אשדוד החדשה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י יוגב אסולין, ‏14/7/03.

1. יוגב אסולין Guest

לא יודע מה איתכם אבל לי אשיית קשה שלא להקדיש דיון לדבר החם ביותר של הקיץ השנה.

אותה קבוצה קטנה מהדרום שניקראת אשדוד. עשתה לפני כמה שנים איחוד בין שתי הקבוצות שבעיר. ומאז אשדוד ידעה רק עונות מוצלחות יותר מבעבר. השנה זה ניראה כאילו מגיע לשיא חדש כאשר ג'קי בן-זקן מבעלי הקבוצות החליט להרים את רף הציפיות והיומרות של הקבוצות. הוא החל בהחתמת שחקנים בקצב מטורף ובונה את אחת הקבוצות החזקות שיהיו לנו בליגת העל בשנה הבאה.

אשדוד של השנים האחרונות זה מועדון מסודר מאוד לפחות בכל מה שנוגע לתשלומים ודברים כאלה. ככה זה שאתה קבוצה יחסית קטנה אין לך יותר מידי בלאגן. נוצר באשדוד שם טוב. שם ששחקנים רוצים להגיע עליו כי הם יודעים שהכסף יגיע, בנוסף אשדוד ידוע כמקום שמקדם שחקנים עם זה צעירים וגם ותיקים.

אז השנה באשדוד נחתו כמה מטובים שבטובים בליגת העל. הראשון שהגיעה היה אסי דומב שהיה קרוב מאוד לסיכום בבני יהודה אבל ברגע האחרון החליט שהוא לא רוצה שכונה והגיע לאשדוד.

אשדוד לא מסתפק בדומב, והחל הבלאגן של יוסי אבוקסיס בהפועל ת"א וכבר חודש לפני שנפרדו השתיים ידעה בן זקן להודיע בעיתונאות "אם אבוקסיס לא יהיה בהפועל ת"א הוא יהיה רק באשדוד" ואכן חודש וקצת לאחר מכן הכל התפוצץ בהפועל ת"א ואבוקסיס מצאה לעצמו בית חדש באשדוד.

לבנתיים אין עוד חתומים חדשים באשדוד אבל יש מגיעים עם עוד שתי שחקנים שיש סיכוי טוב מאוד שיגיעו לקבוצה. האחד ניקרא אלון חרזי שרץ בשנים האחרונות על הדשא בק.אליעזר. חרזי וחיפה לא מצליחים להגיע להסכם על חוזה ארוך טווח ויתכן מאוד שחרזי יעזוב את איזור הצפון לטובת הדרום. וינחת גם הוא באשדוד.

אנז'י קוביקה. שלפני שנתיים שיחק באשדוד. היה אז שם חם באשדוד וכולם בנו עליו. יתכן מאוד שהשחקן שלא מרוצה בבית"ר יחזור לאשדוד. הפעם עם הרבה פחות רעש וצילצולים ואולי בעצם זה מה שיגרום לו להצליח. בנוסף לאשדוד יש קישור מעולה ושחקן חזק כמוהו בחוד יכול להשלים את האימפריה הכחולה.

מלבד מי שהגיע ומגיע יש כמובן את אלון חזן שהוא בעל הבית ומעכשיו כניראה לא היחיד אלא ביחד עם אבוקסיס. חזן מלבד שחקן מעולה הוא גם נכס חשוב לקבוצה דואג לשחקנים שבקבוצה ממליץ על שחקנים וכו'.

אלקרייף שבסוף העונה האוהדים רצו שישאר והיה ניראה שהם יעבירו את העונה על מריבות עליו קצת ירד מהפרק בגלל הרכש הרב. אבל יתכן שבכל זאת ישאר.

סה"כ השנה בנו באשדוד קבוצה גדולה קבוצה לצמרת קבוצה שתוכל אולי להחליף את הפועל ת"א שדי נחלשה ואולי תנסה לגנוב אף יותר מיזה. את הכלים יש לאשדוד הרבה תמיכה של הקהל ועם הכל ילך חלק יש סיכוי שהם יצליחו.

רגע, רגע אם אתם שואלים את עצמכם מאיפה כל הכסף של אשדוד פתאום?

אז לבן זקן יש כמה תשובות בשבילכם.

1. שתי הספונסריות כרגע של הקבוצה הגדילו ב30 אחוז את התמיכה שלהם בקבוצה כל אחת. ובכך גדל מעט התקציב

2. בקבוצה בונים על מינימום מקום רביעי שיכניס לקבוצה 550000 דולר. בעוד שבעונה שעברה שהם סיימו מקום שביעי קיבלו 150000 דולר בלבד.

3. מנוי בשנה שעברה על 700 שקל. ונמכרו רק 1000. בעקבות החיזוק המשמעותי של הקבוצה מקווים בקבוצה להגדיל את כמות מכירת המנוים ל2500 ובמכיר של 1000 שקל למנוי.

