ארסנל 2013/14

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י GentlePunter, ‏19/7/13.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Jack Wilshere Member

שום דבר טוב לא יצא מהמשחק הזה.

גם הפסדנו בדרבי; גם הודחנו מהמפעל; גם שחקני הרכב צברו עוד דקות ועייפות; וגם התחדדה ההבנה שמבין השחקנים הכשירים כרגע אין לנו אף שחקן שמסוגל לתת גול ממהלך (ולא מצב נייח) חוץ מז'ירו וראמזי, וזה לא מספיק כמובן.

אוזיל, ווילשר וקזורלה עשויים מאותו חומר, ולכן תמיד יעדיפו את המסירה, ולא יחפשו את השער. ראמזי הוא היחיד מבין הקשרים שמחפש את השער מכל מצב, ולכן גם כובש יותר. ת'יאו, שיודע להבקיע ומוסיף עם המהירות האדירה שלו מימד שאין לנו כרגע במשחק, הוא שחקן חשוב מאוד, וגם פודולסקי שהוא חד וקר רוח מול השער. אנחנו חייבים שהם יחזרו, ובכושר, בהקדם.

היום חזרנו למחלה של מסירות סתם ללא תכלית, כשהחולה שאף טיפול לא יעזור לו הוא כמובן הבלרינה הצ'כית. כמעט כל התקופה שלו בקבוצה, שבחלקה הגדול הוא היה פצוע, מסתכמת במסירות וסיבובי דאווין בלי שום תכלית והשפעה ממשית על המשחק. אני פשוט לא אוהב את השחקן הזה. מהדקה הראשונה הי לי ברור שיהיה לנו מאוד קשה לתת גול, במיוחד עם בנדטנר המוגבל לבדו בחוד.

ג'נקינסון, שהיה נדמה לי שרק יתקדם ממשחק למשחק, חזר היום אחורה בענק עם טעות טיפשית ומשחק גרוע באופן כללי.

מיאצ'י שוב הראה שהוא רחוק שנות אור מלממש את הפוטנציאל, אם בכלל.

חבל.

נערך לאחרונה ב: ‏29/10/13
  2. חוצפן חיובי Member

ניהול משחק גרוע. מקרה קלאסי של לא בשר ולא חלב - מצד אחד עלה הרכב שלא יכול לנצח את צ'לסי*, אז בשביל מה לשחוק כל כך הרבה שחקנים? 90 דקות לקוסיילני, וילשייר, קאסורלה, רוזיצקי, 80 לראמזי, 30 לאוזיל ו-25 לז'ירו. בשביל מה כל זה? מה זה נתן? להפסיד 2 ולא 4?

* ובהרחבה לגבי השחקנים שבגללם ההרכב הזה לא יכול לנצח את צ'לסי:
    ג'נקינסון שחקן גרוע שהיה גרוע מאז ומעולם ונשאר כך. נכתב פה על הרושם שהוא עשה התקדמות - שחקן בעמדה שלו יכול בהרבה מקרים לנפק מדי פעם משחק טוב, כי מספיק שיוצאות לך 90 דקות בלי טעות כי לא בחנו אותך מספיק, ועוד איזה פעולה מקרית בהתקפה, וכבר עשית את שלך. זה לא שחקן בקישור למשל שחייב להיות אקטיבי כדי להותיר רושם חיובי. הוא עדיין שחקן שלא קשור לרמה הזאת, נגר בכל הקשור למשחק ההתקפה וגם בהגנה הוא לא נותן ערך מוסף. אין לשחקן כזה מקום בסגל של ארסנל. בקיץ לדעתי צריך להביא מגן ימני להרכב ולהפוך את סאניה לשחקן סגל.
    מיאיצ'י - כלום. לא ברור למה הוא לא מושאל.
    בנדטנר - פשוט בדיחה. הקטע הזה שהוא קיבל כדור על נקודת הפנדל כשאין אף שחקן בסביבה שלו, ובמקום להסתובב ולתת גול פשוט הוא מסר אחורה לראמזי, אין לי מילים. אנטי כדורגל.

