באיירן מינכן 2019/2020

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏17/7/17.

1. אפנברג Member

אני לא חושב שמופרך שנלחיץ את פסז' בבית. ההגנה שלה ממש לא ברזל ויחס השערים שלה בבית, של 0:12, לא מספר כלום. אני תמיד אומר שאין קשר בין כמות אי-ספיגה להגנה: תלוי מי היריבות. סלטיק, אנדרלכט וההרכב המצחיק שקרלו העלה בפאריס ממש לא אינדיקציה. נגד אנדרלכט אגב פסז' יכלה בשקט לספוג שני גולים. גם השוער שלה נחשב לנקודת תורפה. בהחלט יש מצב שבשלב כלשהו במשחק באיירן תוביל 0:2 ולכו תדעו.

2. Raulito Madridista

הנה חלפו שני מחזורים, והופ - באיירן בשיוויון נק' עם דורטמונד. אמנם לא חשבתי שהפער ייסגר כל-כך מהר, אבל איפה כל אלו שקברו את העונה הזו? מאמן היה צריך להחליף אבל ברור שיש עם מה לעבוד. באיירן צריכה עוד גולים ממולר, מה שהוא נתן עד עכשיו זה לא מספיק, וזה גם יקל על לבאנדובסקי. במשחקים האחרונים לא ראיתי את רובן כל-כך פעלתן או מסוכן וחשוב שבאיירן תתחיל לסגל לעצמה שיטת משחק ולהתכונן ליום שבלעדיו.
    לגבי המשחק נגד פאריס - 3:0 של באיירן לא יהווה את אם כל הסנסציות, אבל באיירן תתפתה לשלוח שחקנים קדימה ככל שינקפו הדקות ופאריס, שתאמין לי שתשחק בהרכב מלא מולכם ולא תיקח את הצ'אנס הזה(זכרונות מבארסה) - תוכל לעקוץ במתפרצות ואסור לזלזל בחלק הקדמי שלה.

3. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

זה יותר דורטמונד מביכה מאשר איזשהו הישג שלנו לבטל את הפער שנפתח. גם עם אנצ'לוטי או בלי מאמן בכלל היינו מנצחים את פרייבורג בבית וסביר להניח שגם את המבורג (והלך קשה אתמול).

Lebron ו-ויאם אוהבים את זה.
  4. Lebron Member

יש כאן עדיין מישהו שחושב שקומאן שחקן לרמה של באיירן מינכן?

5. ויאם Member

הוא שחקן צעיר בן 21. נכון שהוא לא יציב אבל יש לו כשרון: אם הוא ישפר את יכולת המסירה שלו ואת קבלת ההחלטות יכול להיות שחקן הרבה יותר טוב. ביום שבת האחרון הוא היה אחד הטובים.

6. muller Mia san mia ורק מי שאוהב את עצמו באמת מבין

איזה כיף לראות את באיירן של יופ!
    סגנון משחק כיפי, כל שחקן שמקבל כדור לא מפחד לקחת דריבל קצרצר ולא מפחד להחזיק את הכדור יותר משתי שניות, מוסרים מסירות אנכיות גם לקשרים שיש שחקני יריב קרובים אליהם.

טיאגו היה היום מעולה, גם באגף.
    (כשחאבי המלך נכנס במקום קומאן עברנו לשחק 4-4-2 כשבהתחלה רובן ליד לבנדובסקי , טוליסו בימין וטיאגו בשמאל, אח"כ טוליסו וטיאגו (כשהוא מפנה את האגף לאלאבה)
    נכנסו לאמצע לסירוגין (ליד לבא) ורובן חזר לאגף.)
    אלאבה ממש השתפר, בואטנג קצת פחות,
    גם חאבי נראה טוב, אפשר לומר שחזרנו לימי יופ היינקס.

נ.ב.
    איך הומלס זרק את שתי השחקנים שם */aaarofl(זרק כפשוטו).

7. Lebron Member

אז ארשה לי לחלוק עליך. נכון יש לו צעד ראשון טוב אבל בזה זה נגמר. קבלת ההחלטות שלו רעה, המסירה לא טובה והתיאום שלו עם השחקנים האחרים מזעזע. גם ברמה המנטלית הוא נראה חלש מאוד.

