ארסנל 2007/2008

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Rudess, ‏31/5/07.

1. KirkH Member

להזכירך אין הבדל בין להחתים שחקן ללא חוזה בקבוצה אחרת ובין להקפיץ שחקן מהנוער ולתת לו חוזה, אם כבר, אז זה עולה פחות להקפיץ מהנוער - וזו הנקודה, שלונגר אין סבלנות לתת לאנגלים להתפתח, או שסתם אין לו אמונה. העובדה שסידוול חתם בצ'לסי לא אומרת שום דבר, אבל לטעמי הוא כן הוכיח שהוא מספיק טוב לספסל של הצרפתים. זה לא שיש להם שם מישהו שנכון להיום טוב ממנו בעמדה הזו.

ואיזה מאות שחקנים כמו ג'רום תומאס ממוצע אנגלי אתה מכיר בדיוק?

2. Fortyniner Member

מסכים לגמרי עם גיא, כאוהד ארסנל, אין דבר שאני יותר מיחל לו מאשר איזה "צ'רלי סמית'" בקבוצה, נמאס עם היחס המעליב של ונגר לשחקני הבית האנגלים, יחס שמעליב גם אותי כאחד שרוצה לראות שחקני בית בקבוצה. אני מכיר את הדעה של אוהדי ארסנל אחרים פה, בראשם רודס, שטוענים שהלאום לא צריך להוות פקטור אלא יכולת וכל זה, אבל פאק- הסגל נטול האנגלים לא רק שלא מוכיח את עצמו על המגרש, הוא גם לא מוכיח את עצמו ביציעים. למה הייבורי היה שקט בעונתו האחרונה ? למה אשברטון גרוב לא מפיק את הפוטנציאל הטמון בו של ה60 אלף צופים ? אוקיי, גם בגלל שהיום אוהדים פחות באים למשחק כדי לשיר, אבל גם בגלל הסיבה שפשוט אין למי לשיר ! אין למי להתחבר, אין תוכן לקבוצה.

מה שגיא הציע כאן נשמע לי חלומי, והייתי מוכן לראות שחקנים בסגנון הזה בקבוצה ולהיות אפילו אמצע טבלה, מאשר מקום 4 עם מה שיש עכשיו. אני מחזיק בדעה ששחקנים זרים צריכים להוות חיזוק, כזה ששחקנים מקומיים לא יכולים לספק, אחרת למה להביא אותם ? בגלל זה הספסל לפחות צריך להיות אנגלי, או בריטי או משהו, אבל גם זה לא קורה. ההבאה של אלמוניה הייתה כל כך מיותרת, לא משנה מאיפה מסתכלים על זה. שוער ספרדי, בלי שום כישרון ! לספסל ?? לא עדיף היה שוער בית צעיר וטוב ?? עדיף בהרבה.

בלי קשר, ג'רמיין פנאנט אחלה של שחקן, בליברפול הוא יכול להיות שחקן הרכב ואצלנו לא ? ליברפול סיימו מקום אחד מעלינו. דוגמא טובה מאוד.
    הטענה היחידה אך הגדולה שלי כלפי ונגר.

נערך לאחרונה ב: ‏1/6/07
  3. Rudess Member

אז לך תאהד את טוטנהאם יש לה הרבה אנגלים. באמת שהנושא הזה נטחן עד דק. ונגר לא צריך להשאיר שחקנים לפי הלאום שלהם או לפי העובדה אם הם שחקני בית או לא. שחקן צריך לשחק נטו על פי יכולת ולפי על לאום, או פרמטר אחר. אני מעדיף לראות שחקן כמו אדבאיור מנשק את הסמל של ארסנל אחרי שער שוויון בוייט הארט ליין, מאשר איזה חמור כמו פנאנט שריסק לאשלי קול את המרצדס אחרי שהתנגש בעמוד חשמל.

