בולטון וונדררס 2008/09 - הדיון הרשמי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י George Best, ‏5/7/08.

1. George Best Member

http://www.interactive-marketing.net/images/thumbnail_Bolton_logo.Xxx

קצת על העונה שעברה:את העונה החולפת פתחו הטרוטרס יחד עם המאמן סמי לי, תחת הצל הגדול(ולא רק בגלל המשקל) של סם אלרדייס, והפתיחה הייתה מזעזעת.
    שלושה הפסדים רצופים הציבו את הקבוצה במקום האחרון, ניצחון ביתי על רדינג 0-3 במחזור הרביעי היה לא יותר מאשר ארוע מקרי לחלוטין, ובסופו של דבר לאחר 11 מחזורים עזב סמי לי, שהיה עוזרו של אלרדייס בשנתיים האחרונות בקבוצה, בהסכמה הדדית.
    מי שהגיע להציל את הקבוצה הוא גארי מגסון, הג'ינג'י של לסטר סיטי.
    התוצאות בליגה תחילה היו טובות יותר, אבל לאחר המכירה של ניקולה אנלקה לצ'לסי(מי שהגיעו בינואר הם סטיינסון המגן הימני האיסלנדי של az ההולנדית ומאט טיילור מפומפי) הקבוצה התקשתה למצוא את הרשת, ונקלעה למשבר קשה, כשהשיא היה הפסד ביתי 3-2 לארסנל לאחר שהוונדררס הוליכו ביתרון של שני שערים ושחקן עודף, ובנוסף ידעו כי יוסי ייסקליינן גמר את העונה.
    אבל בסופו של דבר קאמבק מרשים, והניצחון 0-2 על סנדרלנד במחזור הלפני אחרון השאירו את בולטון לעונה נוספת בפרמיירליג.
    בניגוד ליכולת הרעה בליגה, הקבוצה הגיעה עד לרבע גמר גביע אופ"א, לאחר משחקים גדולים כגון 2-2 באלירנז ארינה של באיירן מינכן, הדחת אתלטיקו מדריד החזקה בשמינית,
    אבל למעשה מגסון הקריב את רבע הגמר מול ספורטינג לטובת הליגה, כאשר הציב לשני המשחקים הרכביים משניים לחלוטין.

עזבו:
    כמה ימים לאחר שהסתיימה העונה, הודיע המנג'ר על סיום הקשר עם שניים מהשחקנים הותיקים במועדון - איבן קאמפו וסטליוס יאנקופלוס,
    ועל שחרור קשר נוסף, האירני הבינלואמי אנדרניק טימוריאן, אותו לקח מיד רוי הודג'סון לפולהאם, עוד קבוצה שעשתה סוף עונה מדהים בדרך להישארות שנראיתה חסרת סיכוי, אפילו יותר מהטרוטרס.
    מי שעוד שוחרר הוא החלוץ הנורבגי דניאל בראאטן, שבקושי קיבל צ'אנסים בעונת הבכורה שלו לאחר שהגיע מרוזנבורג, ושוחרר במסגרת העסקה שהביאה את יוהאן אלמנדר לקבוצה.

הגיעו:
    פבריס מואמבה - קשר נבחרת אנגליה הצעירה שגדל בארסנל, הושאל לפני שנתיים לברמינגהאם סיטי, עלה איתה לפרמיירליג, נרכש בהעברה קבועה, ולאחר שהקבוצה חזרה לצ'מפיונשיפ עם סיום העונה - נמכר שוב, הפעם לבולטון.
    עושה רושם של רכישה מצוינת.שחקן מרכז קישור שמחליף את איבן קאמפו ודני גוט'רי שחזר לליברפול לאחר עונת השאלה(נהדרת), בעל יכולת מסירה, בעיטה ונגיחה(כמובן, בולטון) גבוהה, רעב להצלחה.

יוהאן אלמנדר - חלוץ נבחרת שבדיה שכבש ב38 הופעות 11 שערים למען מולדתו, נרכש ע"י הוונדררז לפני כשבוע מטולוז הצרפתית לאחר שתי עונות נהדרות תמורת 10 מליון ליש"ט, שמהווה שיא עבור שחקן רכש בקבוצה, ש"שמרה" על 12 מתוך 15 מליון הפאונדים שקיבלה בינואר בעקבות מכירת מלך השערים שלה לסגנית אלופת אנגליה ואירופה.

תחזית:
    קשה מאוד לנבא את העתיד של הקבוצה מלנקשיר, כי בהחלט עשויים עוד להתבצע שינויים עד לפתיחת העונה וסגירת חלון העברות,
    אבל שני השחקנים שהגיעו יוסיפו המון עומק ויכולת לקבוצה, רוח חדשה,
    וכמובן שהחתמת יוסי ייסקליינן על חוזה חדש לארבע עונות לאחר שהיה נדמה כי השוער שמשחק בקבוצה כעשור יעזוב בהעברה חופשית,
    כל זאת ינסו למנוע מהקבוצה עוד עונה במעמקי הטבלה.
    נראה שמקומות 10-13 ריאליים מאוד.

