ארסנל 2014/15

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י golding, ‏21/10/14.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. golding מנהלים

הפתיחה הלא מסחררת, הפציעות החוזרות והראיונות המביכים של ונגר - מישהו חושב שזהו סוף הדרך של הצרפתי?

2. Raulito Madridista

את הדיון של ארסנל אפשר להמשיך כבר 6-7 שנים ברצף ולכתוב ששום דבר משמעותי לא קרה שם באמת חוץ מעזיבתו של הנרי, תואר ראשון מזה עשור והסכום ששולם על מסוט אוזיל. אבל אפילו במונחים של ארסנל זו פתיחת עונה איומה עם שני נצחונות ליגה בלבד ופער של 11 נקודות מהמקום הראשון כבר בשלב הזה של העונה. גם בעונת 05/06 זה היה המצב ואז ארסנל גירדה מקום רביעי במחזור האחרון בגלל הפסד של טוטנהאם. אולי רק כשארסנל תהיה מחוץ לטופ 4 - מישהו שם יתעורר. לדעתי ונגר צריך ללכת.

מילא שארסל לא מנצחת את הגדולות עדיין - אבל גם מול הקטנות היא לא מצליחה. אלכסיס רכש טוב וגם וולבק משתלב נהדר, בניגוד לתחזית שלי אגב - אבל מה עם הגנה? הגיע שוער מעולה בקיץ והוא לא משחק, חסר בלם נורמלי, בטח כשורמאלן עזב והסגל צומצם, ושלא נדבר על קשר אחורי. פלאמיני? אנחנו לא ב-2008. אפשר לתרץ עם מכת פציעות אבל רואים שזו כבר מסורת בארסנל. וולקוט הוא שחקן שברירי וכך גם ווילשר וראמזי, זה פשוט לא כל-כך מפתיע מה שקורה שם.

golding אוהב/ת את זה.
  3. Gunner_ForeveR Member

לצערי עד שונגר לא יחליט שהוא בעצמו עוזב/פורש, אף אחד לא יגרום לזה שהוא יילך. השאלה אם כישלון גדול כמו לסיים את העונה מחוץ לטופ 4 ו-0 תארים יגרום לזה, או אפילו גרוע מכך, לסיים את העונה גם בלי ליגה אירופית, או שהוא פשוט מחכה לגיל ולזמן המתאים כדי לפרוש ולא משנה מה יהיה מצבה של ארסנל.
    הוא הביא 4 שחקנים לא רעים בכלל והוציא לא מעט כסף בקיץ, ועשה זאת אפילו מוקדם מהרגיל ולא חיכה לדקה 90, הכל טוב ויפה, אבל עדיין היה ברור שזה לא מספיק ולצערי הוא לא ביצע רכש נוסף, זה זעק לשמיים שאנחנו צריכים קשר אחורי וכל ילד בן 4 שיש לו הבנה בסיסית ומינמלית של כדורגל היה יכול להבין שהקבוצה חייבת בדחיפות קשר אחורי, ועכשיו כמעט בכל משחק העונה ניתן לראות כמה חסר לנו קשר אחורי וכבר נראה לי שעוד מעט (ואולי אפילו עכשיו, אני בצבא אז לא יוצא לי לראות את רוב המשחקים) אי אפשר יהיה לספור על היד כמה שערים ספגנו ישירות בגלל ארטטה ופלאמיני, שלא נדבר על שערים בעקיפין בגלל חוסר נוכחות ואגרסיביות במרכז המגרש.
    בנוגע לרכישות שנעשו, אז קודם כל אלכסיס שהוא פשוט שחקן ענק ורכישה טובה של ונגר, גם צ'יימברס מוכשר מאוד ונראה שיהיה לו עתיד טוב, וולבק שחקן מוכשר ויכול לצאת ממנו משהו אבל ונגר היה צריך להביא חלוץ ברמה הרבה יותר גבוהה, ומאוספינה לא ראינו הרבה אבל בתור שוער שני אין ספק שהוא אופציה מעולה. ושוב, כמו בכל קיץ, הרכש לא מספיק. ותמיד הלא מספיק הזה זה מה שמונע מאיתנו באמת להיות אחת מהגדולות ולקחת תארים רציניים.

