באיירן מינכן 2019/2020

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏17/7/17.

1. אפנברג Member

אמנם לליגת האלופות חוקים משלה ואסור אף פעם להיות שאננים אבל נראה שהשנה ההגרלות מאירות לנו פנים: אחרי בשיקטש בשמינית עכשיו סביליה, שהיא לגמרי הגרלה סבירה בהתחשב באפשרויות האחרות, מה גם שהגומלין במינכן. זה בטח לא יהיה טיול כמו נגד הטורקים אבל אנו אמורים להעפיל לחצי הגמר אחרי הפסקה של שנה. פעם שביעית רצוף שנתקלים בספרדייה בהצלבות: בשש הפעמים הקודמות רק פעמיים עברנו אבל בפעמיים הללו יופ היה על הקווים...גם עכשיו:D

2. Raulito Madridista

באיירן צריכה לשמוח שהיא בשעה טובה ומוצלחת תסמן V על 'נאחס הספרדיות' וזה לא הימור מופרך להגיד שהיא גם תיתן גול על אדמת ספרד(מתייחס בעיקר לרצף של 2014-2016, הרי בשנה שעברה באיירן הפסידה 4:2 לריאל), אבל כמובן שזה לא יהיה המבחן של היינקס. פוצ'טינו הוזכר כמועמד בכיר לאימון באיירן מינכן בעונה הבאה וזה יכול להיות מעניין מאוד. אני חושב שבאיירן פתוחה משמעותית ל'מאמנים מבחוץ' אם פעם היא הייתה הולכת בעיקר על המאמן המצליח והשם החם בגרמניה - מהיצפלד דרך מאגאת' ואפילו הניסיון הדי לא מוצלח עם קליסנמן.

אני ממש חושב אגב שההגרלה הזו איבדה מהעוקץ, כמו שאני לא יכול להשוות בין הנצחונות הקלילים על שאלקה, רומא, נאפולי ו-וולפסבורג בשנים האחרונות בשלבי שמינית-רבע גמר לבין זה שאתה מעיף אימפריה כמו באיירן - כך גם אתם, אבל קיבלתם הנחה בדרך, הפסקת פריסה.

3. אפנברג Member

אני לא בטוח אחי: יש מצב שהכשלונות באירופה עם פפ ואנצלוטי (ופפ הוא כשלון באירופה כי הובא בשביל להביא צ'מפיונס ובטח לא כדי לעוף שלוש שנים רצוף על ידי שלוש ספרדיות שונות כשבכל התקופה כמעט תמיד קבל הגרלות קלות בשמינית וברבע), ראשי המועדון יחזרו לישן ולמוכר וירצו גרמני. אני עדיין חושב שיוגי לב המועמד המועדף אם אכן מעוניין לאמן קבוצה אחרי הנבחרת. עוד פעם יביאו מאמן מבחוץ שייקח קורסים בגרמנית?...:p

4. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

גם האפיפיור הובא כדי לדאוג לשלום עולמי, מה קשור? הביאו את פפ כדי לקדם אותנו מקצועית וכך זה יקדם אותנו למטרה, אבל אליפות אירופה זו לא אליפות בליגה, אף אחד בשום מקום בעולם לא מגיע לקבוצה מחר ויכול להבטיח שהוא זוכה באליפות אירופה. בשום קבוצה. לפעמים עם קצת מזל זה קורה.

אני חושב שיופ צריך כבר להחליט כי אנחנו כבר במועד בו המועדון בדרך כלל כבר יודע מי המאמן הבא כדי להתחיל לתכנן ולסכם עם שחקנים. לדעתי הנושא הזה יסגר בקרוב מאוד. זו גם ככה הולכת להיות משימה לא פשוטה לקחת את הקבוצה בקיץ, לא משנה מי יגיע לאמן אותה.

5. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שאתה לא צודק. למשל, אנצ'לוטי. הוא הובא כדי לקחת את גביע הליגה. לא את האליפות ולא את ליגת האלופות. ולכן הוא לא נכשל (ציניות. כן).

בעניין השני. אני חושב שהכל כבר סגור. זה שעוד לא הוציאו את זה זה עניין אחר. אבל המועדון והמאמן הבא יודעים מי יאמן את הקבוצה והעניינים סגורים וחתומים.

ויאם ו-Uli Hoeness אוהבים את זה.
  6. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

מגאת איז באק :)

7. Raulito Madridista

קצת נוסטלגיה, לכבוד המשחק הערב בין גרמניה וספרד, ב-AS ממשיכים עם סדרת כתבות הצבע שלהם על אגדות העבר[שחקנים שפרשו] והפעם: מה שלום הטיטיאן אוליבר קאן - השוער המטורף של באיירן מינכן ונבחרת גרמניה.

https://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2018/03/23/mas_futbol/1521817792_366107_1521817855_noticia_normal.Xxx

אין טעם לגלול את סיפור הקריירה המפוארת שלו אך בכל-זאת כמה דברים: בתוך המגרש הוא תמיד היה זועף. בעיקר כלפי היריב, אפילו מול השופטים, וגם מול חבריו לקבוצה. הוא לקח את הספורט צעד אחד קדימה והיה מקצוען יוצא דופן, ו-ווינר שרוצה לנצח. הוא התחיל בקרלסרוה כמובן עימה יש לו קשר משפחתי בזכות האב. ב-1994 הגיע איתה עד לחצי גמר גביע אופ"א ושם היה ברור שזהו, אחרי התקדמות נהדרת בכל אחת משש השנים - הוא יעזוב. פרנץ בקנבאואר שהיה נשיא באיירן, החליט לרכוש אותו בתמורה ל-2.3 מיליון יורו, סכום אסטרונומי באותה התקופה.

בבאיירן קאן הפך לאגדה, למיתוס, לשוער בלתי-מנוצח ובהמשך גם לקפטן. הוא היה הסיבה העיקרית לכך שראו בבאיירן כחיה השחורה של ריאל מדריד איתה תמיד התעמת על המגרש ומחוצה לו. לפני משחק חצי הגמר ב-2000, קאן התגרה באוהדי וריאל וסימן להם '4' עם האצבעות, זכר למשחק בשלב הבתים. כעבור שנתיים, ריאל הובילה ברבע הגמר במשחק הראשון במינכן אבל אלופת אירופה ביצעה מהפך וניצחה 2:1. 'במחצית הראשונה הם שלטו אבל לא באמת הרשימו. הם הניעו את הכדור בצורה מעצבנת עם כל מיני עקבים ופסים ולא איימו על השער. במחצית השנייה הראינו להם שאם באיירן מינכן לוחצת - הם מחרבנים במכנסיים'. השוער הבטיח 'לא נספוג פעמיים בברנבאו גם אם אגיע לגומלין שיכור', אך זה קרה ובאיירן שוב הודחה. בהמשך השנה, קאן סירב להשתתף במשחק חגיגי לכבוד חגיגות מאה השנה לריאל מדריד ששיחקה נגד נבחרת 'שאר העולם'.

אוליבר קאן היה גם החיה השחורה של קבוצה אחרת מספרד, ולנסיה, בגמר ב-2001 שם נתן הצגה בדו-קרב הפנדלים(תשאלו את זאחוביץ',קארבוני ופלגרינו). שם קאן הראה גם את הצד היפה והספורטיבי שלו כשאחרי עצירת הפנדל האחרון=באיירן אלופת אירופה, הוא מיהר לנחם את קניזארס שבכה והרים אותו מכר הדשא לפני שהצטרף לערימת השחקנים החוגגת של הבווארים - ריספקט.

