בורוסיה דורטמונד 2016/2017 :: העולם שייך לצעירים?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י VAR, ‏16/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. AS R Member

שמועות בצרפת ובגרמניה שטוכל לא צפוי להמשיך בדורטמונד בעונה הבאה, בלי קשר לתוצאה של גמר הגביע.
    שני המועמדים הבכירים הם לוסיאן פאברה, שאימן עד לא מזמן את גלדבך (ומוביל את ניס למקום השלישי בצרפת בעונה מעולה ולפי אותן שמועות הספיק כבר לדחות את לברקוזן) ויוליאן נגלסמן של הופנהיים.

2. VAR Member

ונאמר אמן. מאוד מעריך את פאברה אבל עדיין כל דבר שהוא לא נאגלסמן יהיה אכזבה מבחינתי.

3. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

מרגיש לי שנאגלסמן מיועד לעבור לבאיירן בקיץ 2018, ומעבר לדורטמונד קצת מסבך עבורו עבודה עתידית בבאיירן (לא מונע אותה, אבל זה ייהפך ליותר מורכב). למרות שאם הוא יאמן את דורטמונד בעונה הבאה ויצליח באותה המידה (באופן יחסי) כמו עם הופנהיים העונה, דורטמונד בעיני תהיה מועמדת לאליפות לא פחות מבאיירן של אנצ'לוטי.

4. alexshw Member

היצפלד מונה למאמן באיירן על סמך עבודה בדורטמונד.
    מוקדם לו באיירן. לא צריך לקפוץ מהר מדי.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

5. AS R Member

- דיווחים שפאברה סיכם עקרונית עם דורטמונד לעונה הבאה עם אופציה לעונה נוספת. דורטמונד טרם פנתה לניס לגבי המאמן.

- קבוצת ה UNDER 19 של המועדון העפילה למשחק הגמר על האליפות אחרי ניצחון 1-2 על וולפסבורג. הגמר יהיה כנראה נגד שאלקה ב-22 במאי בסיגנאל אידונה פארק. יש לזכור שקבוצת הנוער של המועדון עשתה את זה ללא פוליסיץ ופסאלק שהיו חלק מהבוגרים לרוב אורך העונה.

- יוליאן וייגל, שנפצע בקרסול במשחק הליגה בשבת, צפוי להיעדר בין 3-4 חודשים.

- שמועות (שלא הייתי לוקח ברצינות כרגע), שדורטמונד מגששת לגביי קיילי איהנאצ'ו, החלוץ הצעיר של סיטי, שצפויה לערוך שינויים רבים בסגל שלה בקיץ הקרוב.

6. VAR Member

לא משתגע על הדיל אבל זה מה יש...

7. VAR Member

טוכל פוטר, רשמית.

8. אפנברג Member

בצדק. לסיים עונה בפער כל כך גדול מבאיירן, לא להוות באמת יריב למונאקו בצ'מפיונס (עם הנסיבות המקלות של מה שהיה לפני המשחק הראשון) בהחלט לא מצדיקים שימשיך. גם הנצחון בחצי גמר הגביע במינכן משקר: בתכלס באיירן היתה יותר טובה והוא בעצמו הודה שאם לבנדובסקי לא מחמיץ שם כמו שהחמיץ הזדמנות לשער הכל היה נגמר מבחינתם-זה לא שעשה בית ספר טקטי באותו המשחק. וגם את הגביע לקח בגלל שריקה מפוקפקת לפנדל. לא לילד הזה פיללו בדורטמונד ופוטר בצדק.

9. VAR Member

מסכים עם רוח הדברים אבל הפנדל נשרק בצדק. ראיתי את המשחק בבר שרובו היה מלא באוהדי פרנקפורט וגם הם הודו שהיה. בכלל לא מבין איך אפשר לטעון שלא היה/מפוקפק, רואים הכשלה ברורה של השוער בלי לגעת בכדור.

10. Lebron Member

הוא לא פוטר בגלל התוצאות אלא בגלל סכסוך עם ההנהלה, צריך לזכור שעזבו בקיץ שלושה שחקני מפתח והוא היה צריך סוג של לבנות מחדש קבוצה שמתבססת על שחקנים צעירים מאוד.

לדעתי טוכל התאים מאוד לדורטמונד, לא רואה את פברה עושה עבודה טובה יותר.

11. VAR Member

סביר להניח שהסכסוך עם ההנהלה הגיע בגלל התוצאות.

אף אחד לא ציפה ממנו לקחת אליפות עם קבוצה כל כך בוסרית אבל אני חושב שאפשר בהחלט היה לצפות שלא נבטיח את המקום ה3 רק בדקה ה90 של העונה ונראה את באיירן מלמטה רק עם משקפת. אני לא חושב שראינו פעמיים ברצף את אותו ההרכב לאורך כל העונה. אני לא נגד רוטציה באופן כללי אבל יש את זה ויש להפוך את הקבוצה למעבדת הניסויים הפרטית שלו. מבחינת איכות הכדורגל הלכנו 5 צעדים אחורה בהשוואה לאשתקד.

סך הכל יש מספיק סיבות להפרד, הטובה שביניהן היא לשחרר הצהרה שהמועדון הזה שואף ליותר ממה שהשיג העונה.

מקווה שזה בכל זאת יהיה נאגלסמן.

12. Lebron Member

הבנתי שזה קשור יותר ליחסי האנוש עם ההנהלה ולא לעבודה המקצועית.

