באיירן מינכן 2019/2020

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏17/7/17.

1. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

@nfcb,

מה דעתך על העבודה של אנצ׳לוטי עד כה?

2. Raulito Madridista

אנצ'לוטי הוא מהמקובעים ביותר. המאמן שאיבד יתרון 4:1 נגד מילאן ב-2004 והודח בגומלין. וכעבור שנה איבד יתרון 3:0 במחצית. ובדרבי של מדריד ב-2015 הוא קיבל רביעייה ובמחזור אחר-כך עלה כמעט באותו הרכב. אנצ'לוטי לא יודע מה לעשות בעת משבר, הוא מנסה לתת לו לחלוף. בכל-מקרה אני לא רואה צורך בפאניקה גם אם משחקי ההכנה היו די מאכזבים. מולר כבש צמד נגד צ'לסי נדמה לי, זו גם נקודת אור חשובה.

אגב, בקיץ 2002 באיירן הוזמנה ל-'טורניר מדריד' החגיגי בספרד יחד עם ליברפול ומילאן. 'בגמר' היא ניצחה 2:1 את ריאל מדריד. אני זוכר שבשם המשחק כתבו משהו מעניין, שבאיירן(עם באלאק וזה-רוברטו שהגיעו מלברקוזן) עלתה בהמשך רוב העונה עם בגדים לבנים, כאילו היא 'מעתיקה' את הטוהר והעוצמה של ריאל מדריד, ואיבדה קצת מהאגרסיביות והמאפיינים שלה. כזכור באותה עונה באיירן אמנם חזרה לזכות באליפות המקומית אך הודחה בשלב הבתים של ליגת האלופות כשהיא מסיימת רביעית(!) אחרי לאנס אפילו ולא משיגה את הכרטיס לגביע אופ"א. עונה בלי ניצחון באירופה. כמובן שהכתב המוכשר רצה להוסיף צבע ועניין לכתבה, אבל רק אומר. הפתיחה לא אומרת כלום. בשנה שעברה באיירן ניצחה 6:0 את ברמן.

Der Kaiser אוהב/ת את זה.
  3. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

חאמס בחוץ ככל הנראה ל-10 שבועות...נהדר <_<

4. אפנברג Member

מקובע או לא, רק לבוב פייזלי האגדי מליברפול שלושה גביעי אירופה בארון כמו לקרלו. אני מסכים שקרלו שמרני מאוד אבל מצד שני לפניו היה פה מאמן שנמצא בקיצוניות השנייה: המון שינויים שבלבלו רק את השחקנים שלו. כמו בהרבה מקרים צריך למצוא איזון בין שיטה קבועה שעובדת (ולא להיות אדיוט כמו פפ שבחצי גמר גביע אלופות משנה משהו שעבד כל העונה: מול ריאל שינה מערך ל-4-2-4 שלא שוחק לפני כן ומול אתלטיקו בקלדרון פרק הצמד לבה-מולר, ששניהם יחד היו מלכי השערים שלנו באותה נקודת זמן והיוו איום ענק על כל הגנה) לבין שינויים מתבקשים שקרלו לא עושה.

5. אפנברג Member

קצת לקראת הסופרקאפ במוצ"ש: מי שתנצח תהיה שיאנית ההחזקה בתואר הזה, עד כה כל קבוצה זכתה בו חמש פעמים. זו הפעם החמישית בשש השנים האחרונות שבאיירן ודורטמונד נפגשות בסופרקאפ, כל קבוצה בתקופה הזו זכתה פעמיים. זהו גמר הסופרקאפ השישי ברציפות של באיירן, שיא, ואם היא תזכה בתואר קרלו יהפוך למאמן הזר הראשון שזוכה בתואר הזה פעמיים (אחרי הזכייה אשתקד). בגמר הזה יהיה גם שימוש בשופט טלוויזיה. שיהיה בהצלחה:)

Die Werkself אוהב/ת את זה.
  6. Raulito Madridista

https://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2017/08/08/internacional/1502190596_597073_1502190794_noticia_normal.Xxx