עד מתי נוב 16 ו-ונגר?

4. Gunner_ForeveR Member

אוספינה בחוץ ל-3 חודשים.

5. golding מנהלים

הוא נפצע לפני שהגיע, או שזו פציעה חדשה? מאוד מביך. המועדון הופך להיות laughing stock מהבחינה הזאת.

6. seby Member

אוספינה נפצע בסוף העונה שעברה, החמיר את אותה פציעה במונדיאל, חזר העונה לאימונים כנראה מוקדם מדי ובלי הכנה לעונה ונפצע שוב באותו מקום...

בנוגע לארסנל, אז מה אני אגיד? אני אומר את אותם הדבר כבר מ- 2008 ומאז הדברים גרועים יותר, כי גם כל אותם צעירים שונגר טיפח בגדו בו ובמועדון (והאמת שמה לעשות - בצדק! עובדה שכולם כמעט עזבו וזכו באליפויות והצליחו ואם מסתכלים למשל על נאסרי, ואן פרסי, קלישי וססק, אז כולם עם אליפות באנגליה ולדעתי העונה גם ססק יהיה אלוף אנגליה וכמובן שהם גם מרוויחים יותר כסף) ובנוסף, אז לפחות אז שיחקנו כדורגל נפלא... הנעת כדור, משחק אלגנטי, יצירתי, מהיר, מגוון... הייתי רכים, בינוניים בהגנה בגלל הציוות המוזר והרשלני של גאלאס וטורה ועשינו במכנסיים ב"מאני טיים", אבל לעומת היום?

היום ארסנל פשוט לא נראית מאומנת... אם פעם טענתי שבטוח שעל מצבים נייחים - התקפית והגנתית - אנחנו לא עובדים באימונים וזה גם התברר נכון לפי סטיב בולד (עד לפני שנה ומאז אכן השתפרנו יחסית, בטח כאשר מרטסאקר, קוס וג'ירו על המגרש), אז עכשיו נראה כאילו שחוץ ממסירות בין הבלמים, אז כלום! אנחנו הגנתית נראים זוועה (בעיקר כי סאנייה עזב, מרטסאקר לא עשה הכנה לעונה ובעיקר כי קוסיילני כל השנה פצוע ועכשיו אפילו לא יכול לשחק וכמובן שאין לנו קשר הגנתי), הקישור שלנו, בעיקר כי ווילשייר קיבל את התפקיד הכי חשוב בקבוצה, תפקיד שראמזי עשה מצויין בשנה שעברה, נראה רע ואין שטף או מהירות במשחק שלנו ורק החלק הקידמי שלנו, רק כי אלכסיס באמת שחקן מדהים שלצערו הוא בחר בארסנל הקיץ, אז מכלום הוא מצליח להבקיע שערים. גם וולבק נחמד, אבל הוא גם מחמיצן לא קטן ואל תשכחו שאם ג'ירו לא נפצע, אנחנו ממשיכים את העונה עם ג'ירו שנראה זוועה עד לפציעה שלו וסונוגו (דיאבי מספר 2 - גם דיאבי כביכול החונך שלו ואני מבין למה, הרי שניהם רוב הזמן במרפאות...), אך "למזלנו" ג'ירו נפצע, ונגר נכנס ללחץ ווולבק הגיע במחיר מוגזם, אבל זה עדיף על פני כלום או בזבוז של אלכסיס במרכז.