זה שהוא צעיר זה לא תירוץ, הוא משחק לא מעט ועדיין לא משפר את האספקטים במשחק שהוא לוקה בהם.

אם אני משווה אותו ללירוי סאנה, דלה עלי ומרקו אסנסיו שבגילו, למרקוס ראשפורד, עוסמאן דמבלה, קיליאן אמבפה וכריסטיאן פוליסיץ שצעירים ממנו, אני מזהה הבדלים גדולים ברמת הכישרון, ברמה המנטלית, בקבלת ההחלטות ובעקביות ביכולת.

אני לא מאמין שהוא יכול להיות וורלד קלאס, ולקבוצה עם שאיפות כמו של באיירן אין זמן לניסויים. היא לא יכולה להסתמך על שחקן כזה, בטח לא כבאנקר בהרכב.
    בדיעבד, היה טעות לשחרר את קוסטה. אני לא עף עליו אבל הוא הרבה יותר בשל ממנו. באיירן חייבת להביא בחורף שחקן נוסף לאגף.

הבנתי שלוקאס מפסז' יעזוב בינואר לאחר שהגיע להסכם עם המועדון שלא ישחק בליגת האלופות כדי שיוכל לעבור לקבוצה גדולה שמשחקת באלופות.
    זה שחקן שסיפק מספרים מצוינים בקדנציה שלו בפסז', הוא מוכח יותר מקומאן ואני מאמין שניתן להביאו במחיר סביר בגלל שהוא לא בתוכניות.

8. Lebron Member

לצערי עד ההרחקה באיירן הייתה במשחק מזעזע, כמעט ולא הגיעה לרחבה ולמרות שהייתה מדקה 53 ועד סוף ההארכה ביתרון שחקן לאחר שאחד משחקני המפתח של היריבה הורחק, לא הצליחה להכריע את המשחק. יש סיבות לדאגה.

הקישור עד ההרחקה לא תיפקד. רודי חייב לקבל יותר קרדיט, מהרגע שהוא נכנס הקישור חזר לעניינים, שאר הקשרים לא בתקופה טובה. תיאגו מאבד יותר מדי כדורים, הוא חייב לעבוד על זה.

המצב של באיירן באגפים רע מאוד, יש רק שני שחקני כנף כשירים, אחד מזדקן ואחד לא מתאים לרמות האלה בשלב זה, וספק אם יתאים (לדעתי לא).

החתמת ווינגר בחורף בעדיפות עליונה.

ויאם אוהב/ת את זה.
  9. Raulito Madridista

גיל 21 זה עדיין תחילת הקריירה ואם באיירן מגיעה למצב של משחקים גמורים אז ללא ספק הייתי מכניס את קומאן שיצבור עוד פז"ם. לא יהיה היורש של ריברי אבל לא חושב שהוא כזה כישלון, יש שחקנים שהיו מתחננים לנתונים כאלה. אצל אנצ'לוטי לא היה ספק שהפריצה לא תגיע.
    מעט מאוד קבוצות משחקות על ווינגרים. אין כבר הרבה ריברי, ולפניו היו שחקנים כמו פיגו. מי אמר שבאיירן תמשיך עם השיטה הזו בכלל ביום שאחרי רובן? אולי היא תשחק במערך היהלום למשל ותנסה להוציא יותר מחאמס? אני סתם תוהה.

לבאיירן בכל שנה יש את המשחק הקשה הזה בגביע אם אני לא טועה והיא העפילה 20 ומשהו פעמים ברצף לשמינית הגמר וזה חשוב.

10. ויאם Member

בגיל 21, גם ריברי לא היה מתאים לבאיירן.
    גם אני לא חושב שהוא אידאלי לתפקיד כרגע, אולם כמחליף ראשון לשני הווינגרים הוא מתאים לדעתי.
    מה שאני אומר הוא ששחקנים משתנים, ויכולים לשפר את עצמם, במיוחד אם יש החסרים שלהם לא קשורים לכישרון. קומאן יכול להשתפר מנטלית, בראיית משחק ובקבלת החלטות. יכול להיות שלא, אבל עדיין לדעתי אין להכריע את דינו.

