בורוסיה דורטמונד 2019/2020

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י AS R, ‏23/7/17.

1. Lebron Member

Peter Bosz set to stay on as Borussia Dortmund head coach

לא יאומן, כנראה שהקבוצה צריכה להפסיד 20 משחקים רצוף כדי שצורק וואצקה ישקלו לפטר את הכישלון הזה. כאילו מה הם חושבים? שהוא הולך להיות פתאום מאמן גדול?

2. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

מריו גצה קרע רצועות ויעדר תקופה ארוכה.

בימים האחרונים מדברים על היורש של בוש. הדיווחים מדברים על זה שהמועמד המועדף על המועדון הוא נאגלסמן. אבל כמובן שהוא לא יבוא העונה. אז בינתיים מדברים על ארמין פה. ארמין פה יכול לייצב קצת את המועדון בעיניי. אבל באותה מידה הוא גם יכול להיכשל כישלון חרוץ. הוא כמו חמין. אי אפשר לדעת מה יצא ממנו.

3. Andrei Kanchelskis Member

לא מבין מה כל כך בער להנהלה של דורטמונד להיפטר מטוכל ולהביא במקומו את בוס. עם הכל הכבוד להצלחה שלו עם אייאקס אשתקד הרי שהגעה לגמר הליגה האירופית ומקום שני בליגה ההולנדית לא אמורים להעיד באופן מיידי(בטח לא אחרי עונה אחת בלבד) על מאמן ברמה גבוהה שראוי לאמן קבוצה ברמתה של דורטמונד.

סביר להניח שטוכל יושב עכשיו בבית ופשוט מתפוצץ מצחוק על הנהלת דורטמונד שהשפילה בכך שפיטרה אותו שלא בצדק ועכשיו אוכלת אותה על כך תרתי משמע.

4. BVB09 Member

על פי הבליד, מחר תצא הודעה רשמית מהמועדון, על פיטרו של בוס.

5. Andrei Kanchelskis Member

בשעה טובה! מעניין אם חזרה של טוכל היא אופציה,מעניין אם בכלל הוא יסכים לחזור אחרי הפיטורים המשפילים שלו בקיץ.

6. Lebron Member

לא נראה לי, הוא לא פוטר מסיבות מקצועיות, הוא פוטר בגלל סכסוך עם ההנהלה.

AS R אוהב/ת את זה.
  7. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

נו, זה בא בדיוק בתזמון טוב. גיא לוזון פוטר מחיפה. יש לו רזומה לא שונה בהרבה מבוש.

8. VAR Member

לומר שטוכל פוטר לא בצדק זה כמו לומר שדייויד מויס פוטר לא בצדק כי אחריו הגיע ואן חאל שעשה עבודה עוד יותר גרועה.

מהלך שהגיע בחודשיים איחור בערך. חבל שזה לא קרה כשאפשר היה עדיין להציל משהו מהעונה.

9. Lebron Member

מה היה כבר אפשר להציל אם היו מפטרים אותו חודשיים לפני סיום העונה? זכייה אליפות? או אולי בליגת האלופות? לא. אז מה בדיוק? אני באמת מנסה להבין ולא מצליח.

טוכל קיבל את הקבוצה אחרי עונה גרועה במיוחד וכבר בעונה הראשונה שלו הצעיד אותה לעונה נהדרת עם מספר הנקודות הגבוה ביותר של סגנית ובעונה אחרת שבה היריבה לא משיגה נקודות בקצב מטורף שבאיירן השיגה באותה עונה זה אולי היה מספיק לאליפות.

הוא הביא את הקבוצה גם לגמר הגביע באותה עונה והפסיד את התואר לבאיירן רק בפנדלים.

העונה השנייה הייתה פחות טובה, זה נכון וכמובן שהוא לא היה חף מטעויות. אבל היו לא נסיבות מקלות, הקבוצה סבלה מכמות פציעות לא נורמלית, שינויים כפויים בסגל שכללו עזיבה של שחקנים משמעותיים ומסכסוך בין טוכל להנהלה (שכנראה יש לטוכל אשמה בזה אבל זה לחלוטין לא קשור לפן המקצועי), ובכל זאת סיימה במקום השלישי, בעונתו הראשונה כמאמן בליגת האלופות הקבוצה העפילה מהמקום הראשון לשלב הנוקאאוט של ליגת האלופות לפני ריאל שזכתה בתואר באותה עונה וסיימה את דרכה רק ברבע הגמר מול קבוצה עדיפה וכשאירוע מחוץ למגרש שלא קשור לכדורגל השפיע על השחקנים, היום הישג כזה נראה כמו חלום רחוק ולא מציאותי מבחינת דורטמונד הנוכחית גם בעונה הבאה.

