בחירות 2019: פעם חמישית גלידה?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏24/12/18.

?

למי תצביע בבחירות 2019

1. הליכוד

13 הצבעות
    23.6%
  2. העבודה

4 הצבעות
    7.3%
  3. כחול לבן

17 הצבעות
    30.9%
  4. כולנו

2 הצבעות
    3.6%
  5. הימין החדש

3 הצבעות
    5.5%
  6. מרצ

5 הצבעות
    9.1%
  7. הבית היהודי/האיחוד הלאומי/עוצמה יהודית

2 הצבעות
    3.6%
  8. חד"ש-תע"ל

3 הצבעות
    5.5%
  9. ש"ס

1 הצבעות
    1.8%
  10. אחר

5 הצבעות
    9.1%
  1. Lebron Member

החזות שלו מרשימה, הוא נראה טוב, גבוה, תכול עיניים, נראה כמו נער פוסטר של הצבר הישראלי, הוא עובר מסך וכמו ביבי גם הוא עבד על שפת הגוף מול המצלמה ומול קהל, ובפולטיקה יש לזה משמעות, זה למה ליצן כמו לפיד הצליח לבסס את עצמו כדמות פוליטית חזקה.
    תשים את אמנון ליפקין שחק, שאול מופז או בוגי ליד גנץ ותבין למה לאנשים הוא יכול להיראות יותר appealing מהם.

עם כל הכבוד למצביע הממוצע, יש גבול עד כמה הוא יכול להכיר לעומק מועמד על שלל יכולותיו, לכן הוא בדרך כלל בוחר על פי רושם כללי שטחי או אוריינטציה פוליטית.

כמה אנשים בדיוק טורחים לקרוא את המצע של המפלגה לה הם מצביעים? הליכוד הבין את זה וכבר לא טורח לפרסם מצע, הליכוד שם בפרונט את ביבי כי המותג שלו יותר חזק מהמפלגה עצמה

גנץ כרמטכ"ל לשעבר ברזומה, כדמות חזותית מרשימה וכאדם שלא נדבק בו כמעט רבב, עשוי להיראות בעיני הרבה אנשים עדיף על גבאי ולפיד שמתחרים פחות או יותר על אותו קהל.

נערך לאחרונה ב: ‏24/12/18
    רוברטו באגיו31 אוהב/ת את זה.
  2. סיונרה Member

הזדמנות מצויינת להעלות נושא שהולכים לדבר עליו הרבה החל מחודש אפריל, הבחירות בעידן האמת האלטרנטיבית. "זכיתי" להיות עד לזה בבחירות לראשות העיר ירושלים, שם הופצצתי כל היום בשקרים מכוונים אליי אישית בפייסבוק, ודי ברור לי שהמצב הולך להחמיר מאוד בבחירות המרכזיות. החוקים הקיימים באו לתת מענה לפרסומים ברדיו ובטלוויזיה, כאשר היום 95% מהתעמולה נעשית בהודעות לטלפון וברשתות חברתיות. היה ניסיון לעשות משהו שטורפד על ידי הקואליציה, או מחוסר הבנה של המציאות או מסיבות אחרות ופחות לגיטימיות.

היום הוא לא הרבה מתחת, השאלה העיקרית היא אם זה 60% מהשכר הממוצע לפני או אחרי ההעלאה. כנראה שהם לא למדו יותר מדי סטטיסטיקה.

@Michael Carrick האם הרשימה המשותפת פחות מנותקת מצרכיך כיהודי שמאלני (שאני לא יודע מה המאפיינים הדמוגרפים שלו) מאשר מרצ? לא בטוח. מרגיש לי כמו הצבעת מחאה לא רציונלית.

3. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

אני לא אצביע בשביל ערבים, להטבים או נשים מוכות. לכל אלה זכות בחירה, שידאגו לעצמם.
    סימנתי את כולנו, אבל אם פתאום רשימת הליכוד תייצג יותר אותי ופחות את הספארי ברמת גן, זאת תהיה אופציה.

4. סיונרה Member

מקווה שכל הקבוצות הליברליות בליכוד הצליחו באמת לצבור מאסה ויתנו את הטון. מבחינתי מפלגת הליכוד בלי סגן השר ירון מזוז, בוקר, זוהר, אמסלם ושאר האפסים היא מפלגה ראויה לקול שלי. את רגב, כץ הגנב וכץ הגוזר, ארדן, סהר, אלקין ולוין אני לא סובל, אבל אין לי אפילו חלום רחוק שהם יישארו בחוץ.

5. alexshw Member

גאולה אבן פרשה מהגשת חדשות -> גדעון סער חוזר לפוליטיקה

6. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

עוד מינוס אחד לליכוד.

7. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

קודם כל אני לא מצביע רק לפי הצרכים שלי. אני לא פלסטיני ואני רוצה מפלגה שתיאבק בכיבוש, אני לא אישה ואני רוצה מפלגה פמיניסטית וכו'.

