אתלטיקו מדריד 21/22:: היום שאחרי האליפות - מעפילים לשמינית הגמר, קריסה בליגה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏23/7/18.

1. Jefecito Member

יקח ללאמר זמן עד שיתרגל לשיטה באתלטיקו. הוא שיחק בתפקיד אחר לגמרי במונאקו ומה שסימאונה דורש זה משהו אחר לגמרי. לאתלטיקו יש סגל בשביל להתמודד על כל התארים והעונה הם יצטרכו להוכיח שהם לא רק טובים כאנדרדוג.

2. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

https://www.mundodeportivo.com/r/GODO/MD/p5/Futbol/Imagenes/2018/08/18/Recortada/img_jmgfuente_20180818-134323_imagenes_md_terceros_zst7hbtggs__sm_1022copy-U4513575881218HD--980x554@MundoDeportivo-Web.Xxx
    בלי קשר לתמונה, דייגו קוסטה זה הפנומן הכי גדול בכדורגל. מאז עונת האליפות יש מלחמה גדולה על הקרדיט, אבל אף אחד מאלה ש"גילו אותו" לא ציפה שקוסטה יגיע לרמה כזאת.

3. Raulito Madridista

במארקה כתבו 'גריזמן הזהב' והם בטוחים שעם הזכייה בסופר-קופה האירופי עם אתלטיקו, על אף שלא כבש או בלט - גריזמן עשה צעד חשוב בדרך לזכייה בכדור הזהב 2018.

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/08/18/15346103786385_310x174.Xxx

ועדכון הרבה יותר מעניין: פיליפה לואיס קיבל הצעה מפאריס סן-ז'רמן ורוצה לעזוב. במארקה מתבססים על 'אל-מונדו' שם נכתב שהברזילאי קיבל את ההצעה והודיע לסימאונה וביקש שחרור מההנהלה עוד לפני הסופר-קופה האירופי בו צפה מהצד והיה מחליף למרות שלוקאס הרננדס ששיחק במונדיאל בקושי התאמן עם הקבוצה יותר משבוע. פיליפה לואיס עשוי לקבל חוזה מכובד לשלוש עונות מה שישאיר אותו ברמה הגבוהה של הכדורגל עד גיל 36 והוא רוצה לעזוב אך לא ייכנס למלחמות או ידחוף ליציאה בכל מחיר והוא מצפה מהמועדון לנהוג בג'נטלמניות כלפיו. במשחק ביום שני הוא אמור לפתוח בהרכב נגד ולנסיה. האם המגן יעזוב את אתלטיקו בפעם השנייה אחרי שכבר עשה זאת ב-2014?

4. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

לדעתי פיליפה יותר טוב מלוקאס. בסופרקאפ סימאונה רצה את כל אלופי העולם בפנים, זה לא אומר שבעונה סדירה פיליפה יאכל פירורים. אני מקווה שזה פייק. ואם לא, אז פיליפה יישאר לעוד עונה כמו שמיראנדה נשאר בזמנו.

5. Raulito Madridista

ברור שכרגע פיליפה לואיס עדיף והוא שחקן מאוד יציב ואהוב. מחר הוא ישחק גם ככה כי לוקאס מושעה. מה שכן, בוא נשווה רגע בינו לבין גודין - אין להם את אותו מעמד באתלטיקו ואני לא קראתי יותר מדי דיווחים על חוזה חדש לפיליפה, ככה שאולי אם יש הצעה מפאריס אפשר להבין אותו - להגיע למועדון גדול אחר, לחוות עוד תרבות וליגה לפני שהוא פורש וזו הרפתקאה בעצם. הכותרת של המארקה הייתה די נחרצת, יותר מגישושים, אבל זה לא מספיק כדי להכריע. בכל-מקרה יהיה מעניין עד שמישהו באתלטיקו יתייחס לעניין, אולי מחר צ'ולו יישאל על כך. בלי קשר, לוקאס מגן מצוין, צעיר וחכם, כמה הייפ היה סביב אח שלו שלא יודע להרים כדור ולסגור בהגנה...

6. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

לוקאס יותר בלם, פיליפה יותר קשר. ועד ששניהם חזרו לאימונים סימאונה השתמש בקשר האמצע אולאבה ובמגן הימני סולאנו. זה המצב כרגע. השליפה של ג'וני מההשאלה בוולבז לא באה בחשבון כי אז וולבז ייתקעו בלי מחליף.

7. Raulito Madridista

https://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2018/08/19/primera/1534698027_248189_1534698107_miniatura_normal.Xxx

אתלטיקו מתחילה הערב את הליגה אבל נושא פיליפה לואיס עדיין תופס את הכותרות. צ'ולו סימאונה נשאל על כך במסיבת העיתונאים לקראת ולנסיה ואמר - "אני רק יכול להגיד שהוא שחקן חשוב ואהוב מאוד בקבוצה הזו, הוא תרם הרבה. ברור שאני רוצה שיישאר וכך גם כל השחקנים. מחר(היום) הוא ישחק ואין לי ספק שהוא חושב אך ורק על המשחק הזה ועל אתלטיקו. כבר אמרתי לא פעם שעבור שחקנים שנתנו כל-כך הרבה עבור הקבוצה - אני רוצה את הטוב ביותר". מנגד, ב-AS הספרדי טוענים שאתלטיקו תדרוש 30 מיליון יורו עבור המגן השמאלי שלה למרות גילו(33), ושפאריס סן-ז'רמן לא תהיה מוכנה לשלם את זה. בתחנת הרדיו 'קדנה-סר' הוסיפו שיש כבר הסכם טוטאלי בין השחקן למועדון, אבל זה השלב הקל...

8. Raulito Madridista

https://as02.epimg.net/futbol/imagenes/2018/08/21/primera/1534871912_185723_1534872064_noticia_normal.Xxx

אירוע קצת ביזארי: השופט שרק לסיום המשחק במאסטייה, תומאס בעט את הכדור בעצבים ושבר לאוהד את המשקפיים...| עוד מהמשחק, בתקשורת התלהבו מההופעה של גלסון(נכנס בדקה ה-72) שהציג כמה דריבלים נהדרים. הוא אמור להיות הקראסקו המשופר של הקבוצה| ויטולו ייעדר מס' שבועות.

ואנחנו נמשיך עם פיליפה לואיס. ב-AS נכתב שנערכה פגישה משולשת בין הצדדים - נציג המועדון-השחקן-המאמן ופיליפה המשיך בקו הברור - הוא רוצה לעזוב. חוזהו מסתיים בעוד שנה והוא לא קיבל הצעה להארכה עדיין, אתלטיקו מתנהלת בעצלתיים והוא מעט מאוכזב. זו הסיבה גם שהצרפתים לא מוכנים לשלם 30 מיליון יורו שזו הדרישה של אתלטיקו. בכתבה נאמר שאם לא יהיה פיתרון עד שישי - שיישארו יומיים לסגור את השוק - אתלטיקו תחמיר את התנאים ותבטל את העסקה. בכל-מקרה השוק קשה כרגע ואין זמן להסתדר - באנגליה ובאיטליה כבר לא יכולים לצרף שחקנים אז לא יוותרו על אף אחד, ופיליפה לואיס שחקן חשוב. שם שעלה, מרקוס אלונסו - נראה לא ריאלי. גם בראנרט מבאיירן עלה כאופצייה. התחושות באתלטיקו חלוקות. צ'ולו נשאל האם הוא חושב שהמגן ימשיך ואמר - 'אני מאמין שכן', ואילו אובלאק התבטא כפי שקראתם לאחר המשחק - 'פיליפה עוזה כנראה וזה עצוב אבל זה הכדורג'ל.

9. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

תו מאס מיהר להתנצל. וגם אני התעצבנתי כשהשופט לא הוסיף ולו 5 שניות על הפציעה של סאביץ'.
    הפיתרון הכי סביר עם פיליפה זו הארכת חוזה. מונדו דפורטיבו מזכיר שכך היה ען טיאגו מוטה שרצה לעבור מפריס לאטלטיקו. מוטה אפילו סירב לשחק במשחקי הכנה של פריס, אבל השייח לא ויתר. והסיפור הזה הוא עוד סיבה לאטלטיקו לא לוותר לשייח.

10. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

אם כל הכעס שלנו על קורטואה חובה לציין שהוא לא עשה לנו שום נזק. ואת העזיבות של קון וארדה עברנו בשלום כי קיבלנו את הזמן ואת הכסף בשביל להביא מחליף. ודווקא פיליפה לויס שלא מחפש לחצות את הכביש דופק אותנו בגדול. כפי שכתבתי קודם, אין לצ'ולו מגן מהנוער בשביל להכניס לרוטציה. סרג'י ששיחק 3 משחקים בעונה שעברה, עוזב לאראראט הארמנית. וזה אומר שהוא לא מספיק טוב בשביל סימאונה. מאני החמיץ את מחנה האימונים בגלל פציעה וגם בעונה שעברה הוא לא התאמן עם הבוגרים. אז יש לנו את הבלם לוקאס ואת קשר האמצע אולאבה. וכמובן את סאול הג'וקר.

11. Raulito Madridista

https://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2018/08/26/primera/1535287517_432386_1535287639_portada_normal_recorte1.Xxx

קצת נמאס לכם מנושא פיליפה לואיס ואין חדשות כרגע בגזרה? אז נושא אחר: גריזמן וה-1:0ים. ביום שבת ראינו את השיטה שעובדת נהדר לאתלטיקו בליגה - גריזמן כובש שער מאוחר, אתלטיקו שומרת על שער נקי בזכות הגנה ברזל ואובלאק, והנה 3 הנק' בדרך. מאז גריזמן הצטרף בקיץ 2014 הוא כבש 113 שערים לטובת אתלטיקו. 11 פעמים זה נגמר כמו בשבת - 1:0 קטן-גדול תוצרת גריזמן. בעונת הבכורה זה לא קרה, וב-2015/16 לא פחות מ-5 פעמים. הפעם הראשונה - מול לאס-פלמאס, וגולת הכותרת היא 1:0 בדרבי בברנבאו על ריאל מדריד. בעונה שעברה זה קרה פעמיים, בשני המשחקים נגד מאלגה, בית וחוץ, וגריזמן כבש את השער הראשון בליגה במטרופוליאנו - הישג היסטורי. עוד נתוני גריזמן: ניצח עוד שישה משחקים לאתלטיקו ובתשעה מקרים כבש את השער הראשון, קרי ה-1:0.

12. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

מצד אחד דקות הסיום בשבת היו ממש לא לעניין. מצד שני עכשיו המועדון מעביר את המסר שעד חג המולד אובלק יחתום על חוזה חדש עם 200 מיליון בסעיף השיחרור.

13. Raulito Madridista

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/09/05/15361223240732.Xxx

אם תשאלו את אנטואן גריזמן, אין לו ספק מי צריך לזכות בכדור הזהב. החלוץ של אתלטיקו וצרפת התראיין בארצו ל-'לאקיפ' הצרפתי ורומז שמעבר לכדורגל הנהדר שלו, בשנה האחרונה הוא גם היווה מודל להצלחות והוא מתקרב לפרס ולניצחון. "אני משווה את השנה הזו ל-2016 כשהייתי בין השלושה. איבדתי שני גמרים וזה היה כואב: גמר ליגת האלופות עם אתלטיקו וגם היורו ב-2016. הפעם זכיתי בשלושה גמרים(מדבר גם על הסופר-קאפ האירופי). אז בדרך כלל...| באתלטיקו מדריד זעמו מאוד אגב על כך שהוא נותר מחוץ לשלושת המועמדים הסופיים לפרס The Best, השחקן הטוב ביותר של פיפ"א. 'ללא מילים', כתבו שם על רקע התמונה למעלה.

