונה בלי הפסדים",דימיוני לחלוטיין.
    ולסיום,העונה הבאה תהיה תלויה הרבה במנטליות של ארסנל.
    ארסנל צריכים להבין,שגם עם שוב הם יכשלו בליגת האלופות זה לא סוף העולם.
    לדעתי,ארסנל לא תגיע למשהו רציני בליגת האלופות,המקסימום שהיא יכולה להגיע זה רבע גמר.
    בקשר לליגה,לדעתי היא תסתפק שוב בסגנות,ובגביע מסוים.

6. Sabonis Member

קודם כל... לדר הכי חשוב מבחינתי... דניס, דניס, דניס... הוא יכול לשחק עוד עונה ברמה הזאת... הוא יכול לתרום עוד שנה נפלאה... צריך לעשות הכל כדי להשאירו, ולא להיפך כמו שהיל-ווד ועמיתיו עושים כרגע....

אמרתי זאת כבר ואני עדיין חושב שסול קמפבל הוא הבלם הכי טוב באנגליה... אבל זאת רק דעתי האישית....

קורדובה שוער חזק ביותר... ויכול לתרום לארסנל לפחות 3 שנים... השאלה היא איזה עוד שוערים זמינים יש בשוק? אם זאת בחירה בין קורדובה לסאה הדי אלמוני אני הולך על אוסקר, אבל ארסן יודע יותר וטב ממני... לפי מה שהבנתי לפול רובינסון עדיין יש חלון יציאה מלידס, והוא השוער שהכי הייתי רוצה לראות בשער בהייבורי....

טרזגה זה חלום... לא רק שלי ושלך AFC, אלא גם של וונגר והנרי.... כבר כמה שנים מדברים על העברה הזאת, אבל לצערי אין כמעט מצב שהיא תתבצע העונה... אם כן אני מאוד אשמח ואופתע...

ההצהרה של וונגר של ה"סיום עונה שלמה ללא הפסדים" התבררה בסופו של דבר כטעות... ואני בטוח שהוא למד מזה והעונה יהיה יותר זהיר עם הלשון שלו...

בשנתיים האחרונות, כל פעם שאני רואה את מרטין קיאון פותח בהרכב דפיקות הלב שלי עולות בצורה דרמטית כל פעם שהכדור מגיע לרחבה שלנו... מאוד הייתי רוצה לראות בלם נוסף מגיע...

בנוגע להתקפה... לא צריך חיזוק בהתקפה!!! צריך למכור את קאנו ואת ווילטורד, ולהשתמש יותר בפנאנט ובאליארדיר (איך לעזאזל רושמים ת'שם שלו???), פנאנט כמחילף לליונגברג בימין ואליאדיאר חלוץ נוסף... התקפה לא הייתה הבעיה של ארסנל עונה שעברה... ההגנה! עם שני חיזוקים משמעותיים בהגנה ארסנל יכולה ללכת עד הסוף! ואני מאמין ביכולתה גם לזכות בליגה האלופות... זה לא כזה חלום! ארסנל, מבחינת השמות והכוכבים, לא נופלת מאף קבוצה באירופה חוץ מריאל מדריד... אבל שמות וכוכבים זה לא הכל, כמו שהוכיחה העונה שעברה שבה ריאל כמעט וסיימה את העונה ללא תואר...

7. AFC Member

למה? עם בלם, שוער וטרזגה ארסנל לדעתי אחת הפייבוריטיות לקחת את הצ'מפיונז, שלא לדבר על הפריימר ליג.

אתם יודעים מה הכי עצוב? שלפני ונגר מונחים רובו וסתאם, והוא מחפש כל מני שחקנים אחרים. זה כל כך לא מתאים לו, אין לי מושג מה הוא עושה, אבל מצד שני - זה ונגר, הוא יודע מה הוא עושה.

החיזוק בהתקפה יכול לחכות העונה, אבל עדיף להקדים תרופה למכה. דניס אומנם חלוץ ענק, אבל לדעתי הוא יכול להצליח באותה המידה כקשר התקפי, מה עוד שאנחנו זקוקים בדחיפות לחלוץ רחבה, ודניס לא כזה. טרזגה, טרזגה טרזגה! לא אכפת לי אם נשפוך עליו את כל תקציב ההעברות ולא ניקח בלם ולא שוער (שאבן וסיגאן יכולים להחזיק לעונה אחת).

