בוש VS קרי

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Alvaro Recoba, ‏7/10/04.

1. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

בנובמבר (אני צודק?) תערכנה הבחירות לנשיאות ארה"ב בין הנשיא המכהן ג'ורג' W (ווקר) בוש מהמפלגה הרפובליקנית וג'ון קרי מהמפלגה הדמוקרטית. בימים אלה מערכת הבחירות שם בשיאה, כשעל הפרק שאלות כמו המלחמה בעירק ובעיות כלכליות בארה"ב (ישמע מוזר אבל בוש יצר שם גירעון ענק). קרי תוקף את בוש על כך שלא היה היגיון בפלישה לעירק, בוש תוקף את קרי על כך שהוא לא החלטי, ועל עברו הצבאי של קרי עצמו.
    בבחירות הקודמות כזכור, בוש ניצח את אל גור בגלל טעות בפלורידה שדרשה לא מעט ספירות חוזרות. גור קיבל יותר קולות מבוש אבל בארה"ב השיטה אחרת מאשר בארץ. לכל סטייט יש כמה נציגים (אם אני לא טועה לגדולים ביותר יש 4) ומי שמקבל את הרוב בסטייט לוקח את כל המקומות, כשכמובן, הנציגים הללו מחוייבים לדאוג לאינטרסים של הבוחרים שלהם באותו הסטייט. הנשיא הוא מי שיש למפלגתו את הרוב בבית הנבחרים ובגלל השיטה של מחוזות, זה לוא דווקא אומר שהוא זכה להכי הרבה קולות מכלל ההצבעות בארה"ב כולה.
    בשורה התחתונה, כאן יהיו העדכונים לגבי מערכת הבחירות שתשפיע הרבה על כל העולם כמו ב- 100 השנים האחרונות, וגם על ישראל בפרט (ואולי יש מקום לדבר כאן על מי יותר טוב לישראל, מי "טוב ליהודים"). אם אתם יודעים משהו על הסוגיות המרכזיות שעליהן עומדות הבחירות האלה אתם מוזמנים להציג אותן, וגם להגיד מי לדעתכם יידע לטפל בהם בצורה הטובה ביותר, או במילים אחרות, בתור אזרח אמריקאי, למי אתם הייתם מצביעים.

2. ג'רי בית הלוי Member

פייי איזה בלאגן עשית בשיטה גל.. הרעיון הוא שלכל מדינה יש "אלקטורים" בהתאם לגודל האוכלוסיה שלה(לקליפורניה נדמה לי יש 34 או 54). מי שזוכה במירב הקולות בכל מדינה מחייב את כל האלקטורים שלה להצביע בשבילו. מי שזוכה ביותר אלקטורים בסיכום הכללי מנצח, זהו. לקונגרס, שגם בו כל מדינה מקבלת ייצוג עפ"י גודל האוכלוסיה שלה, אין שום קשר. כמובן שלנשיא כדאי שיהיה לו רוב בקונגרס, אבל זה לא תנאי להמשך כהונתו כנשיא(כמו מה שהיה בשיטת הבחירה הישירה פה בישראל).

3. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

טוב אני באמת לא מבין בזה כלום, פשוט ביקשו ממני לפתוח אז פתחתי וכתבתי מה שאני יודע שזה לא הרבה...

4. בית"רי מלידה Member

גל:

קודם כל תודה שפתחת את הסקר, למרות שכוונתי היתה בעצם הימור מי ינצח בקרב המאוד צמוד הזה... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

הבחירות אכן ב 4 לנובמבר, זהו תאריך קבוע כל 4 שנים, עפ"י החוקה האמריקאית.

השבעת הנשיא הנבחר גם היא קבועה בחוקה האמריקאית - ב 4 לינואר ( 2005 במקרה שלנו )

הנציגים של כל מדינה ( STATE ) נקראים "אלקטורים" והם אינם מחוייבים להצביע עפ"י תוצאות הבחירות במדינתן, ונדמה לי שהיו רק שני מיקרים כאלו...

לדעתי מה שמעניין את האמריקאים זה מצב הכלכלה בארצם - 1000 הרוגים בעיראק זה לא ממש מזיז לאומה בת כ 260 מליון נפש...

הנקודה היהודית:

באופן מסורתי היהודים מצביעים למפלגה הדמוקרטית, ויהיה מעניין לראות מה יהיה דפוס הצבעתם הפעם.

יחס נשיאי עבר לישראל:

הרפובליקאנים , עד כמה שזה יישמע מוזר, תמכו יותר בישראל מהדמוקרטים, וקלינטון היה מאוד חריג בנוף הזה.

הסקרים:

עד כמה שזה מוזר, אף אחד לא יודע מה מספרם המדוייק של בעלי זכות הבחירה, מכיוון שבעל זכות בחירה צריך להרשם, כדי שיוכל להצביע בפועל!

מסיבה זו הסקרים פחות מדוייקים מאשר בארץ!

5. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

התלבטתי מה לכתוב בשאלת הסקר ויש לי עדים. בסופו של דבר חשבתי שיהיה מפגר לתת לאנשים להמר, ועדיף לשמוע (לראות) מה הדיעה האישית שלהם.
    פעם כשהייתי קטן ידעתי מה זה דמוקרטיה (כלומר ידעתי שזה טוב) וחשבתי שמי שנגד הדמוקרטים הוא לא דמוקרטי http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx לכן בתקופה של קלינטון אהבתי גם את הנשיא, וגם את וורן כריסטופר, שבאמת היו אז לטובת ישראל וסייעו בהסכם השלום עם ירדן למשל. כשגדלתי הבנתי שגם הרפובליקאים הם דמוקרטים (ניסוח דפוק אבל תבינו) ואני תומך בבוש גם בבחירות האלה. ולא שאני שם זין על הכלכלה האמריקאית (למרות שהיא חשובה לעולם כולו), אלא איכפת לי רק מיחס הממשל לטרור ולישראל, ואם הוא אוהד ישראל ונכנס באמאמא של הטרור אז זה מבורך. אגב, לזכותו של בוש יאמר שאחרי מספר חודשים בתפקיד נחת עליו אסון התאומים והוא הגיב לו בצורה הכי טובה שהיה אפשר אולי, והאומה האמריקאית יצאה מחוזקת ולא שבורה.
    עוד משהו- שמתי לב שבניגוד לישראל, שבה כמעט כל ראש ממשלה אמנם היה בתפקיד צבאי בכיר, אבל כולם באו לאחר קדנציה או קדנציות בתור חברי כנסת. לעומת זאת, (שוב, עד כמה שאני בקיא בפוליטיקה האמריקאית שזה לא הרבה) שם הנשיא מגיע פתאום מעמדת מושל אזורי (למשל) ולא מתוך בית הנבחרים. מוזר לא?

6. tomkaner Member

אוי כמה שאתה טועה...
    לתושבי ארה"ב המלחמה "מזיזה" ועוד איך, בטח ובטח במלחמה לא מוצדקת שכזאת.

7. בית"רי מלידה Member

גל:
    בוש לא היה מושל איזורי - הוא היה מושל טקסס, המדינה הכי גדולה ( אם לא סופרים את אלסקה, שרובה לא מאפשר התיישבות קבע...)

ההתייחסות שלך היא כישראלי - אבל האמריקאים חושבים בצורה אחרת, ולכן הקרב שם, לפחות על פי הסקרים, צמוד מאוד, ומזכיר קצת את ההתמודדות ביבי VS פרס בשנת 1996 .

את האמריקאים מדיניות חוץ מעניינת פחות ממחיר גליל בודד של נייר טואלט - ההכרעה היא על העניין הכלכלי, כי את האמריקאים מעניין רק איך לשלם את המשכנתא / ליסינג לאוטו / שכר לימוד לילדים בקולג'.

הנושא של המעורבות בעיראק עולה רק בגלל חוסר האמינות שמיוחס לבוש - המלחמה בעיראק, עד כמה שזה ציני היא "מנוע צמיחה" בארה"ב, מנעה קריסת מפעלים בטחוניים, והחזירה למפעלים אלו אלפי עובדים.

אל תשכח כמה טוב עשתה לכלכלה האמריקאית מלחמת העולם השנייה......רק חבל שאנחנו היהודים שילמנו את המחיר ( תשאל את הסבא / סבתא שלך למה הם היגרו לאורוגוואי.....)

נערך לאחרונה ב: ‏7/10/04
  8. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

ראשית, בכוונה אמרתי מושל, בגלל בוש וקלינטון (ארקנסו), לפניהם אני לא ממש יודע.

ולגבי המלחמה, בדיוק לפני שבוע הייתה לנו שיחה על כך בארוחה המשפחתית ודיברנו בדיוק על כך שארה"ב יוצאת למלחמות גם כדי לחזק את התעשייה העצמית שלה, תעשיית הנשק כמובן. בדיוק כמו שארה"ב, לפני הצטרפותה למלחמות העולם עשתה לא מעט כסף ממכירת נשק לנלחמות, ובכלל אנחנו עדים לשיטה האמריקאית של "קח במחיר אפסי, העיקר שזה יהיה תוצרת שלי" וזה מה שהופך אותם למעצמה כלכלית.

אגב, לפי מה ששמעתי האמריקאים כבר חצו את ה- 300 מיליון איש.

9. בית"רי מלידה Member

" סיוע החוץ " , שישראל מקבלת ממנו ולא מעט, מאפשר לישראל לקנות רק תוצרת אמריקאית, כך שזהו בעצם שם כיסוי לסיבסוד מפעלי הנשק שלהם....