שמע זאת לא עונה גדולה של דורטמונד והוא עשה טעויות אבל היו לו נסיבות מקלות, היו הרבה פציעות העונה וגם הם הכריחו את הרוטציות הרבות, עזבו שלושה שחקני מפתח מנוסים שאיתם דורטמונד נתנה את העונה הטובה ביותר שלה מבחינת נקודות, הוא קידם צעירים כמו וייגל, פוליסיץ', דמבלה ופסלאק.

טוכל מאמן טוב מאוד לדעתי, הוא סמכותי, אנרגטי, דוגל בכדורגל התקפי ובקידום שחקנים צעירים, מתאים מאוד לרוח המועדון. אם לא השבר שכנראה היה בלתי ניתן לאיחוי עם ההנהלה הוא היה צריך להמשיך לדעתי, הוא לקח קבוצה אחרי עונה נוראית והחזיר אותה לטופ 3, והביא לה תואר.

שאלה נוספת שצריך לשאול מה היא האלטרנטיבה, אני לא חושב שפאברה הוא שדרוג לטוכל, בדיוק להפך. נאגלסמן מעניין מאוד, אבל הוא גם הימור בגלל גילו הצעיר מאוד לקבוצה בסדר הגודל של דורטמונד עם כל הלחץ והיוקרה.
    עדיף בשבילו להשתפשף כמה שנים בהופנהיים הצנועה לפני שהוא מבצע את קפיצת המדרגה, הוא ביצר את מעמדו בשנה וחצי האחרונות וזה מאפשר לו חופש עבודה שלא בטוח הוא יקבל במקום אחר, מה גם שאני לא רואה את הופנהיים משחררת אותו ליריבה שלה.

חייל שוקולד אוהב/ת את זה.
  13. VAR Member

לא נראה לי שלמישהו יש באמת מושג מה גרם לסכסוך.

הרוטציות לא היו קשורות כמעט לפציעות. נראה לי שרק בהתקפה זה היה יחסית יציב עם דמבלה-רויס-אובמיאנג כל הזמן שהשלישיה הזאת הייתה זמינה.

אם המטרה היחידה שהציבו בפניו היא קידום צעירים אז אין ספק שהוא הצליח (אבל פאסלאק לא כל כך שייך לדיון, הוא פתח בכמה משחקים בתחילת העונה ואחרי חודשיים בערך הוחזר לנוער). הטענות העיקריות הן לנסיגה באיכות הכדורגל והתנהלות של קבוצה קטנה. ראית למשל איך בגמר הגביע דורטמונד שמה גול והולכת להסתגר כאילו באיירן עמדה מולה. מקבוצה שתוקפת תמיד דורטמונד הפכה לקבוצה שתוקפת רק כשהיא חייבת. בנוסף איבדנו המון נקודות נגד נועלות הטבלה והכל נטו מתוך זלזול ביריבות שלנו.

העונה הוא מקבל ציון נכשל כמעט מכל בחינה. אני חושב שפאברה כן יכול להוות שדרוג ובוודאי נאגלסמן.

14. Lebron Member

הפיטורים של טוכל לא נעשו על בסיס תוצאות, וההודעה הפומבית של ואצקה מוכיחה זאת, הוא הבהיר שמבחינתו ומבחינת הצוות המקצועי הקבוצה עמדה ביעדים שלה והצליחה תחת טוכל, וכי הפיטורים אינם קשורים לתוצאות, כך שזה די סותר את הטענה שלך שמדובר בהצהרה של המועדון מבחינה מקצועית.
    Borussia Dortmund publish open letter questioning Thomas Tuchel’s loyalty | Squawka

אני חושב שאתה נסחף לגמרי בביקורת כלפיו, כמו שאמרתי, הוא עשה טעויות ובהחלט יש סיבות לבקר אותו על העונה הזאת, אבל בוא נשמור על פרופרציות. להפוך עונה שבה הקבוצה נבנתה מחדש עם עזיבתם של שלושה שחקני מפתח, התבססות על צעירים חסרי ניסיון וכמות פציעות מטורפת והיא מסיימת אותה עם תואר ראשון שהוא לא סופרקאפ מזה חמש שנים, מעפילה לרבע גמר ליגת האלופות ומסיימת במקום השלישי זה לא כישלון טוטלי, זה במקסימום אכזבה.

תראה גם איך אובמיאנג השתדרג תחתיו, לא צריך לקחת את זה כמובן מאליו.

איך בדיוק פאברה הוא שדרוג? הוא מאמן 26 שנה ואין לו שום הישגים יוצאי דופן (אלא אם כן נגדיר אליפות עם ציריך בשוויץ יוצאת דופן), שתי הקדנציות האחרונות שלו בגרמניה נפתחו טוב והסתיימו בצורה קטסטרופלית, אתה טוען שתחת טוכל הקבוצה הלכה אחורה אחרי העונה הראשונה, תראה איך זה הסתיים עם הרטה וגלדבאך.
    נאגלסמן התחיל את הקריירה שלו בצורה יוצאת מן הכלל ובהחלט יש לו עתיד, אבל צריך לזכור שהוא כולה בן 29 ונמצא בקבוצה בה מפלס הלחץ קטן בהרבה, מה גורם לך לחשוב שהוא יצליח לעמוד בסיר הלחץ של דורטמונד? כמה חופש וכבוד מאמן כל כך צעיר יקבל מההנהלה?

כמו שאמרתי, בלי מערכת היחסים הרעועה ובעיות האמון עם ההנהלה לא הייתה סיבה לפטר אותו, ואצקה בעצמו מודה בכך.

15. Andrei Kanchelskis Member

אולי שדורטמונד תפנה למאמנים עם רקורד מוכח כמו לורן בלאן או אולי אפילו לואיס אנריקה שעזב עכשיו את בארסה?

מצב נושא:
הנושא נעול.