4. עוד ספונסריות שירצו עכשיו להגיע לקבוצה יעזרו לקבוצה לחסות את ההוצאות.

אז בו נסכם את זה שהתוכניות יפות ובנתיים הכל ניהיה ורוד שמה. ובהחלט לפחות עד פתיחת העונה אשדוד כניראה תיהיה הדבר החם של הקיץ. ושהעונה תתחיל ניראה מה זה שווה

2. burning soil Member

טוב דבר ראשון יפה שהשקעת בטור..
    חרזי כבר חתם בחיפה לשנתיים,ומלבד דומב ואבוקסיס יוחתמו עוד מס' זרים
    למשל חלוץ הונגרי.

אשדוד בהחלט ביצעה קפיצת מדרגה גדולה,אבל צריך לזכור שהשחקנים החדשים
    כבר לא צעירים,באשדוד צריכים חשוב על זה,בנוסף ראינו מקרים בכדורגל הישראלי,
    שהשקעה כספית גדולה לא תרמה למועדון,ראה הפועל חיפה בעונה שעברה,או נתניה
    שעם תקציב נמוך עשתה עונה יפה.

המבחן הנוסף-הקהל,שיצטרך ללוות את הקבוצה להרבה משחקים,ולא רק אחרי נצחונות.

3. ירוק בלב Member

אתה צודק אבל אמרת שחתמו בהפועל רק אבוקסיס ודומב.
    אבל, שחכת לרשום שם שוקי נגר כבר חתם.
    וגם אמרת "אימפריה כחולה", עוד טעות.
    אם היא אימפריה אז היא צהובה-אדומה.
    אשדוד גם החליפו את הצבעים בועדון.

4. ליהי Member

הופה ירוק בלב לקח רציני את משרת הפרשן הקטן. :roll:

טוב, לפי דעתי משהו ממש טוב הולך לקרות באשדוד. אני לא חושבת שזה ריאלי או הגיוני להגיד שהם יתמודדו שנה הבאה על האליפות (מצטערת, אבל זה נכון), מה שכן הם מתחזקים בצורה מאוד משמעותית לקראת השנים הקרובות וזה על בטוח יכניס לקבוצה אופי ומנטאליות חזקים יותר.

דבר שכן מפריע לי הוא שכל הרכשים שלה (דומב,נגר,אבוקסיס) הם בהחלט שמות גדולים אבל גם שחקנים מבוגרים שאין להם יותר מדי שנים טובות לבלות שם. אני חושבת שאם מועדון כמו אשדוד מחליט להבנות (ומדובר במועדון קטן אם תסכימו איתי),עדיף לעשות זאת על חשבון המבוגרים ולהביא יותר צעירים מוכשרים.

5. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא יודע,משהו מציק לי ברכש של אשדוד.
    אשדוד,קבוצה שבנויה על שחקני בית,משום מה מביאה שחקני רכש,וכפי שליהי אמרה,די מבוגרים,ובכך בעצם מונעת את התפתחות הצעירים.
    עכשיו הם נזכרים שאין הרבה כסף,אז הם כמובן מבקשים משחקני הבית לקצץ 10%.
    לדעתי מבחינת רכש אשדוד עשתה בשכל,הביאה שחקנים טובים,אבל מה המחיר שאשדוד תשלם על זה שכרגע היא דוחקת את הנוער הצידה,ומסתמכת על שחקנים ותיקים ויקרים,זאת השאלה.
    בקשר לעונה הבאה,אני בספק עם היא תהיה בצמרת הגבוהה(1-5),גם בגלל שיש לה את השוער הגרוע בליגה(בן ישי),וגם בגלל שעדיין יש את הירבות המטופשות בין הפועל אשדוד לעירוני אשדוד,אפילו עכשיו אחרי האיחוד,דבר שפוגע בקבוצה.
    ככה שרק עם באשדוד יהיה שקט תעשיתי,ולמרות הכל שילוב נכון של הצעירים היא תרוץ גבוהה.

6. burning soil Member

למרות הגיל,והמחיר היקר,צריך לזכור שיוסי אבוקסיס ואסי דומב הם שחקני
    נבחרת,שוקי נגר שחקן שיצא ממכבי חיפה והוא לא מבוגר כמו חזן,ואבוקסיס,הרכש
    החדש הוא גם בסיס טוב לשנים הבאות כדי להתחיל משהו מחדש..
    כמו שליהי אמרה,לשנות מנטליות.

7. שגיא Guest

מסכים לחלוטין עם משה.
    אשדוד קבוצה של שחקני בית, והשנה הגיע שינוי, שינוי שאם לא יביא תוצאות עלול להביא לא מעט סכנות כלכליות לאשדוד, אשדוד אף פעם לא הייתה מוציאה הרבה כסף, ולכן לא היה לה בעיה של חובות, השחקנים הצעירים היו מקבלים את הכסף, והיום הכל השתנה.