אני לא יודע בכמה משחקים הייתה בעונה האחרונה בהייבורי ובעונה הראשונה באמירויות, אני בכל מקרה הייתי בכמות משחקים דו ספרתית בשניהם, ואין ספק שהאקוסטיקה באמירויות טובה יותר, ולמרות הבזיון במשחק מול PSV מצד האוהדים שנטשו, הרי שבהרבה משחקים העונה, הקהל של ארסנל היה מצוין ושר הרבה. אין למי להתחבר? מה עם הנרי,פבריגאס,טורה,ת'יאו וולקוט (היי, הוא אפילו אנגלי), ואן פרסי? לקהל של ארסנל יש מספיק סמלים להתחבר אליהם. הבעיה עם אוהדים היא בעיה אחרת לגמרי, מחירי הכרטיסים הגבוהים, וטוב שארסנל לא מעלה את המחירים בעונה הבאה.

אני לא יודע כמה שנים אתה רואה כדורגל אנגלי, אבל מאז כניסת הזרים כמו קאנטונה,ברגקאמפ וכו'... הכדורגל האנגלי שינה פאזה וסגנון. רמת הכדורגל האנגלי כיום היא בעיקר בגלל הזרים, כי כמות הכשרונות באנגליה רק קטנה משנה לשנה.

4. Rudess Member

שחקנים רבים מארסנל הוזמנו לייצג את נבחרתם הלאומית במשחקי מוקדמות המונדיאל:
    דיאבי וגאלאס (צרפת נגד אוקראינה)
    ססק פבריגאס (ספרד נגד לטביה)
    ג'ילברטו (אנגליה נגד ברזיל)
    יינס להמן(גרמניה נגד סן מרינו)
    עמנואל אבואה(חוף השנהב נגד מדגסקר) - גביע האומות באפריקה
    עמנואל אדבאיור (טוגו נגד סיירה לאון)
    ג'סטין הויט - סגל אנגליה הצעירה לאליפות אירופה בהולנד
    ג'ו אוסירויל (שיחק במדי אירלנד נגד אקוואדור בתיקו 1:1 במשחק שנערך בארה"ב)

בהצלחה לנציגי התותחנים!

5. Fortyniner Member

"שחקנים רבים מארסנל הוזמנו לייצג את נבחרתם הלאומית במשחקי מוקדמות המונדיאל:"
    "ג'ילברטו (אנגליה נגד ברזיל)"
    "בהצלחה לנציגי התותחנים!"

דוגמא כל כך טובה למה אתה בדיוק לא האיש שהייתי מצפה ממנו להסכים איתי בעניין של הזרים\אנגלים בקבוצה. למה נציגי התותחנים לא משחקים באנגליה ? זה מה שאני הייתי רוצה יותר לראות, אותך זה לא מעניין (אולי אפילו אתה בכלל נגד זה, אני לא בטוח), העניין הוא שהאפטיות שלך כלפי הקהילה והסביבה של המועדון מטרידה אנשים כמוני, ובמיוחד בגלל שאני אוהד ארסנל, כמוך (כך מסתבר).

בקיצור, אני מסתכל על קבוצות אחרות בפריימרליג ומקנא (זמנית בלבד, עד שהתקופה האפריקאית הזאת תעבור. הגאווה עוד קיימת), אבל תגיד לי ללכת לאהוד קבוצות אחרות (או טוטנהאם ? יאק), no fockin thanks. הצעה מעליבה הייתי אומר

אה, ושלא תבין לא נכון, שחקנים שמנשקים את הסמל אחרי שער ישר קונים מקום של שחקן בית אצלי. אבל זה לא הכיוון בכלל של הטענות שלי, מקווה שזה מובן

6. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

העונה שעברה הסתיימה עם טעם מריר בפה. הכדורגל היה טוב ברוב שלבי העונה, אבל מהר מאוד ארסנל מצאה את עצמה במצב שכבר אין לה בשביל מה לשחק.

אני לא יודע אם זה יקרה העונה, או באחת מהעונות הבאות, אבל השלד הצעיר והחזק שארסן ונגר בנה לארסנל, הולך להכתיב את הקצב בכדורגל האנגלי בקרוב ואולי אפילו בכדורגל האירופאי.