3. zivmay Member

עוד פעם, עוד משחק מול קבוצה גדולה, שאנחנו יותר מסוכנים, שולטים במשחק אבל מקבלים 2 גולים מ2 הזדמנויות.
    80 אחוז מהביעטות שלנו נחסמות אצל לואיז או אצל שאר ההגנה של צלסי, ככה היה מול דורטמונד.
    אבל חואן מאטה, בעיטה אחת, בלי שאף אחד מפריע לו יורה לחיבור.
    הקבוצה הזו עולה לי על כל העצבים, קבוצה בלי טיפה קילריות.

מול הקבוצות הקטנות אולי לא רואים את זה, אבל מול הגדולות, החוסר משמעת בקבוצה פשוט מתפוצצת.
    אין שום משמעת טקטית, כל שחקן עושה מה שבא לו. בזה ונגר עדיין לא חזר לעצמו ( אם בכלל יחזור).

4. golding מנהלים

יותר מסוכנים ושולטים במשחק? כמעט ולא סיכנתם את השער, מה גם שהיו לנו עוד שתי הזדמנויות הבקעה מצויינות.

לא הגעתם למשחק אתמול וברור לכולם שאתם שווים הרבה יותר מהתצוגה שנתתם.

5. Jack Wilshere Member

חוצפן חיובי,

הכי קל לכתוב אחרי מעשה שעלה הרכב שלא יכול לנצח את צ'לסי. אבל לפני המשחק מי חשב שההרכב הזה לא יכול לנצח את צ'לסי של אתמול? במיוחד לאור העובדה שונגר החליט לפתוח עם כמה שחקנים בכירים (ווילשר, קזורלה, ראמזי, רוזיצקי וקוסילני).

מסכים איתך לגבי בנדטנר ומיאצ'י, אך לא מסכים לגבי ג'נקינסון. הוא עשה התקדמות יפה מאוד בשנתיים האחרונות, והוא רק בן 21 כך שהוא ימשיך להתקדם. הטעות שלו שהובילה לגול של צ'לסי הרגה לו את הביטחון העצמי ואפשר היה לראות זאת בכל פעולה שלו בהמשך המשחק.

כמו שכתבת, הוא גם לא יחזור.

זה חסרון משמעותי בכדורגל של ונגר. הצד הטקטי של המשחק, המשמעת הקבוצתית, ההגנה הקבוצתית - אלה דברים שונגר נותן עליהם פחות דגש.

ברור שאם יש לך קבוצה אדירה (כמו ה- unbeatable), אז הדברים האלה באים פחות לידי ביטוי, אך כשיש לך הגנה וקישור אחורי בינוני פלוס, אז הדברים האלה זועקים יותר.

והנה בהקשר זה ידיעה בלעדית לאייסוקר - לפני שתי עונות במשחק נגד וילה (ניצחנו 3-0) הסתובבתי במסדרונות האמרייטס כמו שאני מסתובב בבית (חוויה אדירה וחד-פעמית). לפני המשחק ישבתי כיסא ליד ווילשר ואבא שלו וראיתי את המשחק המוקדם בין צ'לסי לטוטנהאם, ולאחר המשחק הייתי בחדר משפחות עם השחקנים ונשותיהם (אשתו של סאנייה בלטה במיוחד) ושמעתי את הדברים האלה משני שחקנים, כלומר שונגר כמעט ולא מדבר על טקטיקה, ובכלל לא עוסק ביריבות.

נערך לאחרונה ב: ‏30/10/13
  6. RosDror Member

יש לי כרטיס מיותר למשחק ליגת האלופות בין דורטמונד וארסנל ביום רביעי בשבוע הבא, ה-6.11. פרטים בפרטי.

7. Bender Member

יש לזכור ששני המשחקים היו יחסית שקולים ובשניהם ספגנו גול מוקדם מטעות אישית ואז המשחק הפך ליותר קשה. אני חושב שזה לקח טוב לקבוצה לקראת ההמשך. גביע הליגה פחות מעניין וגם באלופות אחרי שאתה עולה שלב זה לא משנה מה עשית קודם (ההגרלה לא משנה אם אתה רוצה לנצח את הטורניר). מה שאני מנסה להגיד זה שבליגה אי אפשר "לתקן" כי הנקודות מחולקות. אם נלמד את הלקחים מהמשחקים האלו, בייחוד את הטנטטביות שבה ניגשנו למשחקים, והדגש על לא לעשות טעויות אישיות, אז יש הרבה מקום לאופטימיות במשחקים הבאים מול ליוורפול ויונייטד.