איש המפתח:
    למרות החתמת אלמנדר, למרות הימצאותו של ייסקליינן הנהדר בין הקורות, למרות התלות במשחק הגובה של קווין דיוויס,
    איש המפתח של הקבוצה הוא הקפטן קווין נולאן.
    לא פעם נקלע הקשר בן ה26, תוצרת מחלקת הנוער של המעודון למשחקים רעים ובעיית כרטיסים צהובים,
    אבל אחרי הכל נולאן יכול בהברקה אחת לכבוש, לבשל,
    ויותר מכל הוא הלב של הקבוצה, והתוצאות של הקבוצה כאשר הקפטן שלה לא על כר הדשא בהחלט יצביעו על כך.

נערך לאחרונה ב: ‏5/7/08
  2. john Member

אלמנדר רכש נהדר לבולטון, חלוץ נהדר. לא צעיר כבר, בן 27 הבחור. שחקן טכני מאוד, מחלק המון מסירות במגרש, תורם המון. אבל הבעיה שהוא לא סקורר, אין לו את זה ממש כמו לסקורר אמיתי, הוא מודע לזה, אז הוא קצת יורד לעמדת החלוץ השני, בסה"כ תרם המון לטולוז להעפלה ההיסטורית למוקדמות ליגת האלופות, ושחקן נהדר.

3. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

ג'ורג'י , קראת לעזרה , אז באתי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx .

לדעתי העונה בולטון תהיה פחות במאבקי התחתית ויותר ינסו להגיע לחצי העליון של הטבלה . אלמנדר ומואמבה , ללא ספק שני שחקנים שישדרגו משמעותית את בולטון , יחד עם נולאן ודייויס הנהדרים , יובילו את הקבוצה לעונה יפה לטעמי . אני גם מקווה לכך , שכן תמיד כיף לראות עוד קבוצה נלחמת בכבוד מול הגדולות והקבוצות החזקות ממנה .

4. George Best Member

פשיי "דיוויס הנהדר",
    חבל שלא כתבת את ההודעה הזו אתמול, כי היית זוכה ל"כותב האהוב" שלי בניסים כהן http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

5. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

אותי מעניין בעיקר איזה סגנון גארי מגסון יכניס.
    אחרי התדמית המפוקפקת שהכניס הסגנון של אלרדייס (וסמי לי ניסה לשמור ללא הצלחה יתרה), מגסון נכנס בעמדת חירום שאילצה את בולטון לשמור על סגנון לוחמני, אמנם לא הסגנון דמוי הכדורעף אך עדיין משחק טהור של קבוצת תחתית.
    העונה נראה שיש כסף בבולטון, המכירה של אנלקה הניבה פרי, המדיניות השקולה שלא לומר חסכנית של הטרוטרס למשך השנים כנראה השאירה כסף עם הזמן ובעונה שעברה הקבוצה גם התחילה להכניס רכש לא זול (קייהיל, עכשיו אלמנדר), נראה שהעונה בולטון תהיה פעילה יותר בשוק ההעברות מה שאומר שנקודת הפתיחה שלה לשם שינוי אינה קטנה גם משל קבוצות צנועות אחרות בליגה כמו בורו או וויגאן, בולטון יכולה בהחלט לסמן עונה שקטה ואולי גם לגנוב איזה קמפיין גביע מוצלח.

6. George Best Member

לא יכול שלא להסכים.
    אותי מעניין מאוד לראות באיזה מערך נראה את בולטון בעונה הבאה.
    כל עוד לא מגיע קשר מרכז שדה נוסף לקבוצה, אני "חושד" שהקבוצה עוברת 4-4-2.

יוסי בשער,
    סטיינסון, קייהיל(עשה עבודה נהדרת בזמן הקצר) , מייטה וגארדנר בהגנה,
    מואמבה, נולאן, דיוף וטיילור בצדדים,
    דיוויס ואלמנדר בחוד.

7. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

אגב, לא כל כך הקדשתי לזה תשומת לב בעונה החולפת - דיוף עבר ימינה כשטיילור הגיע?

8. George Best Member

אמת, דיוף חזר לימין,
    אחרי תקופה לא קצרה בה דיוויס היה בימין ואנלקה בשפיץ, למרות שמדי פעם היו שינויים תוך כדי משחק.
    מאז מכירת אנלקה לא פעם דיוף תופקד בשפיץ, ראינו זאת למשל במשחק האחרון של העונה מול צ'לסי,
    אבל בעיקרון דיוף חזר לצד ימין(והוא הרבה יותר יעיל בצדדים לאור המהירות ויכולת הדריבל שלו).

9. The_Arsenal Member

אם אפשר שאלה - איזו הצדקה יש לכך שלבולטון וונדררס יש דיון רשמי, בעוד לקבוצות בכירות ממנה בכל האספקטים, כמו אברטון, אסטון וילה וכו', אין?