וכמובן - הוא גם הביא גביע - תואר ראשון מזה 5 שנים למרות רעשי הרקע והבעיות עם ההנהלה. זה באמת התואר היחיד שהיה ניתן להשיג.

הוא קידם שחקנים צעירים שזה חלק מהדי. אן. איי. של המועדון, ואני לא בטוח שאם הוא היה נשאר דמבלה היה ממהר לעזוב לברצלונה, כפי שניתן היה להבין מהתבטאויות שלו בנושא.

באמת שאני לא מבין את האנטי שלך לטוכל. מילא אתה חושב שהוא לא מיצה את הפוטנציאל עם הקבוצה בעונה השנייה, אני יכול להבין את זה, אבל להציג אותו כאיזה כישלון קולוסולי ושהיה צריך לפטר אותו מטעמים מקצועיים לפני תום העונה כאילו זה היה משנה משהו והיה ניתן למצוא מאמן שהיה "מציל את העונה", או מה שזה לא יהיה? הזייה.

חוץ מזה, שאם בוס הוא התחליף שלו היה עדיף שהיה נשאר,. אני מבטיח לך שעם טוכל זה היה נראה יותר טוב, הרבה יותר טוב.

ועכשיו אני רואה שהם מינו מאמן שהשנה השיג עם הקבוצה שלו 3 נקודות ב-14 מחזורים ושכח מתי בפעם האחרונה ניצח משחק בונדסליגה. בהצלחה עם זה.

עריכה: רק עכשיו קלטתי שבפסקה השנייה דיברת על בוס ולא טוכל.

נערך לאחרונה ב: ‏10/12/17
  10. VAR Member

חחחחחחח. הם הביאו את פטר שטוגר. כנראה המטרה היא לרדת ליגה העונה.

11. AS R Member

אני חושב שברור לכולם ששטוגר ימלא מקום רק עד תום העונה, אבל למה בכלל להביא מאמן שנמצא במומנט כל כך שלילי ופוטר מקבוצה שנמצאת במקום האחרון בליגה.

12. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

כי הוא מאמן טוב שלמעט העונה הלך לו טוב ועשה עבודה טובה בקלן וכמו שאמרתם אין לכם מה להפסיד העונה ואם זה ילך טוב אז הרווחתם מאמן לטווח אפילו ארוך יותר (לדעתי יש לכם על מה לשחק העונה, גם באירופה והכי חשוב על מיקום בליגה לאירופה בעונה הבאה!)

Rosner אוהב/ת את זה.
  13. VAR Member

אני לא בטוח. הוא היה מועמד למשרה בקיץ, ממש מחזיקים ממנו בדורטמונד. אני מפחד שחצי עונה מוצלחת תהפוך אותו למינוי קבוע.

חלק מכלי התקשורת טוענים שהוא ממלא מקום ובקיץ יילכו על נאגלסמן. אם זה יקרה אני לוקח את הלעג בחזרה, אבל אני די בספק.

14. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב ששטוגר זה מינוי מצויין לדורטמונד. הוא בדיוק מה שצריך. הוא יודע לאמן הגנה ולהכין קבוצה. הוא יודע לעשות קבוצה מאוסף שחקנים ולעשות מהם יחידה אחת עם שיטה ודרך. והוא גם יכול לבנות קבוצה לטווח ארוך. הבעיה שאני לא בטוח שיש לו (לפחות העונה) עם מה לעבוד בקבוצה. אין מספיק שחקני הגנה וגם מה שיש זה לא מספיק טוב. בכל זאת, הוא אחד שכן יכול לעשות עם זה משהו.

אלעד ו-Uli Hoeness אוהבים את זה.
  15. Andrei Kanchelskis Member

המינוי של פיטר בוס מלכתחילה נראה לי מינוי מוזר שלא היה רחוק מלהזכיר את המינוי המוזר בזמנו של סטיב מקלארן בוולפסבורג. שני הכשלונות הללו מוכיחים שמה שיכול להספיק בליגה חלשה כמו הליגה ההולנדית(ובוס אפילו לא זכה שם באליפות)ממש לא יכול להספיק לליגה ברמתה של הבונדסליגה!