אפשר להמשיך עם העובדה ששחקנים שאמורים להיות קריטיים והסיבה שססק לא הגיע כמו אוזיל (זוועה וגם פצוע עכשיו), קאזורלה (איך ויתרנו על 15-20 מיליון שאתלטיקו מדריד הציעו עליו???) וגם ראמזי, שבתור קשר 50-50 הוא נפלא ומצויין, אבל מאחורי חלוץ או באגף הוא פשוט שחקן בינוני... תמשיכו עם העובדה שונגר לא נותן מספיק משחקים לאוקס ובטח שלא מנצל אותו באגף כמעט ובקיצור, הכול נראה רע חוץ מגיבסי לדעתי, שהוא היחיד שאיכשהו שומר על הרמה מלפני שנה ואפילו קצת השתפר הגנתית וזה קשה עם ההגנה שלנו השנה, כי קוסיילני חסר מאוד וראו שהוא לא בריא ולרוב גיבסי גם לא קיבל עזרה כי בעיקר אוזיל שיחק איתו באגף שמאל ואוזיל כמובן לרוץ כנראה זאת לא דרישה בחוזה שלו.
    אני חייב לציין גם את סצ'זני שלמרות ההרחקה שלו בצ'מפיונס ואולי כמה טעויות פה ושם, הוא השחקן הכי טוב שלנו העונה בפער משמעותי. הוא הציל כמה שערים בטוחים ולצערי, תוך שנתיים-שלוש מאמן מקבוצה בכירה באירופה יבין איזה פוטנציאל יש לו וווייצ'ך עצמו יבין שאין לו מה לעשות בארסנל והוא יעזוב. כמובן שגם צ'מברס נראה מצויין ולדעתי גם כשדאביושי יחזור, אני מעדיף את צ'מברס בתור מגן ימני.

אני עדיין לא מבין איך בקיץ לא הגיע קשר הגנתי אמיתי, חלוץ אמיתי באמת (וולבק נחמד, אבל גג בתור מחליף) ובלם נוסף - פשוט רשלנות של ונגר ועכשיו בינואר הוא ישלם מחיר מוגזם על בלם בינוני. אני גם לא מבין איך ונגר ויתר על ססק תמורת 30 מיליון... הייתי מוכר את קאזורלה ואוזיל ב- 15 כל אחד בשביל לשלם את אותם 30 עבור ססק... כמובן שחזרה למערך 4-4-2 חשובה, אבל ונגר ימשיך עם ה- 4-5-1 הפחדני והלא מוצלח שלו (אפילו את התואר היחיד שלקחנו - גביע - ניצחנו בגמר כאשר שיחקנו בדקות האחרונות 4-4-2).

למזלנו יונייטד, טוטנהאם, ליברפול ואברטון נראות רע גם כן ולכן אנחנו עדיין בתמונה למקומות 3-4, אבל סיטי וצ'לסקי הן פשוט רמה מעל הליגה, בעיקר צ'לסקי.

בנוגע להרכב היום, אז התקפית אין הפתעה וקאזורלה ימשיך לשבור את האיזון של המערך, כאשר אם אלכסיס בצד אחד, אז בצד השני לא יהיה אף אחד כי הספרדי תמיד מתמזמז במרכז וראמזי ימשיך להיות מאחורי חלוץ או באגף ובעיקר מה לעזאזל נסגר עם ההגנה? צ'מברס מצויין בתור מגן ימני, אבל ונגר לא אמר שהוא הבלם ה- 3? אז למה לעזאזל פאקינג מונריאל, שהוא מגן סופר בינוני, הוא בלם???? WTF? ועוד כשיש את באלרין בספסל שלדעתי בלארין אפילו מגן ימני טוב יותר ממה שמונריאל מגן שמאלי וזה עם ה- 3-4 פעמים שראיתי את באלרין משחק...

ונגר פשוט חסר מושג ברמות יוצאות דופן העונה (למרות שכבר 5 שנים זה ככה לדעתי), הוא מתראיין ומתנהג בצורה מגוחכת (התקרית עם מוריניו הייתה ביזיון), הוא מקרין לחץ לכל השחקנים וטועה משחק לאחר משחק... הוא פשוט חייב לעזוב כבר!

לקלופ לא הולך עכשיו בדורטמונד... הזדמנות מצויינת למאמן טוב.