העונה של ארסנל, לטעתי, תקום או תיפול על כמות הנסיון שרכשו השחקנים הצעירים. כשרון כבר הוכח שיש, מעכשיו רק נשאר לראות האם הם יהיו מסוגלים להביא גם תוצאות, בנוסף לכדורגל המשובח.
    ואם כבר מדברים על נסיון, הרבה תלוי בתיירי הנרי. קשה להאמין שהוא לא יפצע בכלל למשך עונה שלמה, אבל במידה והוא רוב הזמן יהיה כשיר, ארסנל תדבר חזק בכל המפעלים שהיא תשתתף בהם.

7. raanana4ever Member

זה רלוונטי שפנאנט ריסק את המרצדס של אשלי קול אלוהים יודע מתי??
    אתה מתחמק מהטיעון של גיא שאומר שיש לך מחליפים פחות טובים משחקני הבית ששיחררתם.
    אין לכם קיצוני ימני אחד בקבוצה ffs. אפסון הוא בקלות הבלם השלישי שלכם.
    או שיש לונגר אנטי כלשהו או שהוא פשוט לא מאמין בשחקנים אנגלים. כך או כך זה לא נשמע טוב.

זרים כמו קאנטונה וברגקאמפ הם תוספת פנטסטית לליגה, הם אכן נותנים משהו שלשחקן האנגלי אין, יש זרים ספורים כמוהם עם יכולת והשפעה כזאת. זה מחזק את הטיעון שהבסיס צריך להיות אנגלי והזרים צריכים להוות חיזוק.
    מבלי להתייחס לטענה שלך על כמות הכשרונות האנגליים, נניח וזה נכון, מה הפלא אם ונגר מעדיף לטפח אפריקאים על שחקני בית אנגלים?

אבל עזוב רודס, אתה לא הבחור לדיון הזה, אתה לא אוהד את האריות ולא מחובר לשחקן האנגלי ולמסורת הכדורגל האנגלית. מה שאני לא מצליח להבין זה איך אהדת את ארסנל של לפני ונגר, אם בכלל?

8. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמה כאן לקחו את זה לכיוון לא נכון פשוט בגלל שאני אוהד את היריבה המושבעת. עזבו, נגיד ואני אוהד ברנטפורד, ניסיתי להעלות כאן נקודה מעניינת.
    בטיוב מחלקים מדי יום עיתון בשם Metro, זה אמנם לא דוסטוייבסקי אבל זה עיתון סביר לקריאה בדרך, משהו סטייל "ישראלי" שמחלקים בתחנות מרכזיות ושאר מקומות שבהם צריך לזרוק את זה.
    בעיתון הזה יש טור בחלק של הכדורגל שבו נותנים לאוהדים לשפוך את הלב. לאחר איזה קטע של ג'ואי בארטון בסיטי, איזה אוהד ארסנל שלח שם מכתב "אולי נצרף אותו? הוא בדיוק מה שאנחנו צריכים, ולא יזיק לראות לשם שינוי אנגלי בקבוצה". המשפט הזה ניסח יותר מכל תחושת אי נוחות שאפשר למצוא בקרב לא מעט אוהדי ארסנל.
    טל, אתה בעצמך אמרת שהאנגלים הם עם חובב מסורת. מצד שני, אתה סותר את עצמך - אתה אומר שהגיע הזמן לעבור הלאה. ואני שואל את עצמי מה קשורה העובדה שיש זרים בפרמיירליג. האם העובדה שניתן להביא זרים אומרת שניתן לזנוח טיפוח שחקנים מקומיים, להפקיר בצד ילדים ונוער שגדלו על השם וקבוצותיו השונות?
    ג'ו קול, ג'ון טרי ופרנק למפארד לא הגיעו כמו שהם לקבוצה הבוגרת של צ'לסי. נדרשה טביעת אצבע של מאמנים שונים כדי להביא אותם לרמה בה הם היום, ולארסן ונגר יש טביעת אצבע מעולה.
    אז יודע מה - נגיד וג'רום תומאס באמת לא כזה טוב, שסידוול שוחרר בגיל צעיר ושחרר את הפוטנציאל מאוחר, שפנאנט דפוק בשכל ונפל על מחזור ווינגרים משובח בארסנל - אבל דייויד בנטלי כבש שער בגביע, יותר מזה אתה צריך? שנה דיברו על כמה הוא מוכשר,ופשוט הוא יובש ונופנף, למרות שהקבוצה ידעה את הפוטציאל ושלו. עפילו ע עפשכות שעולי נפלע טנות עתם גןמזחפ?