פיליפה לואיס התייחס לימים הסוערים שעברו עליו בחלון ההעברות כשהתראיין במסיבת העיתונאים של נבחרת ברזיל, אלא שהראיון שלו היה בנימה שונה ממה שסיפר לתקשורת הספרדית לפני שלושה ימים - "היה מצב שאעזוב אבל אתלטיקו מדריד ביקשו ממש שאשאר", אלה היו דברים. ואתמול? - "ביקשתי מאתלטיקו מדריד לשחרר אותי לתחנה הבאה בקריירה כמו שהם עשו עם גאבי, למרות שיש לא רק דימיון אלא גם שוני במצב שלנו". פיליפה הוסיף שבמועדון טענו שהוא 'התעקש' לעזוב וזה לא נכון וזה העציב אותו.

ארבעה קאנטראנוס נרשמו בסגל אתלטיקו מדריד לליגת האלופות השנה: ויקטור מוייחו ובורחה עליהם שמעתם כבר בקדם העונה כשכבשו שערים ושיחקו יפה, וגם דאריו פובדה וכריסטיאן רודריגס| כמוכן אתלטיקו הציגה את התלבושת השלישית שלה בגוון כחול מעניין.

עוד לפניכן במארקה ניסו להרכיב את הסיבות לכישלון של אתלטיקו בפתיחת העונה: עודף ביטחון מהניצחון בסופר-קאפ וכן סגל השחקנים החזק שהתגבש| טעויות בהגנה, כמו נגד סלטה ויגו| החלטות לא נכונות של צ'ולו| התקפה שלא פוגעת - שני שערים בלבד בשלושה מחזורי ליגה| היעדר מנהיגות זמנית - טורס וגאבי שחסרים וכנראה פעילותם הייתה מעבר לכר הדשא| וכן חוסר רעננות - השלכות שאין מה לעשות נגדן, המונדיאל וכו'. בנוגע להתקפה, אשתקד לאתלטיקו היו 7 שערים אחרי 3 מחזורים, לפניכן 5 שערים ובעונת האליפות היו לה עשרה, כשהיא מנצחת הן בפיחואן והאן באנואטה ומציגה מאזן מושלם של 9 מ-9.

14. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

ההתקפה לא רק לא פוגעת, היא לא בועטת.

15. Raulito Madridista

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/09/07/15363399315001.Xxx

אנטואן גריזמן ממשיך להתראיין ומספר ל-'לאקיפ' הצרפתי על הסיבות שבחר להישאר באתלטיקו מדריד וכן מדבר על לאמר. והנה דבריו:"זה נכון שקשה להגיד 'לא' לברצלונה, אבל זה ממש לא מסובך כשאתה מרגיש בבית ובאתלטיקו עושים הכל כדי שארגיש חשוב ואפילו החלק הכי חשוב בפאזל, וזה כולל להביא שחקנים גדולים כדי שנצמח ונהיה עוד יותר תחרותיים. אתלטיקו היא הבית שלי ואני רוצה לעשות כאן העונה משהו גדול באמת". על כדור הזהב אמר - "תמיד הייתי שחקן חשוב ועכשיו התווסף לכך העניין הפשוט - זכיתי בתארים חשובים. אני יודע שכריסטיאנו ומסי מועמדים כמו תמיד והם שחקנים גדולים". גריזמן סיפר שבמונדיאל היה לו את השקט הנחוש להבקיע למרות שהחמיץ פנדל בגמר ליגת האלופות נגד ריאל ב-2016(במהלך המשחק עצמו). גריזמן שהתראיין בצוותא עם לוקאס הרננדס חברו לטריקולור גם, אמר - "לוקאס לא יתרום התקפית כמו מנדי אבל הוא חייל שעוזר לכולם וגורם לאחרים להיות טובים, הוא נתן לנו שקט".