את מי הם מיצגים?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י The Eagle, ‏31/10/02.

1. The Eagle Member

הרהרתי כרגע בנושא מכבי חיפה - את מי הם באמת מייציגים? את ישראל, את עצמם? את יעקנל'ה?

לדעתי, מכבי חיפה מייצגת את עצמה בלבד, ולא את ישראל, בדיוק כמו שארסנל לא מייצגת את אנגליה עבור אוהדי מנצ'סטר, ובדיוק כמו שלה-קורוניה לא מייצת בשביל אוהדי ריאל את ספרד.

הקבוצה היחידה שמייצגת את ישראל, היא הנבחרת

במשך שנים נוהגת התקשורת לההעניק ליקירותיה את תואר (המפוקפק) "הקבוצה של המדינה" לפני חמש שנים בית"ר, שנה שעברה (למרות שאוהדיה התנערו מכך) הפועל ת"א, ועכשיו מכבי חיפה היא הקבוצה של המדינה..
    מי לעזאזל מחליט איזו קבוצה מייצת את המדינה?

וטיפה פן אישי:
    אותי מכבי חיפה לא מייצגת... להפך - כל שבוע אני אוהד לברקוזן/מנצ'סטר/אולמפיאקוס, מסיבה אחת שאני שונא את מכבי חיפה, ואת כל אוהדיה הטרמפיסטים(אותם אני לא שונא! פשוט לא מחבב), שבאו רק בגלל שתי האליפויות, והעליה לליגת האלופות....

והערה לסיום - אני חוזה מראש שאוהדי חיפה יתחילו לתקוף אותי(וזה בסדר לתקוף אותי, ואת הדעה שלי) אבל אני מבקש למען הדיון, אל תאמרו "אתה ככה כי הקבוצה שלך לא תגיע לשם אף פעם", כי זה ילדותי, מגעיל, ושחצני. תודה.

2. Fernando Cavenaghi Member

כל הקטע של לאהוד את כל הקבוצות הישראליות באירופה התאים אולי פעם כשלא היו הרבה הצלחות אבל היום אתה רואה הצלחה בשתי העונות האחרונות, כל פעם של קבוצה אחרת, אז אי אפשר לנדוד בין הקבוצות.

3. omer Member

פחחחחחחחחחחחחח

איך אתה בכלל משווה בין ספרד לישראל?????
    מצב שונה לגמרי!!!

ואני אישית חושב שמי שלא בעד קבוצות ישראליות באירופה הוא מישהו שמחפש תשומת לב ומנסה להתלהב שהוא אוהד את הקבוצה שנגד הקבוצה הישראלית

אני הייתי בעד הפועל ת"א שנה שעברה ואני אהיה גם השנה.......
    כמו שהייתי בעד מכבי ת"א נגד בוא אבישטה

4. The Eagle Member

ידעתי שזו תהיה תגובה של אוהד חיפני, יןד לפני שראיתי את החתימה... זה היה ברור..

ותאמין לי שאני לא מחפש תושמת לב..

לדעתי, נבחרת ישראל היא היחידה שראויה לייצג את תושבי ישראל באירופה ובעולם, ואף קבוצה לא רשאית לומר שהיא מייצגת את ישראל.. זו המצאה של התקשורת שמנסה למכור..

וגם אני סימפטתי את הפועל ת"א בשנה שעברה(אמנם ממניעים אישיים..)

וגם שמתי לב שבחרת דווקא בדוגמא הספרדית...

אז הנה עוד דוגמה - אוהדי אולמפיאקוס לא חגוו ברחובות שפנתנייקוס זכתה בגביע אירופה בכדורסל לפני שלוש שנים, איבה בין הקבוצות? אוקי עוד דוגמא
    ליון לא מייצגת עבור אוהדי פריז סן ז'רמן את צרפת,
    אייקס לא מייצגת את הקבוצות בהולנד (שהאמת... אני לא מכיר בגרוש http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx )
    ויש עוד מיליון מדינות שאני יכול לומר עליהם את זה...

5. לירן מנהל כללי מנהל כללי

כי שם זה שונה לחלוטין כאן בארץ זה אפילו לא דומה ליוון, ספרד , אנגליה ושאר המדינות, כיח שם להעפיל לליגת הטלופות למשל זה בנורמה וזה לא דבר כל כך גדול אבל פה בארץ אנחנו לא רגילים להגיע לכאלו השגים וכל שנה אנחנו שוברים את ההשגים וזה יפה.

ועוד דבר, פה אין בכלל את השנאה שלמשל יש בין אולימפיאקוס לפנתניאקוס.