סטפן אפנברג היה מהכוכבים הגדולים והמנהיגים המשמעותיים ביותר בבאיירן מינכן של היצפלד. הוא הגיע איתה לגמר הטראומתי ב-1999 וכעבור שנתיים הניף את גביע האלופות יחד עם אוליבר קאן. כיום אפנברג פסימי בנוגע לבאיירן וסבור שאינה יכולה להתחרות עם הכסף הגדול וההשתוללות באירופה. "אני לא אתפלא אם באיירן לא תזכה בצ'מפיונס בעשר השנים הבאות", אמר הקשר לשעבר. "זה בגלל הסכומים. פאריס, ברצלונה, ריאל מדריד והאנגליות מקבלות הרבה כסף ומשלמות המון. יש להם פוטנציאל גדול וקלפי משחקים אחרים. אם באיירן מינכן לא תשתתף גם היא, המרחק יהיה גדול יותר וזה לא טוב". הקשר הוסיף - "אני מבין את הונס ואת המועדון אבל בטווח הרחוק באיירן לא יכולה לחיות על התהילה המקומית והיא תהיה חייבת להשקיע כספים כדי להצליח בליגת האלופות". אפנברג הוסיף שלדעתו זו עשויה להיות העונה האחרונה של אנצ'לוטי אבל הוא לא מאחל לו זאת.

7. אפנברג Member

כל מילה של אפנברג (האמיתי, לא אני...) זהב. צודק במיליארד אחוז. כללי המשחק השתנו ואם באיירן לא תשתנה איתם (ויש לה היכולת לכך מבחינה כספית , לפחות באופן מסוים) היא תישאר מאחור ואכן לא תזכה בצ'מפיונס בעתיד הנראה לעין. בשנים האחרונות בגזרת המאמנים באיירן אכן הפתיעה והביאה שמות שפעם לא היינו מוצאים בה, כמו פפ ואנצ'לוטי, אבל זה לא מספיק. חייבים שחקני-על כדי להביא גביע-הרי כבר ארבע שנים רצוף אלופת אירופה היא הקבוצה שמשחקים בה שני השחקנים הטובים בעולם (ברצלונה ב-2015 וריאל ב-2014/16/17). הלא-ספרדית האחרונה שזכתה, באיירן של היינקס, נהנתה גם מעונה רעה של הספרדיות והאנגליות וגם נהנתה רק מתחילת דרכה חזרה לצמרת של יובנטוס ברבע הגמר (ולראיה אף אירופית לא ניצחה בטורינו מאז). התקופה הזו נגמרה: הספרדיות חזרו, האנגליות חוזרות עם סכומי כסף אגדיים ואם לא רוצים לחזור לתקופת 2002-2010, בה שמונה שנים רצוף לא עברנו את רבע הגמר, אם בכלל הגענו אליו, הרי שחייבים להישפך סכומי כסף גדולים. אסור שיקרה לבאיירן מה שקרה למכבי כדורסל אחרי הזכייה ב2014 ביורוליג: חשבו שהנה אפשר לזכות בלי להשתגע, כמו שקרה ב2013 לבאיירן, ולא מבינים שזה היה מקרה לא מייצג ולראיה תראו איך מכבי כדורסל נראית מאז הזכייה: לא רלוונטית באירופה.

8. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

ההשוואה למכבי בכלל לא נכונה. קודם כל, מכבי זכו באירופה כשהם היו מבחינת התקציב בערך במקום 10-12 באירופה. אז נכון שלא תמיד אפשר לזכות באירופה עם תקציב בינוני, אבל לראייה אשתקד מכבי העמידה את התקציב הגבוה ביותר בהיסטוריה של המועדון ונתנה לא פחות ולא יותר את העונה הגרועה בתולדותיה. אז כן, כסף זה חשוב, אבל אם לא יודעים לבנות קבוצה כמו שצריך, שום תקציב לא יעזור או לחילופין, אפשר לבנות קבוצה מאוזנת וטובה בתקציב שפוי. כסף זה חשוב אבל לא המרכיב היחידי לזכייה בתואר. תשאל את פ.ס.ז'ס ומנ-סיטי