אני חושב שאף אחד לא ציפה שנהיה בשיא שלנו כבר בשלשב זה של העונה, ואין צורך בכך. כמו כן, יש לנו הרבה פצועים שהם גם שחקנים דומים במה שהם נותנים לנו (משחק ישיר), וכשהם יחזרו השילוב שלהם עם השחקנים היותר מתוחכמים שלנו יהיה הרבה יותר פלואידי.

בקיצור, אל נא תיפול רוחכם!

8. lakb24 Member

משחק מאכזב מאוד והרגשתי כאילו כלום לא השתנה מכל השנים האחרונות.ארסנל,כהרגלה,שולטת יותר בכדור,אבל אנמית לגמרי וצ'לסי במתפרצות מנצחת אותנו(שוב).למרות התוצאה אפשר להתעודד שזה עוד משחק שהקבוצה יכולה ללמוד ממנו הרבה ולהגיד תודה שזה קרה בגביע הליגה ולא במפעל יותר חשוב.סה"כ ראו שכשג'ירו ואוזיל נכנסו היינו קצת(בדגש על קצת) יותר מסוכנים כי מה לעשות שעם חלוץ כמו בנדטנר שמקבל כדור לגול בטוח באמצע רחבת ה5 ומוסר אחורה אי אפשר להכניס.כרגע המצב הוא שהשחקן הכי חשוב שלנו נהיה פלאמיני,במיוחד במשחקים מול קבוצות גדולות,ולא האמנתי שאני אגיד את זה כשהוא הגיע.זה לא צירוף מקרים שב2 המשחקים שהפסדנו הוא לא שיחק,אין לנו את השחקן האחראי מאחורה שלא מחפש לקחת ריבאונד מקרן,אלא שומר על ההגנה ממתפרצות,שימו לב שבקרנות כל השחקנים שלנו שאמורים להיות קו אחרון נמשכים לכיוון הרחבה וכשמדובר בשחקנים לא הכי מהירים זה יוצר בעיה(ארטטה,ווילשייר,סאניה).
    אני לא מסכים עם מה שכולם פה אומרים על השינוי הטקטי של ונגר.השנה כן ראינו שכשאנחנו מובילים אנחנו לא מחפשים לשלוט ובכדור ואין לנו בעיה לשבת בחצי שלנו(כמו מול טוטנהאם ולא מאת משחקי חוץ השנה),אבל מה אתם מצפים שנעשה כשאנחנו בפיגור 1-0 בדקה ה60 במשחק נוק אאוט,אני מסכים שמול דורטמונד הסתכנו קצת יותר מדי,אבל גם הגל הגיע הרבה יותר ממהלך גדול של לבנדובסקי ואיטיות של מרטאסאקר מאשר הפקרות הגנתית,בלם קצת יותר מהיר היה מגיע לפני לבנדובסקי ליציאה הזאת למתפרצת ומונע ממנה להתחיל בכלל.
    שורה תחתונה,ארסנל הולכת על חבל דק,היא יותר מדי בנויה על שחקן אחד(פלאמיני) ובלעדיו אין אחריות ואנחנו נמשיך להראות כאילו כלום לא השתנה ונמשיך לחטוף גולים כמו אלו שקיבלנו מצ'לסי ודורטמונד(ארטטה לא מהווה תחליף,הוא רחוק מלהיות קשר הגנתי הורס).הדבר העצוב הוא שפרסומים אומרים שפלאמיני בחוץ ללפחות שבועיים שזה אומר שהוא יפסיד את כל התקופה הקשה שמגיע עכשיו.
    דבר אחרון,ממש אהבתי את השיבוץ של ווילשייר והוא נתן משחק טוב מול צ'לסי,סוף סוף הוא שיחק ב50-50 שהוא הכי טוב בו,כרגע ארטטה חייב להיות על הספסל(במצב אידיאלי) ו-ווילשייר וראמזי צריכים לשחק לצד פלאמיני.

