בורוסיה דורטמונד 2016/2017 :: העולם שייך לצעירים?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י VAR, ‏16/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

לא תמיד יש את המזל לקחת את גם את התואר בסוף, אבל אם התהליך נראה טוב והקבוצה מתקדמת על בסיס קבוע אז אפשר לבחון על בסיס תוצאות רחב יותר מאיזה הפסד בגמר כזה או אחר. מינוי מעניין של דורטמונד.

2. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

קשה לי להצביע על נקודות חוזק או חולשה בולטות או לתאר את סגנון המשחק, אבל מההתרשמות שלי מדובר בשחקן מוכשר שכבר עכשיו יוכל לתרום לדורטמונד, אבל לא באמת קרוב לרויס ברמה וגם קצת יקר מדי לטעמי.

3. אפנברג Member

לכן רשמתי שעברתי שם השבוע, זה היה לפני ההודעה הרשמית.

4. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

זה באמת מינוי מעניין ותמיד יש סיכוי שנקבל עוד עונות טובות כמו היותר מוצלחות שהיו גם עם קלופ וטוכל, אבל אופי המינויים לא השתנה הרבה. זה לטעמי בכיוון של מאמן שאמור לנסות להוציא הרבה ממעט (צעירים וחיזוקים קצת פחות יקרים). יש גבול כמה אפשר להצליח כך במידה וזה אכן הכיוון.

Gianzola ו-muller אוהבים את זה.
  5. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

עם כל הכבוד והים סימפטיה שיש לי למועדון זה, הפיטורים של טוכל והמינו של בוס זה מהלך שאולי יצליח אבל קשה להבין אותו.
    טוכל לא נכשל שנה שעברה, כמו שבוס לא עשה משהו יוצא דופן.
    אז הראשון לא לקח תואר, אבל בעונה מאד בעייתית (פציעות נון סטופ) הצליח להוציא כמעט את המקסימום ומזה שנים עושה עבודה טובה, אם בדורטמונד או במיינץ.
    בוס הצליח עם שחקנים צעירים מאד להגיע כמעט לאולימפוס שזה יפה, אבל הוא לא הזה שבחר את השחקנים, זה אייאקס לפניו ואחריו. שיטת הסקאוטים שלהם זה משהו שאי אפשר ללמוד. לזכות של בוס יאמר שהוא הצליח לשמן את המכונה והוכיח שהוא יכול לעבוד עם צעירים, אבל מה אם זה היה משהו חד פעמי?

לכאן או לכאן הפיטורים של טוכל פוליטים וזה מסריח. חבל שבמועדון שמזה שנים, מאז תהליך השיקום עובד בצורה אולי הכי מקצועית בגרמניה אחרי באיירן, זה מגיע לזה.

Lebron ו-Gianzola אוהבים את זה.
  6. Lebron Member

זכה בגביע, זה תואר לכל דבר.

7. אפנברג Member

העונה של טוכל כשלון לכל דבר: אז מה אם הביא גביע? הוא בעצמו אמר שהיה לו יותר מזל משכל בחצי הגמר נגד באיירן עם ההחמצות של רובן ולבנדוסבקי. בשורה התחתונה עונה שלמה לא היווה שום איום על האליפות של באיירן. לא סיים אפילו סגן וקבל רביעיה ללא תנאי במינכן בליגה. לסיים עונה כזו, שרבים ביקרו בה את באיירן על יכולתה, במרחק של 18 נקודות מבאיירן זה כשלון. גם בליגת האלופות היה חוסר יציבות משווע: לצד שלב בתים מעולה (סיימה ראשונה לפני ריאל ולא הפסידה לה בצמד המפגשים) בא רבע הגמר מול מונאקו והפסד כפול. עם כל הכבוד לכשרון של מונאקו דורטמונד לא היתה אנדרדוג במפגש הזה והובסה ללא תנאי. לא סתם הוחלט לא להמשיך איתו.

8. AS R Member

הפיטורים של טוכל הם על וויכוחים אישיים עם ההנהלה, לא בגלל היכולת המקצועית. אז למה לדבר אם מגיע לו או לא מגיע לו להמשיך בגלל היכולת המקצועית ?
    איך אפשר לשפוט את ההנהלה על הפיטורים שלו אם אנחנו לא באמת יודעים מה קרה ביחסים שלו עם ההנהלה שגרם להחלטה הזאת ?

9. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

אף אחד לא היה בחדרי חדרים ולכן תיבת הפנדורה עדיין סגורה.\
    ועם זאת מאז המשחק הראשון נגד מונאקו והריאיון הביקורתי של טוכל, נראה היה שהעיניים של וואצקה בכל פעם שנשאל או דיבר על טוכל מאדימות מרגע לדודלי. מאז הראיון טוכל נשרף אצל וואצקה.