9. Raulito Madridista

מתוך 'וואלה ספורט' - שווה קריאה::
    אריאן רובן: "ההחלטה לעבור מריאל מדריד לבאיירן מינכן הייתה הטובה בחיי"

https://img.wcdn.co.il/f_auto,w_700/2/3/9/6/2396585-46.Xxx

אריאן רובן כתב מכתב לעצמו ל"פליירס טריביון". קשר באיירן מינכן בן ה-33 התייחס שם בין היתר למעבר שלו אל הבווארים מריאל מדריד ב-2009, להחלטות שקיבל במהלך הקריירה וכיוצא באלה.
    "לעבור לבאיירן? אתה תראה את זה כצעד אחורה", כתב רובן לעצמו של אותן השנים, "כמובן שהם זוכים באליפויות ובגביעים, אבל בשבילך הדבר הכי חשוב זה לזכות בליגת האלופות ובאיירן מינכן היא לא פייבוריטית לזכות. אני יודע מה יגידו לך על המעבר הזה: אל תעשה את זה כי ריאל מדריד של אותן השנים היא המועדון הכי גדול באירופה וכל מעבר משם הוא צעד אחורה. יש משהו שאתה צריך לדעת: אתה לא יכול לטעות בחיים שלך. ללכת לבאיירן זו ההחלטה הכי טובה שאתה יכול לקבל, תהיה חלק ממשהו גדול יותר שם. תחווה הצלחה לא רק על המגרש, אלא בכל הרמות. אתה תראה. מבחינה כלכלית, גלובלית. בגרמניה ובכל אירופה, המדים של באיירן והצבע מסמלים משהו ענק.
    "שמונה השנים שלך בבאיירן הן השנים בהן הכי תתגאה. שלוש פעמים חצי גמר ליגת האלופות, שלוש פעמים גמר ליגת האלופות, זכייה בליגת האלופות. שש אליפויות, ארבעה גביעים. אבל מעבר לכל התארים והגביעים, לא אוכל להכין אותך לצורה בה המועדון יעזור לך בחיים. גם בגיל 33, הרעב שלך עדיין יהיה שם. אני לא משוכנע מתי הרגע לפרוש יגיע, כנראה מתי שהרעב ידעך. אני לא יודע אם זה יקרה בשנה הבאה או בזו שאחריה, אבל כשהזמן יגיע אני אדע שזה הרגע להתחיל משהו חדש. אולי אפרוש, אולי אקבל על עצמי אתגר חדש במקום חדש?".

10. אפנברג Member

מחד אפשר להיות מרוצים מפתיחה של 1:3. מאידך לא היה מופרך שיהיה גם 3:3, לשם שינוי אולרייך נתן משחק טוב ועצר עם הרגל שני מצבים מסוכנים. רודי וזולה עם פתיחה טובה ונראה שעוד נהנה מהם. טוב גם שטוליסו שם גול והיה דומיננטי. שני המחזורים הבאים בחוץ נגד ברמן והופנהיים, נקווה שיהיה שיפור בחלק ההגנתי.

11. ויאם Member

לא נוכל לסכם מבלי שנראה מספר משחקים אך מצבנו ממשיך להיות לא טוב והקבוצה מתחילה להזכיר את השנים הלא טובות שלנו.
    בכל זאת נקודה חיובית: טוליסו וזולה (במיוחד) מוסיפים לנו גובה בקרנות וכדורים חופשיים.

12. muller Mia san mia ורק מי שאוהב את עצמו באמת מבין

אני כן חושב שאפשר לסכם שההתקפה שלנו תלויה ברובן.
    בעקבות כך אנחנו חייבים להתחיל לשחק/להתאמן עם 3-5-2
    זה היה נראה טוב במחצית הראשונה של הסופר-קאפ (שיחקנו ככה בהתקפה בצד ימין כמולר נכנס לאמצע, קימיש עולה גבוה וטוליסו מחפה עליו, משום מה במחצית השניה חזרנו ל4-3-3 סטטי ומגעיל)
    ככה כשרובן לא ישחק נוכל לשחק עם מולר באמצע אלאבה וקימיש ווינג-באקים ולשתף יותר בלמים,
    אני גם חולם לראות את ברנאט וראפיניה פותחים שם וקימיש ואלאבה פותחים כקשרים ומחליפים מקומות כל הזמן, אני כמעט גומר ואז ברנאט עם איזה טעות מפגרת, אנחנו חוטפים גול ואז אני מתעורר...

13. ויאם Member

אין ספק שאנחנו מפתחים תלות ברובן. שלשום הוא היה באמת רע. לא נתן פסים בזמן ונכנס ראש בקיר מספר פעמים (מיותר לציין כשהוא לא משחק טוב ותוקע לנו המון התקפות כמעט אף אחד לא מדבר על זה)

14. אפנברג Member

חתיכת הגרלה קבלנו בסיבוב השני של הגביע: נסיעה ללייפציג נגד סגנית האלופה. אם נקבל חצי מה4:5 המטורף שם אשתקד דיינו.

15. אפנברג Member