6. Ilan Member

אני מסכים איתך במאה אחוז, כל מי שכותב שהוא בעד הקבוצות היריבות סתם רוצה תשומת לב...

7. ג'רי בית הלוי Member

סוף סוף.

שמעתם פעם על דבר כזה שנקרא יריבות ספורטיבית?
    כי לפי ההתנהגות של חצי מהמדינה הזאת, אני לא בטוח. אם אתם אוהדי מכבי ת"א, ומקללים את הפועל ת"א ו/או מכבי חיפה בליגה, למה שתאחלו להם הצלחה במסגרות אחרות?
    כמו שהאוהד הפועל פ"ת רשם, יש רק קבוצה אחת שמייצגת את המדינה: נבחרת ישראל

גם בכדורגל, גם בכדורסל, וגם בכדורעף, יש רק קבוצה אחת שמייצגת את כל הארץ, והיא נבחרת ישראל.

8. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אז כנראה שאתם- ק-נ-א-י-ם.

בליגה זה משהו אחר לגמרי באירופה כל הנצחונות של חיפה והפועל ת"א רק מקדמים את הכדורגל הישראלי וזה עוזר לכולנו.
    אבל כמובן יש חלק מאוהדי מכבי ת"א שיש להם צביטה בלב שהפועל ת"א וחיפה עושים חיים באירופה והם לא יכולים אבל זה רק הקנאים, אני בטוח שיש את אלו ששמחים כי זה טוב לכדורגח הישראלי.

ואם נמשיך לסמוך על הנבחרת אנחנו לא נגיע רחוק כי הנבחרת לא מגיעה בינתיים לשום מקום.

9. יוגב אסולין Guest

כל קבוצה ישראלית שמשחק באירופה.. מייצגת 2 דברים. גם את המועדון שלה וגם את מדינת ישראל.

בעוד כמה שנים יזכרו שקבוצה ישראלית עשתה בית ספר לקבוצות מאירופה.. ואני לא בטוח שיזכרו את מדינת ישראל. זה שקבוצה ישראלית מצליחה באירופה.. משרת טוב יותר תליגה שלנו בזה ששחקנים מוכנים להגיע ובזה שהליגה מקבלת חשיפה גדולה יותר.

אף אחד לא מצפה שכל האוהדיםיאהבו את כל הקבוצות. ובגלל שיש יריבות ספורטיבית ותחרותיות בין הקבוצות בארץ לא תמיד תיהיה אהדה.. חלקה נובעת מקינאה חלקה נובעת מסתם להיות אנטי בלי סיבה מיוחדת.

10. omer Member

אז תענו לי אתם (ניצן דה איגל ושאר המתלהבים):
    כשמכבי חיפה נגיד (או לחילופין מכבי ת"א, הפועל ת"א או הפועל פ"ת...) מנצחת בליגת האלופות אז איזה ארץ מקבלת נקודות וזה עוזר לעוד קבוצות להגיע לאירופה??
    אם תענו לי על התשובה הזאת ותשובתכם לא תהיה נטו "ישראל" אני עכשיו זורק את הדברים והולך לצפות בספורט אחר

עד אז:
    די לשחק אותהההה
    ודי לעשות דווקא כדי להיות צודקים!
    אולי אם הייתם מקשיבים קצת הייתם מבינים שאני צודק

11. Fernando Cavenaghi Member

ואם הקבוצה הישראלית שרוב החיים אני שונא משחקת מול קבוצה אירופאית שאני אוהד כבר כמה שנים, זה עדיין לחפש תשומת לב?

12. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

בינינו לבין אירופה יש הבדל די "קטן".בספרד,אנגליה,איטליה יש 8 קבוצות שמייצגות את המדינה.
    ביוון יש 4 וכו'..

אצלנו בארץ יש רק 3 קבוצות ! ששתים מהם עפות די מהר ! אז אי אפשר להשוות אותנו לאירופה.

13. chaos Member

בתור אוהד מכבי חיפה אני יודע שמכבי חיפה מייצגת רק את מכבי חיפה וישראל היא סתם טרמפיסטית שתקבל נקודות מההישגים שלנו
    כל מי שלא אוהד מכבי חיפה ובעדנו במשחקים הוא טרמפיסט מסריח

14. green-ape Member

תראה , כשהנבחרת תביא השגים כמו של נבחרת אנגליה זה יהיה כבר משהו אחר...
    כרגע הדבר היחיד שאנחנו יכולים להתגאות בו זה ההישגים של הקבוצות הישראליות וזה ישאר ככה עד שהנבחרת שלנו תיהיה נבחרת נורמלית ומכובדת!!

15. omer Member

וכרגע הוכחת שאתה אידיוט ואני מתבייש שאתה אוהד חיפה