9. Rudess Member

רלוונטי בהחלט, הבחור הוא פרובלמטי וזאת לא הייתה עבירת המשמעת היחידה שלו ולא מתאים לשחק בארסנל כנראה גם מבחינה מקצועית. פנאנט את הצ'אנסים שלו קיבל וברוב המקרים איכזב.
    אני לא מתחמק, אני פשוט לא מסכים עם הקביעה של גיא, מה שטוב לצ'רלטון (ג'רום תומאס), בלקבורן (דיוויד בנטלי) לא מספיק טוב לארסנל כנראה, אני סומך על שיקול הדעת של ונגר. אפסון מתאים לו לשחק בווסטהאם, בטח לא בארסנל. אין לנו קיצוני ימני? מה עם חלב, וולקוט, או שהם לא נחשבים?

אני בהחלט הבחור לדיון הזה, דווקא כי אני לא נסחף אחרי הזרם האנגלופילי פה. לא צריך לאהוד את נבחרת האריות בשביל להיות בעל דיעה על הכדורגל האנגלי או על הכדורגלן האנגלי.

איך אהדתי את ארסנל של לפני ונגר? אהבה ממבט ראשון :)

נ.ב:

הויירלס בנתב"ג ממש מהיר
    http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

10. cesc 4ever Member

עונה חדשה קיץ חדש, ונו כרגיל נתחתים שוער שאף אחד לא שמע עליו, ועוד 2-3 שחקנים בני 14, ושוב ניכשל בכל המפעלים ונגיד זה בניה, עונה אחרי זה יהיה יותר טוב, פשוט בונים.....
    זה התסריט הרגיל....... אה וכן כולם שיחקו במונידאל אז קשה.
    חלאס תירוצים צריך עבודה וצריך תארים נמאס כבר מהבולשיט והשקרים האלה.

מאכילים אותנו לוקשים יהיה בסדר לאט לאט אולי שנה הבאה נמאסססס .
    ונגר שיתחיל לקנות שחקנים רצינים, ולא חבורת ילדים. אה ולא את ריברי שסתם יפריע שיש שחקנים במשבצת שלו .

והנרי, השחקן אהוב עלי, חצי אלוהים פה בישביל הרוב אבל די כמה אפשר לטחון? אתה נשאר תצא מסיבת עיתנואים אני בארסנל. נמאס כל שבוע משהו אחר, פעם בארסה פעם מילאן פעם לא יודע מי נמאסס.
    כל היום איומים .
    הנרי נשאר ? סבבה . הנרי יעזוב חס וחלילה חס ושלום ארסנל הייתה לפניו ותהיה אחריו.
    ארסנל צריכה חלוץ ועוד כמה שחקנים דחוף אבל שונגר יבזבז בחיים לאאאאאא.

הלוואי ואני טועה אבל זאת ארסנל וחבל מאוד....

כמה שאני אוהב אותם נקווה לטוב...... או שלא כמו תמיד...

11. Tony Adams Member

קמת מוקדם.
    תחזור לישון.

12. cesc 4ever Member

תן לי טעות אחת.....
    כל השנה הזאת לא בכינו בגלל פציעות שחקנים עייפים ונסיון כן או לא?
    וכן החתמנו כוכבים מי? דנילסון אם כל הכבוד ויש כבוד לא יעשה את ארסנל מפלצת.
    שאני יפרט גם שנה לפני?