שאמרתי 260 מליון, התכוונתי לאזרחים ושוהים חוקיים..... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

10. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

אמממ למען האמת פה בבחירות האלו אני ממש לא יודע מי אני רוצה שינצח. בוש מצד אחד היה נשיא שתמך מאוד בישראל ב4 שנים האחרונות, וזה הפתיע אותי. אבל זה לא מבטיח כלום. יכול להיות שאחרי הבחירות הבאות אם הוא יזכה אז הוא יחליט לשים זין על ישראל מכיוון שהוא לא ישתתף עוד במערכת בחירות ולשנות את המדיניות לחלוטין. קרי לעומתו הוא הדמוקרט ומן הסתם אמור להיות תומך בישראל, אבל אני לא יודע אם הוא יהיה כזה תומך נלהב. כאילו גם קילנטון היה כביכול תוךמ ישראל אבל בפועל הוא לא עשה הרבה (למרות שזה נראה כאילו כן הוא לא), ואני חושש שגם קרי יהיה כזה שלא יפעל.
    בכלליות קרי נראה לוזר לאללה. יש לו פרצוף כזה של לוזר, ובגלל זה זה יהיה מצחיק לראות אותו מפסיד....

11. AleX-Del-Piero Member

ג'ורג' בוש הוא לא הנשיא האולטימטיבי מבחינת אזרחי ארצות-הברית הכלכלה האמריקאית בהנהגתו לא מתקדמת קדימה שיעור האבטלה גדול ואלה הכלים בהם משתמש קארי כנגד ג'ורג' בוש-זה משהו שבאמת יכול לתת לקארי יתרון מסויים,למרות זאת ג'ורג' בוש פעל בתחומים אחרים כמו המלחמה בטרור ונישואים הומואסקסואלים :)aaarofl: ),לא נראה לי שתהיה תמיכה כזאת גדולה בנשיא בוש גם בגלל צורת ההתבטאות שלו הוא נראה מאוד מאוד טיפשי הוא לא משתמש באוצר מילים גדול בנאומים שלו,זה דבר שלא יעזור לו בקמפיין בחירות ובמאבקים הטלוויזיונים כנגד קארי,בכל זאת אני אישית מעדיף שהוא יבחר על פני קארי שנראה לי אפס.

12. ראול Member

ג'י... מעניין למי הצבעתhttp://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

לדעתי הקרקס שקוראים לו נשיא ארצות הברית הוא תפקיד מכובד יחסית ואם לא לראות את הדיילי שואו נראה די רציני, אבל לארצות הברית יש משהו יותר חשוב מהיגיון לעקוב אחריון, המסורת. לכל נשיא נשארו העקבות של הנשיא לפניו על פיהם הוא יפעל. כל שינוי יתנהל בצורה איטית ומסובכת כמו שרק האמריקאים יכולים.
    בפרט להצבעה הזאת, אני אעדיף את קרי... לא בגלל העלייה הפתאומית במכירת קטשופ היינץ ולא, לא בגלל העבר הצבאי שלו. קרי עדיף על בוש בגלל העובדה הפשוטה שברוך מרזל יוכל לשמש נשיא יותר טוב מבוש.בובה מטומטמת ש לאידיאולוגיות טקסניות חסרות מעצורים. מילא לצאת למלחמה חסרת משמעות בשביל כסף, אבל למה בצורה כזאת מטומטמת...
    כמו שאמר סטנדאפיסט אחד: ג'ורג' בוש הוא הנשיא היחיד בעולם שיכול לגרום לך להרגיש שגם אתה יכול להיות נשיא מצויין!

קיצר, Just for the heck of it... יאלה קרי.

ארתור, זה מה שקורה כשמוציאים את לוחות הברית מבתי המשפט.

13. בית"רי מלידה Member

דל פיירו:

" פסימיות בקרב מנכ"לי החברות הגדולות בארה"ב: 70% צופים צמיחה של 0% עד 2% ב-2005 " ( מתוך גלובס )

מחיר הנפט - 53 דולר ! !!!

ומצד שני יש עלייה מהירה בבניית בתים חדשים, ועליית מחירים מטורפת ברוב המקומות....אמריקה....

ולגבי הקרקס שהזכיר ראול:

http://www.jibjab.com/

כנסו שם לאנימציה THIS LAND ותבינו כמה שני המועמדים האלה ליצנים......

אבל מה לעשות ,כל מי שמתיישב בחדר האובלי ( לעיתים אוראלי.... :aaarofl: ) בשדרות פנסילווניה 1600 בוושינגטון DC , הוא אדון עולם.........

14. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

כל כך נכון, בית"רי.
    לחבית אחת יש להדגיש. כשלפני המלחמה המחיר היה 25$ או משהו כזה.
    ומי מרוויח מזה? כמובן, האמריקאים. סגן הנשיא, דיק צ'ייני, שותף שם בעסקיי הנפט בעירק ועושה מכל העניין לא מעט כסף. מניפולציות בשביל כסף כבר אמרנו?

15. בית"רי מלידה Member

גל,

סע פעם לארה"ב , ותראה מה קורה שהם באים למלאות דלק:

בדרך כלל יש כמה תחנות אחת ליד השנייה, אז הם עוברים בכולן, כדי למצוא איפה אפשר לקנות בסנט אחד פחות לכל גלון....( גלון=4.78 ליטר )

כשמגיעים העיתונים השמנים של סוף השבוע, הם ישר מחפשים את הקופונים......

הבחירות יוכרעו בגלל ענייני כלכלה, כמו תמיד !