לצערי אפילו כשונגר ילך (בעוד 20 שנה), ההנהלה העלובה שלנו תגיד לו לבחור מחליף ואנחנו נקבל את חובבן מהליגה הבוסנית או איזה משהו דפוק כזה שיבקש 100 אלף פאונד בשנה וונגר ישאר על תקן יועץ ויקבל 10 מיליון בעונה, כי גם אחרי שהוא יעזוב, ונגר ימשיך לנהל את ארסנל.... הפיתרון היחיד שאני רואה לארסנל עם ארסן ונגר זה רק אם דיויד דין יחזור ואז יהיה מישהו שקצת יגיע לונגר באגו שלו וקצת יבקר אותו במועדון, כי כרגע מדובר בחבורה של חליפות שאוספות דיבידנדים, לא שמות שקל מהכיס שלהן, גובות מהאוהדים הנפלאים שלנו את המנוי הכי יקר בעולם ובתמורה עושות טובה בכל שהן מבזבזות 50% מתקציב הרכש שלנו בכל קיץ ובקיצור... אפשר להמשיך ימים, אבל אפשר לסכם את ארסנל הנוכחית במילה אחת - ביזיון.

נ.ב.
    התגעגעתי לאפשרות לכתוב לפורום ואני שמח שהוא חזר.

Franco אוהב/ת את זה.
  7. zivmay Member

למרות שנפתחנו לשוק אחר של שחקנים, זה ממש לא מפתיע שבמקום להשתפר משנה לשנה, אנחנו רק מתדרדרים.
    ונגר ממזל הוא לא מאמן כדורגל, אלא מקסימום מורה לספורט בבית ספר\ מתנ"ס.
    על הפציעות נמאס כבר לדבר, העניין הזה כלכך מביך שמישהו חייב למנות ועדת חקירה לפארסה המטומטמת הזו.

והיכולת? פשוט זוועה, ונגר לא עונה לעניין לשאלות ששואלים אותו, ואני חושש שהבנאדם חולה בשגעון ילדות, או במשהו מפגר אחר. לא יכול להיות שמאמן " רציני" בן 65, יתייצב לראיונות כפי שהוא מתנהג, במיוחד שהשאלות הן לעניין לא עלמנת להתגרות בו.
    אם המצב יישאר כך בינואר ( ונגר נשאר, אין רכש), אין סרט כזה שאנחנו מסיימים אפילו ב6 הראשונות, בשמינית תתפללו שנסיים את זה בהספד מינימאלי כמו שנה שעברה.

8. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין הפתעות ואין קסמים מה שכולם ראו בקיץ קורה עכשיו..
    החיסרון בקשר אחורע זועק לשמיים (פאקינג ווסטהאם התימו את סוג ותראו איזה עונה הם נותנים !!) בלם וכמובן חלוץ רציני.
    באמת שילך כבר,בכבוד כמו שעשו לפרגי,אבל שילך הוא הורג את המועדון.

9. seby Member

אני חושב שהסטטיסטיקה הכי מגוחכת של ארסנל העונה היא דווקא בגזרת הכרטיסים הצהובים. ארסנל לדעתי הקבוצה הכי פחות אגרסיבית בליגה, פשוט שחקנים רכים, שעושים טובה שהם רצים (חוץ מאלכסיס, גיבסי (שנפצע כשהוא רץ), צ'מברס ומרטסאקר - אפילו ראמזי, בעיקר בגלל ונגר, פשוט נראה כמו הצל של השחקן המדהים שהוא היה לפני שנה) ועדיין אנחנו מספר 1 בכרטיסים צהובים! 23 צהובים! ג'ק וצ'מברס כבר עם 4 ופלאמיני עם ה- 19 האחרים :)

ברצינות, זה רק מראה שהשחקנים שלנו אפילו עבירות הם לא יודעים לעשות... איך קבוצה כמו ווסטהאם, סיטי או צ'לסקי, שהן פי 4 יותר אגרסיביות מאיתנו עם פחות צהובים? עוד שאלה: מה היה קורה עם היינו אגרסיבים? לעזאזל...