10. George Best Member

אין כל קשר להצלחה.
    דיונים לא נפתחים לפי הישגים של קבוצות, אלא חד וחלק לפי האוהדים שיש לקבוצה.
    אומנם לטרוטרס אין כאן אוהד אחד אמיתי, אבל אני מתעניין רבות בקבוצה ובכלל בולטון היא קבוצה מדוברת בגלל ההצלחה המאוד מפתיעה שלה(בעיקר כמובן בתקופה של אלרדייס).
    קח לדוגמא את הדיון של טוטנהאם - יש קבוצות טובות ממנה שאין להן דיון רשמי, אבל עדיין הדיון של הספרס היה נהדר בשנתיים האחרונות.
    הלוואי והיו כאן אוהדי אברטון, וילה, בלקבורן - זה היה תענוג,
    אבל מה לעשות, אין כאלה.

11. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

תקנו אותי אם אני טועה אבל אלמנדר שיחק אצל השבדים ביורו ממש על קו ימין לא? גם הוא וגם דיוף הם איפשהו על הגבול בין חלוצים לקיצוניים, יהיה מעניין לראות איך מגסון ישלב את שניהם ביחד בהרכב. מה שבטוח הוא שבולטון צריכה את שניהם ביחד בהרכב, על שחקנים ברמתם אי אפשר לוותר.

נראה הרכב ממש סולידי ולא מפוקפק לשם שינוי. גם כשהם היו מגיעים להישגים יפים בצמרת הנמוכה תמיד ההרכב של בולטון נראה לי תמוה, ולא הבנתי איך ביג סאם מוציא איתם כאלה תוצאות. עכשיו יש שם קבוצה עם שחקנים ראויים בכל העמדות, מהשער ועד לחוד. לא עוד אסופה של קשישים ופליטים מובטלים, אלא שחקנים שגם קבוצות יחסית מבוססות כמו וילה, ניוקאסל ואברטון היו מתגאות בהם. על הנייר צפויה להיות עונה רגוע לוונדררס. ואולי אפילו התיעוב שלי כלפיהם קצת יפוג העונה אחרי שהרבה מסממני המשטר של אלרדייס כבר נעלמו... אולי.

12. Lupos Member

גם אוהד אחד זה משהו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx
    הרכישה של אלמנדר נראית ממש מעניינת, כשראיתי אותו במשחקי מוקדמות של שוודיה הוא נראה ממש טוב

13. ManUtd Fan Member

אלמנדר אמנם שיחק בעמדת הקיצוני ימני ביורו, אך זאת הייתה טעות ענקית של לאגרבק ששילב אותו בעמדה הזאת. ראינו מה הוא עשה מהעמדה הזאת ביורו - כלום. לא עזר כלל וכלל למשחק של נבחרתו, ואני לא מאשים אותו בזה, אלא את מאמנו שנתן לו לשחק בעמדה שהוא לא מכיר והוא לא טוב בה. אם מגסון רוצה לפתוח עם אלמנדר, הוא חייב לפתוח איתו בחוד! אין לו שום קשר לקיצוני, אין לו את המהירות של קיצוני, ואין לו את הדריבל שצריך להיות לקיצוני.
    בסך הכל נבנת שם קבוצה נחמדה, שיכולה לבסס את מעמדה בליגה, ואולי עם קצת מזל הם יוכלו לאיים אפילו על מקום בגביע אופ"א.

*את אלמנדר ועמדת הקיצוני אני מבסס כמובן על המשחקים ביורו ולא יותר. לא ראיתי אותו משחק בטולוז.

14. john Member

תראו, חבל שאתם אומרים זאת. אלמנדר בטולוז, לא שיחק חלוץ שפיץ, הוא היה חלוץ שני כזה. ורוב העמדות שלו התבוססו על "וינגריות", הוא היה מידי פעם קיצוני ימני, שמאלי ואמצעי. בעמדת הקיצוני ימני הוא שיחק הכי הרבה בטולוז שמה הוא הצליח לא קצת, וכמובן החלוץ השני, העמדה שלפעמים הוא שיחק, וכבש 11 שערים. ב-2 עונות בטולוז, הנתון הזה אפילו מראה שהוא לא חלוץ אמיתי.

15. KirkH Member

אין שום בעייה להכניס את אלמנדר למערך בעיקר אם הוא חלוץ שני. קווין דיוויס ובעיקר האפס מסנגל שחקנים שבאופי המשחק שלהם מסוגלים לשחק כחלוצי מטרה - מה שמוזר זה שהתכונות שלהם הפוכות... דיוף היה חלוץ חוד לא מעוט שנים והוא שחקן שגם ככה דורש את הכדור כל התקפה ודיוויס יכול לשחק בשפיץ ולהוריד משם כדורים לחברים.

לא אמורה להיות לבולטון בעייה לשלב את אלמנדר לא במערך של חלוץ חוד בודד וגם לא במערך של שני חלוצים.