למרצ יש שני כיוונים אפשריים. הראשון-להיות מפלגת שמאל ביי דה בוק. מאבק בכיבוש, מאבק למען אוכלוסיות מוחלשות, מאבק בקיפוח העדתי. השני-להיות מפלגה תל אביבית-ליברלית, להתבשם מעצמנו שאנחנו איכותיים ותרבותיים ולא כמו הפרענקים האלה מהליכוד, ומקסימום לצאת למאבק שיש סביבו יחסית קונצנזוס כמו המאבק הלהט"בי (לא שזה לא חשוב חלילה, אבל על זה פחות יש סיכוי לאבד קולות). תחת זנדברג מרצ בחרה בכיוון השני. תראה למשל את הסרטון שהיא הוציאה בבחירות המקומיות-"מפלגה עם אנשים כמוכם, שאוכלים סלט קייל ויודעים שאייר בי-אנ'-בי זה לא ליגת כדורסל". זה מתנשא בואכה גזעני, מנותק ודוחה. זאת לא המפלגה שלי. למרצ יש פוטנציאל להיות מפלגה בכיוון הראשון, אבל זה לא יקרה אם אנשים שחושבים כמוני יצביעו לה על אוטומט.

8. סיונרה Member

לא רמזתי לכך שזה צריך להיות השיקול היחיד, אבל קראת למרצ מפלגה של מתנשאים ומנותקים, הרשימה המשותפת כנראה שאינם מתנשאים, אבל בהקשר שלך הם בהחלט מנותקים. הרושם שלי מרוב הרשימה שהם מייצגים אליטה די מנותקת מהחברה הערבית, ולמען האמת בחלק גדול מההקשרים הם מנותקים, ממה שאני עוקב, הם ממעטים לעסוק בנושאים אשר אמורים להיות על לבם של האוכלוסיה אותה הם מייצגים. אין שם כמעט לובי לצעירים ערבים שמעוניינים להשתלב בחברה היהודית ולראות עצמם כישראלים על כל המשתמע מכך, וזה ממה שאני ראיתי, חלק לא מבוטל מהציבור הערבי.
    אני כפי שבטח שמת לב הפוך ממך, אני בכיף הייתי מצביע למפלגה בכיוון הראשון שציינת, הבעיה היא שזנדברג די עולה לי על העצבים, ומנגד אנשים כמו מוסי רז פעם אחר פעם מקשים עליי בויכוחים עם ימניים על היותה של מרצ מפלגה לגיטימית בקרב הציבור הישראלי הכללי.

שי אוהב/ת את זה.
  9. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

אם לא יבשלו איחוד גדול של כל מפלגות המרכז, לא יהיה חילוף שילטוני והם יודעים את זה עוד לפני ההחלטה היום. בתאוריה כן מדברים מאחורי הקלעים על איחוד כזה ושמיותר לבזבז עוד בחירות על גבאי וגם לפיד כל כך תקוע עם הראש בתחת של עצמו שההתעקשות שלו לנסות שוב כל כך מעליבה. אם כולם יתעלו מעל האגו שלהם וילכו במפלגה אחת במקום ב 4 מפלגות כמו שהליכוד עושה, אז דברים יראו אחרת.

למפלגה כזו אצביע, גם אם היא רחוקה מלהיות האידיאל, זה במרחק שנות אור ממירי רגב והחבורה ההיא.

Lebron אוהב/ת את זה.
  10. Lebron Member

לצערי קשה לי לראות את זה קורה, ולכן אני רואה את ביבי משייט לעוד ניצחון

לפיד (שלמפלגה/איחוד בראשו אני לא אצביע בכל מקרה) וגבאי מנופחים מאגו ובחיים לא יוותרו על הבכורה, ונראה שגם גנץ עם אגו לא קטן.
    הסיכוי היחידי שאני רואה לאיחוד זה בין גנץ, כחלון ואורלי לוי, אם כי גם זה לא סביר

11. alexshw Member

כולנו של כחלון נוסדה בשביל לפגוע בלפיד. ציבור הבוחרים של לפיד, כחלון וליברמן די דומה.
    איחוד ביניהם יכול לעשות את המהפך.

מפלגת העבודה = ליכוד. היא התרסקה כי ביבי השתלט לה על האג'נדה.

12. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

תכף תצרף גם את ונגר לצוות של אמרי. למה שכחלון יתאחד עם יש עבר ומעשיהו ביתינו?

13. alexshw Member

הסברתי למה.

14. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

אידיאולוגית הפערים קטנים ומאפשרים איחוד של העבודה+גנץ+לפיד+כחלון ואז הליכוד גמור.
    מעשית הם טיפשים ומלאי אגו ומגיע להם לאכול עוד קדנציה עם ליקוקים לביבי שיתן להם ג'וב בממשלה שלו.
    המרכז כל כך מפולג ומלא בדבילים שלא יודעים לשחק פוליטית וזה משחק לידיים של ביבי.

15. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

מה ירוויח כחלון אם הוא יהיה שר אוצר תחת לפיד?