בורוסיה דורטמונד 2019/2020

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י AS R, ‏23/7/17.

1. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

דאוד גרזן??? הוא יודע???

2. VAR Member

וייגל יכול להיות גרזן מצוין, אנחנו כבר לא חיים בעשור הקודם שקשר אחורי צריך לחלץ ולחפש את החולצה הצהובה הכי קרובה ולמסור לה את הכדור. הדרישה היא שחקנים כמו קאנטה, וידאל וכו' שיכולים לחלץ ולהוציא קדימה בעצמם. וייגל עושה את זה טוב (לא מושלם, עדיין צעיר). הבעיה היא שכל איבוד כדור במרכז המגרש נגד קבוצה שיודעת לצאת קדימה זה מצב לגול. קבוצות כמו לייפציג חיות מזה.

3. Lebron Member

צריך לזכור שוייגל חזר מפציעה ארוכה ועדיין לא חזר בקביעות להרכב.

לדעתי במצב העניינים הנוכחי, ברגע שוייגל חוזר לכושר משחק מלא בוס צריך להתחיל איתו בקישור האחורי ברוב המשחקים, בטח מהחשובים, ובעמדה של שני הקשרים של 50\50 לעשות רוטציה בין קסטרו/דהאוד/גצה/קסטרו

אגב, גריירו הוכיח גם כקשר שהוא מצוין, הוא טכני, מהיר יחסית, והרבה יותר פיזי וטוב הגנתית מהקשרים האחרים.
    במידה והוא ושלמצר כשירים, לדעתי הוא צריך לעלות בקישור, נכון שהוא עדיף על שמלצר כמגן שמאלי אבל מאחר וגם ככה זאת עמדה בעייתית בכל העולם, שמלצר כמגן שמאלי זה יחסית בסדר, והבעיה היותר תכופה זה החיסרון בפיזיות ומהירות בקישור.

4. Lebron Member

אגב מה נסגר עם רודה?? הוא פצוע הרבה זמן. יכול להיכנס לעמדת הגרזן לדעתכם?

5. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

ברוח התקופה צריך להזהר חביבי.

בכל מקרה אין קשר אחורי. רודה זה הכי קרוב שקיים שם לכזה. זה בזיון וזה על צורק.

Sent from my iPhone using Tapatalk

אלעד, Rosner ו-nfcb אוהבים את זה.
  6. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

נציג של דורטמונד נכח הלילה במשחק בין בוקה לראסינג על מנת לצפות בלאוטארו מרטינס. חלוצה הצעיר של ראסינג נתן משחק טוב מאוד ואחרי שראסינג ניהלה דרך הסוכנים מו"מ עם אתלטיקו מדריד אולי עכשיו גם המועדון הגרמני יצטרף לסיפור.

7. VAR Member

@nfcb @Gianzola

איך אתם מגדירים את יוליאן וייגל אם לא בתור קשר אחורי? מה סוון בנדר ידע לעשות שהוא לא יודע?

ולגבי ההערה על אוטמר היצפלד בשיאו וכו׳ - לא צריך ללכת כל כך רחוק, בדיוק עם אותו הפרסונל תומאס טוכל העמיד הגנה סבירה (לא משהו לספר לנכדים, אבל בטח לא הביזיון הנוכחי והיו אפילו תקופות שהיא נראתה טוב מאוד). סוון בנדר כמעט לא שיחק וכששיחק, הוא היה בעיקר בלם.

בקיצור אין בעיה של קשר אחורי. וייגל כקשר אחורי ראשון + שאהין ורודה כגיבוי זה מספיק בהחלט. הבעיה היא 100% בשיטת המשחק, זה די ברור.

8. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

וויגל הוא מה שקוראים בגרמניה מס' 8 ולא מס' 6. מס' 6 זה חאבי מרטינז, זה וידאל, זה בנדרים (לשאלתך - בנדר הרבה יותר פיזי ונוכח, הרבה יותר הגנתי (וויגל מנהל משחק) ומתקל הרבה יותר טוב. עדיין גם הוא לא הקשר ההגנתי הכי טוב שאפשר למצוא אבל יותר טוב במובן ההגנתי מוויגל), זה היה פעם גטוסו. וויגל כמס' 8 יכול לעזור למשחק ההגנתי ולהיות קשר הגנתי לא רע, אבל רק אם יש מאחוריו לפחות 6 גרזן אחד וגם אז לא בטוח.
    ואני מסכים איתך, גם שנה שעברה ההגנה לא הייתה משהו שאפשר לכתוב עליו. אבל אז עוד שיחקו גם בנדר ודורם או גינטר לפעמים. קאסטרו כששיחק שיחק הגנתי ולא כמו היום. וויגל לא הופקר בעונה שעברה להחזיק לבד את הקישור ההגנתי והעונה הזו כן. בעיניי אחת הבעיות שיש לי עם טוכל כמאמן הבא של באיירן (ואני חושב שגם להנהלה) הוא שהוא לא שם מספיק דגש על ההגנה.
    אבל גם אם אקבל את הגישה שלך, שוויגל הוא קשר הגנתי, מי יש עוד? בכל הסגל הזה יש כל כך הרבה קיצונים ושחקני התקפה, יש בקופה בערך 150 מליון יורו ויש רק קשר הגנתי אחד? בעיניי זו שערורייה.

9. VAR Member

אני פשוט לא מסכים איתך, וייגל מתקל בסדר גמור (ולדעתי עושה את זה יותר טוב מאשר ניהול משחק). יש לי הרגשה שהמושג "גרזן" מבלבל קצת אנשים וגורם להם לחשוב שאם הוא קצת יותר טכני משחקנים כמו גאטוסו ובנדר אז זה הופך אותו אוטומטית למס׳ 8. בכדורגל המודרני הדרישות קצת יותר גבוהות מלהיות סתם הורס התקפות. יש ציפיה בנוסף לזה ששחקן יהיה מסוגל להוציא מהר קדימה ולא רק לחפש את השחקן הכי קרוב אליו ולמסור לו את הכדור.

כפי שכתבתי גם שאהין ורודה נמצאים בסגל כך שאני באמת לא רואה סיבה להביא קשר אחורי. הדבר היחיד שצריך להבין זה שיש יריבות שיהיו מסוגלות להגיע למצב הבקעה בכל התקפה אם נשים את קו ההגנה שלנו על החצי. עם בוס זה כנראה לא ייקרה, הוא משום מה עדיין בטוח שמה שעבד לו בהולנד יעבוד לו גם בגרמניה.

nfcb אוהב/ת את זה.
  10. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

וייגל משחק כמו שויינשטייגר. כשיש לידך שחקן רך כמו שהאין זה לא מספיק להחזיק קבוצה שהפרסונל בהגנה שלה גם ככה לא מרשים.
    וטוכל הוא מפקיר הגנות בדיוק כמו כל מי שאי פעם התקרב לקלופ.

nfcb אוהב/ת את זה.
  11. VAR Member

אולי ראינו דברים אחרים, וייגל לא מזכיר לי את שוויני בשום צורה... לא מבחינת המיקום שלו על המגרש בכל אופן. ואני לא זוכר מתי הוא בכלל שיחק יחד עם שאהין, אם זה קרה זה היה לדקות בודדות. שאהין היה בהרכב בתחילת העונה כי וייגל היה פצוע.

וטוכל הוא בין המאמנים האחרונים שהייתי קורא להם מפקירי הגנות. האיש עבר לשחק בשלב מסוים עם 3 בלמים רק כי היה נמאס לו כל משחק לחטוף שער במתפרצת. אם זו סתם הטרלה אז תגיד עכשיו...

נערך לאחרונה ב: ‏20/11/17
    גלץ ו-Rosner אוהבים את זה.
  12. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

הא סליחה, גם ראיתי שרוזנר אהב את התגובה שלך.
    נראה לי זה בגלל שדורטמונד שיחקה עם וייגל גצה וקאגאווה בקישור מול שטוטגרט בשישי האחרון.
    אגב מי היה שם בהגנה? ברטרה וסוקרטיס. מאחוריהם בורקי הנורא ואיום.