9. skyday20 Member

לפי כמה מקורות שזני חותם על חוזה נוסף בקבוצה, עם שידורג לשכר שלו, כך שאולי ירוויח הכי הרבה בכל הליגה לשוער.

http://www.arsenalnews.co.uk/polish-press-...ct/link/714557/

wants an increase which would make him the highest paid goalkeeper in the Premier League.

נערך לאחרונה ב: ‏1/11/13
  10. seby Member

איזה גול של ראמזי...

חוץ מהעובדה שארטטה לא קשר הגנתי והעובדה שיש לנו מיליון פציעות והסגל דל ברמות מטורפות, ניצחון מצויין ועכשיו צריך לנסות להוציא לפחות נקודה בגרמניה ולקוות שלפחות פלאמיני, גיבס ות'יאו יהיו קשרים לאולד טראפורד.

שבוע טוב

11. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

ארטטה אולי לא קשר הגנתי אבל משחק טוב מאוד שלו היום ובעיקר אחראי למעט כמה טעויות בודדות.

משחק לא גדול שלנו למרות כמה מהלכי כדורגל נפלאים ולא פחות חשוב מזה שער נקי מול צמד החלוצים הלוהט בליגה שעוד קאוטיניו חוזר לשחק מאחוריהם (רק תראו את השמחה של צמד הבלמים שלנו, מרטסאקר את קוסייליני, בסיום המשחק). לראות את הספסל שלנו היום היה מביש למדי, שלא נדבר על-כך ששיחקנו בסוף המשחק עם מגנים בעמדת הקיצוניים ורדפנו אחרי ליברפול בדקות האחרונות של המשחק. אנחנו חייבים בדחיפות לקבל כמה שחקנים בחזרה, בעיקר את שחקני האגף שלנו מסוגם של וולקוט ופודולסקי שמוסיפים לנו מימד שונה של משחק עומק ואיום על השער. בכל מקרה, פתיחה נהדרת לחודש הכי קשה שלנו העונה.

http://s3.amazonaws.com/br-cdn/temp_images/2013/11/02/Ramsey1.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏2/11/13
  12. Gunner_ForeveR Member

ניצחון שדי מחפר על 2 ההפסדים האחרונים. סה"כ 2 המחציות היו דומות, היינו יותר מסוכנים ושלטנו יותר בכדור, ועדיין כשליברפול התקרבה לרחבה הלחץ דם עלה. בסה"כ ההגנה נתנה משחק טוב היום ושמרה על שער נקי (חוץ מהטעות האיומה של שצ'סני שקצת תפס יותר מדי ביטחון כנראה באותו רגע של המשחק), אבל בלט היום שוב חסרונו של פלאמיני כי ארטטה פשוט לא טוב בחלק ההגנתי. וכמובן תוסיפו עוד שחקן לרשימת הפצועים כי גיבס בטח 3 שבועות בחוץ. קאזורלה ורוזיצקי היו מעולים היום בקישור, אוזיל לא בלט יותר מדי אבל כשהוא נוגע בכדור הוא יודע מה הוא עושה, וגם ראמזי היה סביר אבל הוא קצת עולה לי על העצבים בזמן האחרון, היו לו 2 מצבים טובים היום לבעוט לשער ובמקום זה הוא עושה שטויות, ואני מקווה שהוא הבין שהוא צריך לבעוט יותר אחרי השער הנהדר שלו. ג'ירו לא במשחק גדול אבל סה"כ עשה עבודה טובה (משך את כל ההגנה אליו והשאיר את קאסורלה חופשי בשער הראשון), הייתה לו גם החמצה די מזעזעת כשניסה להקפיץ מעל מיניולה. עכשיו יש לנו 2 משחקים סופר קשים בדורטמונד וביונייטד ואני לא יודע עד כמה הקבוצה תעמוד מבחינת העומס כי פשוט אין מקום לרוטאציות, זה בהחלט יהיה קשה מאוד ואני קונה תוצאות תיקו במשחקים האלה. ניצחון ביונייטד תהיה הצהרת כוונות רצינית, והפסד בדורטמונד יסבך אותנו. בקיצור שבוע מעניין וקשה מצפה לנו.

13. Jack Wilshere Member

ניצחון גדול וחשוב.