אשדוד רוצה להצליח, ואשדוד מביאה רכש, רכש מאסיבי מאוד, כאשר מלבד חיזוק אופטימלי של זרים היא מתחזקת בשחקנים ישראלים טובים, וזורקים את שחקני הבית, למשל אלקריף ממנו אשדוד רוצה להיפטר, ולא ברור לי למה, מגן מצויין.
    זה גם קצת מפחיד, מאשדוד יצאו לא מעט שחקנים גדולים בכדורגל הישראלי, והאם הדבר הזה ימנע התפתחות של צעירים נוספים מאשדוד? נצטרך לחכות ולראות.
    על כל פנים, הרכש הזה יהיה חייב להביא תוצאות מיידיות לאשדוד, אחרת אין כל טעם לבזבוז הכסף הזה.

אשדוד בהחלט יכולה להתברג בחלק העליון של הטבלה, יהיה מעניין לראות אותם

8. Thierry Henry Member

אל תצפו ליותר מדי.
    הם יסיימו במקומות 4-9
    ולא יותר מזה
    יותר מדי אגו
    שינוי יותר מדי קיצוני בבחירת ההרכב
    סוסים מתים
    :|

9. ליהי Member

אני חושבת שלאשדוד יש סיכוי לסיים בחלק העליון של הטבלה, אבל זה יהיה רחוק מטווח הממקומות ה-1-3, ואני חושבת שבפנים בלב גם ראשי אשדוד יודעים את זה. זה תהליך מורכב שדורש שנתיים שלוש עד שקבוצה מסתגלת למקום גבוה. זה כמו שהיום אין לי צל שנתניה תסיים בחלק העליון של הטבלה, אם הייתם שואלים אותי לא מזמן לא הייתי יכולה להשיב לכם.

10. אסי אדו Member

מה ההתלהבות הגדולה מהם?

שוערמסכן
    דומב למרות שהוא נתנייתי הוא שחקן אפור וגמור
    חזן זקן
    אבוקסיס שחקן מצויין אבל לבד בגיל 33 על סף פרישה הוא לא יכול להקפיץ אותם מדרגה במיוחד גם שהיציעים ריקים....
    מקסימום קום 5-6

11. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אל תשכחו שגם אשדוד לוקחת סיכון גדול ואם בתחילת העונה לא יבואו תוצאות לא יבוא קהל ויהיה הרבה יותר קשה לאשדוד..חוץ מזה שהמעט קהל שיש עכשיו רוצה תוצאות ועכשיו ואני לא בטוח שלא יקח קצת זמן לאשדוד להידבק כקבוצה..

12. קופירוק Member

ריינמן זה סיכון שלוקחת כל קבוצה בתחילת עונה...
    אני מסדר לאשדוד תחרות על מקום 3-6 אין מצב לאליפות או לתואר נחשב השנה.

13. ליהי Member

קופירוק אני לא מסכימה איתך ואני יגיד לך גם למה:
    אשדוד,בניגוד למכבי ת"א/הפועל ת"א/מכבי חיפה לא יכולה להביא שחקני רכש במחיר גבוה ללא כיסוי כי אם לא יבוא קהל הם אכלו אותה ובגדול, למשחקים של מכבי חיפה/ת"א והפועל בכל מקרה יבואו אוהדים גם במקרה הכי גרוע עדיין יהיה כיסוי חלקי של ההוצאות כך שלקבוצות הגדולות אין את הדאגה הפיננסית הזו.

אשדוד מהמרת בגדול ואני לא בטוחה אם הייתי עושה את זה במקומה.היא קבוצה צעירה שעוד צריכה לרכוש אוהדים ולטפח את מחלקת הנוער ולהשקיע בה,כמו שמשה אמר,ופחות להביא שמות גדולים ומפוצצים על סף פרישה.

14. קופירוק Member

ליהי מה הקשר....
    אני אומר שכל קבוצה צריכה להצליח בתחילת העונה כדי שיבואו למשחקים שלה הרבה אוהדים... מה את מבלבלת לי את השכל עם כיסוי בלי כיסוי כיסוי חלק כיסוי אמק.

15. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

קופירוק מה אתה מתעצבן ישר?
    סך הכל היא צודקת..אשדוד לא יכולה להביא סתם שחקנים אם העונה הזאת לא תצליח אשדוד תשלם על העונה הזאת והרבה וזה אפילו אמר ג'קי בן זקן..

דרך אגב אני זוכר שגם אשדוד היו מעוניינים בבכר אולי אם חרזי לא יבוא[מה שנראה ככה] ואם בכר יעוף מראסינג[מה שנראה ככה...] אז יהיה עוד כוכב באשדוד...