הוא זכה בלא פחות מ-8 אליפויות גרמניה, 6 גביעים, ופעם אחת בגביע עם האזניים הגדולות. בנבחרת הוא רשם מונדיאל ענק ב-2002 ונבחר אפילו לשחקן המצטיין, לפני הגמר, אבל שם הוא יזכור לנצח את הטעות אחרי הבעיטה של ריבאלדו אותה השמיט, רונאלדו עט על הריבאונד וברזיל ניצחה 2:0. ביורו 2004 הוא נכשל עם הנבחרת ובמונדיאל 2006 יינס להאמן הועדף על פניו אחרי עונה גדולה בארסנל.

נכון לעכשיו, אוליבר קאן ניצל את היכולות שלו לעשות כותרות - גם אחרי הפרישה. הוא פרשן כדורגל נכבד בערוץ ה- ZDF, הערוץ השני של גרמניה, ועדיין בולט באופן בו הוא מתבטא ובעיקר מבקר. "לאחרונה ראיתי את שרירי הבטן של כריסטיאנו רונאלדו יותר מאשר את השדיים של אשתי", זו רק דוגמא אחת, ובעבר לפני חצי הגמר בין ריאל ובאיירן ב-2014 הוא אמר - "אני שמח מאוד שבאיירן תתמודד עם ריאל מדריד, זו קבוצה שמתאימה לה יותר מאשר האחרות(אתלטיקו וצ'לסי)" ואתם זוכרים איך זה נגמר. תפקיד בבאיירן מינכן? בינתיים נראה שלא.

הוא אגדה, הוא מטורף, הוא אחד השוערים הגדולים בהיסטוריה(ויש לי חולצה שלו), ואני רוצה לראות אותו חוזר לבאיירן בשלב מסוים.

גלץ אוהב/ת את זה.
  8. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/04/01/15225979820241.Xxx

באיירן החליטה: היא תרכוש את חאמס
    . הקשר המצוין הושאל העונה לבאיירן כמובן ובמועדון הגרמני החליטו, כך לפי דיווח במארקה, לשלם את סכום ההעברה שנקבע בין הקבוצות קרי 42 מליון יורו. חאמס הושאל ב-13 מליון יורו לשנתיים כך ואני מניח שמחצית מהסכום יקוזז. בבאיירן יודעים שיש עוד זמן רב לקבל החלטה אבל רוצים להראות לשחקן עד כמה מרוצים ממנו ולסגור את הנושא. נכתב שם שחאמס התאכזב כשאנצ'לוטי פוטר והמשיך את ההרפתקאה בבאיירן אליה הגיע בתשוקה רבה - עם חשש מסוים אך הוא התגבר על קשיי השפה והתרבות החדשים. הוא החמיץ העונה עשרה משחקי ליגה בגלל פציעה אבל מתחיל להוכיח את האיכות שלו יש 5 שערים ו-11 בישולים.

9. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

מצד שני, פרסומים בגרמניה מדברים על זה ששתי המדרידאיות מעוניינות בתיאגו.

10. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

נראה לי גם נכון יהיה למכור אותו בקיץ הקרוב. הרומן שלו עם באיירן אף פעם לא הצליח להתרומם מספיק.

בכלל, יכול להיות שהעונה הזו תיגמר נהדר, אבל ראיתי את ההרכב שלכם מול דורטמונד, ויש לא מעט עמדות שצועקות ריענון.

11. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

ראית את המשחק שלהם גם מול דורטמונד?
    הרענון של היינקס במקום קארלו היה בהחלט במקום