אני אישית כבר מחכה לתקופה עם המנג'ר הבא... כל עוד ונגר במועדון ואפשר להגיד גם ההנהלה, זה בזבוז של זמן...

10. מזגן Member

עם כל הכבוד לכשרון. וילשיר פשוט אדיוט כבר תקופה ארוכה מדי. ונגר לא מוצא לו את המקום שלו ווילשיר מנגד מאבד את הראש יותר מדי פעמים. כל הפוזה הזאת של הילד חמום המוח ״אני נגד העולם״ חייב להפסק או שלא יצא ממנו כלום בסוף. בכל אופן אני הפסקתי לבנות עליו לחלוטין עד שיוכיח לי אחרת.

המספר הרב של הכרטיסים הצהובים יכולים להעיד על נחיתות פיזית של הקבוצה שלנו ובעיקר מרכז השדה שלנו אל מול הקבוצות האחרות. כאשר שחקן לא מסוגל להוריד שחקן אחר מהכדור ללא ידים או להגיע לעמדה טובה יותר במאבק על הכדור לפני שחקני היריב כל הטכניקה שבעולם לא תעזור לו. יכול להיות שמכאן המספר המגוחך. סתם מחשבה.

העונה שלנו כמו הדיון הזה נראת כמו מדף שחוך בבית שמעלה אבק. שעמום אחד גדול וצפוי. שילך כבר שילך. אני כבר לא יכול לראות אותו יותר. הראיון ההוא עם העיתונאית לאחרונה רק מראה כמה הוא איבד כבר הכל. אפילו עאלק קלאס לא נשאר לו בשיט. ונגר עם 20 שנה מתחת לחגורה שלו חירבן במכנסיים מול עיתונאים שנכנסה לו טוב טוב טוב מתחת לעור.

11. Bon Argumentum Ad Hóminem

המנויים היקרים בליגה סולד-אווט ללא כל קשר לביצועים על המגרש - אין להנהלה סיבה לשנות משהו. המונה דופק וחוסר-ההישגיות של המועדון לא יסתיים עם סיום עידן ונגר אלא עם סיום עידן ההנהלה הנוכחית. אם זה לא ונגר - אז זה מאמן אחר שאין אליו דרישות לאליפות אלא רק לכסף מליגת האלופות.

12. מזגן Member

אני מאמין שלא. אם המאמן הבא יהיה שאפתן ולא כמו הבינוניסט הנוכחי אני מאמין שכן נראה שינוי. לא כולם מוכנים לקבל ולהתאהב בבינוניות ובחוסר הישגיות.
    אבל בכל מקרה כל הסיפור הזה משעמם אותי כל כך שלא משנה לי מה יגיע אחרי. מצידי שבאלוטלי יהיה מאמן ארסנל. אני רוצה קצת עניין ולא הססטוס קוו המעצבן הזה.

13. Bon Argumentum Ad Hóminem

משעמם לך כי לרוב הקהל זה אולי לא מצב אידיאלי, אבל עדיין כזה שהם מסכימים להשלים עימו. הקהל לא מראה סימנים של רעב להצלחות אלא התרגלות למדיניות הונגר-קאפ הנוכחית; קצת כמו ליברפול, ארסנל הנוכחית מקדשת את העבר ואת הכבוד, במקרה של התותחנים - למאמן שלה, ע"ח רעב להצלחות.

14. מזגן Member

כבר היו דברים חמורים מהקפות אליפות שלאחר זכיה בונגר קאפ. כגון ״גביע התיקו עם סיטי״ ״גביע ההפסד המכובד בליגת האלופות השנתי״ ״גביע השלטנו במשחק 88 דקות והפסדנו״ ועוד רבים וטובים.

15. חזק מנטלית Member

זה רק אני או שמונריאל הרבה יותר טוב כבלם משהוא כמגן באגף?

מצב נושא:
הנושא נעול.