ראמזי פשוט מלך. הבחור לא מפסיק להבקיע וגולים חשובים. אני כל כך שמח בשבילו. שלא יגמר לעולם.

ז'ירו, למרות שזה לא היה היום הכי טוב שלו בכל הקשור לניצול מצבים (צריך היה לגמור עניין כבר בפתיחת המחצית אחרי הטעות של טורה), פשוט אדיר לדעתי. אני מרוצה ממנו לאללה בעיקר בכל מה שקשור ליכולת שלו להשתלט על כדורי גובה (גם כאלה שנראים אבודים) ומיד לשחרר את הכדור לשחקן שלנו. בנוסף, הוא מאוד נחוש, כל הזמן בתנועה, ושיפר פלאים את המעורבות בהנעת הכדור הקבוצתית ואת יכולת המסירה.

אוזיל הוא כמובן גאון ואפשר לראות את זה בכל נגיעה, אבל כמו הרבה גאונים הוא אדיש לעיתים ונטול רוע, וזה בא לידי ביטוי בעיקר כשהוא מול השער - כל כך אדיש ולא חד. משווים אותו לדניס, אבל איפה הוא ואיפה דניס בכל מה מה שקשור לקור רוח מול השער.. היה צריך לנצל היום לפחות אחת מההזדמנויות.

קאזורלה עם מהלך אדיר בגול. גם הנגיחה וגם התגובה המהירה. אני אוהב אותו.

את רוזיצקי לעומת זאת אני לא אוהב, אבל חייב לומר שהוא היה טוב היום בהתחשב בסטנדרטים שלו. לא איבד כדורים, היה מעורב בהנעת הכדור ועשה כמה פעולות יפות.

גם ארטטה היה טוב סך הכל, למרות שברור שהוא לא קשר אחורי ראסמי. אם הוא היה יותר נייד וסוגר יותר שטחים, אני חושב שהוא יכול היה לתת את מה שאנחנו צריכים, אבל הוא כבר לא ילד ולא נייד כמו בעבר. אפשר היה לראות את הפרוזדור שהוא פתח להנדרסון במחצית הראשונה.

גם שצ'סני ממשיך לשמור על יציבות מפתיחת העונה. רק שימשיך כך.

נראה לי שונגר לא רצה לקחת צ'אנס עם גיבס ושהפציעה שלו לא קשה מדי. בכל מקרה, מונריאל נראה מצוין בדקות שהוא שיחק במשחקים האחרונים, ואני חושב שהוא יכול לעשות את העבודה במקומו.

ועדיין, למרות משחק טוב סך הכל, גם היום אפשר היה לראות את ההפקרות האופיינית בהגנה. במחצית הראשונה אטקינסון הציל אותנו כשלא איפשר לסוארז להמשיך את המתפרצת לאחר עבירה. במחצית השנייה סוארז הגיע לכמה הזדמנויות טובות מאוד - פעם אחת הוא פשוט ברח לקוסילני ונשאר מול שצ'סני וקיבל החלטה לא טובה להגביה; פעם נוספת בדקות האחרונות היתה שגיאה של מרטסאקר שהובילה לכך שסוארז נשאר שוב לבד מול שצ'סני. זה פשוט לא היה היום של סוארז. עם זאת, אפשר לראות העונה פחות נאיביות מצד ונגר שעושה חילופים הגנתיים נכונים בשלב יחסית מוקדם במחצית השנייה כאשר הקבוצה ביתרון.

14. Bender Member

ניצחון יפה וחשוב. נותן הרבה תקווה להמשך הדרך.

- אוזיל היה די גרוע. בכלל, הוא ירד ברמה מאז שהגיע ואני חושב שהוא צריך מנוחה. הוא משק עם משקל של ציפיות על הגב וזה מפריע לו להרגיש חופשי, ועדיין, הוא אחד השחקנים הטובים בליגה.

- ליוורפול הפתעיה אותי לטובה. יש להם שם קבוצה בהחלט מצוינת שיכולה להמשיך ולאיים על המקומות הראשונים.