Sent from my iPhone using Tapatalk

muller ו-אלעד אוהבים את זה.
  12. Raulito Madridista

אוליבר קאן ממליץ לבאיירן מינכן להחתים את זידאן כמאמן הקיץ, בראיון לטלוויזיה הגרמנית. קאן אומר שלצערם של אנשי באיירן היינקס נחוש שלא להמשיך והוא חושב שזידאן האיש המתאים. "זה יהיה מהלך סנסציוני וגדול עבור הקבוצה". קאן אומר שבאיירן חייבת להמשיך עם המנטאליות של 'לחשוב בגדול' גם על חשבון שילוב אנשים שמזוהים עם הקבוצה - בצד המקצועי. "ניקו קובאץ' שחקן עבר גדול אבל הוא חסר ניסיון ותראו מה ריאל מדריד עושה בליגת האלופות. קאן הוסיף - "יש קבוצות עם כוכבים גדולים, אבל זידאן היה כוכב בעצמו. מעטים שחקני העבר הגדולים שהופכים למאמנים גדולים. הוא זכה במדריד בהמון תארים ועשוי לזכות שוב בליגת האלופות. אני חושב שזה יהיה מושלם עבור באיירן". על השפה - "זידאן צרפתי ששולט בשפה הספרדית, הוא יכול ללמוד גרמנית".

13. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

הלוואי. אבל קאן יכול לברבר כמה שהוא רוצה אבל מעשית זה כמו שאני אציע שניקח את היינקס ונעשה אותו צעיר ב - 10 שנים.

המצטיין שלי אתמול הוא חאבי מרטינז. היה אמור ביחד עם וידאל לקחת את מרכז השדה ועשה את זה לבד. גם וידאל היה חלש וגם בכלל הוחלף והוא פשוט החזיק את האמצע נהדר. פשוט תענוג לראות מה היינקס עשה ממנו (בחזרה). היה שחקן סתמי וגמור והפך לאחד הטובים בעולם (כמו עוד כמה מאז שאנצ׳לוטי הלך והיינקס חזר).
    בואו נמצא את המכונה ההיא שתצעיר את יופ.

14. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש שחקנים מסויימים שצרכים אקסטרה שטח במגרש כדי להתבטא ולמקסם את הפוטנציאל שלהם, ומרטינז הוא אחד מהם. אף פעם לא אהבתי אותו כבלם, ואף פעם לא אהבתי הצבה של שחקן עם אוריינטציה הגנתית נוספת לידו. אני חושב שסגנון המשחק האידיאלי עבורו הוא להיות ״תמנוני״ עבור הקבוצה שלו. במובן מסוים הוא מזכיר לי באימפקט שלו את קאנטה שיכול להחזיק לבד את מרכז השדה ולתת לשאר החברים לצאת קדימה.

15. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/04/07/15231145126330.Xxx

באיירן מינכן אלופת גרמניה בפעם ה-28 בתולדותיה
    . באיירן היא הראשונה לחגוג אליפות בכדורגל העולמי, ואחרי 4:1 באוגסבורג היא השלימה את המלאכה עם פער של 20 נק' מהמקום השני. אליפות שישית ברציפות, אין ספק שזו היסטוריה, ולכו תהמרו נגד אליפות שביעית ברציפות בעונה הבאה. יופ היינקס עושה זאת שוב. עם כל הכבוד לצוות השדרים - יש חולצות אליפות, תהיה בירה, והפעם בניגוד לשנים עם גוארדיולה או אשתקד עם אנצ'לוטי - באיירן מינכן חזק בתמונת הצ'מפיונס.

השינוי הגדול בבאיירן, או יותר נכון הניצנים - צירופו של הקראק ריברי ב-2007/08, יש לו 8 אליפויות ב-11 שנים וזה מטורף. אריאן רובן, בהתחשב בכך שהיה אלוף הולנד, ואלוף אנגליה עם צ'לסי פעמיים, ואלוף ספרד עם ריאל מדריד - יש לו כבר 11 אליפויות בקריירה.

חגיגות האליפות האדישות ביותר שראיתי בכל-מקרה, אבל אפשר להבין כי זה היה צפוי ממזמן. מעניין יהיה לראות איך באיירן תתנהל בקיץ, ואני לא מדבר על לבאנדובסקי אלא דווקא ביתר העמדות.

ויאם אוהב/ת את זה.