את וילטורד צריך למכור רק אם הוא ימשיך להתעקש להיות חלוץ - הוא פשוט חיקוי של קרייג בלאמי שם, הוא חלוץ עלוב, כקשר ימני הוא פשוט עצום ויוכל להיות מחליף של פרדי (כי עם כל הכבוד, פרדי מספר 1 באגף ימין). את קאנו מוכרחים למכור, ואיתו גם את ג'פרס. את פנאט חייבים לשלב העונה (יש לו פוטנציאל ענק), גם לאלדאיר (ככה רושמים סבוניס) צריך לתת צ'אנס.

ההצהרה של ונגר על עונה ללא הפסד היתה יכולה להיות נכונה. ארסנל סיימה את העונה עם שישה הפסדים, אם פרדי ופירס היו כשירים בתחילת העונה היינו לוקחים אליפות. ונגר גם חשב שארסנל תעלה לרבע הגמר ושהמומנטום ימשיך, אבל כשהודחנו הכל הלך פייפן.

8. alexHBS Member

תגידו מי שיודע אולי אפ רובינסון חותם ביונייטד ?

אם לא אז אפשר להביא אותו לארסנל כתחליף לסימן !
    למה לא ?

9. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אחרי שקיואל ודאקור כבר נמכרו,אני לא חושב שלידס תמכור גם את רובינסון.
    וחוץ מזה,פעם אחרונה שבדקתי,עם רובינסון עוזב את לידס,אז זה לאסטון וילה(כן כמה מוזר שזה נשמע).

10. Jerson Member

לדעתי ארסנל קבוצה כמעט מושלמת. הזריזות והסיומת של הנרי, היצירתיות של פירס, הגאונות המדהימה של ברקאמפ, היעילות של ויירה, היציבות של קמבל....כל אלה עושים אותה לקבוצה כמעט משולמת. מה שחסר לה זה זה שחקן בתפקיד חשוב במגרש - השוער.
    אחרי שהם נפטרו מסבא רבא דיוד סימן(פראיירים הסיטי האלה), כל מה שהם צריכים זה להביא שוער יציב שלא יעשה כל מיני בירטוזים למיניהם ויש להם קבוצה שמועמדת רצינית לזכייה בגביע הנכסף - גביע האלופות.

11. ofer16 Member

אני בטוח שאם ארסנל יציעו לרובינסון חוזה הוא לא יגיד "סליחה, אני לא מוכן לחתום, אני מחכה להצעה מאסטון וילה".

משה, מילת תנאי: אם. לדוגמה: אם מנצ'סטר יקנו את רונאלדיניו משה ישמח.
    מילת הוספה: עם. דוגמה: יוסי הלך עם דני לאיצטדיון.

12. ליהי Member

כן עופר, אבל ההצעה הזאת לא הגיעה משום מה. וטיילור בשער זה התקף לב בדוק לאוהד ארסנל מעל גיל 50. הילד הזה ברגע של אי ריכוז יכול בדומה לאוואט (השוואה מוגזמת,אבל לצורך ההמחשה) לסדר שיערות במקום לקחת כדור פשוט.

13. alexHBS Member

ליהי צודקת...

את טיילור בשער מפחיד לראות ...

אבל גם אין הרבה שוערים יציבים ממש !

שגם טובים ממש .!

14. Jerson Member

זהו שפה אתה טועה.....יש בריבוע....לא חסר שוערים טובים.....

אני הייתי הולך על סבסטיאן פריי הצרפתי המצויין של פארמה, ששמו כבר הוזכר כיורש של בארטז ביונייטד, בהחלט שוער יציב ומבטיח, וגם בגלל גילו הצעיר (23 אם אני לא טועה) העסקה הזאת משתלמת כפליים.

אבל אם וונגר רוצה ממש להמר, אז כדאי לו ללכת על שוער העולה של מטרוסטארס, טים האוורד האמריקאי. עדיין לא הוכיח את עצמו ברמה הבינלאומית אבל בהחלט יש לו כשרון ושלא נדבר על עתיד. גם הוא היה מועמד בעבר לשדים האדומים.

אלה רק 2 דוגמאות מובחרות....יש עוד הרבה שוערים עם פוטנציאל בשמיים.

15. ofer16 Member

זהו, שארסנל לא צריכה שוער לעתיד, אלא שוער לעכשיו, שיביא את התארים שונגר כל-כך רוצה...
    פריי הוא שוער שגם טוב בהווה, וגם יהיה יותר טוב בעתיד. בנוסף, הוא צרפתי. לפי דעתי הוא השוער המושלם בשביל ארסנל, אבל הוא יעלה להם די ביוקר.
    טים הווארד גם שוער טוב, אבל הוא גם זר, וגם סובל מתסמונת טארוט, שיכולה לגמור לו את הקרירה בשלב זה או אחר. הוא הימור.