10. אפנברג Member

אם היו לוקחים אליפות לא היית שומע על שום וויכוחים. וויכוחים עולים כשיש בעיות מקצועיות. אילו השגים מקצועיים הביא השנה? גביע זה נחמד אבל בליגה כשלון טוטלי עם איבוד נקודות סיטוני, והדחה די מאכזבת בצ'מפיונס. לא סיפק הסחורה ולכן הולך.

11. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

כפיר, עם כל הכבוד בורוסיה זה עדיין לא באיירן.
    זה שדורטמונד לא לקחה אליפות זה רחוק מלהיות כישלון. גביע פלוס מקום שלישי בליגה פלוס רבע גמר ליגת האלופות זה יותר מעונה סולידית לדורטמונד.

Lebron אוהב/ת את זה.
  12. VAR Member

סיכום משחק אימון ראשון מול RW אסן (3-2 למקומיים)

שחקנים מעניינים שהרשימו (כל אחד שיחק 45 דקות):
    פייר אמריק שנראה בכושר טוב למרות כל הסחות הדעת ולמרות החמצה גדולה אחת
    כריסטיאן פוליסיץ' שעושה הכל נכון עד הנגיעה האחרונה
    ועוד שני שחקנים שאני רוצה להתעכב עליהם: האחד זה עוסמאן דמבלה, שאני הולך לומר עליו עכשיו משהו קצת לא קונבנציונלי. אני חושב שכריסטיאנו רונאלדו בגילו לא הראה כמות כזאת של כישרון. מעולם לא ראיתי שחקן כל כך מהיר עם הכדור. כל פעם שהוא מקבל את הכדור זה וואו. ההשתחררות, המהירות, הדריבל. במגרש פתוח הוא בלתי עציר לחלוטין. גם לו יש עדיין בעיה בנגיעה האחרונה (אם כי הוא במגמת שיפור עוד מהעונה שעברה) ובקבלת ההחלטות (היום היה נפלא, הלוואי שזה סימן למשהו) אבל הפוטנציאל להיות הכי טוב בעולם ישנו.

השני זה החדש דן אקסל זגאדו (בן 18, כמובן) ששיחק בעמדה שהוא לא מכיר (מגן שמאלי - גררו פצוע). עוד כישרון למאגר הבלתי נגמר של הכדורגל הצרפתי. הנתונים הגופניים כמובן בילט אין כמו כל בלם צרפתי ממוצא אפריקאי, ויחד איתם גם משחק הראש. אלגנטי ברמות אחרות. טכניקה נפלאה יחסית לבלם. מרגיש בנוח עם שתי הרגליים. הייתה לי הרגשה טובה לגביו מהרגע הראשון והמשחק הזה מוסיף עוד אופטימיות.

שחקנים מעניינים שלא הרשימו (בלשון המעטה):
    רומן בורקי - 2 שערים שאפשר לצפות משוער ברמתו לקחת.
    אמרה מור - אין לו מקום בקבוצה לדעתי. הוא מחוויר לעומת שני הילדים האחרים בעמדה שלו.
    אנדרה שורלה - הוא מנסה, אבל הוא פשוט בינוני. לא יעזור כלום. לדעתי יהיה שחקן הכנף הרביעי ברוטציה אחרי שרויס יחזור, אם הוא לא כזה כבר עכשיו.
    אלכסנדר איסאק - הוא היה נוראי במחצית השניה וכנראה הסיבה שלא כבשנו עוד משהו כמו 2-3 שערים. דיברו על זלאטן החדש אבל בינתיים הוא לא מזכיר לי אפילו תכונה אחת שלו.
    לוקאש פישצ'ק - הוא תמיד מתחיל לאט את העונה ומשתפר ככל שהיא מתקדמת, נקווה שזה המקרה גם הפעם.

השאר (מבין המעניינים - סוקרטיס, בארטרה, פסלאק, טופראק וקסטרו) היו סבירים. החבר'ה האחרים מהנוער היו חלשים.

נערך לאחרונה ב: ‏14/7/17
    Die Werkself, AS R ו-muller אוהבים את זה.
  13. golding מנהלים

@יענקלך שחרר
    מה הסיכוי שקבוצה שהיא לא ריאל תצליח להוציא את אובה מדורטמונד? ואם כבר אני שואל עליו, איך המשחק שלו עם הגב לשער?

14. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

תגובה של יענקל׳ה האח בזמנו מהדיון של מילאן. חוסך לו דיו וירטואלי, ברשותך.

golding אוהב/ת את זה.
  15. VAR Member

זהה לסיכוי שתהיה קבוצה שמוכנה לשלם לו סכום כזה שהוא לא יוכל להגיד לא. אם המו"מ עם PSG לא הצליח אז הניחוש שלי הוא שאין קבוצה כזו (והוא לא רוצה לעבור לסין). סך הכל לא בוער לו לעזוב את דורטמונד אם זה לא לריאל (שכנראה מעדיפה, ובצדק מבחינתה, להשקיע את הכסף באמבפה).

הוא טוב עם הגב לשער אבל לא מהטופ. המיקום שלו ברחבה הוא מדהים בלי קשר לזה.

golding אוהב/ת את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.