אתלטיקו מדריד 2017/18:: מחזיקת הליגה האירופית! טורס נפרד, ומה עם גריזמן?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏24/7/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

2. Raulito Madridista

"ירדו ליגה" - היום שאחרי ההדחה בשלב הבתים| לראשונה מאז עונת 2009/10, אתלטיקו מדריד לא צולחת את שלב הבתים של הצ'מפיונס. מי שהגיעה לגמר ב-2014 ו-2016 ואשתקד הודחה בחצי הגמר(למעשה עם צ'ולו היא הודחה רק נגד ריאל מדריד) - 'ירדה ליגה' כמו שכתבו ב-'ידיעות אחרונות' הבוקר והיא תחפש זכייה שלישית בליגה האירופית בעשור האחרון. המאמן צ'ולו אמר - "הפסדנו רק משחק אחד. זה לא כישלון טוטאלי, זה עשוי לקרות". בקבוצה מנסים להסתכל על החיובי - שישה שחקני בית, קאנטרנו, עלו בהרכב אמש בגשר. האקס אנטוניו לופס התראיין ואמר - "אתלטיקו תמיד ידעה איך לקום מחדש אחרי שנפלה", ובתקשורת מסמנים אותה כפייבוריטית לזכיה בליגה האירופית עם כל הכבוד לארסנל ומילאן. המועדון הודה לקהל דרך הטוויטר - אנו אסירי תודה לכל האוהדים שלנו וגאים בהם. אתם תמיד מראים לנו את התמיכה שלכם ללא תנאי. המטרה הבאה שלנו היא להמשיך לעבוד קשה כדי לתת את הכל בשבילכם ושתיהיו מרוצים". # AúpaAtleti

3. גלץ Member

אני חושב שהקבוצות בליגה האירופית יתבאסו לא פחות מאתלטיקו על זה שהיא לא עלתה לשמינית.
    צריך לקרות משהו גדול בשביל שאתלטיקו לא תיקח את הגביע.

4. RubberSoul Member

בואו לא נתלהב, אני רק מזכיר שבמפעל יש לה יריבות קשוחות מספיק מהליגה שלה עצמה. ויאריאל וריאל סוסיאדד מספיק מאיימות עליה כדי להדיח אותה משני משחקים. בלי לשכוח שמילאן עדיין זו מילאן. בקיצור, אתלטיקו לא באנקר. אישית הייתי רוצה לראות את ויאריאל זוכה בתואר הזה.

5. AS R Member

יש יריבות לא קלות שם, שבטח גם יהיה חשוב להן הרבה יותר לקחת את הגביע. לא יודע כמה המפעל הזה יעניין את אתלטיקו בכל זאת.

6. Andrei Kanchelskis Member

אני לא חושב שהקבוצה שלכם צריכה לחוש בושה מן ההדחה המוקדמת הזו. בסה''כ הוגרלתם לבית קשה מאוד(אולי בית המוות) ובאיירן ורומא הן לבטח לא היריבות שאתלטיקו הייתה רוצה לקבל בהגרלה. לדעתי העונה הזו היא סוג של עונת שובע וסיומה של תקופה לאחר מספר לא מבוטל של עונות אירופיות נפלאות שחבל מאוד שנסתיימו בלי זכייה בגביע הנכסף.

מה שכן אני מקווה שאחרי הכישלון הזה דייגו סימאונה יחוש שהוא מיצה את עצמו באתלטיקו ובסיום העונה יבוא אלינו כדי להחליף את מוריניו הנוראי, אמן!

7. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

בנזמה נמצא כבר בעונה שביעית של שובע. אצלינו הבעיה היתה שהמושחתים לא איפשרו לחזק את ההתקפה בקיץ.

8. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/12/09/15128183671922.Xxx

2017 תסתיים ללא הפסד חוץ? במארקה מזכירים שאתלטיקו לא הפסידה מחוץ לביתה מאז נכנעה 3:0 במדריגל מול ויאריאל ב-10 בדצמבר 2016. עוד ציינו בתקשורת שאתלטיקו רשמה את הנצחונות המרשימים ביותר שלה העונה בליגה - 5:1 בלאס-פלמאס ו-5:0 מול לבאנטה - דווקא במשחקי החוץ. בשנה שעברה אתלטיקו חילצה 1:1 בברנבאו והעונה חזרה עם נקודה מהמאסטייה| צ'ולו סימאונה בראיון קצר:"שחקן שיש לו רק איכויות וכישרון לא יוכל לשחק באתלטיקו מדריד, הוא צריך יותר מזה"| המטרה של אתלטיקו היא להגיע לסיום הסיבוב במאזן של 11-8-0, כלומר לנצח בחמשת המשחקים שנותרו. אחרי משחק החוץ נגד בטיס, היא תארח את אלאבס ואז מצפות לה אספניול(ח), חטאפה(ב) ואייבר(ח)| כמוכן, יש תאריך לקאמבק המרגש של דייגו קוסטה - גומלין 1/8 גמר גביע המלך נגד ליידה בגביע המלך.

9. Raulito Madridista

https://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2017/12/12/primera/1513043390_660860_1513043587_portada_normal_recorte1.Xxx

פרננדו טורס הגיע אתמול למערכת עיתון ה-AS כחלק מחגיגות 50 השנה להיווסדות העיתון, והתראיין באריכות. הוא מספר בפתיחות ובפירוט יוצאי דופן על הקדנצייה השנייה שלו באתלטיקו, שלב אחר שלב, והמסר שלו הוא - "אני לא זורק את המגבת ולא תולה את הנעליים. אוהדים אמרו לי שפעם הייתי הסיבה שלהם לתקווה. אני לא מוותר כל-כך מהר על אתלטיקו מדריד". עכשיו הוא בן 33 ולפני עשור הוא לקח את ההחלטה הקשה בחייו - לעזוב את הקבוצה. טורס מספר שהרגע הכי גדול בקריירה שלו היה החזרה הביתה, לא הזכייה בצ'מפיונס או במונדיאל. "ראיתי 45,000 אוהדים בויסנטה קאלדרון מקבלים אותי בחום ואהבה ענקיים, מטורפים עליי. זה הרגע של הקריירה שלי, רגע שלא אשכח". רפאל אליק, מנהל התקשורת של אתלטיקו שהתלווה אליו לראיון, אומר בצחוק - "לא הספקנו להשלים את בניית האצטדיון החדש עד אז".. טורס ממשיך - "המשכתי להיות בקשר רציף עם אנשי אתלטיקו לאורך כל הדרך, שמעתי והבנתי עד כמה המועדון התקדם מבחינה ניהולית, המגרשים, מבחינה מקצועית ועוד ועוד וחיכיתי לזמן הנכון כדי לחזור". "העתיד שלי הוא השבת הבאה, המשחק הבא, אני משחק בכל משחק כאילו הוא האחרון שלי באתלטיקו". הקאמבק שלו היה מרגש כשכבש צמד נגד ריאל מדריד בגביע המלך במשחק בברנבאו בינואר 2015, אבל מאז חווה עליות וירידות. "התרכזתי רק בגמר במילאנו ב-2016, לא חשבתי על שום דבר אחר ולקחתי קשה את ההפסד. רציתי חוזה לשנתיים והתפשרתי על שנה אחת". טורס אומר שכבש ולא שיחק באופן רציף למרות זאת אבל הוא מכבד את צ'ולו. טורס סיפר שריאל מדריד התעניינה בו פעמים רבות אך לא היה יכול לעשות את זה לאוהדי אתלטיקו, ושהוא מקווה לסיים את העונה עם זכייה בליגה האירופית. טורס, כזכור, מעולם לא זכה בתואר עם אתלטיקו...

10. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/12/15/15133323107516.Xxx

"אם שחקן כמו גריזמן יגיד לי שהוא רוצה לעזוב - לא תהיה שום בעייה". צ'ולו סימאונה קצת מרגיש שנמאס לו מהשיחות על העתיד של גריזמן. הוא רומז שהחלוץ עצמו לא דיבר מעולם איתו או עם מישהו מהקבוצה על רצון לעזוב(אלא רק שיחרר אמירות ותהיות בתקשורת), והמאמן הוסיף - "גם ארדה טוראן ודייגו קוסטה שהיו שחקנים חשובים - עזבו כשביקשו והיו הצעות טובות בעדם. אני לא כפוי טובה". "אני אוהב לראות את השחקנים שלי גדלים ומשתפרים ונותנים הכל למען החולצה. אם שחקן מקבל הזדמנות בלתי-חוזרת עבורו והוא רוצה לעזוב, ובתנאי שהמועדון ירוויח משהו ושהשחקן עשה הכל בשבילי - וגריזמן הוא כזה - לא תהיה בעייה".

מצד אחד צ'ולו עם הרבה סטייל ומצד שני שלמרות שלא נראה כזה כיף גדול לשחק כרגע במנצ'סטר יונייטד - לכו תדעו מה קורה בשיחות וואטספ בין גריזמן והסוכן שלו.

11. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/12/31/15147182523318.Xxx

יום חג היום באתלטיקו מדריד ואחלה סיפתח לקראת 2018 הממשמשת ובאה: דייגו קוסטה ו-ויטולו הוצגו רשמית כשחקנים החדשים של הקבוצה לעיני יותר מ-15 אלף אוהדים. רוב התקשות עסקה כמובן בחלוץ שלא שיחק כדורגל בחצי השנה האחרונה - "אני מאושר, חיכיתי זמן רב לרגע הזה", אמר קוסטה שזכה באליפות עם הקבוצה ב-2014 וכבש 36 שערים באותה עונה. "דייגו קוסטה לא צריך אפילו את האירוע הזה כי הוא בשר מבשרה של אתלטיקו", אמר סגן הנשיא. החלוץ הבטיח שהוא להוט לשחק ומוכן לשחק ויעזור לקבוצה. "יש לי זכרונות מדהימים מהקבוצה למרות שגמר הצ'מפיונס היה רגע קשה". ויטולו אמר - "שוחחתי עם צ'ולו סימאונה ממזמן והוא הסיבה לכך שאני באתלטיקו. אני בטוח שבשנה הבאה נחזור לליגת האלופות ונתמודד על זכייה במפעל". ויטולו הבטיח שהפציעה האחרונה מאחוריו ואמר שכבר התאקלם חברתית.

12. DRORIKO Member

אז אתלטיקו כצפוי מפרקת את ליד האוניברסיטה. הבשורה המעניינת היא כמובן דייגו קוסטה שעלה מהספסל והבקיע בנגיעה הראשונה. אם הוא יכנס לעניינים זאת תוספת כח אדירה לקבוצה, שגם ככה חזרה להיות עצמתית אחרי פתיחת עונה רעה.
    אגב סימאונה הכריז בזמנו שהוא רוצה לזכות בליגה האירופית. להערכתי אם אתלטיקו לא תרגיש לחץ לאבד את הטופ 4(סבירות מאד נמוכה שזה יקרה) היא תרשה לעצמה לעלות עם ההרכב החזק באירופית. במצב כזה היא פיבוריטית ברורה לזכיה, למרות שבנוק אאוט הכל יכול לקרות ואף אחד לא יפול מהכסא אם איזה ליון תעקוץ אותה. מה שבטוח שהיא תוסיף המון עניין למפעל המדשדש.