11. Lebron Member

ההבדל בינו לבין ריברי זה באינטלגנציית המשחק. קומאן מזכיר את הווינגר האנגלי הטיפוסי, מהיר, אתלטי עם דריבל טוב אבל טיפש כמו נעל. אני יכול לספר על כף יד אחת את מספר הפעולות הטובות שהוא עושה פר משחק. קשה לי לראות אותו, באיירן אמורה להיות קבוצה חכמה והוא פשוט מזיק לה.

סאנה ואסנסיו, לצורך השוואה, מציגים אינטלגנציית משחק גבוהה בהרבה, הם בני אותו גיל וגם הם היו צריכים להוכיח את עצמם כדי לקבל הזדמנות.

הבעיה שלי שקומאן הפך להיות כעת עם הפציעה של ריברי (שעוד לפני הפציעה כבר לא לרמות הללו) לאופציה הראשונה והיחידה באגף שמאל. אני לא סומך עליו שיחזיק את האגף לבד כבאנקר, ממש לא, לכל הפחות אני רוצה לראות כבר בינואר עוד שחקן לאגף שמאל שייתן לו תחרות, קומאן עד כה בקריירה שלו לא הוכיח בשום שלב שהוא ראוי לחולצת ההרכב הראשון בקביעות, וכמה משחקים טובים בעונה הראשונה שלו לא ישנו את זה.

אגב, מאוד מתסכל ששחקן בן 23 מקבוצת המילואים על הספסל ומקבל הזדמנות לשחק. לא התפתח במחלקת הנוער אף שחקן התקפה מוכשר מספיק?

ויאם אוהב/ת את זה.
  12. Lebron Member

קומאן לא בסגל למשחק מול לייפציג.

13. Raulito Madridista

התסריט הזה של אדום מוקדם ללייפציג שגומר את כל המשחק מוכר לי מאיפשהו, בשנה שעברה למשל, יכול להיות?
    2:0 לא מספיק משכנע של באיירן, במצב שנוצר בטח ציפו לעוד כמה כדורים ברשת אבל זה טוב שבקבוצה של היינקס יבינו שיש עוד עבודה.
    רובן שיחק בצד ימין וחאמס בצד שמאל, כביכול קיצוני נוסף, אבל הגול הגיע מהמרכז כמובן וחאמס לא באמת צמוד לכנף.

אני כן רוצה להתמקד בחאמס. יש דברים שהוא עושה ממש 10 ויש דברים שהוא עושה 5, וזו הבעייה.
    מבחינה הגנתית הוא מוציא את הקבוצה מאיזון וגם פוגע כביכול במשחק האגפים. אם מחר היריבה היא שוב פאריס - חאמס לא עולה ב-11 שלי, מה לעשות.
    מצד שני, הגול שלו גאונות. תחת לחץ הוא מכניס את הרגל בצורה כל-כך חכמה. אף שחקן בסגל של ריאל לא כובש שער כזה היום, אולי רק איסקו בכושרו. גם ההרמה ללבאנדובסקי מצד שמאל הייתה נהדרת. הוא יודע להצטרף והרגל שלו מדוייקת חאמס הוא אומן.
    במשחקים שבאיירן יכולה להרשות לעצמה לשחק פחות מאוזן אז חאמס הוא ברכה והוא יקל עליה את הדרך לניצחונות כמו שראינו היום.
    שאפו גם לחאבי מארטינז על מסירת עומק נהדרת, מסירה שלא הייתה מביישת את הפליימקרים הגדולים ביותר.

14. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

15. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא יודע מה לא משכנע בניצחון היום. שליטה מוחלטת שלנו במשחק היום (גם לפני האדום וגם אחריו) 0:2 קלילה במחצית שגם היה יכול להיות בקלות 0:4. במחצית השניה נשארנו עם 3 שחקני התקפה בריאים בכל הסגל (אחד מתוכם חסר כל נסיון. תודה על שחרור קוסטה, גנאברי וגרין). כל זה אחרי 120 דקות ביום רביעי ולפני משחקים קשים בשלישי ושבת הקרובים. אז טבעי שמורידים את הרגל מהגז. שומרים על התוצה, הכוחות והרגליים.
    מאז בואו של היינקס שיחקנו 5 משחקים (כולל 120 דקות בגביע) וספגנו רק שער אחד. גם הוא בפנדל.

muller אוהב/ת את זה.