13. THE STRETFORD END Member

רודס,

הקאנטונה,הברקהמפמים,ההנרים,הדרוגבה,ז'ינולה למינהם בוודאי שתרמו,תורמים ויתרמו לליגה האנגלית,
    במיוחד כשהם מצליחים להשתלב ולשלב עם הסגנון האנגלי,

אבל בארסנל במשך התקופה של וונגר היו לא מעט שחקנים זרים שלא התאימו אפילו לליגה ה 2 באנגליה,
    בטח לא היו ממש טובים מתוצרת מקומית ובכל זאת הועדפו על פניהם,גם בישיבה על הספסל או כחברים בסגל הקבוצה,למה?

בתחילת שנות ה 90 היתה נהירה המונית של נורווגים לאנגליה אחרי הצלחה של אחד או 2,
    עד שהבינו שלא כל נורווגי זה סולשיאר ורוב המועדונים חזרו לטפח תוצרת בריטית,

לארח מכן היה גל צרפתי ושוב לאחר שהבינו שלא כל צפרדע הוא קאנטונה שוב חזרו למקורות,

הטענה שאין מספיק כשרונות אנגלים היא מגוכחת,אומנם לא זכינו באליפות אירופה עד גיל 18 שנערכה לפני כמה שבועות אבל כן הגענו לגמר אחרי כמה הצגות כמו נגד הולנד למשל ובכלל בשנים האחרונות חל שיפור עצום הנבחרות הצעירות של אנגליה מגיעות לשלבים גבוהים יותר עם תצוגות וניצחנות מרשימים על יריבות מאירופה ובעולם,
    בליגה יש מספר מרשים של שחקנים מקומיים מצויינים שמהווים מסמר מרכזי בקבוצות שלהם,אפשר למצוא זאת בלא מעט קבוצות,בארסנל לא,למה?
    ומילא ארסנל היתה שולטת ללא עוררין בכדורגל האנגליה עם השיטה הזו,אבל היא רחוקה מזה,בכל עידן ונגר ארסנל לא הצליחה ולו פעם אחת לזכות ב 2 אליפויות רצופות!

ואתה צריך לזכור דבר אחד גדול וברור,אתה גר,לומד,אוהב את אנגליה אבל אתה עדיין מדבר מנקודת מבט של זר!!!
    בגלל זה ובגלל האופי שלך וראיית העולם שלך הצרה(ואני לא מנסה להעליב או לפגוע,באמת שלא,אבל ככה אני רואה את הדברים)אתה לא מצליח או לא רוצה לנסות ולהבין את השקפת העולם והראייה של אחרים שאולי מחוברים יותר יותר ממך למה שהאנגלי המקומי הממוצע(הלבן)מרגיש ורוצה,בכדורגל ובחיים באנגליה בכלל.

ואנגלופיליות היא לא מילה גסה,זו ברכה מאלוהים!