גלץ אוהב/ת את זה.
  13. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/01/03/15150107476214_310x174.Xxx

בכלי התקשורת עפים על דייגו קוסטה ובאתלטיקו מדריד לא שמחו ככה זמן רב, אפשר לשכוח לרגע שמדובר בסה"כ במשחק גביע. 'Feliz 18' - כתבו במארקה על דייגו קוסטה שקיבל את חולצה מס' 18 והתחיל את 2018 ברגל ימין כשארבע דקות על המגרש הספיקו לו כדי לכבוש. "חזרתי להרגיש כמו שחקן כדורגל, לא יכולתי לבקש יותר מזה, אני מאושר", אמר החלוץ אחרי המשחק. דייגו קוסטה ספג כניסה מכוערת ולא התאמן היום אלא הסתפק בחדר כושר אבל זה בסדר. מאמן ליידה אגב שיבח אותו ואמר - "הוא אחד החלוצים הגדולים בהיסטוריה". במשחק בו גם פרננדו טורס וגריזמן כובשים נראה שכולם מרוצים. 'הזמן כאילו לא עבר', הוסיפו בנוגע לסיקור המשחק. מנואל אסטבן מה-AS כתב עליו - "הוא בא לאכול את כל העולם!".

14. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/01/04/15150927619795.Xxx

דייגו גודין: מומחה לנגיחות. לפני שהחלוצים של אתלטיקו כבשו והחל הקאמבק של דייגו קוסטה - הנשק של צ'ולו היה כימי קדם. דייגו גודין כובש בנגיחה, הפעם נגד ליידה בגביע - ופותח את הדרך. זה היה שער הבכורה שלו העונה ובדרך-כלל הוא כובש שלושה שערים בשנה. הבלם כבש 23 שערים באתלטיקו ומתוכם 21 היו בנגיחה. כמובן שהזכורים ביותר היו שער האליפות בקאמפ-נואו במחזור הסיום ב-2014 ושבועיים אחר-כך גם בגמר ליגת האלופות נגד ריאל מדריד. אין ספק - ברחבה גודין רעב לטרף וכובש כמו חלוץ וגם שני שחקני הגנה של ליידה לא עשו עליו רושם. ב-2013/14 הוא כבש מס' מטורף של שמונה שערים.

בינתיים באתלטיקו נשמו לרווחה כשדייגו קוסטה התאמן כרגיל עם החבר'ה למרות שנפגע במשחק הגביע ובקבוצה מתרגשים לקראת שיתוף הפעולה המסתמן בינו לבין גריזמן, זה קרוב..

15. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/01/10/15155396881185.Xxx

אמירותיו של צ'ולו סימאונה אתמול לאחר משחק הגביע נגד ליידה, לפיהן דייגו קוסטה הוא השחקן הכי חשוב שהצטרף לאתלטיקו מדריד בשנים האחרונות או אם תרצו תחת כהונתו - הביאו את אנשי המארקה החרוצים לבניית סקר אוהדים: מי הרכש החשוב ביותר של אתלטיקו בתקופה הזו? להלן האפשרויות: השוער הנפלא יאן אובלק שכבר שנים משתלט על תואר הזאמורה בספרד| החלוץ אנטואן גריזמן שאמנם לא זכה עם הקבוצה בתארים אבל סיפק המון רגעי קסם| הבלם המצוין דייגו גודין שנרכש כהבטחה מויאריאל ועמד בציפיות| אל-טיגרה רדמאל פלקאו שכבש במספרים מטורפים ועזב למונאקו איי-שם| או דייגו קוסטה כמובן השחקן מס' 1 בדרך לאליפות ההיסטורית וכמובן מי שמביא לתנופה אדירה בקבוצה.

נכון לעכשיו כשהסקר עוד בחיתוליו - רק 5000 הצבעות, אבל גריזמן מדורג אחרון כנראה בגלל דעת הקהל שהשתנתה לאור מה שקרה. פלקאו מוביל עם 25% כשדייגו קוסטה וגודין בשיוויון 23% במקומות 2-3 בהתאמה.

מצב נושא:
הנושא נעול.