כן, אם הייתי אוהד שטוטגארט גם ממני היית מקבל הטרלה.

טוכל עבר לשלושה בלמים בדיוק בגלל שהוא אכל שערים במתפרצות. מי שמשחק עם הבלמים שלו שלושים מטר משער היריב ובלי קשר הגנתי יחטוף תמיד במתפרצות.

מפקיר.

13. VAR Member

ההבדל הוא שלטוכל באמת ראו שזה מפריע...

ההבדל בין ההגנה של דורטמונד בשנתיים האחרונות (סבירה) להגנה העונה (ביזיון) זה ההבדל בין טוכל לבוס. הפרסונל אותו דבר, זו בדיחה לומר שהמכירה של בנדר (ששיחק, אם כבר, רק כבלם ולא הבריק בלשון המעטה) ובטח של גינטר שהיה אולי שחקן ההגנה הכי גרוע בקבוצה הם אלה שעושים איזשהו הבדל.

14. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

חביבי פעם אחרונה שדורטמונד שיחקה הגנה זה היה אצל נביו סקאלה. כל עוד צורק במועדון הם ישארו עם המחמאות. 150 מיליון אירו ואתה משחק עם וייגל קאגאווה וגצה?

ראו שהפריע לטוכל? מה אתה רציני?
    ועוד אחרי זה מביאים מאמן מהליגה ההולנדית ששם לא עושים הגנה בגלל קדושת הטוטאל פוטבול הנורא הזה.

קשר הגנתי. זה הכל. לא היית יותר רגוע עם רודי היה משחק ליד וייגל? אולי קדיירה? סרי של ניס? תביא אפילו את פאקינג ג׳ון אובי מיקל וזה נראה כבר יותר מאוזן.

15. VAR Member

חביבי בעונות האליפות של קלופ דורטמונד ספגה 22 ו25 שערים בעונה בהתאמה. עם ויידנפלר בשער, הומלס וסובוטיץ' במרכז ההגנה ואחד שקוראים לו שאהין בקישור האחורי.

כן אני מאוד רציני, השאלה כמה משחקים שלנו אתה ראית בשנים האחרונות שאתה מזלזל ככה בדעה שלי.

יש מצב שאתה צודק לגבי צורק והאובר מחויבות שלו לכדורגל התקפי. ל150 מיליון יורו אין שום קשר לזה. זה לא שלהתקפה הוא הביא שחקנים סופר יקרים. כסף שאתה חוסך היום זה כסף שתוכל להשתמש בו מחר, לנו מה לעשות אין רומן אברמוביץ' וכיום הסגל של דורטמונד לא רע תודה לאל, בטח לא כשמתחשבים בפוטנציאל של כל כך הרבה שחקנים שאמורים להיות WC בעתיד וצריכים לצבור ניסיון, ומה לעשות ניסיון צוברים כשמקבלים דקות וכשמקבלים דקות עושים טעויות. זה לא סגל שיביא את הצ'מפיונס אבל זה כן סגל שאמור לפחות למראית עין לתת פייט לבאיירן בליגה שבה 16 קבוצות נחותות באופן די משמעותי מבחינת איכות הסגל (בטח בעונה שבאיירן פותחת עם קרלו אנצ'לוטי).

לא, לא הייתי רגוע יותר אם רודי היה משחק ליד וייגל (ולא שהייתי מתנגד לו). כן הייתי רגוע יותר אם היה מאמן אותנו מישהו שמבין שסגנון משחק כזה לא יכול להצליח נגד אף קבוצה שמסוגלת להניע כדור מהר ולא רואה בכדורגל זהיר מילה גסה. זה הדבר היחיד שאני צריך.

אה, ולא יזיק אם הוא גם יוריד את שמלצר לספסל.