- החילופים של ונגר שהוא מכניס מגינים במקום הקשרים באגף הוכיחו את עצמם שוב ושוב. לדעתי, זה מהלך מאד חכם ונכון. בהתחלה (של העונה) זה נבע מכך שהיו פצועים ולא היה את מי להכניס, אבל אני חושב שזה מהלך מאד נכון לעשות בסוך משחק שרוצים לסגור. מגנים באגף אצלינו הם שחקנים מהירים ונמרצים. כאשר היריב לוחץ בסיון המשחק זה לרוב דרך האגפים כי המגינים עולים מאד למעלה. מה שקורה זה ששחקן נוסף באמצע לא ממש עוזר לסגור את ההגבהות למרכז ויוצר חוסר סדר. מצד שני מגינים מאפשרים לחזק את האגפים מה שמאפשר לנו לא להיות בעמדת נחיתות מול המגן העולה, ומצד שני הם מגינים פורצים שיכולים לנצל את העליה של המגן שלהם למתפרצת. אני חושב שזה מהלך סופר הגיוני וגאוני שצריך להיות מלומד בכול בית ספר לטקטיקה של כדורגל.

- כול הכבוד לשחקנים! ועכשיו מי שמח שם בצ'לסי? יש להם עוד משחק גביע ליגה על הראש, בעוד הם התרחקו עוד שלוש נקודות ממובילת הטבלה. הא! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_dance.Xxx

15. lakb24 Member

משחק טוב שלנו.קשה לי להגיד אם זה אנחנו טובים או ליברפול חלשים,אני רוצה להאמין שזה אנחנו.
    היום הייתה הנעת כדור נהדרת בכישור,נהנתי מכל רגע וסוף סוף ראינו קצת ממה שהצירוף של אוזיל וקאזורלה יכול לעשות.למרות שהיה לנו משחק טוב בחלק הקדמי ולא ספגנו גול ארטטה פשוט לא קשר אחורי.היה לנו המון מזל שאנחנו עם רשת נקייה,לכו תדעו איך המשחק היה נראה אם הנדרסון היה מסיים את הריצה הפנויה שלו בתחילת המשחק.למרות זאת,ארטטה היה אחד השחקנים הטובים שלנו היום והכדור הנהדר שלו לסאניה היה גורם עיקרי בגול הראשון.
    מבחינתי שחקן המשחק היום היה ג'ירו.אני יודע שהוא לא ניצל כמו שצריך את המצב-שתיים שהוא קיבל,אבל הוא לחץ כל המשחק,הכניס כמה מסירות גאוניות שהיו חייבות להסתיים לפחות בגול אחד והכי חשוב-לקח כמעט כל כדור גובה שעלה אליו.אני עקבתי אחריו כל המשחק והוא הביא היום תצוגה של הורדות כדור שלא מבישה את דרוגבה בשיא.הוא עשה צחוק מההגנה של ליברפול בכדורים הארוכים וזה הביא לנו המון החזקה בכדור.
    תוצאה נהדרת סה"כ במשחק הכי חשוב עד עכשיו,ביום רביעי המשחק הכי חשוב שלנו מתחילת העונה ובזכות הניצחון שלנו היום וההפסד של צ'לסי יורד המון לחץ מהמשחק חוץ נגד יונייטד.כרגע צריך לקוות שהפציעה של גיבס קלה כי זה נראה כאילו הוא תפס את התאומים ופציעות של התאומים הם בדר"כ קלילות ולוקחות גג שבוע,אני באמת מפחד לראות את מונריאל מול דורטמונד.
    אני לא רוצה להרחיב בקשר לספסל היום,כולם יודעים שהוא היה ביזיון בכל קנה מידה ואנחנו חייבים שלפחות פצוע אחד יחזור(כרגע נראה שפודולסקי הכי קרוב כי הוא לפחות חזר לאימונים)..

יאללה עכשיו הפנים אל האיצטדיון הכי קשה באירופה מול הקבוצה השניה הכי טובה באירופה שנמצאת בכושר נהדר-תיקו ואני בעננים,ניצחון ואני כנראה חולם כי זה לא מהעולם הזה והפסד ואני מן הסתם מבואס כי גם אם נעלה שלב בסוף נעלה מהמקום השני ונפגוש קבוצה כמו באיירן.

מצב נושא:
הנושא נעול.