בורוסיה דורטמונד 2019/2020

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י AS R, ‏23/7/17.

1. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

המינוי של שטוגר הוא בהחלט מינוי הולם, אבל הטיימינג בעייתי.
    שטוגר עד לפני שבוע עוד היה שקוע בבוץ של קלן והתקשה גם שם לעשות סוויטץ'.
    שבוע אחרי הוא עובר לקבוצה אחרת במשבר שהראש עדיין לא נקי ובלי יותר מדי זמן לסדר מחשבות.
    מאמן טוב, הטיימינג בעייתי ואני לא בטוח שזה הפיתרון שהיו צריכים.

2. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

אם כך התיזמון הוא טוב כי יש פגרה ובפגרה יש 10 ימי חופש לכולם להרגע ואז יציאה למחנה אימונים לעבוד על היסודות. מזל שהפיטורים לא הגיעו אחרי הפגרה. עכשיו עוד אפשר לייצב ולעשות משהו מהעונה הזאת כמו להחזיר את הקבוצה למקום בליגת האלופות ואולי גם לעבור כמה שלבים בליגה האירופית.

muller ו-nfcb אוהבים את זה.
  3. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

יכול להיות, יותר כיוונתי לכמה חןדשים שינקה את הראש ויסדר את המחשבות לקראת תפקיד חדש. לעונת 2018-2019 אני אגב כן רואה אותו כמאמן דורטמונד, למצב השנה אחרי מה שהוא ודורטמונד כבר עברו אני לא בטוח.
    שוב רק הטיימינג מפריע לי.

4. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

זה נכון שאובמיאנג לא בסגל למשחק הקרוב?

5. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

בהחלט נכון.

Franco אוהב/ת את זה.
  6. AS R Member

ראיתי רק את התקציר מהניצחון הדרמטי מול אטלנטה, אבל כמה נקודות:
    - בורקי לא צריך להמשיך לדעתי. יותר מדי טעויות, יותר מדי גולים באשמתו, יותר מדי לחץ שהוא משדר לקבוצה במקום להיות זה שנותן ביטחון ושאפשר לסמוך עליו. העניין הוא שבדורטמונד חושבים אחרת כנראה, כי בשנה שעברה האריכו לו חוזה עד 2021.

- שורלה בכושר הכי טוב שלו מאז שהגיע לקבוצה, שזה ממש לא קשה בהתחשב בפציעות הרבות שלו, ועדיין, סוף סוף אפשר לראות למה קבוצות שילמו עליו בטוטאל כמעט 100 מיליון יורו במהלך הקריירה.

- מנסה לא להיסחף אחרי ההתלהבות מהפתיחה הסוערת של בטאשואיי, אבל הוא אכן נראה נהדר ומתאים מאוד לקבוצה. לא פחות מהשערים שהוא כובש והאופי הווינרי שלו, אפשר לראות שהוא גם יודע למסור ולהתנהל עם הכדור, ולא רק לסיים מהלכים. אם ימשיך להראות יכולת כזאת בוודאי שדורטמונד צריכה לעשות מה שצריך כדי לרכוש אותו בתום העונה. מעניין מה חושבים עליו בצ'לסי, שהחליפו אותו בג'ירו די בקלות ולא נתנו לו אף פעם להיות באמת שחקן פותח בקבוצה.

Franco אוהב/ת את זה.
  7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אני רואה מעט מאוד משחקים של הקבוצה, אבל מהמעט הזה ובהמשך למה ש @AS R כתב, יש מישהו (מחוץ למועדון) שכן מעריך את בורקי?

8. AS R Member

בראשון הוא נתן משחק מעולה נגד גלדבך, במהלכו רשם 11 הצלות, שמהוות שיא בונדסליגה. למרות זאת, לתחושתי אף אחד לא ממש מתרגש מזה.
    בכל קבוצה, ובטח בקבוצות גדולות, אתה רוצה שיהיה לך שוער שנותן ביטחון לשחקני ההגנה, שוער ששומר על יציבות, ועדיף גם אחד שישאר בקבוצה למשך שנים רבות.
    בורקי נראה יותר כמו שוער שצריך לקבל עידוד מהקבוצה כי הביטחון שלו יורד, במקום להיות זה שדוחף את הקבוצה קדימה.
    הוא בעיקר מסמן את דורטמונד של התקופה האחרונה. לא יציבה, חסרת ביטחון, עושה לא מעט שטויות, ולצד תצוגות נהדרות נותנת גם משחקי נפל מביכים.

אם להסתכל על קודמו בתפקיד, אני חושב שלא יחלקו עליי אם אומר שוידנפלר לא ייזכר בתור אחד השוערים הטובים של גרמניה, אבל הייתה לו כריזמה, הוא ידע לצעוק כשהיה צריך, הוא ידע לעודד כשהיה צריך, והוא היה שם מתקופת השפל של לפני עשור וחצי ועד תקופת הזוהר של קלופ. הוא היה שוער מרגש, גם אם לא היה מעולם כנראה ברמה הגבוהה ביותר.

Franco אוהב/ת את זה.
  9. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

וידנפלר או איך שלא כותבים את השם הזה היה נראה לי תמיד כמו שכפול של למהאן. motherfucker מאחור שכל קבוצה התקפית צריכה.

10. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

@AS R הנתון של ההצלות לא כל כך מעניין אותי מבלי לדעת איך הוא נמדד, ואחרי שאדע אולי אגיד לך שהוא פשוט לא מעניין אותי (אם OPTA הספק הנתונים אז כך הדבר כי אני יודע איך זה עובד שם) וככה או ככה זה לא בהכרח מעיד על משחק מצוין. יכול להיות שהוא היה מצוין, אבל לא הייתי אומר רק על סמך נתון כזה. אבל מה שאתה רושם מסתדר עם הרושם שלי, הופעה פעם בכמה זמן שנותנת לו קצת קרדיט ומאוד לא בטוח בשאר הזמן. מהמעט שראיתי ממנו, כאמור, אני מופתע שדורטמונד לא מחפשת להשתפר בעמדה הזו.

11. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

הוא הבעיה הכי קטנה של דורטמונד. הוא לא השוער הכי טוב בליגה. אפילו לא בין השלושה או חמישה אבל הוא בהחלט בסדר. הבעיה של דורטמונד היא כל משחק ההגנה שלה. שלא ממש קיים. למשחק לפני שבועיים הם עלו עם רביעייה אחורית (שלא מורכבת מהשחקנים הכי טובים בתחום) ועם שני קשרים הגנתיים - וייגל וקגאווה. מצטער, זו לא הגנה.

12. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

עניין אותי בורקי כשוער דורטמונד ופחות מי יותר אשם במשהו רע שקורה בקבוצה. יכול להיות שהוא החולייה הפחות בעייתית בחלק האחורי, אבל אם הוא באמת לא בטופ 5 שוערים של הליגה אולי דורטמונד צריכה, לצד פתירת בעיות אחרות שאני בטוח שיש, גם לשפר את עצמה שם?

13. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

לדעתי כרגע אי אפשר לדעת. אי אפשר לבחון אותו. הוא היה שוער סולידי ביותר. יכול להיות שעם משחק הגנה סביר של הקבוצה שלו באופן עקבי הוא היה הרבה יותר טוב. ואולי הוא לא יכול להיות יותר מסתם שוער לא רע. רק אחרי שהוא ישחק תקופה עם (משחק) הגנה סבירה תקופה אפשר יהיה לדעת.

באופן כללי יצא לי לחשוב לפני כמה ימים על הקבוצה. ופשוט צריך לעשות שם מהפכה עמוקה. מגצה, שורלה, רוייס, ירמולנקו, קגאווה, פיליפ, שאהין ופוליסיץ׳ לפחות שלושה צריכים ללכת בלי שיבואו להם מחליפים. וכל מי שמשחק מאחוריהם צריך ללכת או להפוך למחליף. כשאולי אולי וויגל, בסיטואציה מסויימת יכול להישאר להרכב.
    אם בצ׳ווי ישאר זה טוב, אם לא צריך למצוא לו מחליף.

14. Lebron Member

אני מסכים, אני הייתי מוותר על שורלה, ירמולנקו ושהאין, ואולי גם את קגאווה.

15. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

קודם כל שכחתי להוסיף לרשימה את דאוד. אבל הוא בכלל נחשב לאלה שמתחת לקישור הקדמי וההתקפה.

אני לא יודע אם הייתי מוותר על שורלה. הוא שחקן מצויין שעשה החלטות טיפשיות בקשר לקריירה שלו (דיברו פה על שחקנים שרצו מהר מידי לבאיירן אז גם הוא רק לא לבאיירן). הוא יכול לחזור ליכולת הטובה שלו ולהיות נכס לטווח ארוך (והוא כבר השחקן הטוב בדורטמונד בשבועיים שלושה האחרונים). חוץ מזה זו יכולה להיות החלטה אסטרטגית חכמה של דורטמונד. במיוחד כדי להתחרות בבאיירן או לייפציג. לבנות על בסיס גרמני ולהראות לויאליות לשחקנים גרמניים. ככה הם יוכלו להחזיק אותם אצלם יותר בקלות (ברוב המקרים יהיה יותר קל לשמור שחקן גרמני מללכת לארסנל/טוטנהאם/איזה ספרדיה מהדרג השני מאשר על אובמיינג או כל שכיר חרב זר אחר שאין לו זיקה למדינה) (ככה למשל היום אחרי כל הגיבוי שניתן לרוייס בשנתיים האחרונות קשה לי לראות אותו עוזב לאנשהו בקלות גם אם הוא יחזור לכושר הטוב) וככה גם יהיה להם יותר קל למשוך שחקנים מקומיים ולהיות אלטרנטיבה לבאיירן. זה תהליך שיקח זמן. אבל זו הדרך להתחיל.
    אני דווקא הייתי מוותר על פולישיץ׳ במקום שורלה. נכון שפולישיץ׳ הראה ניצוצות ונתן כמה משחקים נהדרים. אבל עדיין לא מספיק זמן (הוא הרי צעיר) כדי שנדע אם זו מגמה או מקרה. כרגע יש סביבו הייפ רציני מאוד ואפשר לקבל עליו המון כסף. זה ובהינתן מה שכתבתי למעלה, יכול להיות שאם אני הייתי צריך ךהחליט בין גצה ושורלה לבין פולישיץ׳ הייתי מוותר על האחרון.
    מה שבטוח מירמולנקו הייתי נפרד כמה שיותר מהר.

AS R אוהב/ת את זה.