14. AW forever Member

זה נושא האהוב כאן בפורום, לדסקס על הזרים של ארסנל. אני בכלל חושב שאולי מלבד בולטון ארסנל זו הקבוצה השנואה כאן בפורום. אני יכול להבין למה- יש פה ריכוז לא הגיוני של אוהדי ספרס (כנראה בגלל האוריינטציה היהודית שלהם) וגם המון אוהדי מנצ'סטר. אז אני מבין את זה ברמה הרגשית, אבל ברמה העיניינית ארסנל לדעתי מייצגת דבר נפלא. דרך אחת להסתכל על זה זה שארסנל "הורסת את המסורת האנגלית", דרך שנייה היא להתייחס לארסנל כאל קבוצה שמייצגת את העולם שלנו כפי שהוא- גלובלי, פלורליסטי (אני לא חושב שיש עוד קבוצה עם כזאת כמות של שחקנים שחומים באנגליה) ולא של גאלאקטיקוס או שכירי חרב- אלא של שחקנים נאמנים למועדון, דבקים ברוח שלו ב100% (הנרי, ססק, אדבאיור, ג'ילברטו, טורה, לאהמן...). מעבר לזה, התמהיל הזה שוונגר רקח נותן לפרקים את הכדורגל היפה ביותר לצפייה באנגליה ובאירופה. סטראטפורד העיר פה ש"ומילא ארסנל היתה שולטת ללא עוררין בכדורגל האנגליה עם השיטה הזו,אבל היא רחוקה מזה,בכל עידן ונגר ארסנל לא הצליחה ולו פעם אחת לזכות ב 2 אליפויות רצופות!" ומאחר ואני מעריך את דעתו, אני מבין שזו בדיוק הבעיה בהתייחסות אל ארסנל. כבר נשכחה האליפות החסרת תקדים בתולדות אנגליה, של עונה שלמה ללא הפסד? מה זה אם לא לשלוט ללא עוררין? וגם בעונה הזו, ובעונות לפניה, הצגנו כדורגל באמת לא מהעולם הזה, ואני זוכר את כל הפרשנים האנגלים מדסקסים על זה שאין דרך לעצור את ארסנל ושארסנל גדולה על הליגה. וזה שמלבד שתי העונות האחרונות ארסנל סיימה תמיד במקום 1/2, זה לא מראה שהשיטה עובדת?
    ארסנל נמצאת בתקופת בנייה עכשיו, צריך לקחת את זה טוב טוב בחשבון. כמו שאמרתי בדיון של יונייטד, ארסנל זה מועדון שמעמיד אלטרנטיבה לשלטון הכסף (ולבורים ולמתקשים בהבנת הנקרא, אלטרנטיבה=דרך חלופית) והיא טיפוח הצעירים. אני לא צריך לפרט כאן את כמות השחקנים הבכירים שעזבו או פרשו לאחר קריירה מפוארת במועדון בשנתיים האחרונות, ועקב בניית האיצטדיון וונגר נדרש ללהטט ולבנות יש מאין קבוצה חדשה שלא מבוססת על רכש של שחקנים בכירים ומנוסים. לכן אני חושב שאם הקבוצה מצליחה להישאר כזה פקטור בצמרת (ב"אליפות" של משחקי 4 הגדולות בינהן ארסנל לקחה השנה) למרות שאין לה את הגב הכלכלי שיש לשני המועדונים האחרים, זה הישג ראוי. ארסנל זה לא מועדון עני, חלילה, אבל ניוקאסל וטוטנהאם למשל, עם סכומים דומים של רכש ולעיתים אף גבוהים יותר, לא הצליחו לדגדג אלפית ממה שארסנל עשתה באנגליה בעשור האחרון. אבל כמו שאמרתי, ארסנל זה מועדון שאוהבים לשנוא, ולא למצוא הערכה לעובדה הזו שנעשה שם נס ספורטיבי, ולכדורגל היפה וההתקפי שמושחק שם. אז תמשיכו כולכם, כל ה"אנגלים" פה, להתמקד במס' השחקנים האנגלים שמשחקים במועדון, לפתח תיאוריות שוונגר מנסה בכוונה להרוס את הכדורגל האנגלי ושאר ירקות.

בנוגע לתגובה של גיא על השחקנים ששוחררו מארסנל- אני מסכים איתך לגביי בנטלי, גם וונגר טועה לפעמים והוא שחקן שיש לו מקום בסגל הרחב של ארסנל. לכל השאר לא, בטח לא לפנאנט- יש כנראה מאמנים שאוהבים שחקנים פרובלמטים עם בעיות שתייה שישבו בכלא, אצל וונגר זה לא תופס, במיוחד לאור המאבק שלו נגד הרגלי השתייה שהיו נפוצים בארסנל כשהוא הגיע. וגם מה שאתה כמובן לא לוקח בחשבון זה את רצון השחקנים- כולנו יודעים מה הם הסכומים שמשולמים על שחקנים אנגלים באנגליה- זה תוצאה של ביקוש רב. שחקן כמו בנטלי למשל, בכלל לא בטוח שהוא רוצה להיות שחקן סגל בארסנל. יכול בהחלט להיות שהוא מעדיף לעבור לקבוצה שתשלם לו יותר כסף וגם תיתן לו הרכב. אבל למה לקחת את זה בחשבון? עדיף להמציא תיאורייה שוונגר שונא אנגלים.

15. Gooner Member

כפיים.Enough said!